Rastafarijanizam proglasen za sektu od strane SPC?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
MTA_MAX je napisao(la):
Jedna jedina stvar koju ne shvacam, a tice se rastafarijanaca i rastafarijanki...
Cemu stovanje Haile Selassie-a ?



edit: Kobaja: Selassie

Pa Raste vjeruju da je Haile izravni potomak Davidov..
 
12.07.2005
41
9
0
44
www.erowid.org
Ma gle, to mi je jasno sve, ali svejedno...

Njegov zivot (izuzev tog asto je prvi crnacki predsjednik) mi nije previse fascinantan.
Posebno onaj dio kad je napustio svoju zemlju...

Dakako, ne pada mi na pamet da ga omalovazavam ili nesto tome slicno, da ne bi bilo zabune.
Postujem svako misljenje i uvjerenje, no jednostavno me zanima zasto.

We'll read some more ;)
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Kad ja postanem predsednik Srbije legalizovacu vutru i umesto kupina sadicemo vutru,pa sto je Holandija pametnija od nas ?
 
19.06.2005
7
1
0
@Kobaja /To nema veze sa vutrom, a ako ne znas sta su rastafarijanci, onda nemoj nishta da pishesh - bolje po tebe. ...Osnovno verovanje Rastafarijanaca je to da je Haile Selassie zhivi Bog, Bog koji hoda za crnu rasu. Selassie, chije je prethodno ime bilo Ras Tafari Makonen, je bio crni Car Etiopije.....bla bla. VAko Avrame,zashto neko mora da zna ko su i shta su rastafarijanci da bi pushio dobru ganju...ebe se meni za njihovu "religiju" sekta ili shta vec,i lepo ti dechko kaze..kakva vas to vutra radi kad ste se nafurali na rastafarijance...koliko sam skapirao svi ovi ljudi su ovde zbog marihuane ..ne zbog chamuga i njihovog Selassia..bash me zabole i za njih i Selassia...chuj ,zivi bog koji hoda za crnu rasu cccc.......Rastafarijanci veruju da je Haile Selassie I napravljen od savrshenog mesa i da sedi na najvishem vrhu Mount Ziona gde On i Carica Menen chekaju sudnji dan. A pa zato ti na zionu visish....chekash tamo sudnji dan ccccc ...Ae ljudi bre ebesh sekte i religije sha ima neko od toga..dobru ganju ti nece dati selassie sa vrha ziona sigurno.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
1. Ok je sto je Kobaja ostavio poruku bas na ovom forumu. Ovo je forum "duhovna strana marihuane" i sam rad marihuane na neki nacin je duhovni.


2. A ono u vezi Hajle Selasija je istina i sad bogami mozda da sam crnac mozda bih bio njihov pratioc ali ovako bogami ne. Ako bas budem morao da izaberem religiju izabracu ovu moju koju sam dobio rodjenjem. Pravoslavnu. To uopste nije vazno koje sam ja religije i sta pratim. No je vazna ona religija u glavu.


3. Ovaj forum je poceo da poprima veoma gadan kontekst poruka. Toliko foruma ima na netu koji koriste prepucavanja korisnika da bih privukli sto vise ljudi i tolerisu uvrede. Ljudi se uvjek vracaju nazad na forum kad je prepirka u pitanju. Ovako mirno bez svadja moze da bude i dosadno.

Ne ovo nije jedan od tih foruma! Strikno se zabranjuju svadje i ruzne rijeci. Jedno je izjasniti svoju misao, a drugo je vrijedjat.

@BLACKinMIND
Ok su ti razmisljanja. U neku ruku si u pravu ali opet nije lijepo da vrijedjas neciju religiju. Ja sam djetinjstvo proveo u Bosni i jedna stvar sto striktno ne podnosim je vrijedjanja necije religije.
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
43
genjo zaboravio si rasnu osnovu. ja sam ateista i meni religija ne predstavlja nishta sem dela ljudske istorije... ali kad se neko vredja na rasnoj osnovi to je najgore. to sam osetio na sopstvenoj kozi jer mi je bivsa devojka bila tatarka iz bugarske(narod poreklom iz centalne azije slichan danasnjim mongolima)i muslimanka . sa njom sam proveo najbolih 10 meseci dok se nisu umesale porodice sa XY pricama i razdvojile nas.
nadam se da nisam smorio ali me nerviraju ljudi koji vredjaju svakog ko je razlichit ili ima razlichito misljenje.....
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Osakatit ce me rastafarijanci ali ovaj moram ispricat. Iako sam off topic briga me ja sam moderator "duhovne strane marihuane" ::behehe


Kako sprijeciti dva crnca da siluju djevojku?

Bacis im kosarkasku loptu :)))
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Hmm... pa da nije rege muzike bili bi sve raste crnci.


Rastafarizam je poceo zbog Haile Salasija (njegovo originalno ime: Tafari Makonnen) mada Hajle Selasije je bio pravoslavac i nikad nije priznao rastafarizam kao svoju religija niti je ikad priznao kao religiju.
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
43
Haile Salasije nije bio pravoslavac. Etiopski hriscani
pripadaju Koptskoj crkvi iz Egipta sa sredistem u Aleksandriji. Koptska i pravoslavna crkva su se razdvojile jos u srednjem veku kada je carigradaska patrijasija proglasila Kopsku crkvu za jereticko ucenje. necu da razglabama dalje, ali etiopljani nisu pravoslavci.