Pusenje marihuane u razdoblju adolescencije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.02.2014
9
1
3
Pozdrav svima.

Dakle, zanima me kako pusenje marihuane u razdoblju adoscelencije (razdoblje od 15. od 20. god) djeluje na mozak. Citao sam mnoge clanke po raznim portalima u kojima pise da je "dokazano" da marihuana smanjiva IQ, da djeca koja puse marihuanu u toj dobi imaju problema s memorijom te da im se u srednjim godinama zna javiti depresija.

E sada, zanimala bi me istinitost tih istrazivanja; bilo bi mi drago kada bi vi dokazali suprotno (da marihuana ne snizava IQ, da ne ostecuje memoriju i da ne izaziva depresiju) preko osobnih iskustava s pusenjem marihuane i raznih istrazivanja koja su radena u prilog na tu temu.

Hvala!
 
26.02.2014
9
1
3
PowerSeed je napisao(la):
Trazio sam i nisam nasao na niti jednu temu na forumu kao ova sto sam ju ja pokrenuo gdje je djelovanje marihuane na mozak u fazi razvoja.

unicum je napisao(la):
buraz, knjige su napisane kaj ti mi imamo svjedočit??!!
Koje knjige?

Sto se tice dokazivanja, znacilo bi mi da mi neko napise da nema nikakvih problema s razvojem mozga i sl. stvarima sto se propagira kroz medije jer se trenutno nalazim u tim godinama adolescencije, imam 19 godina.
 
26.02.2014
9
1
3
VenloNL je napisao(la):
više će te zaglupit okolina i donijeti depresije ,nego trava :D
Kakve to sad veze ima?

Vise ce me i zabolit ako me neko pukne bazukom, a ne pistoljem, vise cu kratkorocno bit sretan nakon uzimanja dopa nego nakon uzimanja speeda...
 
26.02.2014
9
1
3
Sativa Diva je napisao(la):
kakve tek to sad veze ima?
aj ne nasmijavaj nas.. :rofl:



hahahha, power!! .. za to stvarno moraš bit talent :rofl:
Samo sam ti htjeo pokazat kako ti usporedba bas ne stoji...

Molim vas da vise ne spamate, ako vec imate znanja iz ovog podrucja argumentirajte se da pusenje marihuane nema nikakav negativan utjecaj na mozak vec pozitivan ako to tvrdite.

Hvala.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Idi na dnevnik.hr,i slične portale neka ti novinarčići odgovaraju na ovakva pitanja ... ionako prenose razne studije svakih par dana o štetnosti kanabisa na 'dječiji' mozak.
J*** bi se a da ti ne uđe ,a ...pa nema toga.
Na koji način želiš da ti dokažem štetnost ili ne ...da ti dam adresu možda,pa da postanemo kućni prijatelji :D
A neeee ,hehe

Kažeš da imaš 19 godina.Naučio si čitati i pisati u školi.Naučio si i ruski da pričaš.Pročitao si neki dan članak kako je marihuana štetna.
Kad ti napišem da ti je štetnija okolina u kojoj živiš od marihuane,ti se praviš grbav :D
Nemoj duvat jer imaš predispozicije da jednog dana okriviš marihuanu za svoju 'nesreću' :D

Edit; ubuduće provjeri na tražilici da li postoji slična tema.
https://vutra.org/index.php?s=d31c2d67de3560b5859dac9ae8328c8d&app=googlecse#gsc.tab=0&gsc.q=marihuana adolescencija
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
drototo, prva i osnovna stvar je da si ti nama triba iznit "dokazni materijal" kad već otvaraš temu u ovom podforumu..

u kakvo obrazovanje spadaju .. tvoja pitanja i takav stav?
 
26.02.2014
9
1
3
VenloNL je napisao(la):
Idi na dnevnik.hr,i slične portale neka ti novinarčići odgovaraju na ovakva pitanja ... ionako prenose razne studije svakih par dana o štetnosti kanabisa na 'dječiji' mozak.
J*** bi se a da ti ne uđe ,a ...pa nema toga.
Na koji način želiš da ti dokažem štetnost ili ne ...da ti dam adresu možda,pa da postanemo kućni prijatelji :D
A neeee ,hehe

Kažeš da imaš 19 godina.Naučio si čitati i pisati u školi.Naučio si i ruski da pričaš.Pročitao si neki dan članak kako je marihuana štetna.
Kad ti napišem da ti je štetnija okolina u kojoj živiš od marihuane,ti se praviš grbav :D
Nemoj duvat jer imaš predispozicije da jednog dana okriviš marihuanu za svoju 'nesreću' :D
Na koji način želiš da ti dokažem štetnost ili ne ...da ti dam adresu možda,pa da postanemo kućni prijatelji
Na nacin da mi predlozis neku knjigu ili znanstveno istrazivanje koje dokazano po tom pitanju.

A ako si pusio u godinama koje sam naveo onda jednostavno mozes napisat: znas, pusio sam dosta u tim godinama, 10 puta tjedno, i ne osjecam nikakve promjene, nikakvo zaglupljenje (npr. ne ide ti sah, a prije ti je dobro iso, shvacanje nekih fora ili vec neki ***** koji ti je validan primjere opadanja IQ-a, poceo si zaboravljat neke stvari kada ti neko rece da nesto ucinis->kratkorocno pamcenje, poceo si se rezat-depresija, da navodim vise primjera kako mi mozes pokazat stetnost?
Kad ti napišem da ti je štetnija okolina u kojoj živiš od marihuane,ti se praviš grbav
To sto si napisao je glupo. 1. iz razloga sto ne mozes znat kakva je moja okolina. 2.To sto si napisao nema veze s temom koju sam ja pokrenuo.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Kakav kvalitetan izraz arogancije u pisanju, sve u stilu drota. Je l to povod za Drototo?

