Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
hehe i ja se sjecam da sam negdje to isto procitao i ja mislim da se racuna vrijeme cvjetanja od kad pokazu spol al nisam 100%siguran bas sam se dvoumio kao ti sad mislim da je to tacno,ako grijesim neka me neko ispravi
 
25.11.2009
16
0
0
40
@greenpower,mjesečar:
tak sam nekak i ja to mislio napravit još dan dva ju pustit pod neonkama pa pod hps, nego kad zapalim hps, da ostavim i neonke?(zbog plavog spektra kontam)..
uglavnom fala na odg i chill out
..vodit ću dnevnik online pa će te moć pratit/pomagat sam da nabavim fotić neki malo bolji. pozdraff
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pa i nema prevelikog smisla držati neonke pored hps,možeš ako baš hočeš,ali ona je djelotvornija izbliza pa nema možda smisla da je namještaš da prati grane kad se razgrana od Hps.Netko to i stavi,pa vidi ti.Osobno neznam čemu:)
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
E bas gledam da se nabavim neki mikroskop,ali uopce neznam di da takvo nesto potrazim,a zivim u veikom gradu...a i da je razumna cijena do 150 kn ako ima.
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
bas tako,a u cvetanju je bitan mrak isto kao i svetlo! HPS ILI MH (sve philips) sve komplet kosta 8880 dinara u BG-u
 

hexial

Aktivan Član
18.02.2010
58
2
0
34
imam pitanje:

u boxu dimenzija 350x350x600mm (sxdxv) imam 4 stedne zarulje od cega su 3 na 2700K, a jedna je na 6400K, imam mjesta za jos jednu zarulju. ukupno lumena imam tocno 5900Lu. dali stavit jos jednu stednu od 6400K ili mi je ova dovoljna? biljke su tek proklijale i drzim ih na rezimu svjetlo/mrak 17/7 tako mi najvise odgovara...

sta vi mislite forum?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Štednih nikad dovoljno,koliko kog da ih je uvijek je malo.
Možeš 17/7 ali zašto ti više to odgovara?
 

hexial

Aktivan Član
18.02.2010
58
2
0
34
odgovara mi jer u 7 izlazin iz kuce, a u 00:00 i nesto mi pocinje voyager, a iman samo jednu uticnicu ,)

nisi mi odgovoria na pitanje, dali da stavin jos jednu od 6400K ili nije vazno, jer ova od 2700K ima vise lumena, za 300Lu,a?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
hexial je napisao(la):
odgovara mi jer u 7 izlazin iz kuce, a u 00:00 i nesto mi pocinje voyager, a iman samo jednu uticnicu ,)
Nemoj se bezveze blesirati i za*ebavati s jednom uticnicom, a i predpostavljam da si ti to sam mislija rucno paliti gasiti.

Kupi neki produzni kabel s onom letvom s vise uticnica i analogni/digitalni timer, ili 2 i miran si.

Sve skupa te to dodje ispod 80kn
 

hexial

Aktivan Član
18.02.2010
58
2
0
34
ma salin se za jednu uticnicu, u 7 se budin svako jutro i iden ca, a malo posli 11 san opet nazad, tako da mi gori dok me nema. uklapa mi se u raspored.

nego recite mi di da rjesin termometar, zivin od 0-100, bija san u chipoteke, ali tamo imaju samo one koje zabodes u jetru da bi odredia kad je pokojni posta pokojni? lik od tamo me uputia na ljekarnu, ali to mi je malo cudno, pa pitan vas da se ne iden sramotit u ljekarnu...
 

hexial

Aktivan Član
18.02.2010
58
2
0
34
ma zbunjen je lik, bija san par puta, nisu me se pretjerano dojmili... iman iskustva s splitskon chipotekon i tamo rade bas ljudi koji znaju sta rade, a ovdi me lik blido gleda kada san ga pita da mi da obicno grlo za zarulju, lol.
heinzlova u zagrebu? nisan u zgu, jbg, probat cu neki drugi pet shop malo blize, nego reci koliko para mogu ocekivat da iskasljen?
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Pozdrav,ekipa...evo danas sam skoro cijeli dan proveo na sajtu, upoznavajuci se sa indoor uzgojem. mislim da mi je vecina stvari jasna, a ako i nije,ponavljane je majka znanja ili tako nekako...nego, negdje sam citao neke izracune za W/m2 (ili mozda ide po kubiku), ali me zanima kako se to racuna da si ja izracunam za svoj prostor...hoce li biti dovoljno 80x60 za majku, ipak ce ona ici u sirinu ??? koliko dugo se majka moze uzgajati i klonirati?? Nije da sam novi u uzgoju, ali prvi put krecem sa indoor-om, dosadilo mi je nosit bidune sa vodom u sumu, dolazit izgreban na plazu,nalazit koze kako mi brste vutru i najvaznije, iza Nove godine ostajat bez iste...tako da sam odlucio da cu od sada imati svaki mjesec frisku kolicinu...sto mislite na koliko djelova bi tebalo rasporedit cvijetanje...ja sam mislio na tri, jedna tura pred berbu, druga oko polovice procesa i treca upravo prebacena iz vegetacije???? koliko odprilike klonovima treba od odvajanja od majke do prebacivanja u zemlju?? ......to bi bilo to, za sada, zahvaljujem na svim odgovorima i prjedlozima