Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2017
6
0
1
38
Znači ĆORAK, nisam kriv, samo sam POČETNIK!
Pfffff...
Dajte mi neku smernicu odakle da krenem na forumu, znači ako možete i PP!
Mislim, opet mogu nešto da preskočim!

U svakom slučaju hvala na odgovoru...
 
17.03.2017
6
0
1
38

Super, nego sam mislio malo konkretnije, ajde na početku da procveta to znam, kao i zemlju koju, ali šta dalje? Kolika saksija, koliko svetla, koliko se često prska i u kojoj razmeri šećer i voda, itd.
Mislim da li ima neki konkretni link gde piše i gde mogu da pitam sve šta me zanima u hodu da ne bi potrošio vreme i živce kao sada?

Hvala unepred
 
17.03.2017
6
0
1
38
Treba malo vremena odvojti za procitati neke osnove jer puno je tu vise od velicine pota i s cim prskati :D
Dodao bi ti jos i ova dva linka da malo i njih proucis :)
https://www.vutra.org/forums/dnevnici-vanjskog-uzgajanja.61/
https://www.vutra.org/forums/dnevnici-unutrašnjeg-uzgajanja.62/

Ja tebe razumem, ali ti mene ne razumeš!
Meni treba konkretnije nešto gde mogu da pitam nasumice pitanja u hodu...
Drugi brak, deca, posao, nemam ja vremena čitati toliko i onako završavam magistarske studije...
Ja samo volim ovu biljku i treba mi amaterski da imam da se opustim!

:)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Hoces da se kladis da ti nitko nece uletiti na pp?
Vidi..ono sto je bitno da shvatis kako je dosta kompleksna tema za objasniti u par postova jer ce svako objasnjenje traziti novo pitanje.Vec kada ti savladas neke osnovne temelje tada i iskusna ekipa sa foruma to prepozna,prihvati te i pomogne svim silama.Zato sam ti napisao da poslusas HG-a i das si malo vremena.
Moji savijeti su dobronamjerni i ako budesa aktivan na forumu za dva mjeseca vjerujem da ces ti drugima u nekim stvarima pomoci,a ako nakon dan,dva pobjegnes...E takvih je svaki dan po jedan,dva i zato je kolega @budalin tako reagirao;)
Ajd pomalo i sa srecom:thumb:
 
17.03.2017
6
0
1
38
Hoces da se kladis da ti nitko nece uletiti na pp?
Vidi..ono sto je bitno da shvatis kako je dosta kompleksna tema za objasniti u par postova jer ce svako objasnjenje traziti novo pitanje.Vec kada ti savladas neke osnovne temelje tada i iskusna ekipa sa foruma to prepozna,prihvati te i pomogne svim silama.Zato sam ti napisao da poslusas HG-a i das si malo vremena.
Moji savijeti su dobronamjerni i ako budesa aktivan na forumu za dva mjeseca vjerujem da ces ti drugima u nekim stvarima pomoci,a ako nakon dan,dva pobjegnes...E takvih je svaki dan po jedan,dva i zato je kolega @budalin tako reagirao;)
Ajd pomalo i sa srecom:thumb:

Ja razumem šta mi pišeš, ali ja samo tražim temu pošto ne znam šta je toliko kompleksno ako mi neko da smernice za početak, npr. treba ti tolika saksija, jačina svetlosti ta i ta, zemlja mora biti takva, voda u odnosu na šaćer u određenim razmerama, trbaš prskati i zalivati određeni broj puta i još par stavki...
...ili ima neka tema za amatere?

Ja to pokušavam da kažem jer danas su izbori u Srbiji pa moram da idem na glasanje, posle idem sa ženom i decom na Kej da prošetam, uveče nastavljam pisanje rada do 3h ujutro, u 7h ustajem, doćiću kući u 18h i tako...

Nemam ja vremena za to, valjda svako ima pravo da se posveti nečemu (kao npr. uzgoju) koliko on hoće ili je ULTIMATUM da moram ako sam na forumu da pročitam sve teme i ne smem da pitam KONKRETNO?

Mislim, nije prvi forum na koji sam se učlanio, ne mislim na forum ovakve vrste, ali ispade da čovek ne sme da pita, nego samo sluša napade!?

Lakše je odgovoriti ili uputiti gde i šta pročitati, a ja POŠTUJEM što Vi proučavate uzgajanje!
 
17.03.2017
6
0
1
38
Kao DOKAZ ovo sam pročitao ovde na forumu ili negde drugde, napravio skraćenu prepisku i krenuo...
...eto toliko od mene i šta meni treba da mi tako neko sažvaće, ne samo meni, nego i ostalim amaterima, ali sam napravio neke rupe, pa mi možete popuniti (možete staviti prefiks * npr. koliko svetlo ili šta još fali? Ne pravim se pametan), evo moje verzije za koju sam posvetio 10-ak minuta:
- pri bilo kom presadivanju, KOREN se ne sme dirati rukama!
- po mogucnosti mešati barem dve vrste zemlje u saksiji.
- polovina zemlje od HUMUSA.
- druga polovina ZEMLjA ZA UZGOJ SOBNOG BILjA ili po mogucstvu ZEMLjA ZA UZGOJ PELAGRONIJA.
- na vrecama od zemlje ima koliko procenata AZOTA (najbitniji za razvoj), FOSFORA i KALIJUMA.
- PH zemlje ne treba da bude manji od 6, a veci od 7, ima u svakoj cvecari.
- u zemlju dodati (zemlja 75%, stiropor 15% i pijesak 10%), pesak kuvati u nekoj posudi za jelo sa malo vode nekih 10-ak minta da bi se ubile štetocine i bio cist.
- bolji proizvodaci zemlje imaju u sebi još elemenata, po mogucstvu MAGNEZIJUMA.
- ako se koristi samo JEDNA vrsta zemlje , dodaje se u nju mala kašika pepela nastala SAGOREVANjEM DRVETA i do DVE KAŠIKE KRAVLjEG GNOJA ili MALU KAŠIKU VEŠTACKOG ĐUBRIVA.
- NIKADA ne koristiti zemlju u kojoj je rasla DRUGA biljka.
- zamlja mora biti VLAŽNA, ali NIKAKO NATOPLjENA vodom, bolje da biljka bude BEZ vode, nego NON-STOP natopljena zemlja! Izbušiti par rupa odozdo i jedan vertikani rez skalperom na plasticnoj cašici ili saksija sa rupom.
- može sa šecerom i vodom. PRVO se zaliva, na 1 litar vode i dodati 3% Hidrogena u kolicini 5ml, mada možda je bolje sa šecerneom vodicom od pocetka?
- idealna temparatura treba biti 21°C i 26°C.
- biljke koje imaju MANjE svetlosti treba MANjE hranljiva, dok biljke koje imaju NORMALNO svetlo imaju VECU potrebu za hranljivim sastojcima koji se dodaju tokom rasta.
- ako biljke rastu u VEŠTAKIM uslovima, treba paziti kako se dodaje dubrivo jer se biljka može prehraniti i umreti, tj. mogu doneti više štete nego koristi pošto se razvijaju štetni mikroorganizmi, kao i što može uništiti koren ili stabljiku.
- postoje 12 elemenata potrebnih za uzgoj, a najbitnije je AZOT, FOSFOR i KALIJUM.
- po mogucstvu trebalo bi se dodavati GVOŽĐE i MAGNEZIJUM.
- pustiti da se površina zemlje osuši od pola do jednog santimetra u dubinu i onda tek zalivati biljke.
- ako su biljke u VECIM posudama, ne treba ih prehranjivati 30 do 45 dana, a ako rastu u MANjIM poudama treba krenuti od trece ili cetvrte nedelje.
- kada krene hranjenje posle pete nedelje ide jednom u dve nedelje (JEDAN CEP na 5 litara vode) ili nedeljno (POLA CEPA na 5 litara vode), bolje je CEŠCE sa MANjIM dozama hraniti.
- treba biti OPREZAN sa dubrivom u zavisnosti od uslova uzgoja, npr. 1/3 propisane doze na nedelju dana.
- kada procevatuje treba dodavati KALIJUM, GVOŽĐE, MAGNEZIJUM, BOR, CINK, BAKAR, METAL i VITAMIN B!
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
stiropor 15% i pijesak 10%), pesak kuvati u nekoj posudi za jelo sa malo vode
de si ovo nasao, stiropor je nepotreban, ako vec hoces nesto za rastresitost koristi one kamencice, kako li se zovu, a pesak da kuvas, kad ga vec spominjes, zar nije lakse da ga stavis u tepsiju pa u rernu na 250°?
biljke koje imaju MANjE svetlosti
lol, pa ti si imao manje svetlosti i sta si dobio?

secer i hidrogen takodje nepotrebni.
 
17.03.2017
6
0
1
38
Gospodine Panto možeteli biti moj mentor da nešto skarabudžim?
Krenuo sam sa 8 biljaka, počupao 6, a na kraju i ostale dve muške koje sam počupao, pa sam gledao kako od sintetičke trave prave sa acetonom travu koje je bolja od prave, ali i štetnija!
U suštini kako se to radi?

Pozz
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
@Brus Halter
Ves si dobio 50 bodova zbog spamanja foruma. Imas valjda 15 postova, od toga su 10 na groblju.
...i dalje ispitujes gluposti. Kakav mrtvi aceton i sinteticka trava. Na forumu si koja se bavi uzgojem cannabisa i lijecenju ljudi.

Kreni citat forum. Za 2 tjedna(citanja) ce ti sve biti jasno
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
@Brus Halter čega si ti magistar budući ???

hhahhahahaha šta si sve ispisao ..ne mogu da zamislim tvoju magistarsku tezu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maška

Mr. Mojo Risin

Active
Poznanik Foruma
04.01.2017
971
13.612
333
waikiki
Htio bih presaditi biljke ...Imam Plagron GROWMIX....I ovu zemlju... Dali da ih mijesam ili ne i u kojem omjeru???
 

Prilozi

  • 1491487630536-301898977.jpg
    1491487630536-301898977.jpg
    150,4 KB · Pregleda: 8

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
a sta je konkretno tvoj problem, mesanje zemlje ne spada u probleme tokom uzgoja + imas bar 2 teme o zemlji pa je post trebao tamo negde
 
01.03.2017
62
48
18
Momci imam problemcic. Narucio 2 sjemenke i izabrao nacin placanja cash by post. Sve znam nije 1 put da narucujem na ovaj nacin. Nego problem je sta ja saljem novcanicu od 20£, a racun me izlazi 20,72 £.
E sad mene zanima dal da radim novi account na seedsmanu pa dobijem 10% popusta jer je prva narudzba, pa me ispadne to nekih 19£ ili zna neko mozda onaj discount code?​