Skrivena suncana terasica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.10.2015
37
158
33
ok, koji je savet sa posudom i zemljom ... smem li je sad presaditi i koju zemlju da dodam pri presadjivanju, ako sme ...

OK, jasno, smem li je sada presaditi, najmanji problem je da im uzmem vecu posudu.... Ako je ova od 12 premala, u koliku da presadim ... Neki savet za zemju, ako vec treba da presadim i dodajem zemlju...

P.S. Malko mi baguje komp i net, pa nisam videla da je ipak postovao prethodni post, dok nisam ponovni poslala ... nisam sigurna kako se brisu postovi i da li uopste mogu, htedog sama izbrisati "duplikat"
 
Poslednja izmena od urednika:

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.292
14.592
358
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
https://www.vutra.org/threads/vodic-za-vanjski-uzgoj-outdoor.13392/
mala posuda - mala biljka, veča posuda - veča biljka
ubodi neku od ovih zemlji sa linka i presadi u veče posude, 20, 30 litara....kanta od farbe može dobro poslužit....stavi ih na poziciju di ima najviše sunca a da su skrivene...i zaljevaj kad su žedne a ne bezveze svaki dan......mada pitanje je koliko to sve ima smisla jel ne znaš spol i sjeme nije iz dučana....tako bi se dalo zaključit iz dosadašnje priče
kad to napraviš trebale bi buknut
 
02.10.2015
37
158
33
Presadicu u vecu, nadam se da nije jako hitno, uradila bih to u narednih nedelju dana ... Procitah vec tu temu o vanjskom uzgoju danas, vidim da je i moja zemlja vrlo slicna preporucenoj zemlji iz topika ... tacnije, cak dve od tri koje sam stavila su preporucene, obe SUBSTRAL

Na poziciju su gde ima najvise sunca, od ujutro, do zalaska ... po koji oblacan dan ovih dana je do univerzuma jbg ... ja znam da za vikend nisam kafu na terasi mogla popiti bez suncobrana jer mi je bilo vrucina (ne, suncobran ne zaklanja njih i nista vezano za njega ih ne dotice) ... ne zalivam ih svaki dan, naravno, pipam zemlju, guram prst, radim to kad je suva, pre svega prskalicom prskam ... Nekad ne svratim do ovog stana ni po 3/4 dana, tako da od svakodnevnog zalivanja nema nista ..

Sto se tice smisla ... da li da zivim, da li ima smisla i da li ce mi zivot na kraju imati smisao ... Naravno da ima smisla, pa sve i da je musko, bitan je trud i dobra volja ... Ja cu biti sretna i zadovoljna sta god da bude jer znam da sam se potrudila ... Zanimacija, meni je to dovoljan smisao ... Ako bude zensko, moja sreca ce biti jos veca :)
 
Poslednja izmena:
02.10.2015
37
158
33
Joj za stolice me i najbolji ortak zeza ... zato sam sve ostalo nagurala zelene boje, nebili se ta roze boja malo ubila (bile jeftine u plasticarskoj radnji u kraju)

Inace, ne, nisam presadila ... To su saksije u kojima su biljke od pocetka, imaju oko 12 l

Iznad mene nema nikog, a ovo preko je kraj zgrade i samo krov iznad ... Od dole se ne vidi jer je suvise daleko ... til kojim je oblozena ograda od terase je prepun sljokica koje, s obzirom da svetlo udara u njega, sjaje oci da izbiju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
395
1.752
143
79
Sumarak
Nabavis one kante 25l od boje za zidove, ubaci dobru zemlju i presadi to, nek jedna bude zensko bit ces zadovoljna. Poseban je osjecaj kad svoju vuvu zapalis bez obzira koliko ti da. Ma da treba vjerovat u srecu, ja kad sam sadio prvi put bez ikakvog znanja posadim 14 random sjemenki, i ne mozes vjerovat svih 14 zenke.
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
,paranoja nas čuva
Tako je, uvijek sam tu da bdim nad svima Vama :D

