Sađenje sjemena nepoznate etiologije i podrijetla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav drugovi,

evo baš si gruntam i pitam se ; ima li uopće smisla sadit tigrice za koju neznamo šta i od kud je došla.

Naravno znamo da je došla iz nekog heada neke ž ...no pitanje je šta će izrast i kaj bumo dobili!
Neznamo visinu,neznamo karakteristike (premda ako smo je našli u headu kojeg smo podimili,možemo samo predpostavit i nadat se da ce karakteristike bit kopirane ) ukratko pucaš na sljepo.

Znaci ima li smisla trudit se oko takve biljoze? I neka ispadne ženka pitanje je kaj bu na kraju ispalo.

Šta mislite ima li smisla trošit vrijeme i struju na jedan veliki upitnik i da li možda neko ima neka iskustva vezano sa sađenjem na sljepo ?

Sjemenke je najbolje definitno naručit šta na kraju zapravo i nije garancija uspjeha , no jel netko ikada dobio nekakvu ludu biljozu iz običnog sjemena ?

Evo pitam se pitam , pa šta mislite o tome ?

LP
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako pogledaš dnevnike uzgoja, vidjet ćeš pregršt "domaja" i "unknown" u naslovima. Osobno sam samo jednu nepoznatu dobru imao.
Al ajde, nek neko kaže i ovako iz prve ruke iskustva. Neću odma skakat na prvu i reći da je tema nepotrebna :) :p ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Uzgojio sam muškog i hermafrodita u outdoor scrogu, stabiljke su im bile ko pesnice debele, prekrasne biljke, genetiku im nabijem.
B9slcEC.jpg

Dakle nikad više nepoznato...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
za mene je to gubitak vremena i uloženog truda..od 36 kom kolko sam ih nagurao odmah na 12/12, ispalo je 7 tako da neznam baš dali cu ih opet tako skoro uzgajat..i od tih 7, 2 su bile kvalitet, ovo drugo njesra..
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
naprotiv,ja sam do sad samo domaje sadio, vec 3 godina. prva je bila izuzetna,druga nikakva sto se rada tice,dok je ova sezona par exelance. od iduce i ja sadim brendirano pa cu usporijedit.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
nepoznato seme je lutrija, mozes da dobijes nesto dobro a i neko nesra,
al opet ne placas seme pa mozes da se igras e sad struja i ostale zajebavancije ne racunam,
jbg u svaki hobi mora nesto da se ulozi :D
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Hehe da,istina možeš dobit turbo a nemoras dobit nis dobroga...

Nego gledajući kakti genetiku, npr. neka ž, je bila odlična što se tiće dima,lupanja,okusa itd...sve odlicno...

I naiđemo na turbo tigricu tijekom kopkanja po hedovima, znači dobra ž,dobra sjemenka ne moraju znacit da ce sljedeca generacija bit dobra ?
Dobra mama,kćer još bolja haha..

Nego jedan oftopic, šta bi značila ljubičasta stabljika kod tek niklih biljoza ?
Znaci ok je biljoza,ali je njezina stabljika ljubičaste boje dok se druge razlikuju (imaju normalnu boju), da li netko mozda zna razlog ?
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Spol nije isto što i genetika.
Kad nebi bila ♀ nebi uopće ili bi slabo "radila".
Polovica gena u sjemenci je od majke, a fenotip određuje interakcija svih gena, tako će sigurno biti različita samo je pitanje u kojioj mjeri.
Za ovo dobra majka još bolja kći pretraži forum za heterozis.
Ljubičasta stabljika je sortna karakteristika - tj. opet genetika.

I wtf je tigrica? Sjemenka s tigrastim šarama? To ništa praktično neznači.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Malo sam se krivo izrazio u prethodnom postu no unatoč tomu dobio sam kvalitetan odgovor!

Ljubičasta stabljika----->sortna karakteristika (pls pojasni mi malo ), jer me malo buni,sve su iste osim te koja je eto, po meni drukcija...

I da, pod tigrica sam mislio išarana sjemenka, pa negdje u malom mozgu me kopkalo ako odudara izgledom mogla bi odudarati i drugim karakteristikama pa pitah.. XD
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Karakteristike sorte,
neke rastu u širinu, neke u duljinu,
neke imaju listove s više, neke s manje prstiju,
neke imaju ljubičaste stabljike i peteljke, neke zelene,
neke imaju šuplju, neke ispunjenu stabljiku...
etc. možemo tako u nedogled nabrajati.
 
02.05.2013
30
14
8
Sunce još ništa ne košta, tako da me razveseli sve šta izraste (u ženku).
.....tek sad vidin da je tema pod unutrašnjem, zanemarite mene pametnog.
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Mišljenja sam da indoor ipak treba odrađivati sjemenom iz banke jer tako eliminiramo mnoge nepoznanice i probleme koji nam se mogu desiti tokom grow-a.Naravno ni kupovno sjeme nekada nije ono šta bi trebalo biti, ali ipak veča je vjerovatnost da čemo dobiti kvalitetu i kvantitetu koja nam je obečana,a pošto smo ipak uložili trud u sklapanje boxa i potrošili sredstva za opremu, mislim da je to pametniji potez.

Dok za outdoor može i domačica,zašto ne?...malo kockanja pa šta bude,ako ništa bar če biljka malo co2 potrošit i ipak je nekakva korist... :thumb: