Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
za vegetativnu fazu,kad nam treba što bolja-veèa "zelena masa" su se pokazale nekako tri razmerja

najèešèe korišèeni: 18h svetlosti / 6h tama i
24h svetlosti / 0h tama
20h svetlosti / 4h tama

Dobili smo željenu lepu zelenu,razraslu biljku.. i preklapamo na režim : 12h svetlosti / 12h mrtva tama
Mrtva tama znaèi,da nema nimalo svetlosti
VRLO BITNIO!!!
tako sve do kraja!

Pokazalo se,da biljka koja provede polednjih 48h u zamraèenju/tami proizvede baš znatno više kristala.Pa možete probati i to!!!

U gojenju hokus pokus rešenja nema!!!!!!!


Da pomenem, kako se nije nimalo naivno igrati sa strujom/elktrikom.UVek imajte sve dobro izolirano,odovjeno od zapaljivih materijala....


A sad pročitaš ovo .- http://vutra.org/svetlo-svjetlo.php


I za boga dragog pročitaj ovu temu na kojoj si postavio pitanje ... pa jbt samo 5 strana !!!!:vb_whip:
 
27.09.2009
13
0
0
58
Mr.JA je napisao(la):
iman 2 plave i jedan žuti spektar, ok znači da sad odma stavin 2 crvenog spektra ...
i jesan- pročita san cili forum ali tu i tamo se zaboravi :)
ok budem kupio sutra/ prekosutra
puno fala


ma uzmi samo 3x 23w 865 (plavi spektar) - OSRAM - gledaj da budu one spiralne jer moze ih vise statu u PC box...
i uzmes 1x 23w 827 (crveni spektar) - OSRAM -
ima ih u PEVEC-u kupiti!!! za vegetaciju

a za cvjetanje samo ove 3x 23w 865 zamjenis sa crvenim spektrom tj 3x 23w 865 i to jeto... vise ti i ne treba :)
 
21.08.2008
46
8
0
43
Ok,ekipa... Box mi je pri kraju,sjeme ceka,HPS250W sastavljen,još par sitnica i krecem...
E,sad... Citam ovo tu,i sve ok,al malo sam se pogubio,pa pomozite...
Box je dimenzija 50x50x120cm,ide 1 biljka,sjeme je od Aliena "no mercy double fun"
Može li mi netko napisat neki rezim svjetla od pocetka do kraja,da dobijem punu, grmastu biljku,visoku do 60-70cm,i da bude gotova za max 3mj...
Inace,period cvjetanja je za tu sortu 60 dana...
Hvala unaprijed!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
sto da bude visoka do 60-70cm ti tu mozes komotno uzgojit do 1m visine,ako ces jednu biljku ja bi ti predlozio da odradis lst il neku drugu tehniku da dobijes sto vise od jedne biljke,prelistaj malo tehnike uzgoja lst scrog il rezanje pa se odluci za neku da popunis box al se tako biljke moraju drzat duze u vegetaciji sam odluci sta ti je najbolje i najlakse a nadam se da je to sjeme sto ces dobit feminizirano ako ubacis jednu biljku i ona bude muska moras sve ponovo,trud uzalud prvo skontaj sve uslove za uzgoj pa onda stavi sjeme da klija sve u svemu sretno
 
21.08.2008
46
8
0
43
mjesecar je napisao(la):
sto da bude visoka do 60-70cm ti tu mozes komotno uzgojit do 1m visine,ako ces jednu biljku ja bi ti predlozio da odradis lst il neku drugu tehniku da dobijes sto vise od jedne biljke,prelistaj malo tehnike uzgoja lst scrog il rezanje pa se odluci za neku da popunis box al se tako biljke moraju drzat duze u vegetaciji sam odluci sta ti je najbolje i najlakse a nadam se da je to sjeme sto ces dobit feminizirano ako ubacis jednu biljku i ona bude muska moras sve ponovo,trud uzalud prvo skontaj sve uslove za uzgoj pa onda stavi sjeme da klija sve u svemu sretno
Sve je to ok,samo to nije odgovor na moje pitanje:icon_lol::icon_lol:
Sta kazete na: 20-4 prva 2 tjedna/18-6 u vegetaciji 2-3tjedna/12-12 60dana cvjetanja...?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ima samo vegetacija i cvijetanje,prvi režim rasta ne kontam.
Najbolje ne komplicirati puno-18/6 vegetacija i za cvijetanje 12/12.
Preferiram 18/6 više nego 24/0,ipak mislim da je bolje kad ima malo odmora,jer rastu isto,meni možda sad i bolje kad odmaraju malo.
 
10.11.2009
2
0
0
34
Che* je napisao(la):
Jesi ti proucio osnove uzgoja... ?

Odmah kupuj crvene zbog ustede novaca za kasnije..znaci ako vec imas jednu ili dvije plave nutra onda kupi sve ostalo crveno...

827 ti je spektar ili ti 2700kelvina...ili ti crvena.

imas u bauhausu,pevecu i ostalim centrima... stedna zarulja Philips 23w (i onda pronadjes oznaku na njoj koja pise 827)

zanima me dali odmah u fazi vegetacije mogu stavit hps 250w crveni spektar i da koristim samo tu kroz vegetaciju i cvjetanje(6 biljki)
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
molio bih odgovor od onih koji su probali....
...radi se o sledećem:
........ako bi prebacio sa 18/6 na 12/12, i drzao dok se ne pokaze spol...zatim vratio na 18/6 da bi biljka nastavila vegetaciju.....moze li se sj***ti biljka ?

...p.s...
znam da je sigurno vec bilo objasnjeno na forumu, ali kada mi "pretraga" izbaci temu "Pitajte sve sto vas zanima"...koja broji 210 stranica.....poprilicno mi je tesko pronaci odgovor...

thx...
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
Bjelac je napisao(la):
pa to se tak i radi.

drzi na 12 dok ti se ne pojave one dlacice prije same cvatnje.

http://img269.imageshack.us/img269/9629/dsc00193vn.jpg

slabo se vidi, al to je jedina takva slika koju imam.
te dlacice ti nece izac iz vrha nego sastrane kod noda, po tome znas sta je i cim se to pojavi prebacuj na veg.

znaci mogu li ovolike biljke (17.dan):



prebaciti na 12/12 pa kad mi pokazu spol vratiti na 18/6 i nastaviti sa vegetacijom
da se biljka ne sj**e ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pa to ti je i odgovorio,ali možda biljka opet napuni 30 dana kad počne pokazivati spol jer i sama treba malo odrasti i biti spremna za to.
Znači moguče je ali uvik postoji mogučnost da neka krene po zlu i dobiješ hermiča,ali kontam da veči omjer stoji na uspješnosti :)
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
@Greenpower1
thx...samo da proverim...bojim se da nešto ne zeznem, ovo mi je 1.grow
i već sam neke biljke zeznio, tako da ove "cuvam"... :)

@Bjelac
sacekacu jos malo...mislim probati uzeti klonove (to bih trebao prije pokazivanja spola ?)
a na ovim malim nemam ni odakle to napraviti :) ...thx...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Inače ako se drži vegetacija preko mjesec dana znaju pokazat biljoze spol, to je kao predcvjetanje.
Prdnu koju dlaku ili baloticu.A ako se drži oko 2 mjeseca vege, 8/10 možeš baš znat šta će bit.
 
25.11.2009
16
0
0
40
1.grow, box je 110x90x200(vis), hps sylvania grolux 400w, 2 neonke po55w svaka sylvania linux daylight delux 865 svaka oko 4500lumena, u boxu su 4 brainstorma stara 5-6dana. sad od početka su upaljene samo te 2 neonke sa reflektorima na visini od 8 cm i razmaknute su 10cm režim18/6. biljke su u 2 dana narasle 3cm i od tada ništa-stagniraju pa me zanima jel im to premalo svijetla??da im upalim i hps il su još preosjetljive?? sad su u jogurt čašama 0,4L i planiro sam ih presadit za nekih tjedan dana u velike tegle 11,5L, nakon presađivanja neonke više neće imat smisla ako sam dobro shvatio?zbog prevelike površine koju če zauzimati...i hoče li mi hps bit ok za nastavak vege s obzirom na spekttar? mislio sam probat lst pa će vega vjerojatno potrajat još koji tjedan..hvala unaprijed i pozz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Stavi ti hps,ja san bar tako nakon 2-3 dana nakon šta su bile pod neonkama i pokazivale su slabe rezultate.Odalji je bar 70cm,provjeri da temperatura poviše biljaka u pravcu hps nije više od 28-30 i sve 5.Ja samo s hps-om radim tako da je dovoljno,svakako bolje nego neonke sad.
Možda da pustiš još 2-4 dana za svaki slučaj da vidiš oče se trzniti šta ali s hps-om ne možeš pogriješiti.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
mozes hps koristiti od pocetka do kraja mnogi tako rade nemoj se previse zamarati s tim da je narasla 3cm u 2 dana pa 1cm u 3 dana dan dva nije nista,samo opusteno daj joj najbolje uvjete sto mozes i ona ce sve to da ti vrati,i ako te nesto zanima slobodno pitaj samo iznesi sto vise informacija,sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: viner

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Evo jedno pitanje. Npr, neka vrsta cvjeta 8-9 tjedana,i sad me zanima kad se pocinje racunati, kad pribacim na 12/12 ili kad izadu pistile(koje su izasle nakon tjedan)??

Znam da sam to negdi procita ali sad nemogu naci. Hvala