Rumble in the jungle (Pineapple Chunk, Acapulco Gold, Sour Diesel, White Widow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Borba sa gusjenicama i plijesni se nastavlja.
Počeo sam rezuckati napadnute vrhove, nađe se pokoji sa plijesni. njega skidam do "u čisto".

1.jpg

Skupilo se par vrhova, sa svake po dva....taman da zalipim prste kad ih budem trimao. :bale
Ostalo se puni...još malo....još samo malo. :prof10: B)

2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

6.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
@MalaMaca,"utjecaj mjeseca na biljke" ukucaj u google,sve ima ;) Inače precizniji položaji po danima ukucaj "meseceve mene 2014"
Jones,odlično je ovo :thumb: Imam jednu sugestiju...čekaj do prve južine,i prije nego zavlaži dobro, pokosi.tih 2 tjedna u ovoj fazi ti neće bitno utjecat ni na kvalitet a ni na kvantitet...Meni je u ovoj fazi mjesec došao ko budali šamar...taman još 4 tjedna,a na par dana prije mladog mjeseca sam radio flush i držao ih na čistoj vodi cca 5 dana..Kad je krenuo mlađak krknuo sam 50% uvećan fosfor i kalij,a ostalo po P.S.u Pune se ko kokice :)
Nešto mi dalo misliti ono o SD-u,i kako je lijepo podnio gomilu gnoja?! on je garantirano dominant indica,Afghani i ta Indija-Pakistan-Afghanistan ekipa trpe i da ih zaljevaš dizelom(što bi reko opa cupa). Još ako bude dim za kauč i daljinski,stavljam ruku u vatru..Imam osjećaj da najmanje50% breadera dilaju isto sjeme...
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
slažem se sa svime apsolutno osim jedne stvari......

pokosi.tih 2 tjedna u ovoj fazi ti neće bitno utjecat ni na kvalitet a ni na kvantitet..

doduše....nisam vidio biljke uzivo ali.....moje skromno iskusvo govori da je ogromna razlika da skine danas ili dva tjedna kasnije....pogotovo na mikro klimi kakva je....mediteranska s burom....možda ne toliko puno u kvantiteti ali u kvaliteti, okusu i mirisu deinitivno,konačno.....pa ti vidi.....
a mislim da nije nikakva sila skidat ih odma....kolko pratim stanje u ovom dnevniku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ma kakva sila, nije vjerujem Mich niti mislio odmah.....kad zapuše prvo jugo iza 08.10. tada će i berba biti. Trihomi su još uvijek mliječni, a i tek sam zalio...neka prvo pokupi sve iz zemlje, i neka Mjesec odradi svoje, pa onda čekamo jugo..pa :prof10:
Evo sada i ja vidim da se i moje pune ko kokice, jer ovo je vidljivo...od nazad tjedan-dva do danas je razlika drastična.....počele su se savijati od težine, a neke grane su naslonjene na žicu, tako da je mreža (žica) spasila situaciju, i mirniji sam konto pucanja grana.
Čuj Mich, u prospektu piše sativa dominant, a ja sam totalni laik da prepoznam je li indika ili sativa, možda bi Sativa Diva mogla, ipak nije ime došlo onako s neba. ;)
Pineapple je indica dominant, i stvarno ima totalno drugačije listove, a i cvijet je totalno drugačiji....pun je sugar listova, koje je praktički nemoguće totalno odstraniti. Dok kod WW i SD bez problema mogu počupati fun lišće, kod PC-a to nije tako.
Danas sam probao cheese, i moram reći da me je okusom oduševio, tako da znam što ću saditi (možda) drugi put...položio ispit cheese :spliff:
Hvala svima na dobrim željama da ovaj grow završi sa happyendom, i sam sebi a i vama kolege, želim puno :passing-joint-smiley-emoticon: i happyend.
Za kraj, evo krupnog kadra Pineapple-a.

