Super Bud & The Doctor ...konacno da pocnem dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozdrav svima!

Posle 32 dana vegetacije doslo doba da se predje na cvetanje.
14.06.je zvanicno prvi dan pod rezimom 12/12.
Zalivanje palo pa ujedno i neke slicice da se prikazu.
Do sledeceg susreta...pozdrav

x60h.jpg


cn1q.jpg


fio3.jpg

Par zutih listova skroz dole (fen listovi) mojom greskom....nista alarmantno!
z97q.jpg


A evo i jednog pojacanja u borbi sa velikim temperaturama :) (inace 2 cooltube sa reflektorima kupljene za 30 eura sto je dzabe)
kg1w.jpg


Pozdrav!
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozzdrav svima!
Usled tehnickih problema nisam bio u mogucnosti da pristupim forumu i zahvalim na pracenju a odgovorim na pitanje oko CT.
CT sam kupio ovde blizu mene od lika koji je zatvorio svoje 4 plantaze od ukupno 600 lampi pa sve rasprodaje pa je meni zapalo da kupim ovde dve za 30 evra...sto je posteno reci dzabe jer su skoro kao nove.Izvinjavam se odmah ako sam ovim povredio neku odredbu clana oko reklamiranja ali na osnnovu izrecenog smatram da nisma nista uradio u tom smeru.
Nove slike sada vec dobrano rascvetalih lepotica kroz 2 dana .Odradjen je pre 2 dana flash sa oko 20litara cesmovace po saksiji a dan posle toga kao da ih je neko carobnim stapisem udario po topovima :)
Pozdrav i jos jednom hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Na kraju vege su bile visoke oko 40-45 cm zavisno a The doctor su bile oko 50cm.
Ovo mi je prvi pt da radim SCROG i tek sada vidim koliko sma gresio (na srecu ne katastrofalno),do sada sma malo i bio skeptican sto se tice FiM i SCROGa ali posle ovoga dizem sve cetiri u vis za kombinaciju ove dve tehnike.FiM je cudo dok je Scrog zahtevan ali toliko dobra da je tesko opisati.Na kraju krajeva videcete prilikom sledeceg update slika o cemu pricam.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozdrav svima.Ovaj update podelicu kao update slika i problem,pa vas molim da mi pomognete oko resavanja istog.
Slike su pred samo zalivanje.
o5zg.jpg


dfnc.jpg


56wj.jpg


ojq5.jpg


s7r5.jpg


0odu.jpg


A evo i problema...
kf10.jpg


w09b.jpg


Posle pojave ovog ''zutila'' uradio sam secu onih zakrzljalih delova ispod mreze koji nemaju dovoljno svetlosti a samim tim i nikakvu buducnost da ne bi bezveze uzilai energiju biljci a ujedno smatrajuci da ce mozda i doneti neki boljitak ali kao sto vidimo status isti bez nekih poboljsanja.
phvh.jpg

Donji listovi tj oni ispod mreze i uz samu mrezu zute i opadaju,u pocetku ih je bilo par dok je to sada otprilike oko 4-5 po biljci.
Temperatura u boxu sa upaljenim 31 stepen vlaznost izmedju 40-47% dok je sa ugasenim temperatura od 20,8 do 22.5 stepeni uz vlaznost od 37-41%
Zalivanje radim svaka dva do tri dana u zavisnosti od potrebe biljke,punom dozom HESI bloom uz dodatak super with,dok svako drugo zalivanje stavljam guano bat extrat i HESI enzym.
Evo i slika listova ....nadam se da cu uz vasu pomoc resiti i ovaj problem.
Hvala svima i pozdrav do sledeceg update.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ovako su i meni listovi umirali, bas su se lako odvjali od peteljke, posebna ova oker boja
je bila kao kog tebe. Ne znam sta te muci ako si skinuo ove listove a mogao bi da das info o
ph...
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Problem je sto se zutilo obnavlja na drugim listovima tj svako zalivanje bacim po 5-6 listova sa biljke.Ph vode posle korigovanja je od 6.3 do 6.5
Kako si ti resio problme ili si jednostavno izgurao tako?
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Koje hormone i aditive koristis?
Ako si koristio jedno vreme pa prestao naglo, a biljka naviknuta na te hormone i aditive, onda ce da pocne malo da opada lisce(Narocito se koncentrisi na Natrijum u liscu - N)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
izgurao sam tako, ti listovi su bili ispod zice e sad dal je do nedostatka azota(N) ili
zbog toga sto svetlo ne dopire do listova ne znam. Tebi su listovi iznad zice zdravi,
mogao bi mozda sa djubrivom da podjubris al gledaj da ima i N u njima.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala na savetima....od sledeceg zalivanja ide i HESI fosfor u vodu a imam i od jedne druge firme bloom dodatak pa cu probati da vidim ima li boljitka.Plasim se da ne ostanu celave :) a to bi uslovno znacilo propast.Pitao sma se da nema mozda veze sa tim sto mi je dnevna temperatura oko 32 stepena a kad se ugase lampe oko padne od 20 do 22 u zavinsoti od spoljne temperature.Ali gledajuci na forumu pre da je neki nedostatak...opet bolje da poslusam savet nekog ko je to prosao.
Hvala puno!
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Halogeni je napisao(la):
Koje hormone i aditive koristis?
Ako si koristio jedno vreme pa prestao naglo, a biljka naviknuta na te hormone i aditive, onda ce da pocne malo da opada lisce(Narocito se koncentrisi na Natrijum u liscu - N)
Od hemije sto sma koristio do sada je sve po standardnoj HESI tablici,dodajem samo GUANO Bat jednom sedmicno u vodu a to mu samo dodje kao plus.
Sve ostalo je po standardu.
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
E ok. Srecno sa growom, ako vidis da se liske bas suse, skini ih sam da ne bi trosile energiju i da ne bi doslo do stvaranja budji(mala sanca ali preventivno uraditi to :D)
Od listova mozes hash da pravis ako hoces. :D
:respect:
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Halogeni je napisao(la):
Koje hormone i aditive koristis?
Ako si koristio jedno vreme pa prestao naglo, a biljka naviknuta na te hormone i aditive, onda ce da pocne malo da opada lisce(Narocito se koncentrisi na Natrijum u liscu - N)
Bez uvrede Halogeni, pišeš gluposti.
Na je natrijum a N je nitrogen ili azot. O kakvim hormonima ili aditivima pričaš?
Pročitaj dnevnik i vidjećeš čime ih hrani.
Razumijem tvoj entuzijazam ali ne pomažeš ovako, naprotiv.
Živio.

@ cane
nemam iskustva s indoorom ali počesto su te pojave iskusniji objašnjavali kao normalne faze u "starenju" biljke.
Poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.