Sušenje i čudne promjene na listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.10.2014
18
21
3
Bok svima :D

Prvo da Vas sve pozdravim i da vam kažem da me fascinirate sa svojim idejama i svaka vam čast svima :D

Naime,
biljka mi je sasvim slučajno iznikla pa sam je stavio u kutiju obloženu sa folijom i stavio sam jednu CFL-ku.
Biljka je sasvim normalno rasla i onda je prestala i pocelo je sušenje, pa reko Ok...očekivao sam da će tako
nešto biti. Gledao sam, čitao po forumu (koji je mega kul i još jedno svaka vam čast) i tražio kaj bi to moglo biti
ali nisam baš bio uspješan, a i moguće da moje početničko oko ne vidi kaj bi trebalo vidjeti.

Evo i slike za profesionalce :D
https://imageshack.com/i/p7Q6v0bRj
 
03.10.2014
18
21
3
Opala, puno ti hvala na ovako brzom odgovoru :D
Ovako, biljka je izrasla u nekoj teglici skroz neocekivano :D. Šta se tiće vode; prokuham je, pretocim kroz gazu i ostavim da stoji 24-48h. Zemlja, hmm, ona iz žute vreće koja se može nabavit u bilo kojoj cvijećarni.

Znaći ne misliš da je neka bolest u pitanju?

Još jednom hvala na speedy answeru :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jedna cfl-ka nije dosta, osim toga jedna cfl može biti 15W, 18W, 20W... ništa nisi rekao s tim.
Sad kreću pitanja.
Koja je zemlja?
Režim zaljevanja?
Gnojiš li?
pH vode?
Temperatura u boxu? Vlaga?

Bez ovih informacija nemoguće je reći što se dogodilo. Osim toga, slika je katastrofa. Vidi se sve osim onog što je bitno-biljka.

Edit:

pH vode je tvoj glavni problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: war.lord and Stipe

Gagiba

Aktivan Član
Z&N

pH pod garancijom, a i sve ostalo kako vidim!! :)

Svi manje vise slicno krenu, ali tesko je odgajiti biljku u indooru bez minimuma uslova.

Dakle, svetlo najvaznije I presudno, pH cesto pravi problem (mada stari vukovi odgajanja poput Powera ne kontrolisu isti) kvalitetna zemlja je neophodna, ventilacija....

Nije to samo ubodi semenku i oberi je kad ti se pripusi!! :D

Ne vidi se bas najbolje fotka ali mozda biljka prezivi, desava se da start bude malo tezi. Uglavnom gorenavedene uslove obezbedi pa otvaraj dnevnik.. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: war.lord

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
klor uopce nije njen problem..nema ga toliko puno u vodi da bi stetio...
sta ne vidis da se izduzuje,jer joj fali svjetlosti...
ali fali tu jos sitnica za neki minimum...potrudi se i napisi detaljnije svoje radnje
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Klora ima i previse u vodi i naravno da steti biljci ali ga nije problem rijesiti ..dovoljno je da voda odstoji pola sata i klor ispari.
Zlo je gore postavio pitanja i nepotrebno je naklapati sta se desilo ili nije dok nedobijemo taj osnovni info o svemu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and irieman

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Samo da se nadovezem kad se vec prica o kloru. Nasa voda sadzi klor i kloramin. Kloru treba do 24h da komplet ishlapi a kloramin se zadrzava i vise od 2 tjedna. Kloramin se poceo koristit jer je "zdraviji" i bolje dezinficira vodu. Eto...cisto informacije radi....iako sam je zaljevao kao sto OC veli nakon pola sata i sve je bilo ok ... in i outdoor ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Klor djeluje izmedu ostalog i na enzimatski sustav mikroorganizama i na taj nacin onemogucuje njihov rast i diobu...to je osnovna definicija sto se tice Klora u zemlji i vodi.
Druga stvar slobodni klor koji se nalazi u gotovo svim vodovodima je ne samo stetan nego cak i otrovan,
Prevelika koncentracija klora u zemlji ce uzrokovati deficite vise elemenata koji su neophodni za normalan razvoj biljke..npr magnezija haha kud bas fucking magnezij...ko bi reko :)
Uglavnom nema potrebe o tome raspravljati ..zbunit cemo nove clanove.Klor nevoli velika vecine kultura koje uzgajamo..znaci nevezano za Canabis u svakom slucaju nije omiljen u biljnom svijetu ;)
Nije neki problem to rijesiti a problem je reskirati...ocekujemo previse uz minimalne uvijete..da se biljku pita -za nju je kvalitetna voda puno,puno vise od pukog zaljevanja :
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
zlo&naopako je napisao(la):
Sad kreću pitanja.
Koja je zemlja?
Režim zaljevanja?
Gnojiš li?
pH vode?
Temperatura u boxu? Vlaga?
pomoci cemo kada odgovori na ova pitanja iznad...ali se razvuce debata i pocmemo oftopicariti,zna i to biti korisno,mislim nauci se nesto,dok se kreator teme ne odluci napisati nesto konkretno.. a opet ja bi to ma groblje nije ni to Bogu iza ledja ,malo nize dole haha
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Da definitivno je ph problem,i ja se slazem sa svima.Toj biljci treba dobar flush sa nariktanim ph i ostavit je da se cjedi u mraku i onda pod dobro svijetlo i trebala bi se oporavit.Kasnije samo ph odrzavat istim i krenes lagano sa gonjenjem za vegu i rijesena stvar.
 
03.10.2014
18
21
3
Ekipa :D
Ovako jedna CFL 24W. Zemlja ona žuta vreća koja se da kupit u svim trgovinama (poljo nesto) i na vreći piše da je pH u vodi 5,8-7.9, a utvrđena vrijednost 6.09. Zaljevam svaka dva dana sa 2-4 čepa vode, znaci ne puno jer zemlja djeluje dosta vlažna. Ne gnojim. A pH vode ne znam.

Samo me interesira dali je do klimatskih uvjeta ili je bolest u pitanju.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Sve to je od neuvjeta....prvenstveno ti nedostaje osmovno znanje o uzgoju.
Jedna cfl-ka je i vise nego malo..bar takvih 5-6 ti treba i to odredjenog spektra.
Kvalitetna zemlja je osnova uspjesnog uzgoja a tu si ozbiljno zabrljao sa tom nekom u zutoj vrecici haha
Ventilacija.....ustvari nemas nista ali imam ja rijesenje za tebe..tu na ovom linku si nadjes mentora i ako zelis nesto uzgojiti morao bi nesto prije toga nauciti ;) https://vutra.org/forum/60-mentorski-kutak/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nosfic