20140929_181023.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Pa normalno da nisam mislio odmah?!?!? ajooooj Imbra :snupi: Mislio sam da kad mu puhne jugo,vlaga ća biti preko 90% i eto ti štete od truleži ;) A što se hranjenja tiče,ja bi prestao sa bilo čime,samo voda do kraja,neka vuče iz listova.
Teško je po listovima razlikovati hibride...Uzmi za primjer WW i vidjet ćeš da ih ima xy verzija. Fenotipova kao u priči.Jedino kad su baš ono školski primjeri indike ili sative,a u ovom SD ima svega i svačega.lakše je nabrojati čega nema :)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
A vidićemo.....kad zapalim pretpostavljam da ću saznati odkud su mu mama i tata. ;) Neka bude iznenađenje.
Sve su to hibridi, i imaš prav, teško je razlikovati....ja sam nekad lako znao razliku između indice i sative......sativa dugačak fun list, svijetlozelene boje, indica manji, deblji fun list, tamnozelene boje...otprilike tako sam ja raspoznavao.....ali to mi tada nije niti bilo važno....važno je bilo da je ima, i da radi....a sada, sada smo malo zahtjevniji, i detaljnije prilazim uzgoju.
Nadam se da se neću razočarati u dimu, jer još nisam probao niti jednu od ovih tri.....cheese je bolji od ak, nas trojica večeras degustirali, i donijeli smo jednoglasnu odluku. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
A ti kao ne bi cupkao, hehe, naravno da se adrenalin diže kako se bliži harvest. :)
Bio sam malo zabrinut jedno kratko vrijeme, ali sada opet pune nemilo, tako je i taj osjećaj zabrinutosti ispario kao rosa u podne.
Još nije kraj prka moj. Kraj je kad budu u bocama, a do tada ima još i posla, i vremena...nećete me se lako riješiti. ;)
Smoke report će biti....a kad, to nisam siguran......neka odležu u bocama bar mjesec dana.....nema smisla davati ocjene za poluproizvod.
Neka sve bude po PS-u, kao što sam se trudio i do sada.
Vrijeme je trenutno idealno....sunčano, bez magle ili sumaglice, samo jutarnja rosa koja sada daje vlagu cvjetovima. Pravo bablje ljeto, pa bi bila stvarno šteta ne ostaviti da pumpaju koliko mogu.
Popodne opet idem provjeriti situaciju sa curama.....valjda ću opet nabacit koju sliju.....neće Vam smetati, nadam se.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
samo prati situaciju u vezi gusjenica, znaju one i po suhom raditi. samo sto onda "obradjeni" vrh ne ulovi plijesan nego posmedji,osusi se ko barut i mrvi pod prstima.
sretno stari.
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Hvala Sharp.
Đavlije gusjenice....ne smeta njima ni jugo ni bura, ni Sunce ni kiša, rade po svim vremenskim uvjetima....ka da su iz Japana došle. :rofl:
Ima i takve vrste plijesni (suhe) pa zato i dolazim svaki drugi dan, očistim, pregledam, skinem pokoju gusjenicu (danas samo jedna) opet mi đava neda mira, pa čupkam fun lišće....( "lepljivi prsti" ka u Đoletovoj pismi o Boži zvanom Pub.)
Ipak, plijesan se nije proširila, sve je zdravo ka cekin, i sada me stvarno čudi kako još nema žutih listova.
Miris nije preintenzivan, (bar ga ja ne čujem preko 10 m. od sajta) ali zato mi prsti mirišu i nakon sapuna. Danas sam malo trimao ono što sam neki dan morao skinut....a takvega gušta.....lipo sidin u masliniku, tičice pivadu, Sunce grije, masline zriju......a ja triman sa novin trimerima....promišat ću sve skupa, pa kad se osuši, sve ide u istu bocu, pa koga ča trefi :nana: jerbo i ne pušim skoro nikad sam....naćukali su....ooo...selo moje malo. :eek:hno:
Danas sam još i obaša internet, pa da vidim točno koliko moraju cvitat....i eto....nijednoj nije ispod 60 dana, a cvitanje je počelo oko 10.08. tako da ni harvest ne bi trebao biti prije 10.10.
Prvo sam mislio skinut PC-a, pošto je indica dominant (60-40), pa za tjedan dana i ostale dvije cure. To je okvirni plan, ali može biti i promijenjen, kao što sam planirao i masline brati krajem listopada, ali eto....brat ću za vikend.....nezamislivo....a jematva još nije gotova. Ko će to sve razumit....
Evo i današnjih slija.

AMSTERDAM CLASSIC White widow - CERES seeds

1.jpg 2.jpg

Original Sour Diesel - Cali connection seeds

3.jpg 4.jpg

Pineapple Chunk - Barney farm

5.jpg 6.jpg 7.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
I ja sam ljubomoran.....na ekipu koja bere, a ja i dalje čekam Godoa.
Ma strpit ću se još malo, nije mi priša. Jedino moram dikoji cvit sa SD-a skinut uslijed plijesni, ali bar gusjenica više nema (zasad)
Vidim da ekipa koja bere ima žuto lišće (a i danas mi je jedan frend pokazao svoju koju je sinoć skinuo....potpuno žuto lišće) a meni sve zeleno,
kao da su usred vegetacije. Ma ruzumio bih da je jedna ili dvi, ali sve tri,....griješim li negdje :127fs4573872: ili je to normalno ?!
Ostalo je sve ok, pod kontrolom.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Evo, da i ja nešto trimam večeras. :) ( čime perete ruke poslije trimanja, ja zasada skidam zubima)

5.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
opa.....cure su se vidno uprasile.....bolje da imaš lišča nego da nemaš....upotrebljivog
mene to nebi brinulo ni najmanje a ne treba ni tebe.....glavno da sve ide po planu i programu i da napreduju
večina bere jel nema izbora a ti uživaš čekajuči nagradu....ewo malo razmišljanja iz druge perspektive
a ruke ne perem niti koristim rukavice.....skidam mehanički i stavljam na hrpu ;) a ako baš očeš oprat(bacit) to sa prsti onda koristi benzin ili alkohol i sve ide bez greške....ono ako moraš na brzinu do grada ili bilodi među ljude a da ne dunstaš na kilometar onda benga ili alk
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
E moj jones...al ces se natrimat hahahah. Meni su 3 prsta naotecena od skarica :) Al ok...izgura se nekako...jos ako ti ko pomogne malo ;) ...ja sam danas prao prste sa acetonom i ide super ;) ...te fore sa rukavicama ....hah...to ti je ko automehanicar koji radi u rukavicama...nije to to :D

...bilje ne moram komentirat....znas sve :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Zaebano je trimanje, e al ja sam nakon northerna skinuo sa tri para ruku i troje škara materijala za kuglicu od dva grama charasa, di ćeš bolje delicije :bale .
Jones samo ti njih ogoli na sajtu zadnjih 2-3 dana što je više moguće a onda će ići brže i trimanje kad ih capneš.
Trimanje sa rukavicama je ravno seksu sa kondomom :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.