Prvi put zasadjeno :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Dakle, nacitah se ovog foruma u proteklih par meseci, pa rekoh da i napisem ponesto. :)


Nabavih par semenki dok sam bio u Crnoj Gori za letovanje, posto mi se dopao dim, i rekoh da probam da ih zasadim. Normalno stavio u vaticu semenke, natopio ih malo vodom, ostavio neko vreme, i vidim samo jedna pustila koren. Ostavio sam one 2 jos malo, al' izgleda da od njih nista nece biti. Pa su mi sve nade u ovoj jednoj.

U pitanju je koliko ja znam neki albanski skank, smrt jak, al' ne udara na pluca nimalo. Bas simpaticna biljka.

E, i evo vec 3 dana je cuvam u onoj plasticnoj casi od jogurta, uzeo zemlju iz neke saksije sto je keva sadila neko cvece, ona rece da je tu prirodno djubrivo, pa rekoh sto da ne.

E, al' sad, problem je sto sam dekintiran. Razmisljao malo kako cu da se snadjem, posto imam jednu sobicu koja je odlicna za tako nesto, pa da vidim i vase misljenje u vezi toga.

Kad sam je tek ubacio u zemlju, stavio sam iznad nje samo neonku jednu, cisto da ima konstantno svetlo, dok ne nabavim stedne sijalice. E, al' imao sam kintu samo za 2, i to slabe, od po 20w, "cold white (6400k)" tip, i bednih 605 lumeni po sijalici. Do koje velicine, ako uopste moze da raste samo sa tim, bi ona mogla da stigne? Sijalice trenutno stoje na nekih 10-15cm od biljke.

Dalje, ventilacija, samo sam ubacio jedan mali ventilator, jer je promaja jaka gore, pa i nema neke potrebe za tim, nije suv vazduh.

Zalivam je relativno cesto, ali ne da bude skroz mokra zemlja, vec cisto vlazna. Verujem da je dovoljno toliko, a i da ne preteram pa da mi istruli koren.

E, a posto trenutno nemam nikakvu kameru sa sobom, jednostavno cu da opisem kako izgleda biljka. xD Ima 3 dana od kako je izasla iz zemlje, i sada je stabljika mozda visoka 3-4cm, i na vrhu se racva u 2 listica. Jel normalno da tako izgleda? Cini mi se da ima zdravu zelenu boju, nije ni bleda, nema sagorele krajeve, bilo sta.

Hvala unapred :)

edit : i da, bukvalno bi bilo za licne potrebe, meni i burazeru da imamo mozda po jedan dzoint nedeljno.

edit2 !! Ipak odlucih da pravim neki manji grow box, pa uzeh kutiju od negde metar visine, i 50x60 u dnu (kada se polozi), oblozih je aluminijumskom folijom sa strane, gore 2 stedne sijalice (uzimam jos 2 sutra/prekosutra), koje vise o kanape da mogu da ih podizem kako biljka bude rasla.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Asharak je napisao(la):
... od po 20w, "cold white (6400k)" tip, i bednih 605 lumeni po sijalici. Do koje velicine, ako uopste moze da raste samo sa tim, bi ona mogla da stigne? Sijalice trenutno stoje na nekih 10-15cm od biljke...

pojacaj rasvetu sto pre (bar jos 2 lampe dok je u vege) i spusti udaljenost na 3~5 cm, nije to hps da ga drzis na 15cm... ne zalivaj "relativno" cesto, pusti da se zemlja malo osusi
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Aha, ok, dobro da si mi rekao za zemlju, ja bih nastavio da pravim mocvaru od onoga. xD

Ok, stavicu 4 stedne sijalice dok je mala, a kako (i ako) bude rasla, to cu ih stavljati vise.

A jel normalno sto i dalje ima samo ta 2 mala listica?



Koristi opciju EDIT, nemoj pisati post za postom... SiD
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Hm, evo napokon je pustila svoje odrasle listice. :)

Rece mi ortak da mogu da uzmem morsku vodu u apoteci, i time da joj ponekad prskam listove, jel' to zaista treba da se radi ili samo lupa gluposti? xD
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
zalijevanje kad je potrebno, znaci kad je zemlja suha.
a gnojenje koristis kako ti pise na proizvodu... nikako ne prije nego biljka ima minimum 3 tjedna...
kasnije citaj upute na proizvodu koji si kupio za gnojenje i tocno po uputama gnoji... moze i pol doze da vidis kako ce se ponasat biljka pa sljedeci put sa punom i tako...

peace out !
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Ma da, i citao sam dosta toga, i ono, pratim to, ali za svaki slucaj rekoh da proverim, ne bih da za***** nesto, ipak je to moja ljubav. :D

A ovo za organsko djubrivo nisam nasao, zato sam pitao :S

edit : iiiiiii upravo izgledam kao debil, zato sto je tema o organskom djubrenju odmah iznad moje. xD
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Dakle, aj da postavim neke slike. White balance na telefonu mi je skroz sj*ban, ali se ipak vidi otprilike o cemu se radi.

http://imageshack.us/photo/my-images/846/securedownloaduw.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/513/securedownload2ba.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/99/securedownload3g.jpg

Dakle, 3 pitanja :

- Jel' su dovoljno udaljene/priblizene sijalice biljci?
- Jel' normalno sto nije bas simetricna, tj ovaj jedan list je veci od drugog?
- I jel' normalno sto je malkice zuta stabljika pri dnu? Na trecoj slici izgleda kao da je zastrasujuce crna, ali ono, lose su boje na slikama.


edit : i da, evo vec 9 dana raste. Jel ovo dosta sporo za uobicajan rast? Posto ono, znam, slabo je osvetljeno...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Svjetlo je OK, biljka je OK... bar kolko se uspije pohvatat po slikama.
Ako listovi pocnu zutjet, onda je frka... stabiljka je normalne boje.

Imas jako malo zemlje u posudi ali nemoj je sada presadivat, premala je... nego za jedno 2 do 3 tjedna, onda pokazi kakva je pa cemo vidjet.


Nije los pocetak.



Ako si u prilici, pikni jos bar 5 sjemenki u 5 razlicitih posuda/casica, da malo udes u djir...
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Pa jel bi bilo dovoljno svetla za toliko biljki? Ono, mogu da skoknem da uzmem paketic neceg i povadim stotine semenki xD Posto sam ih bacao do sad skoro sve.. :(

Da, to sam i ja provalio, procitao sam kasno da zemlja treba da bude do vrha... Ali bas to, isuvise je mala da bih je presadjivao. Za par nedelja, kad bude jos izrasla, uzecu vecu saksiju, stavicu i djubrivo, pa nek uziva. Tad cu verovatno da nabacim jos 2 sijalice.

Znaci dobro je, nije nesto s*ebana stabljika, za to sam se brinuo...

Ovakve boje su optrilike listovi, proveravao sam i odozdo, i sa svih strana...

http://www.endalldisease.com/wp-content/uploads/2011/12/Marijuana_2011-300x225.jpg


I da, jel dovoljno da za 9 dana ovoliko izraste?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Raste kako treba, tjedan do dva ti budu tak male a onda kad dobiju 3. internodu onda pocinje ekspanzija.

Nece ti naravno biti to dovoljno svijetla za 5+1 biljku, bilo bi ti dovoljno za jednu do dvije i to do jedno treceg tjedna vegetacije, onda bi ipak trebao nabaviti nesto jace.
Preporucio sam ti da ubodes jos par komada da se ucis, ne da ih popusis. Evo npr ja imam svoj grow i jos jedan grow i jos jedan ali uvijek pikam sjemenke u teglice i gledam ih kako se razvijaju u razlicitim uvjetima, cisto skole radi. Tako ne gubis vrijeme... a ucis.


Druga prednost pikanja puno sjemenki je ta da mozes izabrati najvece i najljepse pa onda njih nastavit growat dok ostale manje i slabije jednostavno iscupas i bacis. To je sjeme od dilera, imas ga na bacanje i upitne je kvalitete, zato je dobro pikat sto vise sjemenki.