Scrog ili full biljke?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2007
26
1
0
57
Pozdrav! Interesuju me saveti od ljudi koji su se bavili ovom metodom ili znaju nesto o tome koja je od ove dve varijante efektivnija? Pod slucajem br.1 su saksije od 20l, a slucaj br.2 su saksije izmedju 5-10 l. Nadam se da su slike dovoljno jasne. Slika 2 pokazuje scrog tehniku. Oznacio sam i dimenzije zbog celokupnog sagledavanja situacije. Svaki gram je bitan :) Hvala.

1.

1.jpg





2.

2.jpg
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Scrog mozes da uradis i sa onom prvom slikom a ono na drugoj slici se zove Super Scrog jer ima vise biljki (pozeljno da budu klonovi zbog pola).

Efektivnije i vise grama ces dobiti sa 2. slikom ali ako uradis sve kako treba... mada je 40x55 dosta mali prostor.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa ako ti se bas sve poklopi možeš nabiti +150g bez problema od dve biljke,malo duža vegetacija........
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Na koju visinu od zemlje preporucate montiranje mreze?

Jel sa Scrogom pocinjemo nakon presadjivanja u "zadnju" kantu? Ne vidim alternative.
Full mi je ovo zanimljiva tehnika.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
super scrog dolazi do punog efekta uvek kad sam imao problema sa prostorom.Moram reči,da sam sam uradijo svega 4 growa tom tehnikom. Za stvarno mali grow prostor je to optimalni iskorist prostora i ne treba toliko jako svetlo.
Ako ti je to prvi grow, onda bolje uradi to sto jednostavnije, kad stekneš malo samopouzdanja onda se možete igrati tehnikama

scrog počinje več čim biljka nikne.Tad probajte nači primernu rasvetu koju čete moč sto vise približit biljkama.Prve dane če odradit neonke dobar posao ko nema MH 1450w ili 250w.
UVJET JE SVAKAKO DOBRO PREZRAČIVANJE I STO JAČI NEGATIVNI PRITISAK U PROSTORIJI UZGOJA- sto jači izpuh!
Biljka če se sama dosta razgranati i ako je indica onda če jedno obrezivanje več dosta napravit. U cvetanju gledati,da dopire svetlost do cvetova-poneke vrste su dosta zarasle pa je treba poneki list odstranit -kako bi dosla svetlost ....
Mora vam biti jasno,da je obrezivanje biljke samo oblikovanje koje omogučava biljki,da joj pruzimo sto vise svetlosti.... Samo obrezivanje ne znači, avtomatski i veči urod!
U koliko želite biljku koja če dati stvarno velik urod,onda joj morate dati i dosta vise vege faze.
Kažes 20l posuda-to je več stvarno dosta i dobro razrasla biljka če uzeti naprimer najmanje 60x70cm prostora i vise

ovo je uradjeno sa nekih 10l i kao sto je razvidno -jednom rezano
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Jeli problem da mrezu stavim na 30 40 cm iznad zemlje radi lakseg zalivanja i kontrole zemlje u saksijama? (pH,vlage itd)