Kakvi te dokazi interesuju? Da je trava zdrava i da nije stetna po um tokom razvoja?
Prijatelju stetu u razvoju nekom nanese drustvo, a nekom roditelji. Ukoliko upadnes u lose drustvo ili se ne uklopis i nadjes sebi bolje ili se uklopis, a za uklapanje moras imati predispoziciju, pa i sam postanes los. Ako uz takve uslove zapalis travu i osjetis koliko si potonuo nemoj travku da krivis za to.

Nekom su roditelji nemarni za djecu, zapostavljaju ih i u nerijetkim situacijama fizicki ih zlostavljaju. Djeca pretrpe traumu, nakon odredjenog vremena kad malo stasaju i zapale travku drustvo ce negativne posledice zlostavljanja povezivati sa konzumiranjem travke.

Tema ti je malo neozbiljna. Niko na ovom forumu, a bogami ni u vaskolikom svijetu ne moze tvrditi da izaziva ili ne izaziva probleme u toku razvoja. Nema ovde niti jedan Mengele pa da vrsi pokuse nad adolescentima i travkom.
Istrazivanja pokazuju kako su tinejdzeri koji konzumiraju travu problematicniji i slabijeg uspjeha od onih koji je ne konzumiraju. Meni nije jasno ko je testirao te koji ne konzumiraju, pa da sa sigurnoscu moze tvrditi ko je konzument a ko nije. Mozda je veci konzument onaj uspjesniji jer ga je travcica motivisala i inspirisala kao mnoge umjetnike, a i ostale.
Zivis u drustvu po programu koji ti se servira i budes sretan. Pocnes sa travkom i onda uvidis u kojem sivilu od drustva zivis i uvidis da je onaj program po kojem radi drustvo katastrofalan i zapadnes u depresiju. Je l i za to travka kriva?
Trava nije stetna jer nije u stanju da nanosi stetu, ne skace nikome u usta. Trava pametnom pomaze, garantovano, a budali ni Bog ne moze pomoci.

Ljudino draga, ne krivi nikoga za vlastite greske, pogotovo ne krivi biljku makar se njom i otrovao, jer u tom trenutku ti je izasla u susret - ispunjavala je tvoju vlastitu zelju.
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Papa Romeo je napisao(la):
Zivis u drustvu po programu koji ti se servira i budes sretan. Pocnes sa travkom i onda uvidis u kojem sivilu od drustva zivis i uvidis da je onaj program po kojem radi drustvo katastrofalan i zapadnes u depresiju. Je l i za to travka kriva?
To je to.

@Drototo: Lepo si poceo prvim postom evo citiram te "bilo bi mi drago kada bi vi dokazali suprotno" . I lepo su ti ljudi rekli da smo ovakvu temu vec vise puta obradili .

To sto ti hoces da ti neko da "provereni istinit dokaz" to ne postoji, jer previse faktora utice na razvitak svih nas da bi se na kraju svelo na to, da ti sve to mozda zbog 1 jointa tamo nekad, negde.
Razumes?
Uostalom sad ja tebe da pitam zasto tebe to interesuje ?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ako slicne teme postoje iz kojeg razloga je ova tema još aktivna?

tema se obrise a korisnik se preko PP opomene da čita i uči, ako neće dobije bodove i arivederči? Umjesto da se post za postom mnozi i tako u beskraj jao mjao

edit 8:00 ;

nek se piše kvalitetno ili nek se teme uklanjaju a vlasnik teme propisano kazni ako je potrebno.

Ven, opušteno :) jutro je, najradosniji dio dana :D

Btw više mi je okolina tj. društvo snizilo IQ svojim mišljenjima, znanjima i uvjerenjima nego ijedan opijat kojeg sam konzumira.
Dokaza za ovu tvrdnju nemam osim svog vlastitog iskustva
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Na nacin da mi predlozis neku knjigu ili znanstveno istrazivanje koje dokazano po tom pitanju.
A jesi zapeo :D Predlažem ti da čitaš Vutra forum.

No evo,napisat ću nešto utješno,da mi se ne sekiraš,hehe. Malo mi je glupo to napisati,no sve u svrhu znanosti :D
Zapalio sam prvi puta,mislim...neznam točno,prije cca 29 godina.
Od onda do sada konzumiram istu,ponekad povremeno,ponekad konstantno,ponekad učestalo...desi se da zaboravim gdje sam ostavio upaljač,npr ili gdje sam tutn'o sjemenke od prošle godine.
Desi se da odreagiram agresivno na agresivu.
Desi se da mi je mrsko pokrenuti dupe iz stolice.
Desi se da odem obrezivati šljive u šljivik,popričam sa svakom šljivom koju obrezujem,obrežem samo 2 od 30,naberem ženi cvijeća po tlu i vratim se kući.
A najbitnije što mi se desilo je to da ne učestvujem u 'društvenim igrama' koje nas okružuju.
Tipa,marihuana je štetna,marihuana je droga,ako probaš marihuanu završiš na dopu i sl.
Te 'igre' ti nameće okolina dok ti sa druge strane gleda kako da ti 'oguli kožu sa leđa'.
No,još si mlad poprilično i trebat će ti izvjesno vrijeme da sam shvatiš u kojem smjeru želiš ići.
Tu ti ni jedna knjiga neće pomoći nego isključivo tvoj um i naum.
Stoga,opušteno drot :D

Edit; evo vidiš, članu Po ovolika količina teksta na ovo rano sunčano jutro ide na živce :D
Mora da mu je to od trave,hehe