Hps400w+Led150w, Alla ScroG, vise sorti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Hvala na slikama,a da i mora da bude kriticki-mora.
Kao i uvek zapad nam prodaje mu.. za bubrege.
Made in Amsterdam,pa kinez bi napiasao i made in mars,samo kazi.
Te led su izgleda ili 3w ili 5w pa x 50 kom eto panel,samo zavisi koliko ih tera,a za zameniti muka za obicne ljude,vidi da nadjes reaervne odma.
Drv je mislim oko 40v tako da je to serisko-paralelna veza ako mozes opali
vent os kompa po njemu,a ako se neplasis struje ja bi ga izvadio iz kucista.
Na mom DIY panelu na zadnjoj strani je 30-32c ali kod leda je 40c tako da vent hladi posledicu a ne uzrok.
Licno misljenje jedino ako neznas-ne zelis sam ili nemas ko da ti sastavi panel,a za 270E-???
-obicne led 3w-13E 100 kom
-grow 3w-25E 50 kom
- drv od 5E pa vise al zavisi koliko treba,tu treba uloziti lovu
Ako nije kasno slikaj podatke sa drv.

Nesumnjam da je made in amsterdam, sto je svakako plus za proizvod. Naravno diode i ovih par integriranih krugova, tranzistora je made in Asia, al bar je pcb ploca i kuciste napravljeno u europi i sve sastavljeno.

Diode su Cree XBD serija, u europi kostaju oko 1,5-2 eura komad (naravno da bi trebalo narucivati direkt iz kine), panel nosi 53 diode.
Znaci jedno 80€ za diode, 60€ driver (ide cijena i do 120€ za 190w Mean Well), 15€ sitna elektronika za dimer i kablove i sad smo na ≈ 150€. Tu sad jos uracunat plocu za bazu/hladnjak bilo pasivni ili aktivni + ventilator , sigurno bi me izaslo nekih 200€ da sam samostalno radio. Cuj, siguran sam da njega ne izadje niti 100€ material, al ipak je on veleprodaja. Pa i da ima 150 eura ciste zarade, mislim da vrijedi, kvalitetno je sve napravljeno i 2 godine garancije.
Nemam problema sa elektronikom i definitivno planiram u blizoj buducnosti napraviti svoje svjetlo (COB cxb), al ovaj grow sam zelio odraditi po ps-u i sa sto manje neprovjerenih faktora, kasnije ce bit vremena za eksperimentiranje.
Zasto mislis da bi trebao skinuti vent ? To je cpu vent, poprilicno dobro radi i sam se regulira s obzirom na toplinu. Svakako je bolje s njim nego bez.

Poslikao sam driver, evo ga ovdje. 38V ; 5,26A ; 200W - provjerio 30$ kosta direkt iz kine.
5_.jpg

Btw, nisam napisao, izmjerena potrosnja na 100% snage je 100w za vege switch (cca pola ledica je ugaseno) i 180w na full/bloom.

Eto to bi bilo ono sto sam sam istrazio, nije da se prepucavam s tobom vec volim konstruktivnu raspravu :)
Ako imas volje baci sliku svog panela i mali opis, kao sto rekoh zanima me DIY i definitivno cu pokusati i ja ubrzo, al do tada ima jos da proucavam.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
#4 update : 23. dan vege

Hans upogonjen, definitivno izgleda kewl hps zuta :sun2: pomijesana sa led ljubicastom :rolleyes:
Kao sto rekoh, temp u boxu se digla malo i sad je izmedju 27-28°C.
0_.jpg

Fotka prije presadjivanja ostatka ekipe:
1_.jpg

Vjerujem da neizgleda kod svakoga ovako kupaonica petkom u 2 ujutro... pivica nije stala u kadar , a draga mi je rekla da sam raskrstio s pameti :p
2_.jpg

Sa filtera skinuta ona filc navlaka, dobio malo jaci protok (i par decibela vise) da kompenziram za extra toplinu od led panela. (mjerac potrosnje desno, kaze trenutno 714 w ukupno).
3_.jpg

