Rumble in the jungle (Pineapple Chunk, Acapulco Gold, Sour Diesel, White Widow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Tu su mi prodali za najbolju i najskuplju zemlju. Mislio sam promiješati sa plantelom fifty-fifty. Plantela ima perlit u sebi, a Gramoflor bi valjda trebao biti neki humusni pripravak. :127fs4573872:

Možda netko ima iskustva sa ovim Gramoflorom, pa da podijeli....Ima još vremena, bar 15 dana.

Tx, Sharp ;)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Što se tiče gramoflora sondermichungen-a, našao sam na njihovoj stranici objašnjenje, pa sam ga stavio na google-translater, i evo šta kaže:


Sondermischungen
Neben den Standardsubstraten bietet Gramoflor auch individuelle Substratlösungen, die nach kundenspezifischen Anforderungen und in enger Abstimmung zwischen Kunde, Fachberater und dem Mischmeister in den eigenen Werken gefertigt werden. Dadurch bietet Gramoflor vielfältige Substratlösungen für den Zierpflanzenbau, für Baumschulen, Staudenbetriebe oder den Anbau von Gemüse.


Posebne mješavine
Osim standardnih podlogama Gramoflor nudi i individualna rješenja supstrat, koji su proizvedeni u skladu sa zahtjevima kupaca i, u uskoj suradnji između kupca, konzultant i majstora za miješanje u svojim djelima. Ovaj Gramoflor nudi razne podloge rješenja za cvjećarstvo, za jaslice, višegodišnje biljke ili uzgoj povrća.
Prilagodba željama naših kupaca su uvijek prioritet za nas. Tako je, između ostalog teći kriterije kao Gießwasserqualität, ishrane bilja, tehnologija navodnjavanja, kultura, lonac i kontejner veličine kao relevantni čimbenici u pojedinog rješenja proizvoda





Meni se ovo čini u redu, i još kad ga pomiješam sa Plantela balkonia, to će biti super. Cijena 10 eur za 70 lit.


I još kad bi Claudia Schiffer rekla ona famozno "Aus Deutschland", ne bi se mislio ni sekunde. :assshaking:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ananas 16 dana vege, udovica i Acapulco 15, a Sour je još bebica.....

Kanđe (vrhovi listova savinuti prema dole) su nastale uslijed zalijevanja vodom sa špine u podloške pitara, pa odustajem od takvog načina, i vraćam se na pravi put, tj, zalijevanje isključivo odozgo kad je zemlja suha korigiranom vodom na 6,5.

Eto, doživio sam i kanđe, pročitao zašto nastaju i otklanjam problem.

Moram priznati da sam manje okupiran sa ovim growom i događa mi se da ih ne pogledam baš svaki dan, ali to je samo "trava" tj. korov, preživila bi ona i pune gore uvjete od ovih u inkubatoru.
Čitam tuđe dnevnike, i svi koji su uranili sa presadnjom imaju velike probleme što od vremenskih neprilika, što od srna i raznoraznih puževa i ostalih štetnika.

Box je zakon.

Jučer sam "cipnija" i Acapulco. Udovica još nije na redu jer je preniska, pa ću nju malo kasnije.



jungle in the box Pineapple chunk Acapulco gold
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Danas je skunku 20 dana.

Jučer dobile prvi put pola doze plantele list, (10 ml na 2 l vode)

Reagirale su izvrsno, nema više kandži, nema opekotina po listovima, sve se rekuperalo i čeka......

Još samo malo pod žaruljom, pa konačno na :sun2:


DSC_0139.jpg DSC_0140.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nadam se bar da budu kao tvoji prošlogodišnji ;)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
idealne za presadjivanje, ne moras cekat sunce.
presadi danas ili sutra bez obzira na lose vrijeme ,manji stres ce dozivjet.
ako ti narastu pol metra imat ce problema izvuc ih iz posude bez da im ostetis korijen,pogotovo sto su ti posude malo vece od idealnog. 5 l. ako me oko ne varam.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.408
28.056
1.098
Trøndelag
slazem se sa sharpom i ja bi ih presadio.

@jones zelim ti sve onakve pa da vidis sta znaci trimati danima
gigglesmile.gif
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Aaaaa nema u smeće, ne baca se ništa, osim naravno sun leaves. Ostalo ide u haš.

Već isprobano, djeluje, he, he, a i nabavio sam filtere 200 microna, 100 i 50, Imam sve, a volje najviše. :vb_devil:

Imam čak i "fizikalca" za trimanje, i onda nas dva skupa :ljulj hopa-cupa, malo mixamo, malo dimimo. malo cidimo......i radimo "gujavice", pa kad dosadi, opet na zelenjavu.....ahhhhhh što je život lijep. :t3038:

One dvije veće idu van ovih dana, možda čak i danas, ako ne danas onda sutra-prekosutra, a druge dvije manje, kad još malo porastu i napravim jedan "cip".

