Prvi put zasadjeno :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Aha, ok. Ima smisla. :)

Nabavicu uskoro nesto, pa ono, dok izrastu, kao sto si ti rekao, izaberem dve i cepam ih do kraja. Ionako sam toliko dobre srece da ce sve da budu ne samo muzjaci, nego j*beni alfa muzjaci. :D
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Au kakav debil sam ispao. Zastrasujuce.

Zalivao sad biljku, i podignem saksiju iz tacne, kad ono vidim ona cak i kroz rupu pustila koren... Izbacim je nekako iz saksije, sa sve zemljom, grumen da bude, ono svuda korenje... Odmah sam otrcao dole, posto sam spremao zemlju sa djubrivom za nju, i prebacio je u vecu saksiju... Valjda ce sad biti ok.

A ja se jos pitam zasto vec 2-3 dana slabo raste.

Na svu srecu pa sam otkrio (nadam se) na vreme.
 
02.10.2007
31
2
0
33
dacu ti savet zlata vredan - ne slusaj druge ljude (eventualno ljude na ovom forumu). meni je pocrkalo 4 biljaka jer sam slusao savete drugih. poenta s biljkama je prosta, ne ekperimentisati previse s njima, obezbediti im dobre uslove, dosta prostora i - OSTAVITI IH NA MIRU. zna se kad se pali svetlo, kad se gasi, kad se zaliva, kad se djubri i to je to. samo strpljenje i bice velika lepotica. :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Daj ne budi lud i poslusaj me.


Hocu ti samo dobro.


Znaci, napravio si pocetnicke greske kao i svi mi na pocetku.
Cak si ih napravio puno manje nego mi.


Jesi li stavio klijat koju?
Ne mozes se mjerit sad jel ti dobro ili lose raste menka koju si uzeo od lerdija. To nije valjana menka i ne znaci da imas los grow, mozda je lose sjeme.


Sad joj je ogroman stres prerano presadivanje plus pala ti je na pod, stres je na vrhuncu. Ako si je dobro presadio i u dobru zemlju i ako raste super.... ako ne nema veze sadi jos. I jos i jos i jos.



Edit:

Evo ti i dokaza, da ne kazu zli jezici da se ovdje na forumu prica bez pokrica. Slike slikane upravo sada, tebi za skolu.

http://ch-slike.com/images/2012/09/07/UPfZ1.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/09/07/T7XyV.jpg


2 biljke, posadene isti dan. Uvjeti identicni. Terra Magma zemlja (nema bolje) i CFL 125W 6700K (za vegetaciju skroz dobro).
Znaci, menke iz istog vrha a vidi razlike. Losa genetika sjemena i biljka napreduje doslovno lose, pustam je samo da vidim sto ce biti iz nje ali uzasno kaska za ostalima od pocetka. Samo je razlika u sjemenu.
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Nije mi pala na pod, nisam to pomenuo nigde xD

Ma znam, to sam i ja hteo, da zasadim barem jos 3-4, ali toliko sam trenutno u frci da ne mogu ni da skoknem do dilera da uzmem semenke -.-

Iskombinovacu nesto, a ovu ovde sto vec imam cu pomno da pratim.
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Biljka napreduje, 2 internode ima (vec), listovi izgledaju sasvim normalno, nisu opusteni previse, sve mi se cini skroz ok...

OSIM - primetio sam da su ona dva mala listica koje je pustila na pocetku (ja ih zovem mlecni listici xD) pocela da zute malkice, jel to normalno, posto nimalo svetla ne dolazi do njih, odmah preko njih su oni veliki..?
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Ma mlecni listici, ne zanima me. :D Al' hvala na informaciji, dobio sam mini heart attack kad sam video da zute. :D

* * *

Ok, olicenje cistog debilizma. Zastrasujuce.

Sad nesto namestao oko grow boxa, da mogu lepo da rasporedim sijalice, i sledecu grupu sijalica kad ih nabavim... I zaboravim da izvadim saksiju pre toga. I kao, da vidim kako je biljka, a ono nema je. Zamalo da mi srce otkaze.

Ona bleji pored saksije, ocigledno sam je iskidao dok sam vadio aparaturu. Ali ostao joj je dobar deo korena, ja mislim vecina.. I vratio je uredno u zemlju... Jel' propala sad ili ima sanse i dalje?
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Izgleda da joj nema oporavka :( Sad je proverih, sasusili su se vrhovi donjih listova, i cela biljka je pala... Sad, to je sigurno jer nema vise dovoljan korenov sistem da podrzi celu biljku, ali ostavicu je jos malo, mozda se razvije koren dovoljno da se vrati u normalu..