Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
pa stavis na 12/12 kad hoces zavisi koliko imas mjesta u boxu i koliko hoces da dobijes od nje sto je duze drzis u veg.imati ces vise hedova logika,i ako imate pitanja bilo bi lijepo da stavite i sliku,alika govori 1000 rijeci
 
24.05.2010
1
0
0
47
Vozdra svima. Novi sam clan mada vas pratim skoro 1 godinu. I Nemam bas neko iskustvo sa forumima. Imate moju neizmernu zahvalnost jer bez vase pomoci nikako ne bih uspeo napraviti par Growa. (nije vredno hvale, ali ja sam zadovoljan)
Medjutim! Dogodio se jedan kiks! Posle mesec dana na rezimu 12-12, otkazao je jedan tajmer i nije ugasio svetlo tako da su mi moje drage bile 24 sati na svetlu.
STA DA RADIM:. ???


 

vlada_ph_cz

Aktivan Član
30.04.2009
55
1
0
36
Jedan savet...

Negde na forumu sam citao da pred kraj cvetanja moze svetlo da se smanjuje na manje od 12h svetla i vise mraka...

Ako neko zna malo vise o tome i sta se time dobija itd...
 
14.09.2008
11
0
0
34
imam pitanje a nisam naso da igdje pise o tome ... kolika rasvjeta treba bit u oba dvije faze kod autoflowering biljke ??? ili je isto ?
 
04.11.2010
40
1
8
31
Ovako zanima me ak mi netko može brzo odgovorit, za hawaian snow kakva bi bila idealna rasvjeta za jednu biljku, imam hps,al iz iskustva mi je veći urod bio sa štednim žaruljama u fazi vegetacije, a hps poslje na cvjetanju, znači koliko i koje jačine štednih žarulja bi bilo idealno, box je visine oko dva metra, i širine metar i 30 negdje, dubine metar negdje
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Što se mene tiče, za takav box ti treba barem HPS 400W plus neonke od 100-tinjak cm(nism siguran koliko su Watti), 4 kom. u svaki ćošak (okomito) po jedna. Ja, a i večina ljudi računa količinu svijetla po metrima kvadratnima, a ne po broju biljaka (za tu površinu nekih 55-60000 Lu) Štedne ne dolaze u obzir, jer na toj površini je HPS naj štedljiviji... u tome prostoru ima mjesta za 6 biljaka...e sad, ako ti želiš samo jednu, onda ti je sasvim dovoljno 60x60 i HPS 150W...znači svoj ormar pregradiš sa dvije ploče da dobiješ toliki prostor i to je to...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Smiješno je spominjat hawaiian snow i štedne s obzirom da hawaiian u normalnim indor uvjetima naraste bar120-150cm.Imao sam je i to je velika biljka,dugo cvijeta,gladna svjetla do bola a treba malo i iskustva da izvučeš puno hedova iz nje.400-600w najmanje,poželjan jako dobnar lst da ostane šta niža i da je svjetlo šta bliše svim hedovima.
 
04.11.2010
40
1
8
31
neznam, imam hps od 400w, al prvi grow s white widow od green house-a znači dvije biljke tri štedne od 63w za vegetaciju i onda sam odlučio kupit taj hps i stavio sam ga tek na cvjetanje i ukupno dobiveno je bilo 250g za dvije biljke, drugi grow sam radio isto ko i prvi al bez štednih tih znači samo hps od početka, biljke su bile neke male i krhke i ukupno je bilo negdje 15g po biljci, sad sam nabavio onaj sativa mix pa me zanima što bi bilo idealno, a planiram onda sad kad to počnem vodit neki dnevnik pa se nadam da mi budete pomogli oko toga,a šta mislite da bi moglo i više biljki od jednom?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
prinos ti ne zavisi samo od svetla... treba voditi racuna i o smesi zemlje,zalivanju i gnojenju,a i dotok svezeg vazduha je isto jako bitan. a sto se tice hps rasvete,neuporedivo je bolja u odnosu na cfl.neki tvrde da je i do tri puta bolji rast biljaka uz hps. jos bolje bi ti bilo ako bi u vegetaciji koristio mh a u cvetanju hps,ili najbolje sijalice koje su bar meni dostupne su philips master green power koje su napravljene specijalno za gajenje biljaka. one u sebi sadrze i plavog spektra boja,a njihov spektar je 2000k
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
naravno da sme,ali ako si uzeo odgovarajucu jacinu hps sijalice,proporcionalnu za tvoje dimenzije boxa,onda ti je bespotrebno ubacivanje cfl rasvete... to ce ti biti samo dodatni trosak za kupovino sijalica a kasnije i za potrosnju struje... kao polazna tacka ti je da na 1m x 1m ide hps400w...
 
04.11.2010
40
1
8
31
ok, tnx, još razmišljam što ću, jel zna tko gdje ima u zg-u za kupit mh sijalice ?
e gledo sam tvoj dnevnik sa ww, kakvu si ti rasvjetu koristio za to?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Poceo sam grow u PC-u (mid tower). Za svjetlo koristim 827 CFL (3 komada). Proklijane sjemenke sam stavio 24.01. na rezim svjetla: 1. dan na 24/0, 2. dan do 10. dan na rezim 18/6 i sad su na 12/12 vec 4 dana. Nemam puno prostora pa si ne mogu priustiti visoke biljke zato ce sad do kraja biti na 12/12. Namjeravam na njima radit LST, ali tek kad budu imale 3 par listova. E, sad, da li je ovo u redu? Nisam primjetio da se "bune", da im ne pase.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
digitalni skuplji - rade posao fino
analogni jeftiniji - rade posao fino

choose your destiny ...
 
08.04.2010
11
0
0
43
ja zasad samo analogni koristim, i nemam nikakvih problema.
jednostavan za namjestiti i ponistiti, tocnost na ovom mom je od 15minuta.
jeftiniji nego digitalni, i obicno ima mali switch sa strane s kojim mozes zaobici timer.
za digitalne vjerujem da mozes imati tocnost do 1 minute, ali to ti ne treba za uzgoj naseg povrca..
i vjerojatno je skuplji.
nekako mi se ova analogija cini puno robusnije i pouzdanije! :)