Ove dve cigle bi najradije u frizider bacio da mogu.
4_.jpg

I evo vrta nakon presadjivanja. Dvije "otpisane" , manja WW i krzljava bolesna NL dobile su po 7L pot i sastrane su pa nek im je sa srecom. Na ostalim biljcicama vidi se mjestimicno pec pec na listovima, to sam bio ja sa TNT komplexom (15ml na 10L vode, od preporucenih 50ml/10L). Nista strasno, oporavile su se vec, mislim da TNT necu ni koristiti vise do kraja vege i ostaviti ga za sljed. put kad mislim krenuti od klonova.
Uglavnom ove zadnje 4 biljke kaskaju velicinom od ostatka zato jer su do nedavno bile u malim teglicama (cekao da stigne hans da mogu presaditi). To znaci da cu vjerovatno produziti vege za jedno 7-10 dana, ovisno koliko im bude trebalo da dodju na velicinu kakve su ove ostale sada.
O da, i mirisi se opako razvijaju posljednjih tjedan dana, filter dusu dao...
I znam znam, bit ce guzve, al kolko sam skuzio po drugim dnevnicima, hebo grow ak nije guzva :D Kupit cu jos jedan cirkulacioni vent da piri iz drugog kuta, lolipopat i povezat bocno po stapovima ako treba, smirit cu vec nekako divljakuse. Dosta drobljenja evo slije...

5_.jpg 6_.jpg 7_.jpg 8_.jpg 9_.jpg 10_.jpg 11_.jpg
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Kao sto sam vec napiso na prethodnoj strani, vrhunska priprema svaka cast... ali ja bih iskreno za scrog uzeo zicu sa malo vecim rupama 5x5cm npr i stavio bih je u jednom komadu preko svih biljaka.. i onda guras svaku granu ispod zice dok ne popunis prostor koji imas, kad popunis prebacivas na cvjetanje... jer koliko vidim tebi biljke rastu kroz zicu a s tim neces dobiti ni SC od SCROGA.. Cisto prijedlog i savjet nemoj da shvatis sta pogreesno..:vutra:
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ma jok stari samo daj, cijenim sve savjete i kritike i apsolutno stoji sto kazes. Ove rupe su 2x2 cm i samo sam gledao da mi bude dovoljno za debljinu grana.
Definitivno bi bilo bolje da sam rastegao jednu veliku mrezu preko cijelog prostora i tako dobio povrsinu oko 0,9m2 , naspram ovih pojedinacnih mrezica sto mi daju sve skupa 0,55m2. Stvar je da su ovako saksije i dalje razdvojene i prenosive sto mi jako znaci kad moram flushati, LST itd...

A sad vidim da nisam pokazao al itekako ja njih petljam, ovo sto se na slikama cini ko da rastu kroz i uvis iznad mreze je razlika od dan ipo od kad sam ih zadnji put petljao. Kazem, divljakuse :)
Tanje grane provlacim kroz zicu, a nasao sam i ove kvacice pa ih jednostavno i zakacim od gore da ne riskiram pucanje a i brze je...

12_.jpg 13_.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whirlwind

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Drug nije to dobro sto radis,tako se scrog ne radi!
Evo jedan skolski primjer od kolege @Pantagan kako to treba izgledati
image-jpg.20625
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Hvala na komentarima, mada nigdje nisam ni napisao da je ovo Scrog, vec se thread zove Alla ScroG, dakle "nesto kao" ;)

Himalaya Gold - super je to kolega pantagana odradio, stvarno skolski primjer. Jednostavno nisam imao vremena topirati 4-5 puta pojedinacno svih 8 biljcica i krojiti ih za screen, meni je jednostavno screen posluzio kao olaksana forma LST-a, da ih krotim u visinu i teram u sirinu i lakse ujednacim "krosnje" posto sam znao da ce grow ici neplanski i "s nogu". S obzirom da sam sjemenke stavio na klijanje dok box uopce jos nije bio u izgradnji, ovo je bio najbolji nacin s kojim sam izasao.
Uostalom nije li poanta price (osim sto sputava rast u visinu) dovesti vrhove na isti nivo, da svi dobiju podjednako svjetla i samim time ujednacene budove i sto bolje iskoristiti prostor u sirinu ?
Meni to djeluje logicno, vodio sam se u sustini po clanku o ScroG-u sa RQS-a sajta, a ova slika sazima ideju...
scrog%20in%20veg%20stage.jpg


Squerlz - sta dobijem ako prosirim rupe na mrezi ?
Sto se tice skidanja i pomicanja mreze, to nema sanse vise jer je ovih 4-5 biljki vec toliko zapleteno da bi morao isjeci cijelu mrezicu i skinuti ju i zamijeniti novom , koju onda stavim iznad i sta sam dobio ? Istu stvar :) Ili ne predvidjam nesto ?
 
