Saveti za regulisanje temperature u box-u

Hesi Mills Nutrients Hempatia
13.06.2011
39
97
18
36
Drugari, hajde malo brainstorming, kako mini bar sa slike upotrebiti za hladjenje boksa? Sta je meni prvo palo na pamet, da ga probusim sa obe strane i jednu da spojim na mesto gde boks uvlači vazduh. Mane: mislim da bi u tom slucuju frizider radio bez prestanka, a vrlo verovatno da nebi ni mogao da ohladi boks. Jedno od resenja bi bilo da u frizider stavim nekoliko flasa sa vodom koje bi koliko toliko odrzavale temperaturu u frizideru ali i to je pitinja koliko bi bilo efikasno.... Pozdrav svima!

Prilozi

Stipe

④②⓪
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.282
26.785
1.198
auuuu :D
nista od toga. frizider "ne hladi" nego uzima toplinu iz svog prostora i prenosi ju van frizidera na onaj radijator iza /resetku.
to ko da i unutarnju i vanjsku jedinicu klime stavis u istu prostoriju

13.06.2011
39
97
18
36
Da....upravu si, samo bih dodatno zagrejao prostoriju, a nema nikakvu ventilaciju. Bolje da ga rastavim i isparivac stavim u boks, a na njega ventilator. Povezem sve na temperaturni kontroler tako da dok radi kompresor radi i ventilator iza isparivaca. Lakse bih kontrolosao temperaturu.... :) Od nedelje cu se pozabaviti sa tim...

01.06.2010
4
1
3
32
Pozdrav,

Imam jednu biljku koju uzgajam u ormaru.. tj. Sve sam lijepo namestio.. imam LED rasvjetu i ventilaciju i super lijepo napreduje ali sa hladnim danima dolaze problemi sa temperaturom.. do sada sam imao stalnu temperaturu oko 26C medjutim kako idu hladni dana temperatura mi pada na nekih 22C a noću oko 20C.. e sad vidio sam ideju za grejanje boksa sa onim malim svijecama i limenkom.. probao sam i zaista funkcioniše.. ponovo sam vratio temperaturu ali se bojim kako te male svece utiču na biljku? Mislim da ne oslobađaju neke loše hemikalije u vazduh???

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
4.725
17.859
398
6
Jammu
www.vutra.org
Ostavljanje svjeca bez nadzora je za mene lagana briga,neka mala grijalica je ipak bolje rjesenje :)
Mislim da ne oslobađaju neke loše hemikalije u vazduh???
Bolje je pitanje koliko je stetno za biljku izgaranje svijece?

Edit
Jel moze slika tih svijeca u boxu?

Edit2
Cestitke na prvom postu od 2010 ;)

Poslednja izmena:

Herb Gardener

..ortodox lazyness..
Poznanik Foruma
17.02.2014
983
4.742
163
out of space & time
Moje rjesenje grijanja za moj mcrogrow..
Sklopio nekakvu kutijicu od metalnih polica na sklapanje + stirodur 2cm image.jpeg
Unutra je keramicka saksija u kojoj se nalazi keramicka sijalica za terarijum( imam 40w i 60w) image.jpeg
To stoji uz ulaz zraka u box image.jpeg image.jpeg
Da bi se zadrzala toplota tu su stiropor ploce 5cm image.jpeg

Sklepano kako tako, al sigurnije od svijecica, a bogami i od obicnih sijalica/zarulja koje su mi znale cesto crkavat..:whato::

01.06.2010
4
1
3
32
Inače ovo mi je prvi grow.. nadam se da će biti ok. Samo me brine kako da odradim grejanje u hladnim danima koji dolaze.. :) Evo par slika patenta za grejanje.. kao što rekoh funkcioniše super samo je pitanje štetnost sagorevanja svijeca. 20180917_165624.jpg 20180917_165636.jpg

Herb Gardener

..ortodox lazyness..
Poznanik Foruma
17.02.2014
983
4.742
163
out of space & time
Ubaci neku grijalicu manju kao sto kolega rece, ili izvedi nesto sa keramickom saksijom, mozes je i u box stavit..
Ako uzgajas fotoperiodnu biljku, svjetlo iz te tvoje ce ometati biljku u periodu mraka..

Ostavi svjecice za romantiku:) Ili ako bas insistiras, ti onda probaj tako..

[email protected]

NeanPojma
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.446
6.798
258
Džungla
Osobađaju co2:D, ali isijava onako limenka veliku toplinu,probao sam to ali ne u boxu..mislim,ono što si mu ti rekao stvarno je efikasno i jednostavno, ako to napravi sumnjam da će imat problem s niskom temperaturom, ako se i dogodi stavi još jednu...ili klimu jbg:zvizd:

Sviđa im se: Herb Gardener

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
4.725
17.859
398
6
Jammu
www.vutra.org
Malo ste pobrkalo loncice,CO2 i CO nije isto a svijeca sigurno ne pravi CO2 :)
Znaci opet,pitanje je koliko svijeca moze biti stetna za biljku a ne dali je stetna!
Ako uzgajas fotoperiodnu biljku, svjetlo iz te tvoje ce ometati biljku u periodu mraka..
Ne znam,nisam siguran ali mislim da kroz te male rupice nebi trebalo biti problema sa biljkom. Jer kad pogledas u out-u sta onda kad bude puni mjesec? :D Al opet kazem nisam siguran
Meni je tu i dalje najveci problem ostavljanje svijeca bez nadzora,pa kuca se zapali i od manjih gluposti!

Sviđa im se: Herb Gardener and jopezg

Herb Gardener

..ortodox lazyness..
Poznanik Foruma
17.02.2014
983
4.742
163
out of space & time
Dijelim tvoje razmisljanje dragi kolega, jer i meni na terasi onomad je biljku obasjavao i pun mjesec i svijetlo iz sobe i jos neke glupave lampice po terasi:D i isto je cvjetala bez problema ikakvih, al za indoor nisam posebno strucan, pa reko ajd da mu spomenem za svaki slucaj:)

Takodje nisam pristalica ostavljanja otvorenog plamena bez nadzora, pa makar to bio i mali plamen svijece:)

Svjecice za romantiku, grijalica za gijanje:thumb:

14.08.2015
100
137
43
Šta mislite o onim podnim grijačima od bakarnih žica uljepljenih u najlon koje se stavljaju ispod tepiha ?
Problem je u tome što se prave samo u određenim dimenzijama ali za moj box 240x120x200 bi se grijač od 2x1 metar odlično uklopio a troši samo 400w
Ljudi ga odavno koriste za klijališta i rasade jer su jeftini i ne troše puno i mislim da bi uz termostat bio idealno rješenje za grijanje saksija
Namjestiti termostat na 25 i ostaviti par dana da se saksije dobro ugriju a kasnije po potrebi prebaciti na tajmer radi uštede struje