HID/HPS Shark Shock CBD - 600W *Stipe*

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Dan 46. HO HO HO HOOO
Christmas_Carol_Two_by_Momma__G.gif

13. dan na 12/12.
Jucer dobile skoro pa full dozu P+, Bloom i Supervit. Ph sam podigao na 6.7-6.8 i ostat ce do kraja cvjetanja. Zaljevanje 5L svaka.
RH 26-27°C on i 19-21 off. Vlaga...nemam pojma, neda mi se ic gledat...al negdje oko 35-45%.
Nema se sto puno za rec....divljaju, guzva je i tak to.... jos par dana pa ide lollipop masakr ;)

rI17CTl.jpg

fOy3qii.jpg

mr4nUzC.jpg

LG2RbIn.jpg

KViYdwv.jpg

8w0KJvA.jpg

QHGr3by.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav Stipe. Prije svega moram reci da ti biljoze izgledaju po PS-u. Sta me to privuklo da ovdje napisem je filozofija dobivanja sto vise kisika u odredjenim periodima cvjetanja biljaka. Dugo vremena sam pokusavao skljuviti na kojoj filozofiji im pociva razmisljanje ali sam na kraju skontao da se radi o kolicini zemlje. Znaci ako netko kaze 43 dana od necega, onda je to 43 dana u njegovim uvjetima. Pocevsi od razine vlage pa da vrste zemlje. U svakom slucaju za skratim, 2 puta u cvjetanju kazu. 7 dana nakon sto je bacila prvi cvijet i onda trece ili cetvrto zaljevanje nakon toga. Sto bi generalno bilo u tvom slucaju 6 i 8 tjedan. Iz prakse mogu reci da je kod mene u kombinaciji s kvalitetnom zemljom i na 6 l i na 25 l nakon 24 dana biljka mogla primiti prvo i jedino gnojenje za vege. Nakon kojega bi dobila flush, pa 2 puta full Hesi, flush, 2 puta full Hesi, flush, flush kraj :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Poz Oprah. Nisam shvatio na sto tocno mislis sa kolicinom zemlje?
Meni je to sve previse flushanja :D Znam za slicnu varijantu flushanja pa isusivanja da se ubrza metabolizam biljke pa full gnojenje. I u toj varijanti se radi ukupno 2 do 4 puta ovisno o duljini cvjetanja. Ak se dobro sjecam prvo flusahnje nakon 7 dana pa onda 35 ili tako nesto. Al kod tebe nemrem skuzit zasto gnojit 2 puta pa onda isprat to i kakve tocno veze ima flushanje sa kisikom? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Uzeti cu referencu 25 litara zemlje. Zaljevanje s cca 8 - 10 litara vode standardno, interval zaljevanja od 5-6 dana. Flush 60 l vode, prvo slijedeće zaljevanje nakon 12-14 dana. U tom periodu se "nasuče" kisika i "pripremi se za punu dozu. Svi i meni govore da nisam normalan s tim flushanjem ali opet na kraju radim to radi rezultata koji me prate :D Zabrijao sam i ja malo cini mi se, neki Tutankamon mi neda mira :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ima smisla to. Vidio sam vec prije taj sistem i to funkcionira. Ali u ovoj mojoj varijanti je susenje kljucna stvar. Naravno prije toga flush da sva hrana ode van i da se korijen ocisti od soli i ko zna cega sve, pa onda susenje. Nedostatak hrane i vode tjera biljku na ubrzavanje metabolizma i kad "nadrkamo" biljku na 150 otkucaja u minuti onda roknemo full gnojenje da ko vakuum uleti u nju :D :D :D
Jos vele da bi RH za vrijeme toga trebala bit oko 30%.
Jucer il prekjucer(WW me ometa hehe) sam im dao full dozu hesija...probat cu izdrzat do nove godine bez zaljevanja pa onda flush. Ili cak mozda odgodim to za poslje nove...neda mi se to radit sad jer cu se 3 dana oporavljat poslje nove :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja u hydru isto flusam sto je nekima bilo cudno ali krenem od 21 dana nakon izbacivanja pistitla isperem dobro i pustim par dana bez vode i onda ful doza i to ponavljam svakih 14 dana...u praksi mi se pokazalo dobro jedino sto na sam uzgajao same Z srije a one i tako nemaju neki urod i uspijeh je kad ih dovedes do kraja bez nekih veci problema
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
...nikakav spam. Ovak treba bit svaki dnevnik, sa konstruktivnom raspravom i komentarima ;)
To je to :) Flusham sutra kad se otrijeznim, vec su sad suhe....valjda ce izdrzat do sutra hehehe. Jucer su imale mali trening rotiranja pa cemo vidjet kak ce se razvijat.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako mene pitate, a ne pitate :D , flush jedino na kraju i u slučaju nekih problema. Inaće nema smisla. Ajd malo obilnije zaliti, ali ispirati po meni nema potrebe. No kako vam volja, neću ja amater solit pamet pravim growerima ;) Ovo ozbiljno mislim, ne sprdam se ;)
A što se isušivanja zemlje tiće, to itekako ima smisla i zapravo je poželjno, samo ne preterivati, jer kad se listovi objese, to je stres, a stres je nepoželjan. Malo prakse i iskustva, pa se lako ocijeni koliko je zemlja suha prema težini saksije. Ja npr. nikad ne zabijam papke u zemlju i slićne sheme za određivanje vlažnosti. Podignem saksiju i sve mi je jasno :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
@Zlo&Naopako nisam ni ja bas za cesto flushanje... ali ima i to smisla pogotovo ako se cesto gnoji tipa sa hesijem di svako zaljevanje trpas hranu, pa se pocnu soli talozit. To bi se dalo izmjerit. Ph onog scime zalijes v.s. ph onog sto iscuri dole pa odlucit dal flusat ili ne. Kolko sam ja skuzio dobro je flushat prije isusivanja zemlje zato da bi biljku izgladnjeli i ubrzali joj metabolizam prije obilatog hranjenja, naravno treba pazit na granicu izmedju stresa i ubrzavanja metabolizma. I to sa stresom je isto diskutabilno. Npr...onaj moj grm kaj u tegli....skoro svaki put je ostao bez vode i objesio se. 5-6L svaki dan kad je sunce picilo i opet se objesio full. Znaci na tom grmu su radjene sve vrste hst i lst treninga. fim, top, crop, lst....pa onda bez vode ostao hrpu puta....i nije pohermio. Dok WW je radjeno samo topiranje 2 puta na pocetku i nikad nije ostala bez vode....i pohermila je na kraju cvjetanja.....tak da nemres vise znat koji stres je onaj kljucan za hermljenje :D To hermljenje je vezano za gubitak Etilena koji je kljucan za proizvodnju zenskih cvjetova pa kad oduzmes etilen biljci(npr sa koloidnim srebrom ili stresom) ona pocne bacat muske cvjetove. Budem napravio jednu temu o tome....kad ce mi se dat :D uh al se ja rastipkao...
uglavnom....Sretna vam Nova godina :D
@Ganjaplanta' Fala :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Suvišno da je da išta dodajem. Da sam htio to napisati bilo bi barem pola A4. :D Tako da si dobio 5 :D A i kad već Zlo piše, moram i ja :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe