Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.07.2015
88
73
18
41
nevjerujem da ce iko :) Bio mali komadic zice viška, spojen sa osiguraca na zicu od kondenzatora. Neki *inzinjer* je to spajao haha i kakoj sve to upakovano u malu kutiju nemogucej bilo primjetit... uglavnom kad izmjerim struju poslije prigusnice 70V poslije upaljaca 90V. Covjek je napravio sa 2 centimetra zice misteriju hahah :D Izgleda da mu je bio izgorio osigurac tako daj pokusao da ga prespoji i prespojio ga da valja.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Za 120cmx120cm box Bonsai Hero 2 (ili mozda i cak i 3) 150Watt ili 2xCrazyLed(GrowNorthern HS1)?
A mozda iskombinirati 1Bonsai 150 i jedan GN?

Sta biste uzeli od ova dva?
Trazim po netu neku soluciju za drugi box i HPS otpada se trenutno sa 250MH greje cela soba od 16m2 a tu je i uvek potrosnja struje.

Marsevi i slicne "low end" opcije otpadaju jer kao prvo princip mi ne dozvoljava da nesto sto prodaju(i realno vredi) 200$ platim 350$ plus carina i pdv ispalo bi opet 400 tinjak eura, a kvalitet upitan, garancija nikakva, support jos gori.|

Sve sto sam u zivotu platio jeftinije izaslo me duplo skuplje te se vodim tom logikom i zato takve stvari zaobilazim u sirokom luku..ne kazem da ne valjaju ili slicno nego necu da se dovedem u situaciju kao onaj crnja sa YT da uzmem cekic u ruke i polomim u paramparcad.


Sa druge strane kvalitetnije t.e skuplje opcije poput Black Dog ili Kind Led G3 od realnih 200-220 watt izasli bi iste cene kao gornji.

Vidim na netu pozitivne recenzije i za Bonsai H i za Holo1.
Bonsai je verovatno malo reklamiran a HS1 za sad nemaju USA modele.

Ne bi da lamentiramo oko toga dali vredi ili ne ili kako je bolje sacekati da cene padnu ili kako je bolje DIY i slicno.
Cisto trazim mislenje onih koji imaju ledove ili koji planiraju nabavku a kako vidim ima ih dosta.
Mozda na kraju i uzmem 600 hps i uradim bolje hladjenje ali me racuni za struju malo odbijaju od te ideje..
Jos cekam racun za ovaj prvi mesec vege ali tu nije samo sijalica..ventilator, klima koja radi po potrebi, kanalni ventilator..ima tu ohohooo vise od 400-450 watti potrosnje.

Pozdrav i hvala unapred
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.431
28.218
1.098
Trøndelag
Sa druge strane kvalitetnije t.e skuplje opcije poput Black Dog ili Kind Led G3 od realnih 200-220 watt izasli bi iste cene kao gornji./QUOTE]

i oni se rade u kini...


ako ti pare nisu problem uzmi 4 komada bonsai hero,trenutno ti je 20% off pa za soma eura dobis 600W!
ako hoces da bude stedljiva opcija uzmi dva gn,odluci sam sta ti vise pase.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Najbolje zaboravi celu pricu jer cim ti je prva poruka na forumu ovakva, bolje da nista ne pocinjes.
Treba puno hrabrosti uleteti na neki forum sa ovakvom neozbiljnocsu i ocekivati da ti neko odgovori....ili je u pitanju adolescentski wet dream..
Sva sreca pa je vecina growera u om fazonu pa neces biti ismejan i slicno..


Ili dobro iscitaj deo foruma(da ne bi lutao pocni od zavrsenih dnevnika) ili uopste ne upusaj u ovakvu avanturu jer bice povuci potegni i bacanje novca.

Mozes uzgajati 1-2 male- bonsai biljcice samo za tebe u PC boxu sa 150W cfl(opet vidi forum i koristi search) ili ti trebaju najmanje par stotinjak eura, minimum 200 eu da bi uopste poceo indoor, a za takav box u startu 300-400+.

Uzdravlje.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Sva sreca pa je vecina growera u om fazonu pa neces biti ismejan i slicno..
Ono.. ti ga prvi ismeja... ;) Jbg..čovek je postavio pravo pitanje u pravoj temi i dobio je odgovor od Stipeta. Ne mislim da čovek mora biti doktor uzgajanja da bi stekao pravo da postavi pitanje na forumu. Ne kažem da nema svakakvih padobranaca koji postave pitanje za oskara, ali u pravoj temi razumo pitanje početnika je sasvim ok.
Izvinjavam se za spam.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Rizo and L0oD

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pogledaj malo ovaj grow light.Razvaljuje svaki Led.Prodaje se 630W duple lampe ili verzija od 600W jedna lampa

Link za grow ne radi..
Mada ne verujem u cuda sto se svetla tice jer je samo jedna od niti.

Preporucujes iz iskustva?

