Rumble in the jungle (Pineapple Chunk, Acapulco Gold, Sour Diesel, White Widow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ma u pravu si Imbra, znam to, ali sam postao malo nestrpljiv kada vidim da vaše ili vise, ili su blizu omče. ;)
I bolje da je tako, počela berba maslina, pa ćemo eto tako, prvi puta u povijesti brati masline prije marice. Ko bi reko, čuda da se dese.... :huh:
Ma ja vama ozbiljno o čišćenju ruku....nikada nisam spreman, i uvijek poslije trimanja nemam čime očistiti ruke, a još moram voziti....probat ću naftom, znam da smrdi, ali bolje da smrdim na naftu nego na maricu, pa se malo maskiram. Iovako ionako ću tjednima privlačiti raznoraznim mirisima, da neutraliziram maricu. Hebote, na 20 metara se može namirisati....bar ja mogu, srećom drugi nisu. :unsure:
Može li benzin za čišćenje oprati ruke? Ozbiljno je. :D
Ma kakve rukavice, ništa od toga...možda jedino onim ginekološkim..... za jednokratnu upotrebu, ma ni to.....sex sa kondomom, uh...nije čest, ali zato okida. :icon_mrgreen:
Skidam ja njima lišće na stablu, i zeleno...a kamoli žuto....kojega za sada nema, pa nema....ali bit će....znam :cool44:
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Alkohol......pa ko bi se toga sjetio. :127fs4573872:
Vrijedi pokušati, bar loze ima, samo što je ja ne duperam, jedino moja bolja polovica za pranje prozora. :staklo:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JackDaniels

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Hvala na savjetima. Koristio sam losion poslije brijanja, i pokazao se odličan. Sve skida, a nema mirisa vutre.
Danas je pun Mjesec, i vrijeme je za berbu.
Skinuo sam polovicu SD-a, i polovicu WW-a. Skinuo sam i par topova sa PC-a, koji su bili napadnuti sa plijesni.
Otrimano fun lišće, i stavljeno na sušenje.
SD je prilično neotporan na plijesan, a i gusjenice ga vole, tako sam morao skinuti većinu topova. WW slično kao i SD.
Ono što je ostalo na životu je zdravo, i nadam se da će se još malo napuniti, jer planiram skidati ostatak tek za 7-10 dana. Neka se prvo sušara oslobodi.
Probao sam SD, i nisam oduševljen. Možda oni koji vole okus nafte u ustima neće imati zamjerke, ali ja nisam jedan od tih.
WW mi miriše odlično, i vjerujem da će mi odgovarati po okusu i mirisu.

Prije trimanja

1.jpg

Poslije trimanja i skidanja plijesni (na bližoj žici je WW, a na drugoj u SD i PC)

2.jpg 3.jpg

Ono što je ostalo...nije puno, al veseli :p

4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

Da rezimiram....
Ovogodišnji grow me je potpuno "satrao". Nema beštije koja nije pokušala napraviti dar-mar. Neke su uspjele više, neke manje, a trenutno su gusjenice najveći problem.
Jedva čekam da se sve ovo završi, i onda ko zna gdje, i ko zna kad slijedeći grow. Morat ću isprazniti zalihe, i napuniti baterije da se opet upustim u outdoor.
Više mi odgovara indoor, di sam ja gazda, i sve ovisi o meni. (i HEP-u ;) )
 
Poslednja izmena od urednika:

