Strawberry Amnesia & Tutankhamon 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Limunskom kiselinom.iskreno vec sam razmisljao da u jednu posudu napunim vodu s gnojivom i onda u nju umocim cijelu teglu i pustim da upije.netko je na forumu vec govorio o tome.jer recimo kad nalijevam vodu za pola min pocinje dole curit u tanjuric.on se napuni a zemlja ju kroz cca 1sat popije.dal je možda zemlja previse razrijeđena.odnosno prepropusna?
Drzim se ja tablice to sigurno jer kako kazem cim sam stavio malo vise i vidio da na vrhovima listova pocinje zutit znam da je to prvi znak pregnjojavanja
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Imam onaj jeftini ph/moisture metar koji mjeri vlagu u zemlji i rihtam se prema njemu i prstu kojim probam zemlju.iskreno mislio sam da ce pit 2litre svaki drugi dan a ne svakih 4-5
Po vama koliko bi onda trebalo vode za tegle od 16l?
Jer mislim da cu ih os sada umakat u kadicu s vodom
Jel moguc ph lockout?
Jer po biobizzu netreba uopce korigirat ph.bar oni tako tvrde.ja ga ipak korigiram
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ja na 10l pot stavljam oko 4-5l vode.Taj meter nije los za mjerenje vlage zemlje,u biti samo to na njemu i radi donekle :D
Dizanjem posude ces najbolje ocjeniti stanje zemlje,pusti ih sad skroz da se zemlja posusi,onako da krene listove vjesati po sebi.Digni i osjeti kako su lagane,iznenadit ces se.Nakon toga im daj preporuceno dozu gnojiva bez korekcije ph,ja kad imam vremena zalivanje obavljam u 2-3 navrata jer mi tako najmanje procuri.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Nemoj komplicirat..uzmi 3-4 l vode,stavi gnojivo po tablici i zaljevaj najmanje 10-15 min...znaci vazno je da ti voda lagano prolazi kroz zemlju,ne samo nalit ko sivonja..
Probaj na cepu od boce od 2 ili 2.5 l izbudit nekoliko rupica,pa tako zalijevaj...
Strpljen spasen
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Probat cu u svakom slucaju.zalijevam sporije s obzirom da su tegle izbusene pa prilikom brzog zaljevanja curi na sve strane al obicno ne potrosim vise od 5min na zaljevanje a vjerojatno bi trebo. To su sve sitnice koje na kraju skupo kostaju.
Po vama koliko bi trebalo tekucine po tegli?
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
A da te pitam zašto toliko puta radiš lolipop? Probaj zalit sa 3-4 l(pomalo) pa ćeš vidjet dal im treba još!Stvarno su male za toliku vegetaciju, ja imam jednu u 30l zemlje i zalijem sa 5l vode(u cvijetanju će dobivat7l) i duplo je veča od ovih tvojih s tim da je u 35 danu vege i pod 250w!!
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Samo odovoji malo vise vremena za njih prilikom zaljevanja i obavezno se zemlja mora osuiti a ne da ih stalno davis sa vodom.
Mozes isto tako i nakon nekih sat vremena preostalu litru dvije zaliti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Kako mislis toliko puta lolipop?svaka grana je privezana jedanput.Kako se grana izduzi samo premjestim zicu malo dalje i to je to.Mislim da su sad max rasirene i da cu ih cak sutra prebacit na 12/12 jer sumnjam da ce nesto vise napredovat u 2tj.
Mislio sam ih drzat 2mj u vege al vidim da nema smisla
Mozda sam zeznuo sa zemljom i drenazom
Sve u svemu zahvaljujem na pomoci
41.dan je od klijanja al evo zadnjih 2-3 tj su nastali problemi s kojima se suocavam. Po slikama se moze vidjet da je prvih par tj bilo sve ok.na ocigled su rasle i svaki put kad bi otvorio box bi se iznenadio
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
A neznam!Meni se učinilo da tutanu i s. amnesiji fali podosta fan listova! Možda je zbog:razvaljen::!
Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ti kako hoces,samo ja bi to jos drzo nekih dva tjedna u vegi da vidim kako ce reagirati a i da se jos malo rasire.
Bolje rijesiti problem u vegi nego uci u cvjetanje sa problemima ;)
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Detektivske igre :popcorn::

Moje skromno misljenje je da imas problem sa "environmental control". Ventilaciju u boxu bi bilo dobro da pojacas, smanjis temp za 2-4' i vlaznost za barem 10-15% . Definitivno ne gresis oko zemlje, drenaze ili time kako ih zalivas .
HOT su ako su celog dana bile na 29-30' . Hoce da disu i to mnogo jer se ovako guse od hrane sa punim ustima ;)
Ja bih te posavetovao da sredis ubacivanje i izbacivanje vazduha jer vazduh u boxu je potrebno zameniti novim svakih 3-5min.
Temp, Vent, Vlaga - Na to treba obratiti paznju u indoor!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
kad se zemlja osuši, uhvati biljku i izvadi je iz tegle da vidiš je li korijen uopće popunio posudu. ako nije, to je do zalijevanja jer daješ vodu često i u malim količinama. teglu treba natopiti da curi iz nje još 5 minuta, onda je to pravo zalijevanje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne pričaj koješta, nije do temperature ni vlage, vidjelo bi se na lišću... 28/21 temperatura uz 65% vlage je savršena za vege.
16 litara posude su više nego dosta za 40 dana vege, a ove biljke ne izgledaju kao da su bile 40 dana pod 400W. ne znam kakva je ta zemlja, koliko je jaka, ali 16 litara normalne zemlje je dosta da izdrže bez gnojiva.
ja sumnjam na slabi (ili bolesni) korijen zbog bespotrebnog kemijanja i nepravilnog zalijevanja (često i po malo), drugo je sve kako bi trebalo biti i ne odaje zašto su biljke tako kilave...
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Od kada to ventilacija nije bitna, pogotovo na 29-30+ 'C?
Ali dobro, ovde ima i onih koji su ubedjeni da neki parametri su manje bitniji od drugih.
Ja sam samo rekao da neki od uslova unutar boxa nisu ispunjeni a to je vazduh. Cak i da sam pogresio, pa i da pojaca ubac/izbac vazduha unutar boxa moze samo da im koristi. :joint:
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@Abstrakt
A gdje sam ja to napiso da nije potrebna ventilacija? Citaj malo bolje,mi ovdje govorimo o trenutnom problemu biljke koji sigurno nije ventilacija a ne opcenito o indoor growu,no dobro. Sry autoru za spam,ako smeta nek se obrise.
toliko od mene
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
još da se dodam na Himalayan-ov post, dosta je da se promijeni zrak jednom u nekoliko minuta, tj. da jedan volumen boksa procirkulira kroz nekoliko minuta. dok je vlaga i temperatura na mjestu nema problema (a siguran sam da turbina od CT-a to i obavi).
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
još da se dodam na Himalayan-ov post, dosta je da se promijeni zrak jednom u nekoliko minuta, tj. da jedan volumen boksa procirkulira kroz nekoliko minuta. dok je vlaga i temperatura na mjestu nema problema (a siguran sam da turbina od CT-a to i obavi).
Da nadodam.Nije turbina spojena na CT nego ventovi od 120mm i to duplo veceg rpm od standardnih.
turbina je zasebno i ona je u principu bila da smanjuje tem u boxu kada se popne iznad 29c i onda spusti temp na 25c.znaci nije radila non stop odnosno vrlo rijetko.Zato mozda i je 1 od problema ventilacija.Jos kako su bili hladniji dani nisam otvarao prozor i prozracivao sobu jer je ionako grijana grijalicom jer inace bi temp po noci pala ispod 10-15c sigurno.Sad sam stavio turbinu da radi non stop.Temp je sad konstantno 26c a vlaga 50%
Sad sljedeci put prije zalijevanja bas cu napravit ovo sto si sugeriro da izvadim biljke iz zemlje i pogledam korijen.Poslikam pa okačim slike
na amneziji svi mlađi listovi su ok i normalne zelene boje dok ovi najstariji su zuti i jasno mi je da nemogu se vise povratit u zelenu boju
E sad pitanje.Da li te listove skinut sa biljke?
2slike od danas
DSC_0434.JPG DSC_0433.JPG
ovo je bio fan list od amnesie.skinuo par komada je mislim da ionako takav list vise nema funkcije
DSC_0409.JPG
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Imaš dosta listova kojima su "pojedeni" vrhovi, kako dolazi do toga, dal se vrhići listova osuše pa otpadnu ili ih nešto jede?