Poslednja izmena:

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Izvini druze nisam primetio da mozes da ubacis vrhove kroz mrezu (ucinilo mi se :upiii:) Sve 5 onda samo nastavi !
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
#5 update : 30. dan vege

Hola vutrasi i vutrasice,
evo razvoja situacije, samo da kazem kratko da biljcice su jedva docekale ono presadjivanje i hansa, jerbo su u ovih tjedan dana doslovce eksplodirale.

Zalijevanje 1L svaki treci dan zajedno sa 25% doze Roota, Zymea i Supervita. U petak su dobile trecinu doze TNT-a jos i to je sad to sto se vegetacije tice. I dalje zalijevam sa ph 6,3-6,5 ; runoff mi je oko 7,00 sad, stvarno neznam cemu toliko visok za ovu zemlju al curice se nebune, pa ono, what the heck...
Pustit cu ih jos 3-4 dana u vegi dok ne sklepam neki improvizirani mini vege sator i pouzimam klonove i onda flipam na 12/12.

Evo i fotke kupusishta, lijepi pozz !

2_.jpg
 

Prilozi

  • 1_.jpg
    1_.jpg
    300,9 KB · Pregleda: 59
  • 3_.jpg
    3_.jpg
    518 KB · Pregleda: 57
  • 4_.jpg
    4_.jpg
    287,6 KB · Pregleda: 55
  • 5_.jpg
    5_.jpg
    422,7 KB · Pregleda: 55
  • 6_.jpg
    6_.jpg
    459,6 KB · Pregleda: 58

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Cuj znam da nije najsretnije rjesenje, al da nema mrezice bile bi jedno 30cm vislje... poz
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Mrežica ti je izgubila svrhu :) Izašle si one iz te mreže,ne možeš ih nikako provlačit kroz istu više...treba ti mreža s dosta većim rupama + mora ić iznad posude.

Sretno ;)

P.S. Nebi ti bile višlje da nema mrežice jer se ne vidi nikakvo širenje po mreži...inače to ti je ta visina za 30 dana vege...kad im okreneš priču na flowering tek će onda krenut u visinu.
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
dobro ti je smells reko,vadi te mrežice van i stavi mrežu sa oknima od 4 do 5 cm i digni od kalića 40 cm i raspoređuj grane di hoćeš i razvlaći je kako hoćeš
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Kratak #6 update:

Prvo da pojasnim u vezi mrezice jer vidim da se ulovilo vise ekipe u nju nego musica na one ljepljive trake :D

Vecinom nisam petljao biljku kroz vec kacio s gornje strane i sa kukicama i vezicama vukao za dole, nesto kao lst samo ne zicama prema rubu saksije. I tih 30-ak cm nisam izmislio vec zakljucio da sam savijao bar 4-5 puta, i svaki put kad bi vrhovi porasli bar 6-7 cm.
Mozda iz ove fotke ce se bolje kuziti o cemu pricam...
1_.jpg

Razvlacio sam ih po povrsini mreze kolko je islo, a kad su grane odebljale onda sam ih sa vezicama vukao prema dole da ne riskiram pucanje...
2_.jpg
U svakom slucaju, itekako je pomogla mreza iako mozda ne na nacin na koji je vecina navikla ovdje, al poanta je tu.

Od ostalih stvari, 02.3. sam skinuo 12-ak klonova koje planiram reducirati na 5kom i drzati po jednu bonsai mamu za svaki strain. Oslobodio policu u ormaru i slozio improvizirani vege boxic, nadogradjivat ce se s vremenom.
Mogu reci, s obzirom na prijasnje pokusaje kloniranja nekako mi je u glavu uslo da kanabis poprilicno tesko okorjenjuje (zato i uzeo vise klonova da bar koji uspije). Neznam jel ovo normalno, al evo nakon 5 dana na jednoj je korijen poceo izbijati iznad zemlje, 2 dana poslije na drugoj raste van iz zemlje :zvezda::
Reznice sam 1h namakao u otopini Root Complexa, piknuo u Clonex gel i u kokos kocke te zalio ostatkom Root Complexa (prema uputama s Hesi stranice). U kloner stavio jos na dno perlita za vlagu, spricam svaki dan malo kad otvorim da se prolufta i to je to, rezim 18/6.
3_.jpg 4_.jpg 5_.jpg 6_.jpg

Sto se main boxa tice, update ce biti kroz par dana, prije 5 dana sam presaltao na 12/12 i ide super zasad (osim jos jednog laganog spaljivanja TNT-om prosli tjedan :objesen:).
5 curica je pokazalo dlake, ceka se na jos 5.

Vozdra vutra.org :spliff: