Rumble in the jungle (Pineapple Chunk, Acapulco Gold, Sour Diesel, White Widow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Oprošteno ti je. ;)
Evo mi vrag nije dao mira, pa sam u stanci između dvije nevere otišao na sajt pregledati stanje (i ponjušiti cure....mmmmmmm, fantastično)
Nema oštećenja, cure su sigurne. :rolleyes: Ipak sam još malčice privezao, da ne bi bilo nismo znali.
Po skunku svakodnevno žute donji listovi, što oće reć....bliži se kraju. Naravno, poskidao sam to žuto lišće, pregledao svaki top iznutra i izvana.....nema bolesti, nema nametnika...ali ima puuuuno cvjetića koji neopisivo vonjaju. Još nisam nikada imao tako nešto. Ne znam koja mi bolje vonja.....a ni koja mi bolje izgleda. Svaka na svoj način je izuzetna.
Nabacit ću dvije slije, nisu neke...puše pa se njišu, i morao sam žuriti, jer me opet uhvatilo nevrijeme.

2.jpg 1.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nastavljam po planu i programu. Nevere i poplave su prošle....nedoživljeno do ovih dana....potop za pamćenje.
Bilo je i juga i tramuntane, ali ipak ne onakve kao prlikom prošle nevere. Cure su više nego dobro, niti jedna grana nije pukla.
Danas sam ih prihranio medom. Ćetiri jušne žlice na 20 lit.vode (dodao sam i crvene plantele, jer je ovaj potop vjerojatno oprao ono što sam dao prije par dana)
Prstima skidam fun lišće, pregledavam svaki top, i našao sam na jednom topu plijesan. Prstima sam to očistio, i nastavio pregled.
Prilikom zalijevanja, malo sam rukama prorahlio zemlju, i zalio. Vratio malč na vrh, i uzeo kameru za slikanje.
Pa evo što je danas uslikala.

DSC00622.jpg DSC00623.jpg DSC00624.jpg DSC00627.jpg DSC00628.jpg

Na Pineapple-u su listovi počeli mijenjati boju u crvenkastu, WW I SD i dalje se zelene. Za idući tjedan najavljuju Sunce, i pumpanje se nastavlja :sun2: . :thankyou:
 
Poslednja izmena od urednika:

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nema razloga da budeš ljubomoran. Puno želje, volje i truda i rezultat ne bi smio izostati. Uz sve to, pomaže i :vutra.org:
Pa sad :vutra.org: pomozi mi riješiti dilemu. Jučer sam pronašao i jednu gusjenicu (larvu) na topu. Prvo sam pomislio da je plijesan, ali čišćenjem prstićima sam naletio na gusjenicu.
Onaj moj frend koji više ne sadi, mi je pričao kako je on povadio preko 70 gusjenica prije par godina. Naravno, nije bio tako često okolo cura kao ja, pa je gusjenice primjetio malo prekasno, tako da je izgubio 30% nagrade za trud i muku sa skakavcima i miševima.
Ja trebam riješiti malu dilemicu......preslice nemam, ali imam neem azal.
Treba mi točna doza. Ja koristim za masline 0,5%, ali sada bi trebao prskati po cvijetu, jer gusjenice se nalaze u cvijetu, i pregrize samo stapku cvijeta, pa kad posmeđi, izgleda kao da je pljesniv.
Po dozi za masline, trebao bih staviti 10 ml. na 2 litre vode (0,5%)
Molim one koji su koristili neem azal da me savjetuju. Ništa drugo ne dolazi u obzir. Nikakvi duhan, češnjak i tako to. Samo neem-azal.
Evo i u tutorijalu https://vutra.org/topic/9910-kompletan-vodi-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph/ piše da neem-azal može pomoći, samo ne piše u kojem omjeru, i da li se može po cvijetu.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
Jones Davy je napisao(la):
.. i našao sam na jednom topu plijesan. Prstima sam to očistio, i nastavio pregled.

ovako širiš plijesan :) šteta da sad krene i pojede ti dio uroda, sitno brojis.. svaka pohvala za biljke i za cjelokupni outdoor i trud, perverzija ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Na prvu sam pomislio da je plijesan, ali pronašao sam i gusjenicu, pa sam pitao frenda jutros, i on mi je rekao da nije plijesan nego gusjenice.
Nemam nikakva iskustva sa gusjenicama i plijesni. Do sada nikada nisam imao takvih problema, ali eto, došlo vrijeme i to da iskusim, i pobjedim.
Hvala ti na pohvalama,...no nemojmo više.....jer uvijek kad pohvalimo, dogodi se novi problem, i sa svakim novim problemom mi se smanjuje urod.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
moraš uć među njih i pogledat sve vrhove, doslovno.....izdaleka ti je prvi znak počutjeli i obješeni list koji ide iz vrha.....ako vidiš da je obješan list na vrhu prvo tu pogledaj jel tu negdje gusjenica gricka....a kad se ona najede taj tio počne trunut i ako ostane tako, za dan dva, na tom mjestu krene pljesan
inače ima kemija koje njih ubijaju, između ostalog i Actara, ali ja na tvojem mjestu nebi s nićim špricao vrhove u ovoj fazi cvata s ničim....šteta je to sad dodatno močit
mehaničko odstranjivanje pomaže, samo treba volje vremena i živaca

skoro zaboravih.....moraš to napravit odma ili čim prije je moguće jel mogu napravit doslovno pokolj ako ih je malo više....deset-petnajst komada može pono štete napravit....a hrane se uglavnom u vrhovima....puno rjeđe jedu lišče....oče lišče kad su mlađi vrhovi
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Dok si ti pisao, ja upravo to napravio. Pregledao doslovno svaki vrh, pronašao jednog malog pužića, i niti jednu gusjenicu.
Bilo je na četiri mjesta smeđih cvjetova koje sam odstranio. To mi se događa samo na Ananasu, možda iz razloga što topovi rastu vrlo gusto, i nema strujanja zraka+potop i eto ti belaja.
Sad sam razrijedio topove, poskidao puno lišća, razdvojio topove, prozračio. Od jučer je okrenulo na burin, tako da će se sve vrlo brzo prosušiti.
Neem je spreman, i pošpricao sam mjesta gdje su bili smeđi cvjetovi....čisto da vidim kako će reagirati na neem.
Hvala i tebi Maco, malo mi je nezgodno nabaviti nabrzihen Canna cure, ali nadam se da će i neem biti ok.
Pratit ću razvoj situacije svakodnevno, i nadam se pozitivnom razvoju.
Inače sam klasa optimist, a to ste valjda do sada i shvatili. (Io penso positivo) :)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Odlično, ako bude trebalo, zovem....vidim da imaju još puno lipih stvari......super si mi ovo linkala, ide u bookmarks. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MalaMaca

Gagiba

Aktivan Član
Ma salim se matori, nemam uopste razvijen taj osecaj (ljubomore) a ni potrebe za tolikom kolicinom. Desava mi se I visemesecna pauza ponekad, visenedeljna cesto a visednevna obavezno! Generalno par desetina grama godisnje I jos da ostane za narednu... :)

Nego volim da vidim I pomirisem lepu biljku, ne mogu ti objasniti to, a ove tvoje devojcice dozivljavam gotovo kao da imam suvlasnistvo nad njima!!! Sto bi se reklo gotovo Sam pa emotivno vezan za njih!!! ;-)

Obzirom da si cesto u maslinjaku ne bi ih ja tretirao hemijom, samo mehanicko ciscenje I to je to!! E jedino ako bas krene kakva invazija onda delovati otrovima...
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Onda si isti ili sličan meni. :D I meni se dogodi višetjedna pauza, a imao sam i višegodišnju, ovisi koji film u danom trenutku prevladava. Kad sam opušten, i nema velikih problema, i naravno, kad se ima, onda se i troši.....a može se i bez.....sve je u glavi. ;)
A miris, to je ono što me ustvari i najviše oduševljava kod biljaka, i ne samo ovih "naših" nego i svih ostalih, pa čak i onih koje ne mirišu baš lijepo.
Drago mi je da osjećaš to što osjećaš prema mojim biljkama, a to se i osjetilo tokom tvojih komentara, i uvijek mi je bilo drago kad se javiš, a i uvijek sam ti odgovorio, jer si me "stimulirao" da obavim sve kako treba, i da podijelimo ljubav prema biljkama.

Ja ne smijem koristiti (i ne želim) kemiju u mom masliniku, tako da od zaštite maslina koristim dozvoljena sredstva (certificirana) u ekološkom uzgoju.
Ne smijem (i ne želim) koristiti niti umjetna gnojiva, već isključivo sheepshit, vulkansku zemlju, vapno maslinovu kominu.
Ovo sve sam vrlo dobro naučio, i imam fenomenalne rezultate i konto kvalitete, i konto kvantitete, tako da sam izuzetno zadovoljan sa ekološkim pristupom u maslinarstvu.
Jedino što se ima puno više posla, ali kao što si već shvatio, meni ne da to nije problem, dapače, meni je to gušt i korist. Krećem se na svježem zraku, malo se umorim, oznojim, kao da koristim teretanu ili fitness. A gušt na kraju dana, kad otvorim radler, i pogledam u maslinik...e to je neprocjenjivo.
Uskoro bi se moglo dogoditi, da i vi u Bg-u imate za kupiti moje maslinovo ulje, ali otom-potom.
Od ekološki certificiranih preparata za suzbijanje štetnika ubraja se i neem-azal. Prirodno ulje dobiveno iz drveta neem.
Njega ću koristiti ako zatreba, a vršiti ću nadzor nad biljkama svakodnevno, tako da nema zahebancije....odraditi kako treba do kraja, pa i poslije kraja, jer to je tek prvi dio, drugi jednako važan je sušenje i skladištenje.
Uh, ovo je bio inspiritivan post, nadam se da nisam bio pre dosadan. :lml_spam:
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Evo današnjeg update-a.
Pokušat ću sa novim sistemom kroćenja.
Prvo sam oslobodio WW okova, poskidao sve žice, konope i izolir....uslikao, pa vezao konopom glavne grane za kolac, uslikao, pa stavio metalnu mrežu cca 3 m uokolo, vezao za drugi kolac, uslikao.
Čekam razvoj situacije...i ako se pokaže dobro, na isti način ću i ostale dvije,