Plan je da skunk ide u najmanju rupu, napravim mišancu zemlje i hidrogela u omjeru 0,2% tj. na 70 lit.zemlje 140 gr. hidrogela, napunim rupu do pola, dobro zalijem, kad popije presadim biljčice, dopunim mišancom, opet zalijem, sloj kamena, pa sloj zemlje sa sajta, i na vrh suhu travu.

Sa udovicom i dizelom drugačiji omjer. 0,1% hidrogela i sve ostalo kao sa ananasom i Acapulcom, ali za 10 dana.(70 gr. na 70 lit zemlje)

Napraviti ću i zamčicu za puževe (ako ih ima) sa pivom, a natopiti ću stupu (ne znam kako se to prevodi) naftom radi divljih svinja.

Za skakavce mi preporučuju actaru (insekticid) ali pošto sam ekološki osvješten, ja ću opet zamčicu.
Postoji eko-trap. Žuta plastična kapica, na koju se zakači polalitrena boca u koju se ulije kvasina i cukar (na 5 lit. kvasine 1 kg. cukra) i to se stavi uokolo na par mjesta. Lani sam to koristio u masliniku, i svakih 10 dana bočica bi bila potuno full raznoraznih insekata, uključivši i skakavce.

Lani su mi skakavci pobrstili sve donje grane i oglođali glavnu stapku, pa se nije za šaliti sa pošasti.

Eto toliko za danas, stojte mi dobro, i zdravi i veseli bili.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
A to sa naftom i svinjama,jel to nafta tjera svinje ne kontam,kako to djeluje ako mi mozes rec tj.koliko nafte i gdje je moram stavit da to bude ucinkovito.
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ma pusti sada naftu i svinje, o njima ćemo sutra, prekosutra

Danas je bio lijep i sunčan dan, prekrasan......pravo proljeće.....i promišljam, a zašto da danas ne presadim one dvije veće, Pineapple chunk (Ananas) i Acapulco gold.....pa kad ti dvojica kažu da si pijan,,,,,a lezi i tujaj se....

I tako ja danas odlučih poslušati glas dvojice provjerenih znalaca ( i ja bio nestrpljiv,he, he) i skupim dva pitara na brzihen da nitko ne vidi, u auto u poljoprivredu........

Prvo je trebalo kalat vodu iz gustirne i donijet sve one potrepštine do rupa........ima toga......više puta amo-tamo,.......i otvori četvero očiju......

DSC_0141.jpg DSC_0142.jpg

pa zamišat zemlje, pa opet zamišat hidogel i zemlje.

DSC_0143.jpg DSC_0144.jpg

pa stavit prvi sloj od 10 litara na dno rupe i natopit sa po pet litara kišnice na svaku rupu

DSC_0145.jpg DSC_0146.jpg DSC_0147.jpg

I onda konačno da presadimo ove dvije ljepotice, Ananas u najmanju rupu, a Acapulco u normalnu rupu.

DSC_0149.jpg DSC_0150.jpg DSC_0151.jpg

Vađenje iz pitara

Danas je bilo idealno za presađivanje, jer su bile skroz suhe....pa da im vidimo korjenčiće.....

DSC_0152.jpg DSC_0153.jpg

Pa da donji sloj mišance lipo, lagano, nježno....i nadopunio sa ostatkom mišance.....i badnio šipku za koju ću kasnije vezivati topiće i topine... :bale

DSC_0154.jpg DSC_0155.jpg DSC_0156.jpg

Skupio kamenja i jedan sloj da drži vlagu.....

DSC_0157.jpg DSC_0158.jpg DSC_0159.jpg

Onda skupio sve to dobro zalio sa ostatkom od 5 litara za svaku.......skupio šušnja ispod okolnog žbunja.......

DSC_0160.jpg DSC_0161.jpg

Skupio alat, ostatak zemlje, opalio još jednu na rastanku do sutra

DSC_0162.jpg

Nije bilo kad za zapalit joju, hebaj ga.......bi je zato veći gušt večeras :passing-joint-smiley-emoticon: , trebalo je još poprskati ove moje prve ljepotice, moje bebe.....sad su već cure, he, he

DSC_0164.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Je, volio bih pokazati više....ali ne smijem.....stvarno su predivne, mojih ruku djelo od sadnje..

Obećavam još koju kad procvatu za koji dan, to je za mene nešto najljepše.........za koji dan.....jedva čekam ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.