Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Zasto onda mjesec kada ga gledamo izgleda okruglo? Kada je pun, naravno. Da nije i on neka disk plocica koja se u nekom periodu okrene prema nama pa nam se samo cini da je loptast, ustvari je ravan kao tanjir :D

Strasan si Trip druze :D
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.257
233
Čudna šuma
-....Kanadski profesor fizike sa stalnim statusom sveučilišnog predavača, koji je otpušten zbog razilaženja u mišljenju s fakultetskim vlastima, poljuljao je redove znanstvene zajednice tvrdeći da općeprihvaćene postavke ekonomije, medicine i znanosti služe kao mreža laži kojom se štite i održavaju strukture na vlasti.
-......dr. Horton tvrdi: »Mnogo znanstvene literature, možda pola, može jednostavno biti neistinito. Opterećena studijama s malim veličinama uzorka, slabašnim učincima, nedostatnim istraživačkim analizama i flagrantno u sukobu interesa, zajedno s opsesijom da slijedi moderne trendove sumnjive važnosti, znanost je učinila zaokret prema tami.

Ovo sam bez truda našao u pol minute.. poanta je da nas lažu gdje god stignu pa je moguće i za Zemlju. Slažem se da je to ogromna teorija zavjere ali gdje ima dima ima i vatre!
Od 100% informacija naš mozak kroz osjetila percipira možda 2% i na temelju tih 2% mi donosimo zaključke i sudove što dovodi do krivih ili iskrivljenih zaključaka...
Triptank,Greenland možda ste oboje u pravu a možda nije ni jedan...
Za neke stvari sam se prije smijao a danas bi ih životom branio a sutra tko zna... Nemojmo se postavljati ko da znamo sve a onaj drugi je neznalica. Čovjek koji ne mjenja svoje mišljenje je ili budala ili mrtav kaže izreka...

A ja kažem bili mi u krivu ili u pravu svi volimo pušiti travu
:smoke:
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Letio sam avionom, i nisam vidio zakrivljenost, ako ti jesi, svaka čast.

Proradio link od powera, bacite oko i recite dali vama ta snimka izgleda realno? Prema podacima koje daje NASA u orbiti bi trebalo biti hiljade i hiljade satelita, ja ne vidim ni jedan. Di su zvijezde na snimci? Nema. Žešći CGI

Koliko vidim po vašim obrazloženjima, nitko nije pogledao ovaj video di Murphy fino objasni baš ove stvari koje vi pitate tipa pogled na druge galaksije i planete koji su okrugli i način na koji se svod vrti iznad nas a nikako se ne slaže s teorijom da je zemlja kugla koja se vrti oko svoje osi soma milja na sat, oko sunca još brže od toga, i naša galaksija još većom brzinom piči kroz svemir u nekom pravcu. Da je to istina bilo bi nemoguće da gledamo kako nebo i zvijezde iznad nas rade savršene krugove, jer je brzina kojom se zemlja vrti oko svoje osi najmanja od te tri brzine koje sam nabrojao.

Cvijetno društvo- ti vidiš okrugle planete na zvjezdanom nebu? Ja vidim samo svjetleće točkice i nijedna od njih mi ne izgleda okruglo u smislu kao lopta, ni kroz teleskop. Kružnica da, kugla nikako.

Budalin- mjesec izgleda okruglo, i vide se krateri itd, a zašto je uvjek ista jebena strana okrenuta prema zemlji? Zašto cijeli svijet od pamtivjeka gleda mjesec koji se ne vrti oko svoje osi? A sunce toliko blješti da mi ne možete reć da vidite kuglu, ili imate supermanov vid? Ustvari da, NASA je pokazala kako sunce izgleda pobliže, sa svim onim plamenovima koji pršte iz žute kugle hahaha!

Samo mi nemojte savjetovat da smanjim duvanje jer svaki put kad to pročitam zapalim još jednu.

Lazarus je najjači, on se samo grohotom smije i vidi zakrivljenost:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jackal55 and -BäR-

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
A ja sam se upravo nedavno kad sam saznao koliko zapravo ljudi u svijetu vjeruju u ravnu zemlju (što mi je osobno kao ljubitelju astronomije apsurdno) dao na istraživanje da razumijem tu zaluđenost svakojakih teorija zavjera. Čak postoji znanstveno ispitivanje određenog broja subjekata gdje doktori tvrde kako teoretičarima jednostavno nedostaje određena siva materija u glavi :D (bez uvrede ali zaboravio sam točan naziv) koja je zadužena za poimanje stvarnosti oko sebe.
To se jednostavno primjećuje u njihovom ne prihvaćanju i zanemarivanju onih činjenica na koje nemaju argumente.. iako moram priznati da na mnoge činjenice su u stanju pronaći pokoji smislen argument, iako su u većini nesmisleni.
Evo ja sam spreman financirati put na Antarktik da se uvjerimo kako tamo nema nikakve vojske koja te tjera nazad.
Isto tako sam spreman financirati potvrdu činjenice da je zemlja okrugla na način da se krene putovati u jednom smjeru i da će se opet stići na polaznu točku , ali ne po principu kompasa već jednostavne pravocrtne linije.. jer ako je zemlja disk i mi idemo pravocrtno onda se moraš zabit u rub.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ja bi odmah išao na tu ekspediciju, odmah! i ja sam do nedavno vjerovao u cijelu tu mainstream propagandu, i iskreno volio bih samo znati istinu. Evo link za Antarctic Treaty, pročitaj si malo, nevjerovatna kontrola, smiješ ići samo tamo gdje ti dozvole, mogu ti prekinut ekspediciju u bilo kojem trenutku zbog smiješnih razloga itd.
Ustvari ne smiješ ić istraživat svojom voljom tamo gdje bi želio, nego samo na mjestima gdje bi bio pod kontrolom i ako bi ispunio sve rigorozne zahtjeve.

http://www.ats.aq/documents/recatt/Att006_e.pdf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mesa

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
are you serious?

pa necemo valjda sirit propagandu teorija zavjere na ovom forumu sa kojekakvim nebuloznim filmicima.
mi smo ipak malo ozbiljniji forum ;)

Na svaki filmic sa "dokazom" da je zemlja flat, ja cu staviti 10 clipova koji ce pobit tu debilnu teoriju na zdravoseljackom jeziku.
Apsolutno ti nitko ne brani da preletis zemaljsku kuglu, ili preplovis svijet...
Mozes si uplatit voznju sa Lockhead U-2 do stratosfere pa gledat zakrivljenost zemlje kolko god te volja i to sa bilo koje strane zemlje.
Ni Sjeverni ni Juzni pol nisu zabranjeni. Do centra sj pola mozes doc i sa dobrim terencem i dobrom offroad opremom i vozikat se okolo koliko god te volja. Hrpa ljudi je to napravila.

Teorije zavjere ce uvijek imat neke dokaze koji zvuce realno....sve dok se netko strucniji ne pozabavi sa time, pa skuzis koliko je to fakat debilno. Pocevsi od chemtrailsa, reptila, flat earth i ostalih sranja. Pregledao sam valjda vecinu svih filmica....ali sam i pogledao i vecinu ostalih znanstvenih istrazivanja koja nisu teorija zavjere.
Evo za danas je prognozirana mega oluja od strane Harp-a :D Jel prima taj Harp Bitcoin da mu uplatim 25°C do bozica?
Kad vidim "profi" ekipu kaj se popne na neku planinu pa laserima mjere visinske razlike i zakrivljenost, dodje mi da povracam koliko ti ameri mogu biti neintelignentni. To kao da zidarskim metrom mjeris debljinu svoje stidne dlake :D

Treba samo ukljucit mozak jer cemo fakat opet pocet spaljivat vjestice zato kaj imaju madez na lijevom guzu
 
Poslednja izmena:

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.257
233
Čudna šuma
He,he malo provokacije :D... Bitno je da marihuana dobro raste i na okrugloj i ravnoj Zemlji :thumb::bocni::
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Stipe obrušio si se i ti na mene drvljem i kamenjem. Nisam otvorio temu u unutrašnjem uzgajanju nego u putovanja na mentalnim valovima, a taj podforum je krcat teorijama zavjere svakakvih vrsta. Reptile, Haarp i chemtreilse nisam ni spomenuo, a ima i takvih tema na forumu. Na vutri nema teme o ravnoj zemlji, ja sam rekao svoje mišljenje, zanimalo me prvotno ima li na vutri još netko da vjeruje u ravnu zemlju. Nisam idiot, odmah je krenulo ismijavanje počevši sa kornjačom. Neki misle da Murphy priča gluposti u klipu, ja sam se zamislio kad sam ga prvi put vidio. Isto kao prva dva klipa koji su ustvari jedan film u dva dijela, prikazano je toliko failova glumaca iz svemirske stanice, prava lutkarska predstava. Ne kužim zašto odmah nisi bacio neke klipove da rasture teoriju ravne zemlje, daj nešto da me razuvjeri. Svaka čast izuzecima, ali neki su mi se obraćali kao da sam shizofreničar koji halucinira budalaštine. Antarktika je južni pol, sjeverni je drugi par čarapa, ako pogledaš kartu ravne zemlje, jasno se vidi u čemu je caka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mesa and budalin

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
Gle. Nema smisla da ja sad tebe idem razuvjerit, jer na sve sto ja kazem, ti ces me poklopit sa nekim filmicem koji je "cak i to objasnio"...
Svi ti flat earhersi i ostali koji vjeruju u teorije zavjere trose svoj zivot na na izradu modela i na smisljanje dokaza kako da pobiju okruglu zemlju.