Na Ananasu poskidao većinu fun listova (donjih) i nešto sugar listova, jer je jednostavno pregusto i cvjetovi ne mogu disati. Usput sam pregledao svaki cvijet i pronašao tri pužića.
Na Sour Dieselu skinuo donje fun listove, razdvojio cvjetove , skinuo lišće koje smeta cvjetovima. Jednom rječju, prozračio.



Neem nije naškodio, i meni se čini da će se to sve lijepo rekuperati.



I na kraju, opet malo maslina.......od koje ćemo dobiti to famozno ekološko, hladno prešano maslinovo ulje.

DSC00645.jpg
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    374 KB · Pregleda: 35
  • 2.jpg
    2.jpg
    377,7 KB · Pregleda: 36
  • 3.jpg
    3.jpg
    332,4 KB · Pregleda: 33
  • 4.jpg
    4.jpg
    319,5 KB · Pregleda: 32
  • 6.jpg
    6.jpg
    419,2 KB · Pregleda: 29
  • 7.jpg
    7.jpg
    183,4 KB · Pregleda: 29
  • DSC00638.jpg
    DSC00638.jpg
    494,3 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena od urednika:

Gagiba

Aktivan Član
Napokon stigoh do kompa. Povremeno sam ostavio komentar ili sa moba ili sa tableta ali to definitivno nisu sprave za pisanje, naročito meni jer sam odavno navikao da kucam "na slepo" pa mi ono bockanje po ekranu opasno ide na.......no dobro!!

Definitivno imamo sličan ako ne i isti odnos prema biljkama i to je nešto što izuzetno otvara komunikaciju između ljudi, pa čak i kada se lično ne poznaju. Kada se komunikacija povede o "našoj" biljčici tu već svaka barijera nestaje...

I čisto da prokomentarišem da taj osećaj ne delimo svi, pa čak ni ovde na blogu. Ima ovde puno i komercijalista i hemičara i onih kojima je bitnije kako i koliko će da se urade nego kakva i kolika će im biti biljka (ne bežim ja od dobre vutre, nego samo insistiram da joj se ukaže elementarno poštovanje jer je to živo biće (bar dok je ne osušimo i pretvorimo u dim (ili ulje))). ;)
Pre par godina sam tu na lokalnoj reci gledao kako su momci od pola kile hedovine umotane lepljivom trakom napravili loptu i dobacivali se njom po plaži. Ne mogu objasniti koliko mi je na trenutak bilo loše zbog toga :icon_cry: Jesam ja kasnije gurnuo ruku i čupnuo koliko sam hteo iz lopte ali nije to to... Htedoh reći ima nas raznih ali kako si i sam primetio ovde se uglavnom pozitivni i dobronamerni i verujem da će tako i ostati.

Elem, jako mi je drago što si sertifikovan organski proizvođač, jer za takvu vrstu posla čovek mora biti ekološki osvešćen a mora postojati i izvesna ozbiljnost i izgleda (bar po fotografijama) da si jako i uspešan i ozbiljan u tome što radiš, što je za svaku pohvalu.
Očigledno je da si tu svoju posvećenost preneo i na ove 4 devojčice (da ne zaboravimo i onu koja se pre vremena upokojila :rolleyes: ) i ako je neki od mojih komentara pozitivno delovao u smislu održavanja entuzijazma u težim ili teškim trenucima, onda mi je jako drago a i bio bi red da kada se sušenje završi, da se smota jedan 100s i da se nameni meni (a i ostalima koji su dali svoj skromni komentatorski doprinos) i da se izbaci jedan detaljan smoking report!! :D

P.S.

Nisi bio dosadan ni kada si pisao navaren ko zmaj iz pećine, a ovako kad kucaš street komentar ide k'o pesma!!! :rasta1:
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
E taj 100 s ćeš sam morati zarolati, a ja ću ti pomoći zapaliti. :spliff: naravno, ako sve prođe u redu, a hoće, jer ja to želim, hoću i mogu. B)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba and Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.