Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.02.2009
12
0
0
37
sad sam nasho neke shtedljive od 40W. Frula zasto su 2 sijalice malo, ja planiram 1 ili 2 biljke da stawim, a kad porastu do wisine boxa da ih presadim napolje. jake su sijalice, celu sobu oswetle.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemozes sa 1ili 2 i tacka brate nemoj ni pokusavati ..slusaj sta ljudi kazu pa ces kasnije kad prelistas forum skontati bilo bi glupo da ti objasnjavaju ljudi sa foruma kad seve ovde imas ..pogledaj malo kako i sta sta sa stednim pa mozda i ukapiras :) cak ni jedana biljka nemoze... ni pola :)
pozdrav dobro dosao malo citaj pa ce biti ok....
 
19.05.2009
37
129
33
SLO-Era je napisao(la):
Ovaj sajt je edukativan i govori opèenito o opštem uzgoju.Šta je koji poznati uzgajivaè napisao za neku svoju vrstu treba poštovati i na tom neka ostane....Svoje eksperimente ostavimo-ostavite za sebe!!!! jer bunite nekog koji je se prvi put susreo sa nutrašnjim uzgojem-hvala!!! :)


Najvažnije je,da kad poèente držite se precizno vremena.Analogni ili digitalni prekidaèi ,naj jeftiniji u velikim marketima-obavit èe izvrstno posao:)!!!!

za vegetativnu fazu,kad nam treba što bolja-veèa "zelena masa" su se pokazale nekako tri razmerja

najèešèe korišèeni: 18h svetlosti / 6h tama i
24h svetlosti / 0h tama
20h svetlosti / 4h tama

Dobili smo željenu lepu zelenu,razraslu biljku.. i preklapamo na režim : 12h svetlosti / 12h mrtva tama
Mrtva tama znaèi,da nema nimalo svetlosti
VRLO BITNIO!!!
tako sve do kraja!

Pokazalo se,da biljka koja provede polednjih 48h u zamraèenju/tami proizvede baš znatno više kristala.Pa možete probati i to!!!

U gojenju hokus pokus rešenja nema!!!!!!!


Da pomenem, kako se nije nimalo naivno igrati sa strujom/elktrikom.UVek imajte sve dobro izolirano,odovjeno od zapaljivih materijala....


evo da prokomentiram ovo ako imam 24-svjetlosi/0-tama šta nebi doslo do ostečenja biljke....sta nije u vegetaciji 18/6 najbolje ,a u cvjetanju 12/12 jer to biljci izgleda kao promjena sa ljeta na jesen...XD

ako sam upravu:thankyou::knockknock:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Maxell,ovo sa 24/0 su več isprovane metode tako da za drugo neznam šta da kažem.
Nego mene zanima nešto drugo ali vezano za outdoor,čisto me zanima
-kako biljka tumači mjesec vani,nije potpuni mrak,volija bi znati.Ili pitam gluposti?
 
24.08.2009
12
0
0
35
Biljka mi je na 18h rezimu,planiram je presadit, ostavit jos koji dan da se skonta od stresa i to...te je prebacit na 12h da cvijeta.Imam 4 stedne zarulje po 120w koje isporucuju 1250 lumena po sijalici,fino je izrasla pa pretpostavljam da joj to i odgovara...eh da li ce mi biti potrebno neko novo osvijetljenje na fazi cvijetanja neki drugi spektar ili sta vec. Sta bih mogao u ovoj situaciji uradit? THX :lock:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
..frende brijem da je ne da mora
več je neophodno..puka matematika
(O ČEMU JE PISKARANO NI MANJE A MOŽDA VIŠE
OD 70puta;)sobzirom da je sollo mogla bi odradit
i cvet. al mršavi.. a i bilo bi lepo da po prikažeš TOO!!!
pa če komentarišemo:bis:đolle!!!
...polažem nade u tebe i rešavanje problema..!!
...SAMO:icon_arrow::icon_arrow:
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
Growy je napisao(la):
Biljka mi je na 18h rezimu,planiram je presadit, ostavit jos koji dan da se skonta od stresa i to...te je prebacit na 12h da cvijeta.Imam 4 stedne zarulje po 120w koje isporucuju 1250 lumena po sijalici,fino je izrasla pa pretpostavljam da joj to i odgovara...eh da li ce mi biti potrebno neko novo osvijetljenje na fazi cvijetanja neki drugi spektar ili sta vec. Sta bih mogao u ovoj situaciji uradit? THX :lock:

kakve to stedne od 120 w isporucuje 1250 lumena?,
moja od 105w daje prek 7000

inace za cvijetanje treba crveni spektar (zarulja sa zutim svijetlom)
i naravno cim vise wati deblji su ti hedovi
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Nisu 120w nego mu na kutijama piše da sjaje kao 120w.
Ustvari su 25w.
Zbunio se čovjek.
 
24.08.2009
12
0
0
35
#34 je napisao(la):
Nisu 120w nego mu na kutijama piše da sjaje kao 120w.
Ustvari su 25w.
Zbunio se čovjek.

Fakat si u pravu...tek danas pogleda kutiju od sijalice pise 25w xD..
Te sa crvenim spektrom su npr. HPS,ali to se nema gdje kupit u ku*ac...znal i ko kakav koliko toliko kompetentan supstitut...bilo kakva druga, vise pristupacnija sijalica sa spektrom koji bi bio ok za cvijetanje...POZ
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Growy je napisao(la):
Fakat si u pravu...tek danas pogleda kutiju od sijalice pise 25w xD..
Te sa crvenim spektrom su npr. HPS,ali to se nema gdje kupit u ku*ac...znal i ko kakav koliko toliko kompetentan supstitut...bilo kakva druga, vise pristupacnija sijalica sa spektrom koji bi bio ok za cvijetanje...POZ

Pa za manje prostore ti je bolja stedna od hps-a. Probaj naci sto jace stedne warm white ili soft white (2700 - 3200K obicno). Stedne daju bolju kvalitetu svjetla od hps-a, ali slabo prodiru do nizih grana. Ako si iz Zg, probaj otic u Pakt elektro (kraj Peveca na zitnjaku) ili kalisto (kod NSB-a) i naruci komplet za hps. Mislim da sam vidio i 250w hps u Gramatu.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
za manje prostore ne štedna nego envirolite žarulja koje je u principu jača štedna .
prednost te žarulje je ta da se manje grije no zapamtite si to ništa još nije nadjebalo HPS / MH tako da sve su ovo li la rješenja ako mene pitate .

Jedino za što se po meni isplati CFL su klonovi i to je to .

a ako nemate gdje staviti bar 100w hps tako da možete rjesiti toplinu onda nemate pogodan prostor za indoor grow i nemojte ni pocinjat ...
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
@stoner: kad sam počinjao sa growom su svi tvrdili da je minimum hps od 400w, pa svejedno uspijevam sa 150-icom. Ima gomila ljudi koja gaji pod CFLovima u microgrowovima i čisto dobro im ide. HPS je super, ali ako iz nekog razloga nije moguć CFL će obavit posao.
 
26.05.2009
13
0
0
39
meni se ipak vise svidja cfl,samo ga moras dobro rasporediti u boxu da sve grane dobijaju svetlo,a ako si u mogucnosti mozes ubaciti i koje ogledalo unutra zbog bolje reflekcije...e,sad...mozda samo lupam ali kod mene to pali