A to je draw od 760 W?
Ne bi hvala jer cak i sa 250 mh jedva hladim box, i to na 12-3 c napolju..kako li je na 40+ koliko je ovde uglavnom Jul-Sep..Ok klima radi skoro ceo dan ali to bi znacilo jos jednu klimu od 3Kw samo za sobu sa boxom sto je ipak previse.

Barbarosa ne zezaj i ti...zamenjujes teze.
Naravno da sme da postavlja pitanje ali bar nek procita jedan dnevnik ili jedan sticky a ne iz neba pa u rebra.
Covek bi da uzgaja jedno 30 biljki i da izvadi 2 kile za 2 meseca sa cfl.
Ovo pisem iz prostog razloga sto sam se ja licno usudio da pisem prvi post nakon sto sam najmanje mesec dana citao forum jer je zaista obiman, sto ne znaci da neko drugi mora da cita mesec, ali ipak postoje granice.
Dobro, priznajem da mozda malo preterujem jer mu verovatno mogu biti otac pa drugacije vidim stvari, ali niti sam imao nameru da ga ismejem niti sam to uradio bas iz gornjeg razloga.

Mrzim off ali ti moram odgovoriti.
 
Poslednja izmena:
25.09.2015
40
62
18
Vi tu kao neki prorocici, postavim prvo pitanje i odma znate koliko bi uzgajalo pa cak i zaokruzane kilaze. Ne znaci ako mi je prvi post da ni sam skoro sve procitao na forumu a dobro pamtim da sam bio 2009 registuvan tu. Izvinjavam se za of toping. Ovako sad box e namaljen 1m kvadratan visine 1,80, imam 5 sjemenke na klinanje moze bilo sta izaci sa CFL om imam 12 standardnih grla, i 10 26w, 5 komada 2700k, 5 su 5600k. Sta se tice HPS nije zbog para nego nema od gde kupiti tu kod nas, a ne volim nista stici kuci u paketom
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Ne vidim što ne bi "izašlo" ništa. Sredi ostale uslove u boxu i cepaj. Kasnije ćeš videti koliko i šta treba dodati...i oduzeti. Lično, bez Hps bih smanjio još malo taj prostor i broj biljaka. ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Zdravo jer mi moze neko reci koliko CFL mi treba za box 1m sirina, 2 duzina i 1,90 visina
Kada bi usmjerili svo svjetlo iz 40W zarulje prema podu povrsine metar kvadratni , intenzitet svjetla bio bi 400lux-a, (400lumena na 1m2 , 400/1 lm/m2 = 400 lux,) sto je bolje od mjesecine ali daleko od danjeg svjetla koje je potrebno za normalan rast .
Ovo je jedan divan dio teksta sa početka ove teme koji odgovara na sva pitanja.
Znači,vratiš se na prvi post ove teme,malo pogledaš one tablice i vidiš koliko je dovoljno svjetla za tu kvadraturu.
Sve ispod toga je malo.Tj,možeš uzgojiti,ali...
Vi tu kao neki prorocici, postavim prvo pitanje i odma znate koliko bi uzgajalo pa cak i zaokruzane kilaze.
Nema ovdje proroka,nego ti ljudi kažu koliko ti treba svjetla za tu kvadraturu da bi dobio neki normalan krajnji rezultat.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ako si od Skopje ke ti kazam kaj da kupis.

Vidis da smo prorocici? :)

Btw mozes biljke pod CFL da izguras u vegetaciji pa cak i cvetanje ali to bi bilo mucenje i prinos bio bi katastrofalan za toliki prostor.
Mala racunica..12 grla Sylvania 23W i deklariranih 1600 lm= 276W i 19.200 lumena sto je malo vise od potrosnje 250 mh sa deklarisanih 21.000 lm i hps sa vise od 30.000 lm.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
19.01.2015
132
99
43
Problem svjetlo i temp. Evo sta da napravim znaci imam 6 biljcica koje su proklijale stavio sam u zemlju i izasle su fino van. Lampa je 600w prostorija je otvorena tako da mi je temp cca 22 kad ugasena lampa palim grijalicu i bude isto oko 22 nemogu dignut temp sad dal da lampu spustim nize i kolko posto je bila na 30cm i skuzio sam da je skurila jednu biljcicu.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.389
2.598
ovo pitanje si mogao i u probleme tokom uzgoja ali ok.
Uglavnom nemas problem...bar ga ja nevidim !
 
19.01.2015
132
99
43
prostorija je spajiza znaci okolo sam stavio majler foliju . Lampa je 600w filter karnon spojen na cool tube i na vent xxl fi 150. lampa je udaljenja 80 cm prebacena na prigusnici na 250w ,
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pitao si kod mentora i nije ti odgovorio nakon 10 minuta te odma isto pitanje u drugom threadu.
Nemas potrebe spamati i zatrpavati forum istim pitanjima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD