Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
i meni samo pokazite u prirodi jednog AUTOMATICA koji nije plod ljudske modifikacije
Ali za sada to je manipulacija jer u prirodi mi ne mozemo naci natural avtomatike i avtofloweringe.

"Originally, cannabis ruderalis was considered a wild breed of cannabis. However, in recent years it has been brought indoors to influence new hybrid varieties."

Pa ruderalis je originalni automatik kaj raste na divlje po Rusiji, a i sire. Nija ga ljudska ruka napravila ni genetskim modificiranjem ni selektivnim krizanjem. Priroda mu je ugurala taj recesivni gen(automatskog cvjetanja). :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
I indijanci su nesto napravili sa tim kukuruzom da je ovako velik ka sta je domaci a ne divlji sa dva zrna pa sta su napravili ofarbali listove iz zelenog u plavo mozda ??? ne ukrstavali su itd znaci manipulisali su na bazi genetike DNK kako drugcije da kazem nego manipulisali-modeficirali.
pogresno shvatas tu "manipulaciju na bazi genetike", indijanci sigurno nisu radili gmo, daleko su oni od laboratorija i genetskog inzenjeringa :) evo jos malo o celoj prici, pa ko cita i razume ne moze da ne shvati :)

"Istraživanja u oblasti genetičkog inženjeringa započeta su 80-ih godina prošlog veka. Prvi genetski modifikovan organizam – 1986.godine (duvan). GMO mogu biti biljke, životinje ili mikroorganizmi kojima su pomoću genetskog inženjeringa izmenili genetski (nasledni) materijal i to na način koji ne postoji u prirodnim situacijama. GM biljke – to su biljke kod kojih je ugrađen gen koji je poreklom iz nekog drugog organizma. Ugrađeni gen postaje sastavni deo ukupnog kompleta gena kojima raspolaž‍e biljka. GM biljke se proizvode u laboratorijama tako što se genetski materijal (samo gen ili čitava DNK) neke vrste ubacuje u DNK poznatih biljnih kultura. Na ovaj način unutrašnja genska struktura modifikovane biljke zauvek je izmenjena, a željena osobina prenosi se na naredne generacije."
primer gmo biljke:
"Otrovni kupus. Naučnici su nedavno uspeli da gen koji je odgovoran za stvaranje otrova kod škorpija iskombinuju sa kupusom. Cilj je da se maksimalno ograniči upotreba pesticida, a da se u isto vreme spreči uništavanje ovog povrća od strane stonoga i sličnih štetočina. Ovi genetski modifikovani kupusi stvaraju škorpijin otrov dovoljne snage da ubije prosečnu stonogu ili insekta čim zagrize list. Najbolje od svega je to što je ovaj otrov pažljivo sintetisan i promenjen, pa uopšte nije opasan po ljude."
ako preko primera nije jasno sta je gmo (u ovom slucaju implementacija zivotinjskog dnk u biljni) onda stvarno odustajem dalje od spike :) hibridi su prirodni produkt (ukrstanje, time su se bavili indijanci kao sto se i danas bave na poljoprivrednim institutima), gmo je vestacki. razlika ne moze biti jasnija. za ruderalis sam ti stavio gore citat, imas i na netu o istom, to je prirodna osobina biljke da cveta mimo svetlosnog rezima specificnog za kanabis, naravno da ga ima u prirodi, rusija, kanada pa i meksiko i nista nema dodirne tacke sa genetskom modifikacijom. kod ruderalisa kao i kod automatika nema nikakve manipulacije/modifikacije kako ti kazes. u najgorem, mozda nesto i naucis ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ojhaaaa :D GMO kod muskih izaziva obolenje jetre i bubrega, kod zena rak dojke... to jes dokazano 80% se javljaju pomenuti simptomi i GMO se masovno sad ukida u svim drzavama... Ruski naucnici radili istrazivanje, trajalo oko 2 godine, a onda sve cinjenice i dokaze izneli za javnost, da vide sta je GMO i ako se to prikriva... elem uzme od skorpije otrov i ugura ga u gene biljke ili zivotinje... to ti je GMO(objasnjeno prosto).. i nznm koji q ostala ekipa tupi pricu sa pomenutim indijancima u prethodnom postu...
 
17.06.2015
142
137
43
Joj meni je ovaj thread Graveyard najjjjjjjjjači na cijelom forumu, uvijek njega prvog otvorim, jebeš komediju ovo je zakon.:banana_rasta::banana_rasta::skot::

@PowerSeed imam praha od Red Poison auto a isto tako imam i Cheese Feminised od seedsman , ako ga bacim na cheese hoću li odmah dobiti autosa u F1 ?

Može i neko drugi da da odgovor nije problem.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Uduvan

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne buraz, treba ti jedno 6~7 generacija. znaci, curu od semena koje dobijes opet pukni sa polenom od poisona pa tako... dok ti ne ispliva autos red cheese poison auto ;)
 
17.06.2015
142
137
43
Nisam još probao taj cheese bio je free ali kažu da otkida,jbg kad je mostly sativa pa da mi je ga je skratiti bar za metar dana sa cvijetanjem bio bi zadovoljan.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa u f1 ces dobiti nesto krace cvetanje ali ne i automatika. ako inace cveta npr. 56 dana f1 ce ti zavrsiti za 50ak ali ce procvetati tek na 12/12. ja sam sa brasil kc i jet 47 tek u 7 generaciji dobio auto brasil, al je procvetala za 16 dana na 18/6 ;)
 
04.05.2016
21
0
1
27
oke,al pocelo mi se stvarat neka budja po zemlji kao neka bijela paucina da nije mozda od previse zalijevanja
na saksiju od 9 litara zalijem svaka 2-3 dana jednom litrom
 

The_Flying_Dutch

Banned
Banovan
19.04.2016
0
0
1
35
lijep pozdrav svima!!! molio bih neki savijet od nekoga iskusnijega,naime imam grow 2 m * 1,50 sirine,lampu hps 600w cool tube sa dva ventilatora koja izvlace toplinu i jedan sto unutra piri obicni zrak.prvih pa growa su mi ispali odlicni hedovi prekrasni i cuvani u teglici i bili su predobri i kvalitetni( mazar,acid,big bud,chees) ali me zanima sto i koliko utijece na punocu hedova da budu tezi dobivam jako malu gramazu inace super izgledaju i mirise ali jednostavno kada se sve lijepo osuusi nema gramaze.koristio sam bud indicator i sve hesi proizvode,blooom booost phosvor phosvor plus, zemlja iz hed shopa najbolje,e pa sta im vise dati ili kako tretirati da na biljci dobijem barem 70 ak grama, inace su sve bili automati????? pa eto ako neko ima savijet molio bi da napise :) lp svima
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
2x1.5m zahteva 1000w ili 2x600w i 30-40l saksije. Sa dobrom vegom 30-40 dana videces prinos:D:razvaljen::
Moje misljenje:cool:;)
Ziv bio :thumb:

Edit: opet ja ne citam :fuck::fuck::fuck:
Rece ti automati, a ja sam mislio na fotoper
A sto se tice svetla isti savet
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
:D
1. cemu automati u indooru ako zelis yield? Sadi fotoperiodne
2. Pre slaba lampa za toliki prostor, pogotovo sa glupim CT-om.
3. Ili smanji na 150x150 i nabavi dobar reflektor tipa Adjus-a-wing ili nabavi jos jednu 600w lampu.
4. Makni ct, stavi dobar reflektor (tocka 3), pojacaj ispuh ventilaciju
5. Temperature drzi do 30°C, fokalna ispod lampe u visini budova ne iznad cca 33°C
6. Mekani budovi znace pre malo svijetla...ili takva sorta...
7. Lampa mora biti dovoljno nisko a da ne spalis biljku.....tako ces dobit tvrde budove ukoliko je sorta takva


...i ovo sto kolega iznad kaze. To sve pogodis i sa tim gnojivima skidas i 150g po biljci (sa 4 biljke ispod 600w).
 

The_Flying_Dutch

Banned
Banovan
19.04.2016
0
0
1
35
KAKO MISLIS SA TIM GNOJIVIMA SKIDAM 150 G PA BILJCI? MOZE SAVIJET KOJA SU GNOJIVA BOLJA ILI IH NE STAVLJATI ???? LP
 
Poslednja izmena od urednika:

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nije mislio da ces skinuti 150g samo zbog gnojiva, nego ako cijeli grow odradis kako treba. Treba gnojiti, pogotovo u cvjetanju jer to gnojivo je biljci hrana. A imas puno vrsta gnojiva, ako si na vi sa novcima i tek ucis mozda ti je najbolji izbor Plantela...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

The_Flying_Dutch

Banned
Banovan
19.04.2016
0
0
1
35
2x1.5m zahteva 1000w ili 2x600w i 30-40l saksije. Sa dobrom vegom 30-40 dana videces prinos:D:razvaljen::
Moje misljenje:cool:;)
Ziv bio :thumb:

Edit: opet ja ne citam :fuck::fuck::fuck:
Rece ti automati, a ja sam mislio na fotoper
A sto se tice svetla isti savet
A STO JE FOTOPER,JA ZNAM ZA AUTOMAT,FEMINIZIRANI I ONE OBICNE KOJE RASTU 8 MJESECI,IMAM JEDNU OBICNU U BOXU U VEGI JE BILA NA 18/6 4 MJESECA I SAD JE CVIJETANJU 2,5 ILI 3 MJESECA ALI SU GRANE PUNE I SAVIJAJU SE LIJEPO SE RAZVIJA! A STA JE FOTOPER I JELI IMA ZA NARUCITI???LP
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ne citiraj postove i ne pisi velikim slovima posto se to smatra deranjem....a tu smo svi u miru i tisini

Kreni na citanje foruma i dnevnika pa ces sve znat. Ako nije auto onda je fotoperiodna.