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ovako ostaje 7-10 dana, pa onda na manje grančice, završno trimanje, i u kartonske vrećice još par dana. Nakon toga, u boce (WW). Nešto će i u vacuum vrećice (SD i PC) , pa neka stoji.
Ako zanemarimo okus po nafti, SD je pušljiv, nema grebanja, nema kašljanja....rad normalan, bez pretjerane euforije, bez kauč efekta....bar meni, i onima koji puše samnom.
PC još nisam probao, ali vonja opako, pravi skunk.
Ne mogu reći da sam nezadovoljan, ali nisam ni pretjerano zadovoljan. Iskreno mi ja jako žao, što nisam uspio odgojiti Acapulco gold, jer su prokleštine bile brže od mene, i pojele ga u startu.
Ipak, sa količinom sam izuzetno zadovoljan, a o gramaži nećemo razgovarati, možete si predočiti....biti će za par godina.
Trim je u kanti od jupola, (polovica kante) i od njega ću napraviti hash, jerbo još nisam našao nikoga da me nauči napraviti ulje. Moguće da ću nešto trima i zamrznut, pa ako nađem "uljara" da to pretvorim u lijek.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.194
358
:thumb:, uuuuuuuuuu, zalihe za par godina, kako to dobro zvuči :bale
jedino ne kužim zašto bi radio ulje od trima, a ne vrhova ?

ne moraš odjednom raditi veliku količinu, a možeš se i spraksati na trimu

nekom ko je uložio toliki trud, mora uspjeti i ulje :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Naradio si se ka strikan i netijak zajedno , jezove muke te nisu zaobisle ali....sad ce te fjaka drzat bar do proljeca ,uzivaj.
ovo sto je ostalo ostavi dok lisce ne pozuti, naravno ako masline beres bez pomoci sa strane . rep +
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
To sta ti je ostalo ne diraj osim da moras zbog vlage.
Sunce jos przi,zaladilo nije.
Ostavi pa usporedi;
Satralo te sad,al ne mora tako bit.
Bit ce to sve dobro ,ja sam jedanput trazija prolivenu naftu po zemlji jer nisam moga virovat da ima takav miris ,tek kad sam procita da neke imaju dizel u imenu mi je silo u glavu:)
Dokaza si i da dalmatinci rade:)
Pozdrav,navijacki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Fala vam ljudi na pozitivnim vibracijama....vaši komentari me dodatno motiviraju, a Imbrin tajni vrt me nadahnjuje. (bolje da sam te poslušao sa Hesijem, no i ovako nije loše)
Mitch je "vutradoktor", i hvala ti na preporukama i savjetima. Učinio si me boljim growerom. :thankyou:
Morao bih se zahvaliti ogromnom broju kolega, koji su mi pomogli da ovaj prvi pravi outdoor ipak završi pobjedonosno.
Ipak, moram se posebno zahvaliti kolegi Jacku-Sparrowu, koji mi je pomogao kada mi je bilo najpotrebnije, tj, na početku početaka, kada nisam znao apsolutno ništa. Hvala mentore. :thankyou:

Naradio se jesam....ali to mi nije teško palo. Puno teže mi je palo to što me beštije nisu štedile, Mislio sam da ću se ipak puno lakše obračunati sa njima. Polovicu growa su mi one upropastile.
Nikada nisam volio generalizirati ljude, pa tako ne volim ni generalizirati da su Dalmatinci lijeni. Ima svugdje svega. Neki bi rekli da su Dalmatinci ludi kad tako vole klub koji ne igra nikako. Ali taj isti klub vole i ljudi koji nisu Dalmatinci, tako da i ta floskula pada u vodu.

Ovo što je i dalje na životu, ostavljam do daljnega, tj, dok se ne oslobodi sušara minimalno, a možda i duže.
Masline su nažalost morale biti obrane prijevremeno, jer nisam prskao protiv mušice. Ulje je u inoxu. Nije to ono što sam do sada imao, tako da ove godine ništa od prodaje.