Ako te pitam da objasnis gravitaciju, ti ces pocet pricat o umjetnim gravitacijama ispod diska ili nesto umjetno stvoreno...ili pak neki treci "dokaz". Fakat ima gro ideja po youtubeu
Godisnja doba? Vjerujem da i to ima neko objasnjenje na onom modelu gdje zvijezde i planeti rotiraju okolo ploce.
Gravitacija na polovima i na ekvatoru je jako razlicita i to se moze izracunat jer zemlja nije kugla nego sfera. I zna se koliko je siroka na ekvatoru i na polovima.
Vjetrove, plima, oseka....? Znam da postoje i objasnjenja za to al ih ima vise, pa ne znam kojeg zelis da pojasnim :D

Prosle godine je dokazano dugo ocekivana Einsteinova teorija o prostorvremenu i kako se je prostor na trenutak smanjio..... za to jos cekam da teoreticari smisle nesto.
Kuzis, te znanstvene stvari i zakone nitko ne zeli diskutirati. A vec je sve dokazano i moze se izracunat.

Niti je zemlja kugla, niti je okrugla, niti ima glatku povrsinu i zemlja je pre veliki objekt. Mislim na topografiju zemlje. Zbog toga sva ta mjerenja zemljine "nezakrivljenosti" padaju u vodu..... " ja ne vidim zakrivljenost, a na dovoljnoj sam visini da bi morao vidjeti"

Sto se tice kugle i ploce. I jesu li zvijezde 3D kugle ili ploce. Treba poznavati kako radi ljudsko sto zapravo znaci 3D u nasim ocima.
Ako nemas perspektivu i sjenu, ne mozes ni imat 3D objekt, sto ne znaci da taj objekt nije 3D. Uzmi kuglu za kuglanje i stavi ju da visi u crnom prostoru pa ju onda pogledaj sa 500m udaljenosti i reci mi da li je kugla ili samo ploca :)

Kuzis, sad si me uvukao u ovu pricu koja nema smisla gdje pokusavam tebi dokazati sto je vec dokazano.
Sve je vrlo jednostavno, kao sto sam rekao. Uplatis si voznju sa Lockheadom, ako ne vjerujes filmicima pa gledaj zemlju odozgora. Ne znam kako bi to pobio...

Teorije zavjere funkcioniraju tako ;) Skupi njih 100 da radi 2 mjeseca i dobit ces teoriju da je zemlja u obliku pimpeka. I imat ces apsolutno svaki "dokaz" kao sto imas da je zemlja flat. ;)

Postoji teorija da smo svi kompjuterski program, ili da samo produkt genetksih testiranja i testiranja evolucije u fizickom obliku.

Utipkaj u youtube "proof the earth is round" pa odvoji 2-3 dana. Shvatit ces koliko si u zabludi ;)



edit: o zemljinoj brzini rotacije i revolucije...bi se isto dalo tipkat jos 5 dana...i kako se ne vidi da se zemlja okrece :D

Uzmi neku opasnu pusku pa gadjaj metu na 3000m bez da uracunas zemljinu rotaciju i zakrivljenost.
Balistika se zove grana fizike koja uci o tome i moze se prilicno jednostavno izracunat.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
ma kaj brijes public :D ima filmic di lik gleda bas u neku brodurinu i mjeri on nesto kao..... pa veli, da je zemlja okrugla taj brod se nebi smio vidjet, a vidi se. Eto dokaza. Gotovo je. :D
jbga sprdam se malo, jer meni i ova tema djeluje kao sprdanje sa zdravim razumom i ljudskom inteligencijom.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nisam trebao vidit ovu temu.ovo je veliki minus za vutru a i za opcenito ljudski rod da ima ovo misljenje.ajde da zivimo u vremenu kad masovnih medija nema pa i nekako da vas shvatim ali kad svaka budala na svjetu ima kameru i moze informaciju prijenjeti svakom skoro covjeku na planeti kako do sad ja nisam vidio sliku nekoga da stoji na rubu vaseg diska od planete.i ako je planeta disk da li se taj disk vrti oko sunca ili oko sebe i ako su sve zemlje sa gornje strane sta se nalazi sa donje strane gdje je mrak da ne rastu mozda gljivice?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kada sam se vozio avionom u grčku, iznad oblaka, sve sam video. Ne treba ništa više.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.