Psilocibinske (magicne) pecurke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.03.2016
0
1
3
33
Pozdrav, u poslednjih mesec dana sam se zainteresovao za Psilocibinske pecurke i hteo bih da saznam nesto vise o njima.

Pre svega, zanima me da li je neko ima iskustva sa njima i gde ih je nasao.
Pricam o okolini Novog Sada (Fruska gora).

Narucivanje spora preko neta mi nije opcija jer ne znam koliko je to pouzdano.
Takodje, nemam uslova da ih sadim zbog devojke koja zivi sa mnom, tesko da bih mogao da joj objasnim sta je u pitanju.

Znaci, da skratim, zanima me da li je neko iz Novog Sada ili okoline trazio pecurke na Fruskoj gori ili nekim sumama, zanima me koje vrste se nalaze u toj okolini, da li ih uopste ima, i na kojoj temperaturi otprilike rastu (jer sumnjam da po ovoj hladnoci rastu, mada ko zna).

EDIT:

Zaboravio sam da kazem da znam za sajt https://www.themajka.com ali mi se ne cini nesto preterano aktivnim a i dosta korisnika nije iz Srbije i samim tim mi ne moze pomoci oko ovoga.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Koliko se sećam pravila ovakve teme ovde nisu dozvoljene, tako da ne nadaj se mnogo odgovoru i slobodno ga potraži na linku koji si naveo. :thumb:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
12. Stop hemijskim drogama je jedino pravilo.
gljive kao i vutra su prirodnog uzgoja kao i jos neke droge... trebalo bi malo detaljnije ovo pravilo odraditi


zdrava trava ti je uzgojio ako te zanima uzgoj a sve ovo ostalo sto si pitao je zabranjeno na forumu.
sjeme(otisak spora ili sprica sa tekucinom) sa neta je jeftino 0.5e uzgoj traje nekih mjesec dana i manje ako imas gotove pripreme glavno za uzgoj je vlaga kontrola temperature i sterilno okruzenje,ako te zanima detaljnije javi se u pp
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Keske02
09.03.2016
0
1
3
33
Zasto je zabranjeno? Ne trazim da mi preporuce dilera vec da li znaju ima li da rastu negde na Fruskoj gori, a ja bih onda verovatno kad bude toplije otisao i nabrao.
Ne bi ih jeo dok nisam siguran da nisu otrovne...

Sto se uzgoja tice, to je opet malo teze a i duze traje.
Citao sam po netu da valjda tim sajtovima posaljes preko poste 2 evra u koverti i da ti oni posaju spore isto u koverti, medjutim, sav taj proces se meni cini predugacko. Mozda im treba mesec dana, ali dok meni to stigne, verovatno bi trebalo jos mesec dana.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Na "the majka" ćeš dobiti odgovor. One se traže na jesen a ne na proljeće. Znam da ih ima u češkoj, u okolici "Zlina", ja vidio, ja brao :D. Vole konjski izmet pa često random izbijaju u njemu. Isto kao i vutra i one su lijek, samo što postoji majka koja je specijalizirana za to pa više možeš saznat tamo. Nema smisla polemizirati o tome ovdje.
 
02.10.2016
0
0
0
36
Ja danas bio malo po sumi i pored muhara pronasao sam i ove, cini mi se Psilocybe semilanceata?
Crn print.
Nisam dobio odgovor tj pomoc na majci, pa bih molio ako neko moze da mi pomogne.
1475840469.jpg

1475818229.jpg

1475856895.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Nece ti ni tu nitko pomoc jer ovo nije forum za takve stvari.
Ako ti na Majci nisu pomogli, onda stvarno nemas sto isprobavat neke xy gljive.
...ako ti se isplati riskirat zivot za 2g suhih gljiva koje kupis za par eura...... :crazyd:
ja sto gljivarim cijeli zivot, mi ne pada na pamet brat nesto sto ne poznam. jedna kriva gljiva(zelena pupavka npr.) je dovoljna da pobije viseclanu obitelj. I nije jedina gljiva koja to moze napravit ;)
Ak vec oces zvakat gljive, naruci spore i uzgoji sam....ili jednostavno kupi...ili cak naruci iz nizozemske.
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Jedna istinita: brali cigani pecurke, spremili i jeli, posle 2 sata dolazi mali cigancic i vice... kurafte Dzeki, kurafte Dzeki... svi cigani kolektivno sranje i povracanje na silu, ispiranje u domu zdravlja i lecenje babinskim napicima... prolazi vreme, svi dobro: pitaju malog cigu?...jeli bre mali? ... kurafte Dzeki?!...odgovara mali: kurafte, kurafte, ali na kamion!!!
:razvaljen:::D:mario:::lol::objesen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesa23
10.02.2015
142
118
43
32
Kingston,Jamaica
Citao sam po netu da valjda tim sajtovima posaljes preko poste 2 evra u koverti i da ti oni posaju spore isto u koverti, medjutim, sav taj proces se meni cini predugacko. Mozda im treba mesec dana, ali dok meni to stigne, verovatno bi trebalo jos mesec dana.

To za kovertu je provereno meni je stiglo posle 4 nedelje, ako ces vec da jedes pecurke posadi sam pa jedi, ako budes trazio u prirodi a nisi ekspert postoji velika sansa da ces se otrovati
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
spore su nenormalno jeftine a sam uzgoj prelagan samo trebas pripremu u sterilnom okruzenju uraditi.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja sam ih uvjek dobivao bespla, pa mnogo ljudi radi vuglji iz hobija. Užicaš da ti netko otisne print spora, bubneš u neki sterilni taperver perlita, natopiš ga, istreseš spore sa printa i sve što ti preostaje da redovno održavaš vlagu nekom prskalicom. A kad čarolija počne onda skužiš da ona stara narodna "rastu kao gljive poslje kiše" stvarno ima smisla :D.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamrock and 1310

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
ma kupi avio kartu do amsterdama, u podrumu aerodroma sedi na voz, izadji na glavnoj stanici i tu u okolini imas nekoliko shopova sa pecurkama, uzivaj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.