@MiaMilena Stavi pored biljki koju saksiju sa cvijećem, petunije i lale recimo.... da bi ti njihovo šarenilo kolko tolko zakamufliralo kanabis, ovako je preupadljivo !! Nikad ne znaš ko gleda, ma koliko daleko bilo. Sa cvijećem će taj ambijent biti manje upadljiv, tj izgledaće "uobičajeno" ;)
I koja ti je fora sa ovim "forumčić, saksijica, biljčica, kamerica, rizlica" .... xaxa lik si :D Ajde srećno u nastavku priče, i obavezno poslušaj šta sam ti rekao.... bezbjednost prije svega :djede:
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Paranoja je u pravu, stavi nekog cvijeca okolo, nacickaj balkon cvijecem i u velike kante to presadi. Probaj odraditi nekakav trening...Sretno i pratim!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MiaMilena

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ajde neka je sa srecom.Vidi,ne mozes vjerovati sta sve ljudi vide i gdje zabadaju nos.Imam susjeda koji je po cijeli dan na dalekozoru,gleda u tude stanove,kuce..zato ti je moja preporuka da dobro,dobro to zakamufliras jer kada pocnu rasti i siriti se bice grmlje.(a takvi susjedi vole biti u centru paznje sa svojim "otkricima")
Sretno i neka bude masno:thumb:
 
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
-Fino si TI ovo izvela kada se uzme u obzir mesto i to da TI je prvi Grow. Vidi odradi preporučeno presađivanje, kao i preporuku za par saksija cveća, možeš i neko plastično da uzmeš jeftino s'obzirom da te neće biti i po 4 dana, imaš plastikanera a da ga ne možeš provaliti da je plastično ni sa jednog metra, proceni sama šta i kako, ne sumnjam u tvoju snalažjivost. I da ne staviš u veće ''kante'' biljke će ti preći visinu gelendera od terase a kada taj momenat dođe već ćeš se uhodati, u krajnjem slučaju tu su džentlmeni sa vutra.org...;) Vidim ja tebe non-stop u tom stanu kada krene cvetanje, i posao ćeš bataliti, ma i verenika ako nije za dim, :)... ŽELIM da TI se ispuni ŽELJA i da TI i verenik i kum budu u ženskom rodu... POZZ...!!! :sun2::cool23::sun2:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Past ces, a to bi mi bilo krivo... ukoliko ima nekog u stanu iznad tebe potrebno je samo malo da se nagne kroz svoj balkon da vidi sta je na tvom. Pogledaj na donji balkon koliko vidis, e pa toliko ovaj iznad tebe vidi tvoj balkon. I to sta su biljke na balkonskom suncu ne znaci da je dobro ko da su u polju. Dijelom su na suncu, a djelom su prekrivene svetlosnom radijacijom (ambient occlusion) balkona. Nije isto kad je iznad tebe zid ili plavo nebo. Enivej super je krenilo i hitno poslusaj drugare u postovima iznad i napuni cijeli balkon cvijecem, mozda cak malo umjetnog od plastike i zice...s takvim plasticnim se da dobro manipulirat,
a samim tim i zakamuflirat. Ajde neka bude sretno i veselo :)
 
02.10.2015
37
158
33
Nema iznad mene niko .... vodimo ovu komunikaciju kao da vam je kristalno jasno kuda se sta vidi i koliko je sta otkriveno, ni ja ne vidim nista sa terase, sem plavog neba i zida preko puta, al nema veze ...

Btw, necu pasti i molim da se takve insinuacije ne govore, cak ni iz dobre namere, Sto bi se reklo, ne sluti i ne prizivaj takav vibe .... Elem, jos toga je na terasicu stiglo ... Uskoro nece biti mesta, pored dve tuje od 2 metra i svega ostalog, ni ja da na terasu stanem, deluje mi upadljivija ovako sad prenadrkana nego sto bi bila da nema svega toga, no dobro ... stizu jos i male tuje dodatno .. Vestacko cvece, kinezi rulaju ... Kante su takodje stigle, ali mislim da jos ne mogu da presadim, jer mi deluje da zemlja duboko u njima nije skroz suva ... bojim se da ne zeznem prilikom vadjenja ... mozda cu i ove postojece seci da ne moram da cupam iz njih ...

WP_20160609_008.jpg
 
02.10.2015
37
158
33
Evo mene opet ... Moram prizanati da ovako poslusno nisam pristupila ispunjavanju zadataka ni nekada davno kao djak i student ... da ne kazem da su mama i tata sanjali o takvoj spremnosti za ispunjavanje zadataka ...

Jedino sto je ostalo je presadjivanje ... Zemlja je spremna, u ponudi su jedna vrsta treseta pored sledecih:

WP_20160610_001.jpg WP_20160610_002.jpg

Ove dve postoje i u temi preporuke zemlje:


WP_20160606_031.jpg WP_20160610_003.jpg

Ono sto bih ja vas jos pitala je da li postoji neki hint za vadjenje biljcica iz vec postojecih saksija... Poslenji put su zelivane, sa ne tako mnogo vode pre 4 dana, ostavila bih jos preko vikenda da se zemlja jos bolje osusi... Ono sto mene brine je kako da ih izvadim a da ih ne ostetim ili ne stresiram previse ... postojece saksije su ipak teske i volela bih da to sto efikasnije izvedem

Kucne biljke sam presadjivala, znam sustinu, ali je zemlja u njima mnogo nabijenija od ove, da ne spominjem da je velicina i tezina bila mnogo manja ... Moja Sheflerica, Fikus i ostala druzina se nikad nije bunila ali su i njihovo vreme provedeno u zemlji i saksijama bili mnogo duzi od ove dve shmizle ..

Neki hint ... savet ... Nisam bila neki streber, al volela bih da i ovaj domaci zadatak sto uspesnije uradim :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Cvećar
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
@MiaMilena -Pošto je tebi biljka relativno mlada, to jest, stabljika joj još nije dovoljno očvrsla da nju uhvatiš u toku presađivanja a s'obzirom da presađuješ iz velike saksije (12l) i još ako presađuješ sama onda je najbolje da se saksija seče, ali da bi to uradila prvo mi treba odgovor: kada staviš tu saksiju u kojoj je biljka u ''kantu'' i kada jedan deo saksije pribiješ skroz uz ''kantu'' KOLIKO imaš cm. prostora od vrha saksije do naravno vrha ''kante'' na suprotnoj strani od mesta gde su ''kanta'' i saksija priljubljeni?! Proveri ovo pa javni ako TI nije problem!
-U slučaju da imaš preko 3 cm. onda možeš varijantom (pošto sam video oblik saksije) da prvo lagano odsečeš samo dno, pa onda u praznu ''kantu'' staviš zemlje taman toliko da kada staviš saksiju bude u ravni sa ''kantom'' (ovo možeš proveriti i pre rezanja dna) i kada bude zemlje u kanti da saksija i ''kanta'' budu u ravni onda izvadiš saksiju i isečeš joj prvo samo dno pa je staviš u ''kantu'' tako da jedan deo saksije priljubiš uz ''kantu'', to jest, nemoj je stavljati tačno u sredinu, i onda makazama odozgo na dole polako iseci saksiju i onda je pomeri na sredinu, taj isečeni deo raširi lagano i izvuci saksiju i okolo dodaj koliko treba zemlje...!!!
-Ovakav način TI predlažem iz razloga što sam svestan da TI je prvi Grow, da si žensko a saksija je 12l i da sve ovo obavljaš sama a imaš dve saksije... ovo bi bio moj predlog a pošto ćeš sačekati još dan ili dva sigurno će se javiti još džentlmena da TI daju svoje predloge i iskustva.
-POZDRAV uz ŽELJU da sve prođe u NAJBOLJEM redu...!!! :sun2::cool23::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MiaMilena