Sog 120x120 mazar vs ww 500w cbx 3590

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Zdravo ljudi, za dnevnik sam se odlucio pre 3 sekunde grubo.. Cef.. Malo sam se mozda i udaljio od foruma i tako sve, svasta se izdesavalo.. I mislim da bi ovo moglo biti zanimljivo krajnje.

Box secret jardin hydro shot 120x120

Svetlo u pocetku 600w hps, veoma uskoro 500w cbx cree 3590,samo da nadjem vremena da prispojim sve i napravim ram za svetlo

Filter fi 150 can lite 800

Turbina fi 150 silent 500m3 protoka

Vent za mesenje vazduha trenutno nemam.. U planu su mi novi monkey fan od secret jardina-3 nove vrste vidjene na festivalu, oko 20e

Hrana plagron naturaale, nista ph.. Organika za sada..

Strain dp mazar i white widow
Mazar mi se na keca svideo, ww nikad nisam growao.. Doslo vreme i na njega.

Menke sa canna festa u pragu.

10x mazara i 6x white widow.. Odlucio sam se na sog tehniku growa kao nesto novo.. Sasvim slucajno je ovako ispalo i mislim da je to dobro za mene.. Trebace mi najverovatnije vasa pomoc oko velicina saksija..mislio sam na 16x 3-5 l.

Valjda se nece buniti niko na broj biljaka, jer ce biti stvarno male.

Trenutno su u casama 0.5 l, proklijale juce. Florabela zemlja. Rezim 24/0 za pocetak

Kasnije cu videti dalje za zemlju, znam da ce u mix ici perilit i kokos. Problem je sto sam sad u manjem gradu i nemam bas neki izbor, a nisam u mogucnosti da narucujem vise svasta nesto na adresu.

Slika za sada nema.. ali cim izbiju menke iz zemlje i prostrem box i postavim sve.. slikam sve lepo. Strpecete se nedelju dana. Valjda.

Eto, ukljuceni ste od samog starta :) pozdrav od bastovana koji se bori u ovom sjebanom sistemu da radi ono sto voli!
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
Sretno i:popcorn::
16 biljaka ti je malo previse za dnevnik pa probaj malo procitat pravila al samo gass:thumb:;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Nekako je bitnija povrsina nego broj biljaka jer neke tehnike za bolji urod idu na razgranatije biljke, a neke na broj biljaka. Urod je ono što je bitno...

Sretno i jedva cekam vidit COB u akciji. :thumb:
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Nek je sa srećom:thumb:!Po meni si mogao 4 biljoze i uz dobar trening popuniš sve i ostane ti još 12 menki u šteku za iduće ture!;)
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Sretno i:popcorn::
16 biljaka ti je malo previse za dnevnik pa probaj malo procitat pravila al samo gass:thumb:;)

16 biljaka na 120 x 120 cm ? U 120 x 120 ide 4 biljke max i to bude tesno .

Sad je pitanje šta da žrtvujješ sa ovakvim startom da bi na kraju dobio maksimum ... jer ovako ćeš dobiti 16 manekenki koje se bore za prostor i svetlo. Ili da nabaviš još jedan boks za ovoliko useva :)

Velemajstori u taj prostor stave jednu semenku i odgaje drvo :)

Ali razumem te , i meni se tako u glavi isplanira nešto samo od sebe , pa posle , kad bude kasno ..već , vidim da to i nije baš bila najbolja ideja .

Sa ovim indorom ima nešto što me zbunjuje ... Kako to da u indoru biljke u prvom mesecu rastu nekoliko puta brže i više od biljaka napolju, a posle se okrene situacija ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: poot69

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ihaj,dosta odgovora..sugestija i predloga,opomena..sto je vaaaljda dobro..

kao prvo,situacija je takva kakva je..tako je ispalo..i sada nema nazad,16 ce ih biti,jedino ako me moderatori kazne i tako to..to je vec neka druga tema.sto me nece opet spreciti da growam :D

poenta price je da se radujem ovome jer hocu nesto novo da probam..i mislim da je dobro za mene kako god da ispadne,nesto cu nauciti.prihvatio sam situaciju u kojoj sam se zadesio.16 ih proklijao,16 ce valjda opstati.16 menki nije bio plan..da ne objasnjavam sad..

growao sam i sa manje biljaka u boxu i sa vise..al sam uvek preterivao sa velicinom potova u odnosu na broj biljaka..hocu da kazem da necu imati 16x 25 l potova u boxu..ko razume shvatice..imao sam ih 11 najvise i autosa i fotosa,mozda se neko seca i tih dnevnika..pa smo i to nekako izgurali,vazno je iskustvo..

druga stvar,16 biljaka u manjim saksijama od 3 do 5l nece izrasti kao biljka u potu od 15 l..to cemo takodje ubrzo videti i testirati

treca stvar,znate onaj trip kad vam 15-20 cm od ivica boxa ostane prazno jer pokusavamo da nabijemo sto veci broj saksija ispod hpsa..pa ispadne da koristis 1x1 a ne 1.2x1.2..a vrhovi biljoza jure ka centru boxa zbog svetlosti i krive se..e pa toga valjda nece ovde biti..
nadam da ce cobovi to dosta bolje pokriti.

cetvrta stvar,vazno je probati nesto novo i ne ustaliti se..nikad nisma probao sa vecim brojem biljaka i kratkom vegetacijom i malim potovima..i veoma entuzijasticno sam zapravo ovo prihvatio,ovaj grow

bas me zanima kako ce ispasti,ja cu se potruditi..treba mi nesto novo,treba mi da growam i trebalo mi valjda da podelim sa vama..ne vidjam cesto dnevnike sa nekom vrstom sog-a iako se i u to ne razumem i cuo sam samo vise puta da na zapadu forsiraju i taj nacin growanja..da l je sog ili kako vec ne znam..znam da koriste vise biljka,manje potove,kracu vegetaciju i ne bih se uplitao dalje u objasnjenja :)

iskren da budem,jedva cekam da testiram svetlo,novi filter i novu necujnu turbinu i praznu prostoriju koju imam po prvi put za grow i mir,mnogo sam se cimao za sve ovo..
a grow ko grow,tesko da ce biti los..naucicu i ja nesto,a i neko drugi valjda..mozda se nekome i misljenje promeni..kolicina,urod me ne brine mnogo..bice vutre uvek..a i odlucio sam se da iskuliram malo i ne duvam neki period,growam jer mi je to do jaja i ful

eto ja npr nikad pri zdravoj pameti ne bih stavio 16 menki na klijanje u taj prostor,ali silom prilika..

ocekujem vasu pomoc u sklapanju panela,daljim prognozama i savetima..i odabiru velicine saksija..nameracio sam se na ovo i to je to

sutra sklapam cobove definitivno,a izrada rama ce mozda potrajati..menke sve vire iz zemlje i za koji dan ocekujte slike.

pozdrav

minja sto se tice brizina rasta out vs in,sta znam..jedan outdoor sam radio ove godine samo,nemam mnogo iskustva,al nikad vise nisam obrao..
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.257
233
Čudna šuma
Da sam ja išao na toliki broj biljaka tutnuo bih više različitih sorti,žao bi mi bilo 10 istih staviti a toliko sorta još čeka da se isproba :)
Svejedno zanimljivo,čekamo slike :thumb:
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Kad bi ekipa tak radila sog pa ljudi bi nakon godinu dana bankrotirali,zato se i uzimaju klonovi a opet dobiješ iste biljoze jer su od iste mame,al nema veze ispratit ćemo i to do kraja:popcorn:: i bit podrška u svakom trenutku;)!Ajd samo pomalo!:thumb:
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Da sam ja išao na toliki broj biljaka tutnuo bih više različitih sorti,žao bi mi bilo 10 istih staviti a toliko sorta još čeka da se isproba :)
Svejedno zanimljivo,čekamo slike :thumb:

e to je npr nesto,sto vise necu raditi..sadtive indike,autosi mix sorti..imao sam i po 8-9 sorti u boxu i klimavo bude..

Kad bi ekipa tak radila sog pa ljudi bi nakon godinu dana bankrotirali,zato se i uzimaju klonovi a opet dobiješ iste biljoze jer su od iste mame,al nema veze ispratit ćemo i to do kraja:popcorn:: i bit podrška u svakom trenutku;)!Ajd samo pomalo!:thumb:

nije to trebalo da bude tako,ne zurite sa zakljuccima..ali istina jeste da nisma imao pojma npr da to moraju da budu klonovi,da bi se nazvalo sog (mada logika i finansije tako kazu)..tako da aj da ga ne zovemo sog,nema prolema..

sto se tice finansija,vise festivala i promocija,akcija..i bolje cete proci sa menkama..ww sam dobio 3+3 npr.. ne zalim pare
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-
24.05.2015
45
27
18
pratim, bas me interesuje kako se se zavrsiti, ja radim 16 biljki od jednom ali u atami wilma 16 hidroponicnom sistemu u boxu 150x150 i ne mesam razlicite sorte , jednom sam probao ne isplati se nemozes doterati svetlo na razlicite visine biljki kad imas razlicite sorte, srecno
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
mozda cucne i veci box u jednom trenutku..za pravog ljubitelja,licno cenim da je 150x150 extra..onako skrooomno :D
Jos drajvere da povezem sa kablom i utikacem.. Valjda ce goreti veceras..
Zice su neke poispadale, ali resi se to kasnije

I kroz neki dan ram, samo lajsne neke da nadjem 3mm debele
 

Prilozi

  • IMG_20171124_181426.jpg
    IMG_20171124_181426.jpg
    254,5 KB · Pregleda: 67
  • IMG_20171124_181418.jpg
    IMG_20171124_181418.jpg
    202,9 KB · Pregleda: 70
  • IMG_20171124_181411.jpg
    IMG_20171124_181411.jpg
    159,8 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena od urednika:
24.05.2015
45
27
18
ako vec imas mogucnosti odvoji 10 u jedan a 6 ww u drugi box imaces sigurno laksu kontrolu i veci ucinak nego ako ih sve strpas u isti box
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
POSLE 2-3 godine.. konacno, pravo svetlo.. svetli ko boog.. veoma sam zadovoljan..

Pravo lepo svetlo.. jebiga, ne volim reflektore i lampe.. smorilo me vise.. iskreno.. mnogo sam srecan xD

Savetujem ljudima da sami prave svoje svetlo definitivno.. Gotovi kompleti na alibabi.. Vredi!!

Testirao i drugi drajver, reflektori su ful.. Mislim da cu konacno videti biljke u ful svetlu, prirodnom nekakom :p

Samo jos konstrukciju da napravim, zadovoljan zaadovoljan :p
 

Prilozi

  • IMG_20171124_215825.jpg
    IMG_20171124_215825.jpg
    173,6 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
40
Dimenzija X
Sa srecom rodjo. Ako imas dovoljno vremena za uzgoj, 16 ti nece biti problem. Samo mislim da, sto vise biljki u normalnoj sredini, to vise ulaganja, da bi se isterao maksimum. Ja za drugi grow planiram 7 biljki ispod 2x 600w i po proracunu mi treba 90.000 rsd, a vec imam nekih elemenata. Sto se saksija tice, ja sam sada zabo u 7.5l smart pot i ispod 250w mi je. Planiram 5 nedelja vege, bez presadjivanja. O onome sto sam citao, 3 meseca ciklus moze da se izgura i u single potu, samo je problem da se ne preturi usled treninga. Da jedna strana ne bude teza od druge, pa da ne prevagne. A na taj period ne bi trebalo da dodje do root bounda.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
morao sam da smanjim broj biljoza na 10 zbog postovanja foruma..tako da cete u nastavku vidjati 4x ww i 6 mazara..

stvarno ne stizem da slikam,sad sam dosoa sa posla..
veceras cu gledati da postavim box,i turbinu i hps..

necu stici nikako ram da napravim..jbg

biljcice su ionako drugi treci dan,neke malo izduzene,nista bitno :)