Skrivena suncana terasica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.10.2015
37
158
33
@Cvećar

Kanta je od 20 L ... potencijalni problem i jeste mozda to o cemu pricas, jer je saksija u kojoj su gornjeg precnika dosta velika (pa se suzava na dole) tako da je precnik poprilicno knap sa kantom koja je ovalna ... okacicu na kraju i sliku.

Ne moram da budem sama, verenik je rad da mi pomogne, vec sam mu rekla da mi trebaju jake muske ruke ... Kapirala sam da je okrenem naopacke, on da je rasirenih dlanova drzi (od dole) i da saksiju polako izvucem na gore ... Tako da je i savet za 4 ruke dobro dosao, slusace gospodin sta mu se kaze da radi ... ljubitelj je dima veci nego ja (Da ne kazem da su obe svojevrstan pokloncic za njega)

I secenje dolazi u obzir, mada mi je u glavi to bila druga opcija, deluje mi cvrsta ta plastika i bojim se da bih u tom secakanju, odvajanju dna i svega sto sam u mojoj glavi zamislia, napravila neko sranje ... Najveci strah mi je u stvari sto mi zemlja deluje dosta rastresita, pa se bojim da u tom secenju, lomljenju ne dodje do raspadanja, krunjenja ...

WP_20160611_001.jpg
 
Poslednja izmena:
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
-Ako ste vas dvoje onda je to TO... nema bojazni, samo lagano i sve će biti OK! Oboje hiruške rukavice na ruke i slobodno bez faksa krenite u operaciju transplatacije...!!! :) Sory na onolikom tekstu ali ja sam te razumeo da sve sama radiš pa sam i razmišljao u tom pravcu, sada sam i ja MIRAN jer sam SIGURAN da će sve proći kako treba!!!
-Samo NAPRED uz još jedan POZDRAV TEBI i VERENIKU...!!! :sun2::wave::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MiaMilena
02.10.2015
37
158
33
Znaci nas dvoje mozemo tako kako sam kontala? Onda ponedeljak/utorak kad zemlja sigurno i dublje bude suva ... Stravaaaa

Btw, Uputstvo, sa secenjem, ti je svakako odlicno, kristalno mi je jasno to sto si objasnjavao i znala bih kako to da uradim ... Promer za koji si me pitao je sigurno oko 5 cm (levo/desno) ... mogao bi manevar koji si opisao ... samo je, kao sto sam ti rekla, to secenje, pogotovo dna i odvajanje, za mene nocna mora
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cvećar
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
-Prvo sipajte toliko zemlje u ''kantu'' da kada kao proveru staviš saksiju ''kanta'' i saksija budu u ravni pa onda krenite ovako kao što si TI zamislila s'tim što i ovde imam mali predlog, onaj koji drži biljku kada je naopako ako ne može sve da pridrži šakama onda uzmite karton koji je veći od površine saksije, izrežite linijski do centra kartona debljine pa duplo veće od debljine biljke i onda stavite taj karton na saksiju i onaj koji pridržava neka sa prstima štiti biljku od kartona (nadam se da objašnjavam kako treba) pa onda lagano prevrnite saksiju koju ćeš pre toga malo iščukati sa npr. nekim drvetom da se malo zemlja odvoji od saksije, ali to radi kada si smirena da nebi izlupala saksiju prejako ni krivu ni dužnu...!!! :)
 
02.10.2015
37
158
33
Jasan mi je pravilnik, ali sam morala spomenuti verenika kako bih rekla da presadjivanje ne moram obaviti sama ... obzirom da je upuststvo i radnja razlicita od situacije kad si sam... Da je verenik je receno kao opis osobe od poverenja ... osoba sa kojom se deli zivotni prostor, ono ... muz ... zena .. (al evo, necu vise, ako kazete da je i ovo povreda pravilnika ... bitno je da imam 4 ruke kada to treba)

@Cvećar ... Sjajan predlog ti je taj sa kartonom ... Vidis, toga se nebih setila, to cak i dodatno umiruje moje strahove vezano za oketanje svega naopako ... Mislim da je to to, znam kako treba i kako cu ...

VELIKO HVALA, objasnjenja su ti i jasna i korisna :clap::... Javljam se nakon (uspesno) izvrsenog zadatka

:let:
 
Poslednja izmena:

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Neobican grow zaista...ali nadam se da si i svesna da kad dodje cvetanje i te kako ove biljcice mirisu pa da imas neko resenje i za to ,pritom da izuzmemo visinu biljaka.:bocni::..i da trebas susiti iste te biljke pa ako je plan to sve uraditi u stambenom objektu i da niko ne oseti nista ,:razvaljen::onda svakako treba ti sreca sretnooo...praticu svakako ovaj dnevnik...;)
 
02.10.2015
37
158
33
Evo ga update ...

Zadatak presadjivanje obavljen ... nadam se uspesno ... tj nadam se da im ovo nije bio preveliki stres, bar manji nego sto je bio meni :)

Vladimirka

WP_20160615_010.jpg

I nesto malo tuznija Stevanka

WP_20160615_014.jpg

E sad, imam dva pitanjceta ... Sa koliko vode je OK da ja njih zalijem posle danasnjeg presadjivanja?

A drugo pitanje se odnosi na topiranje, posto je njima vrh vec odavno (pre otvaranja ovog dnevnika) topiran, sta mislite o topiranju i naredne dve grane ... i koliko je stresno da se to uradi sad ... kapiram ako bude vec u stagnaciji, da se to uradi u jednoj turi ...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Možeš topirati do mile volje, nema tu nekog stresa ako radiš kako valja. Dok god je uvegetaciji možeš topirati gdje god ti paše. Daj svakoj po 2 litre vode i to je to ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MiaMilena
02.10.2015
37
158
33
Problem .... Na Stevankinom listu se, pre dva dana, poavile fleke (samo na tom listu i od onda se nisu sirile ... Vladimirkin (isto taj list) se vrhic samo malo osusio, ali osalo je sve ok .... Izgleda kao da je te delove sprzila neka kiselina (ja nisam zalivala nisacim sem sa vodom, nema potrebe jer su tek presadjene, mada se to pojavilo sutra dan nakon presadjivanja i zalivanja) Ima li neko ideju?

Stevanka

St.jpg

Vladimirka

WP_20160618_001.jpg
 
24.04.2016
41
84
18
39
Problem .... Na Stevankinom listu se, pre dva dana, poavile fleke (samo na tom listu i od onda se nisu sirile ... Vladimirkin (isto taj list) se vrhic samo malo osusio, ali osalo je sve ok .... Izgleda kao da je te delove sprzila neka kiselina (ja nisam zalivala nisacim sem sa vodom, nema potrebe jer su tek presadjene, mada se to pojavilo sutra dan nakon presadjivanja i zalivanja) Ima li neko ideju?

Stevanka

Pogledajte prilog 90875

Vladimirka

Pogledajte prilog 90876

nešto slično je meni bilo sa tim flekama...izgleda da je previsok Ph pa ima problema sa unosom kalcija...
 
02.10.2015
37
158
33
Svratih do stana, al kako necu ponovo biti u njemu par dana, ovog puta update dan ranije ... recimo da je danas Sreda

Inace, upisala sam devojcice na gimnastiku pre jedno 4/5 dana i od onda vezbaju istezanje, i sve ono sto se na gimnastici vezba :)

Vladimirka

WP_20160628_010.jpg

Stevanka:

WP_20160628_001.jpg

Jedna zajednicka

WP_20160628_003.jpg

I nekoliko onako random :p

WP_20160628_002.jpg WP_20160628_011.jpg WP_20160628_013.jpg WP_20160628_014.jpg WP_20160628_016.jpg WP_20160628_017.jpg WP_20160628_019.jpg WP_20160628_020.jpg

Love and Light