Na kraju da ipak revidiram prvotnu ocjenu Sour Diesela....
Okus je više na kerozin nego na naftu, ali da se pušiti bez problema. Prvi dim je malo drugačiji, ali kad se navikneš, ide bez problema.
A rad...e to je već nešto drugo.....i doktore, potpuno si u pravu.
Sinoć sam opet izvadio iz boce (sjećate se, ono što sam prije nekoliko dana morao skinuti radi plijesni) a pošto je boci sve pomiješano, nisam imao pojma što je što.
Sinoć smo prika i ja birali, njuškali, i izvadili dva cvita različitih mirisa. WW mogu odmah prepoznati, ali PC i SD mi vonjaju slično, tako da nisam siguran što sam pušio prekjučer.
Ta dva cvita su različito vonjala, pa smo strvili oba.
Prvo ćemo probat jednoga, pa kao po običaju, nakon tri utakmice (fifamo 15-ticu) rolamo drugog. Nekome za počastiti se pobjedom, drugome za utjehu. :p
Spržimo Sour koji se kjura tek možda 5-6 dana, i da počnemo utakmicu, ali blackout...buuuuuuum...nemam pojma koji su moji, koji njegovi...on isti ka ja....udri u smih.....i on, i ja....
Malo popustilo nakon 20 minuta, ali i dalje drži.....i drži.....i nakon tri utakmice, pitam ja njega....."Oćemo smotat ovo što smo istrvili?"
Ja ne bi.....kaže frend....a meni kamen sa srca.....ko bi od srama reka da ne mogu više. Srećom sredilo obojicu (i trećega, ali on je samo prolaznik)
Šta li će tek biti kad pocrvene trihomi, i kad otkjura par mjeseci u boci......imam osjećaj da ću morati kao sa paprom. Par zrna, i to je to, inače..... :kauch

Edit.
Tek sada vidim, ovo je moj 500-ti post u 9 mjeseci. Uživio se ja.... :angry015:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Hahahahaaa,prije svega zahvaljujem se na lijepim riječima :respect: ali moja malenkost je samo papar,ili neki drugi začin,Jack ti je dao najbitnije savjete a i drugi su pripomogli ;) Važno je da si ti uspio dogurati do kraja i iskustvo koje si stekao je neprocjenljivo! Uglavnom,ovaj dio sa soljenjem mi se jako svidio jer me podsjetio na jednog mog odličnog prijatelja kojem sam onako za dušu dao par najmasnijih hedova moje Evil Plant (WW x W Rhino X G White Shark) i to kjurane jedno 6 mjeseci.. On voli armirani beton,a i baždaren je dobro.Zatekao se u nekoj ekipi i tamo lik koji stalno mota đoje..kaže on meni : " Neki lik svako malo mota neki racku,i dimi li ga dimi.Pitam je njega,a što ti to motaš a? Kaže ovaj,ovo ti je super domačica od mog ortaka,oš ti probat? a ja njemu kažem,imam ja nešto malo hoćeš da probaš ovu moju?" Nastavak možeš pretpostaviti...ovaj je malo jače posolio po duhanu i kad su zapalili,baja motalica je totalno blokiro,i reko:Uh hebo te,šta je ovo?!?!?Glumio je spomenik neko vrijeme :ridinghorse:
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Losion poslije brijanja ok, rakija, vodka nix...
Potrošio sam cijeli losion....ima li šta jeftinije...na inkanat ću ako nastavim losionom. :D
Prošlo tih nekoliko dana u sušari, i vidim da najavljuju promjenu vremena, pa sam danas morao naći vremena za odraditi drugu turu.
A trajalo je.......6 sati......jer sam ovaj puta otrimao na sajtu, prije sušare.
Nisam uspio sve skinuti, jer jednostavno nemam gdje sa tolikim materijalom, pa sam odlučio ostaviti nešto i za treću turu.
Došao sam na sajt oko podne, i trimao do 6 popodne. Skoro bez pauze, dva cigareta sam uspio zapaliti, dok sam otrimano stavljao u sušaru, i to je to.
Evo kako je to izgledalo u podne.

1.jpg 2.jpg

Nakon 6 sati rada....

3.jpg 4.jpg

Većinu WW-a i SD-a sam uspio poskidati, a PC je većinom još na drvu.
Večeras vatreni, i trimanje (ono što nije bilo dobro otrimano prilikom prve ture)....malo degustacije, pa javim.....
Trihomi još nisu pocrvenili (bar ne na oko, vidit ću večeras sa povećalom), a lišće je još uvijek zeleno, tako da nije problem da ostanu još tjedan dana.
Ove ljepotice su još na životu....


5.jpg 6.jpg 7.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.