Strain unknown, Problemi sa lišćem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ljudi imam problem sa biljčicom pomagajte da izdrži do kraja projektiranja boxa nakon čega ide u skoro pa idealne uvijete :thankyou: ...
Sve je započelo tako da sam pronašao sjemenku u ladici od tko zna kada :icon_wink: i posadio... Biljčica je izrasla ali s njom i problemi...
Ovako:
Na jednom listu mi se pojavila bijela fleka uz rub koja je sutradan
požutila ( Mislim da je od previsokog PH). Sami rubovi se uvijaju prema
gore znaći vršci zubaca na listovima. Biljka osim toga izgleda zdravo,
boja je normalna, stabljika je čvrsta i mesnata... Najviše me brinu
uvijanje listova i što bi to moglo biti pa molim vas za savijet ?

Zemlja: Terra Magma

Svijetlo:
Neka štedna žarulja ne znam spektar našao u kući (molim bez komentara
uzmi taj i taj spektar i toliko i toliko komada jer je box pri kraju što
će biti u dnevniku) - REŽIM (24h)

Gnojenje i
prihrana: Za sada još ništa (nemam PH metar, a imam od AN Jungle Juice
pa ne bih htio spržiti biljčicu - PH metar isto stiže kroz par dana )

Starost:
Biljka ima 2 tjedna u zemlji (prije toga je bila 1 tjedan u čaši s
vodom - eksperiment) i super izgleda s obzirom na uvijete koje ima

PH:
Jednom zalivena bez korekcije PH, drugi put sa korekcijom (PH prije
korekcije 7,5, poslje 6,5) - Korekciju sam radio sa alkoholnim octom
(nisam imao llimun :icon_cry: )

Ventilacija : Za sada nema nikakve

Temperatura : Nemam pojma (Mislim da je malo visoka iako je samo 1 štedna žarulja (ne znam koliko watta)

Tehnike : Topping i danas LST




 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
budi sretan sto je prezivela te tri sedmice i zavrsavaj box sto pre, nema potrebe 24h svetlo, lampa je verovatno slaba, sva sreca sto je u terramagmi i sto korigujes ph, ako je to casa od jogurta, trebala bi u vecu posudu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ma nije bila ni namjenjena da preživi... Čisti experiment... Pravi strain tek dolazi i bit će u dnevniku i u boxu ali zavolio sam ju i volio bih da preživi stoga bilo kakvi savjeti su dobrodošli ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ok...drago mi je kada ljudi tretiraju biljke kao zhiva bicha...

par stvari bi mogao napraviti..

-presaditi ju u vechu posudu-barem 5 litara zemlje-za sada.+nikako nemoj da posuda bude prozirna ili jako svijetla-korijen bi trebao biti u mraku
-dodati stiropora u dolnje 2-3 zemlje u posud-zbog bolje drenazhe i otjecanja vishka vode..jer..chini mi se da si malo malo malo pretjerao sa zaljevanjem
-mogao bi ipak dodai barem josh jednu shtednu-shto jachu sijalicu -gledaj da pishe cool (day)light
-ionako ces box oblozhiti nekim reflektirajuchim materijalom..pa..mozhda da uzmesh ono za shifer shajbe i time "opkolish" biljku...da to malo svjetla shto ima, ne gubi postranim rasipanjem..
-nastavi korigirati ph vode
-stavi neki pc vent da pushe po biljci- ionako chesh trebati ventilator/e za box..pa ti to ne predstavlja dodatni troshak

sve gore navedeno mozhesh iskoristiti i za buduchi box...
+ne morash sve od navedenog..ali malo vecha posuda-tamnih stijenki + malo sredjivanje svjetla-dodavanjem i/ili reflektirajuchom "ogradom" bi bili ono osnovno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.684
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ovdje vidim samo jedan problem koji listovi jasno pokazuju . Slab protok zraka .



4 ELEMENTA koja moraš zadovoljiti :

1. Kvalitetna prozračna zemlja
2. Intenzivno svijetlo
3. Ph korektna voda
4. Odličan protok zraka

Ako nemaš odličan protok zraka napravi diy Co2 sustav i situacija se popravi u roku par dana .
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ma box je pri kraju... Radi se o Big toweru sa HPS 250W ... Sad kombiniram kako smanjiti temp za 10 C da bude oko 26 ili 27 C.... Čim to uspijem kreće dnevnik, a ne bih volio da mi biljčica odustane do tada... @HazeSeeker - Moguće je da je zbog slabog protoka zraka jer ga uopće nema :icon_cry: (za sada) ...
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Već je kupljena i montirana ... Uspjet će to ... pa makar izmrcvario box do kraja ... Osim toga nisam nikoga vidio da drži HPS 250W u Big tower-u :icon_lol:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
vjerojatno postoji dobar razlog zashto nikoga nisi vidio da ima pc sa 250W..

shto si , do sada, poduzeo kako bi spustio temperaturu za 10°C ?
samo ventilacija ili ??
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ovo je shema boxa za sada što je napravljeno ... Temperatura je još oko 37 točno ispod stakla ... Znači mora još pasti... Sve ideje i kritike dobrodošle (osim zamjeni žarulju - to nisam u mogućnosti, morat ću nešto s ovom iskombinirati :knockknock: )
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a sta da ti covek savetuje, imas 7 ventova... da stavis jos dva
edit:
ako se dobro secam davno sam razgovarao sa mr.dr.smokom na chatu, isprobavao je 250 u big toweru sa ct-om, i zakljucio da je previsoka temp i da ne ide, al je rekao da 150-ica legne ko budali samar :) ajd sretno, i izvinjavam se ako nije smok bio u pitanju, davno bilo...
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Puff Puff Pass je napisao(la):
Ovo je shema boxa za sada što je napravljeno ... Temperatura je još oko 37 točno ispod stakla ... Znači mora još pasti... Sve ideje i kritike dobrodošle (osim zamjeni žarulju - to nisam u mogućnosti, morat ću nešto s ovom iskombinirati :knockknock: )
probaj bez upuha gdje je lampa i taj 120mm stavi da izvlaći s jednim 80mm ustvari koliko možeš stavi ventova za izvlačenje bez upuha,govorim o prostoru gdje je lampa,a na upuh stavi metalnu mrežicu dva tri sloja ali da zrak nesmetano i dalje ulazi,kako da ti to opišem,nešto kao filter gljiva za auto gdje se zrak koji uvlači hladi i za par stupnjeva tj što jači ispuh ulazni zrak če bit hladniji......eto to je samo prijedlog...ustvari to bi moglo funkcionirat veoma dobro pošto ta auto gljiva ustvarnosti to i radi hladi zrak....
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Isprobat ću predložene kombinacije pa javim... Mislim da realno 7 ventova mora moć rashladiti Big tower samo treba pogoditi dobru konfiguraciju upuha i ispuha ... Čak sam razmišljao probati bez gornjeg stakla ... Ionako topli zrak je gore, a staklo isto pohranjuje toplinu i onda ga emitira (barem mislim hahaha)....
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Evo ovako ... Biljka presađena u veću posudu oko 5 L terra magme ... Ubaćen stiropor na dno za bolju drenažu i izmješan sa zemljom ... Vodu korigiram za točan PH sa alkoholnim octom i koristim serra kapi za određivanje PH ... Sad mi se nekako čini da mi je biljka loše zbog ne baš preciznog određivanja PH-a ? Jednom je gnojena sa Jungle Juica ( Micro, Grow, Bloom po tablici). Ciljao sam PH oko 7 jer gnojivo spušta PH ali nisam mogao provjeriti PH nakon dodavanja gnojiva zbog glupe boje Jungle Juica ... Digitalni PH metar još čekam ... miolim savjete jer biljka ne izgleda baš najbolje ... E da Box je gotov i temp mi je oko 30 C dok je HPS upaljena i 23 dok je ugašena ... Vlažnost 35 - 39 %... Slika je malo svjetlija zbog blica ali mislim da će stručnjaci s ovog site-a odmah prepoznati probleme :thumbsdown: ...