sigurnost na prvom mestu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.11.2014
0
1
0
pozdrav ljudi, upravo sam se registrovao na sajt, pratim ga sa jednog drugog akaunta, nisam aktivan clan samo imam nesto zajednicko sa vama, OBOZAVAM KAD SU MI OCI POLOMLJENE OD marihuane ;)

e ovako, ne znam koliko je ovaj sajt zasticen, verujem da jeste podosta, dosta stvari sam radio preko njega, cak sam i razmenjivao opremu i semenke sa nekim clanovima naravno bio sam u frci dal ce to neko da proprati ispostavilo se da nije.. uglavnom hteo bi da skrenem paznju, ako ne konkretno za ovaj sajt mozda za neke druge koje koristite da ovde ostavite svoje fotografije (sa ilegalnim sastavom ;) ) ja se bavim proveravanjem sigurnosti na internetu, nista poslovno, cisto iz zabave (nisam blek hat haker) gray mozda i jesam (kopam na mestima gde ne bi smeo ne iz interesa vec iz radoznalosti)
dakle, verovatno znate da vecina (skoro svi) noviji uredjaji sa kamerama imaju geo-location sto znaci da delite TACNO mesto gde je fotografija zabelezena a to svakako ne zelite, da razjasnim, kad slikate ne saljete automatski lokaciju gde je zabelezena fotografija vec kad je aploudujete na net ona sadrzi podatke gde je zabelezena, opcija ISKLJUCI GEO TAG nije dovoljna.. jer ce ljudi i dalje moci da vide poreklo fotografije (verujte mi na rec) :) svi smo mi na internetu spijunirani mnogo vise nego sto mislite znaci privatnost je stvar koja ne postoji na internetu... ali postoji mogucnost da kolko tolko poradite na tome.. naprimer kad prebacite sliku iz telefona ili cega vec u PC, nemojte je aploudovati kao .jpg ili koji vec originalni format, jer on sadrzi lokaciju vase fotografije, ali resenje je jednostavno samo promenite format ako je .jpg promenite ga u .gif jer on ne sadrzi takvu vrstu podataka, ako ste ipak vezani za originalni format jednostavno je, promenite ga u .gif pa ga vratite u koji vec format zelite.

jos jedna stvar, mislim da je pomenuto na forumu i preporuceno, KORISTITE TOR BROWSER ;) ali prvo pogledajte kako se tor koristi pravilno da bi iskoristili njegov maksimum. zelim vam svima happy harvest puno srece i zdravlja, ovo je samo nesto sto sam hteo da podelim sa vama kako bi vam mozda pomogao.
HACK THE PLANET!
 
14.11.2014
0
1
0
izvini drug, nisam ni paranocian niti sam ikoga uvredio ovim postom, samo kazem ljudima da obrate paznju na sigurnost jer se zbog ovog hobija ide na robiju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Izmjena iz jpga u gif ne napravi nista osim sto ucini datoteku neupotrebljivom. Mjenjanjem ekstenzije se ne brise EXIF zapis, nego samo ne prikaze. Ali ako vratis nazad u jpg vraca se i exif zapis.
Izmisljas toplu vodu koja nije topla neg je i dalje hladna.

https://vutra.org/topic/12148-exif-delete/

Tu vec postoji o exif zapisu i geo lokaciji.
Ako rucno maknes "details" iz slike ili preko neke exif remove aplikacije, ta lokacija je trajno maknuta. Evo ja cu ti dat fotku slikanu sa geo lokacijom kojoj je maknut exif(bez tvojih gif ovo ono kombinacija)...pa me nadji :)

Tor browser je ok za pocetnike i za one kojima se neda zafrkavat, al je spor. Sigurnije i brze je VPN.

...groblje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
faceless je napisao(la):
... cak sam i razmenjivao opremu i semenke sa nekim clanovima naravno bio sam u frci dal ce to neko da proprati ispostavilo se da nije..
e svasta, stvarno smanji duvku, niko nije primetio, ni spolja ni iznutra, pa si sad dosao da nam kazes i priznas.
ko prizna pola mu se prasta, tako da umesto 100 negativnih dobijas 50, a tema ide na yard jer je o geolokacijama i brisanju exif-a vec bilo reci na forumu. jos samo da mi na pp javis s kim si se razmenjivao pa da i njih pocastim :)

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.