Super Skunk, Cheese Candy, MH grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Hello :--)

:wave:


Genetika
:

Super Skunk fem by Sensi Seeds, 20% THC, Indica/Sativa 80/20, Afghani x Skunk #1

Cheese Candy fem by Delicious Seeds, 22% THC, Indica/Sativa 65/35, Cheese x Caramelo


Oprema:

9 komada u 600w i 4 komada u 400w

120x120 cm, te 100x100 cm

Ugljeni filter, baby ovlazivac zraka


Metodologija:

Vegetacija ide s MH žaruljama, prvih 10 dana režim svjetla 24/0, pa 18/6 do 35 dana, odnosno 50 dana starosti.

Nakon toga će ići 12/12. Nakon još 14 dana promjena žarulje u HPS, te otprilike 10 dana prije branja povratak na MH.

U početku cvjetanja MH koristim za prevenciju izduljivanja biljki, a pred kraj za bolji okus i potenciju.

__________


Sadnja 12.10.12.

Slika - par dana nakon sadnje





Nastavak slijedi - s još slika, koje su mi trenutno nedostupne ...






:thankyou:
:--P
 

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
svidja mi se pocetak,jedino sto bi promenuo je taj rezim 24/0 pa onda prebacivanje na 18/6.ja bih od pocetka ostavio na 18/6,nije bas preporucljivo menjati rezim svetla vise puta a i ustedis koji sat struje,ali javice se iskusni pa ce oni reci svoj sud,srećno i pratim:samoja
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
srecno i sve najbolje! super skunk je jedna od 5 najjacih kanabisa koje sam pusio i growao sam ga 4godine za redom. neces da se pokajes sto si njega odabrao, jedva cekam da ga vidim posle 15-20 dana zivota.
a reci mi, taj povratak na MH sijalicu zadnjih 10 dana, ima li tu neka fora ili radis to bezveze? ja koliko sam upucen MH sijalica je dobra samo za vegetaciju, a HPS radi posao i u vegetaciji i u cvetanju. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
bas si se naostrio, upitao bih zasto toliko ali ajd, radi se o regular semenkama pa sretno sa odnosom f/m
nego, ne znam odakle ti podatak da skunk ima 20% thc-a, evo sta kaze sensi administrator na njihovom forumu:
"No cannabis on earth genuinely exceeds 20% THC content when tested properly, no matter what some seed sellers claim... Basically, any seller can give any figure, and if someone grows the strain and finds it didn't reach anywhere near that level (whether through testing or smoking) there are a million reasons that their buds didn't reach the ultimate super potential... "
+
"Of course, this can be said of any grow data, as the outcome is enormously affected by growing methods, but since growers will almost never be able or bothered to test their buds scientifically, figures for THC content are easily the most open to exaggeration or fraud. This is one of the reasons that Sensi Seeds has never given THC content for its strains, and is never likely to do so. "
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Milutine,crni sine....xD
SVIDJA MI SE-izbor strain-a,duga vegetacija(50 dana svaka cas' !!),posvecenost i priprema
NE SVIDJA MI SE- 24/0....daj im malo mraka,treba im odmora....u stvari,koliko znam,biljke nocu trose akumuliranu energiju koju nakupe preko dana,a,iskreno meni se cini da u tom pocetnom stadijumu NAJVISE napreduju upravo nocu-ja sam prvih 10tak-15tak dana skoro pa ceo dan bio tamo gde mi je grow,i uglavnom su ili mirovale,ili lagano,lagano se 'otvarale' ka svetlu....al' zato dodjem sutra ujutru-BOOOM...ludacki napredak....
sta god da izaberes,verujem da ce biti dobro.al' nekako kontam da je ipak bolje simulirati prirodu sto je vise moguce...

sretno,pratim!

edit-svidja mi se i to igranje sa lampama..ja sam mislio za sledeci grow da uradim nesto slicno-MH 18/6 od starta,pa onda combo MH/HPS 12/12,a zadnjih nedelju-dve bih isao 2 HPS,da maksimalno imitira jesenje sunce..al' videcemo kako ti ispadne taj povratak na MH,zivo me zanima sta ce da se desava tu
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
loop je napisao(la):
NE SVIDJA MI SE- 24/0....daj im malo mraka,treba im odmora....u stvari,koliko znam,biljke nocu trose akumuliranu energiju koju nakupe preko dana,a,iskreno meni se cini da u tom pocetnom stadijumu NAJVISE napreduju upravo nocu-ja sam prvih 10tak-15tak dana skoro pa ceo dan bio tamo gde mi je grow,i uglavnom su ili mirovale,ili lagano,lagano se 'otvarale' ka svetlu....al' zato dodjem sutra ujutru-BOOOM...ludacki napredak....
sta god da izaberes,verujem da ce biti dobro.al' nekako kontam da je ipak bolje simulirati prirodu sto je vise moguce...

24/0 ja koristim samo u prva 3-4 dana ovog puta samo 2 dana, i prirodu treba simulirati, barem joj daj 4h mraka bice ti zahvalne ;)
a loop i mene zanima sta ce dobiti vracanjem na MH sijalicu :)
super skunk ako s*ebes opasno ces da me razocaras :D srecno opet :)
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
@ howhigh i loop

24/0 je davno prošlo, ne mogu sad mijenjati :). Uglavnom bilo je jako hladno pa me bilo strah za toliko male biljke, sad su već velike i ne vidim da im je nešto smetalo.

@ glavonja

Prebacujem zadnjih 10 dana na MH jer sam (na više mjesta) čuo svjedočenje da se tako dobiva bolji okus a i snažniji dim, zbog plavog svjetla.

@ powerseed

Ne sjećam se stvarno odakle mi tih 20%, davno sam uzimao sjemenke ...

Feminizirane su, zaboravio sam navesti. Mislim da 9 komada u 120x120 moze proci. Htio bih da što prije završe :), pa će vegetacija biti ~35 dana a ne više, a i neću ih trenirati i stresirati. Ovaj drugi box ide na poklon prijatelju, ali ja ću nadgledati grow pa eto htio sam da i to pratimo ovdje. Dvije biljke su višak čisto za slučaj da neke propadnu u ranoj fazi, što se već dogodilo, jednu sam nažalost pobrstio ventilatorom.

Sto se tice simuliranja prirode, upravo radi toga vjerujem da dodatak plavog spektra u cvjetanju ima nekakvu funkciju, jer u prirodi sunce kroz cvjetanje i dalje emitira sve boje.

dsc00073lx.jpg

dsc00107ye.jpg

dsc00110fv.jpg
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
nisam do sad cuo za to al zivi bili pa videli ;)
a u tom boksu su biljke pod 600w jel da? i koji im je dan zivota na poslednjoj slicici?? :))
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Trenutno su biljke pod 400w nažalost, 600w žarulja nikako da stigne ...

Mislim da je dan 14 ili 15 :)
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Jako lepe biljke...pohvala!
Sto se tice 400w...potrudi se da tu 600w sto pre stavis u funkciju.Sad na 120x120 to je po meni idealno za ovih 9 komada pod svetlom od 600w.Ako nastavis ovako bice to vise nego dobro.
U prvom postu skroz na vrhu vidim da si stavio vege od 50dana?!Medjutim vidim da si promenio misljenje pa stavio 35.Skrati i tih 5 i teraj 30 dana nista preterano nedobijas bar kod ove sorte (moje misljenje).A i posle im 12/12 dodje ko melem na ranu da malo biljke danu dusom , jer ih cepas sa 24/0 i veruj mi da vape za malo mraka :)

Ono sto je mnogo buni je da je masa ljudi na forumu pristalica duge vege faze od (40,50...dana) medjutim jednom i zauvek treba reci da je duga VEGE faza predvidjena za ljude koji u svojim grovovima imaju 1,2..5 biljki i sa tim zele da izvuku maksimum maksimuma iz istih.Neko ko ima 10...20 biljki po meni a i po svim tekstovima i citanjima po raznoraznim sajtovima kao i kazivanja iz iskustva ljudi koji su grow ikone savremenog doba pokazalo se da je optimalna vege faza za takve grovove oko 30 dana...sve preko toga bacanje struje i vremena.Jer u principu sa 30 dana vege vec imamo dobrano poodraslu biljku koja je spremna da se pokaze u punom svetlu (pusti cvetice).Da mnogo nezvacem...sretno sa grovom i pratim.Ovo je za mene jedan od posebno zanimljivih growoa koje cu ispratiti sa paznjom.Sretno!
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Hvala, hvala, ali, zar si daltonist? :)

35 dana je za Super Skunk, a 50 dana za Cheese Candy
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ljepo milutine!!
samo me zanima koja je fora sa ovim da zadnjih 10dana ide opet mh... sta poboljsava urod kao ili..
odlicno sorte i sretno!!

peace out !
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
mozes ih jos drzati na 400 ...stanu sve pod lampu...sparaj struju ;) sretno

PS...na mom SK je pisalo od 7-13% thc i moram priznati razocaro sam se u njemu ...jako lijep urod ali jako slabi rad...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
a sto je u naslovu samo mh kada ces koristiti hps
edit:
vidim dopunio si, o da, sad je vec bolje ;)
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Creative je napisao(la):
mozes ih jos drzati na 400 ...stanu sve pod lampu...sparaj struju ;) sretno

PS...na mom SK je pisalo od 7-13% thc i moram priznati razocaro sam se u njemu ...jako lijep urod ali jako slabi rad...

Ma biljke su sad dosta veće, ta zadnja slika je 10 dana stara, bilo bi dobro da mogu 600w stavit sad ...

Govoris o bas Sensi Seeds S.SK ili nekom drugom?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja sam radio 24/0 vegetaciju i jako sam zadovoljan, bolje su rasle nego na 18/6. Da im treba mraka, ne treba.

Nego, sto krijes tu MH foru ko zmija noge? :D
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
U vezi MH žarulje - čuo sam da to pospješuje okus i potenciju dima. HPS je dobar za urod ali bez plavog spektra plod bude slabije kvalitete ...

Čini mi se da čitate svaku treću rečenicu. Nema smisla da na istoj stranici 3 puta pišem istu stvar ...

Kad budem imao vremena o tome ću otvoriti temu, ali možda je bolje pričekati da dovršim grow pa da mogu i sam posvjedočiti.

____

Evo najnovija slika

24. dan

DSC00114.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.