Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Najnovija istraživanja pokazuju da zeleno svijetlo ipak ima ulogu u razvoju biljke. Navodno se dešava neki ping pong zelenih fotona u listovima dok se ne absorbira većina. Evo jedan citat od Read Speara iz njegove knjige "Marijuana Cultivation Reconsidered: The Science and Techniques For Huge Indoor Yields (MJAdvisor Book 2)"
Interestingly, these scientists also discovered something rather surprising: adding green LED's to the array of diodes actually improves plant growth. Yes, that's right. Green increases growth. How can this be? Don't we know that green light is rejected and reflected by plants? The researchers explain: Although the chances of green wavelengths being absorbed into the photosynthetic apparatus is small, the wavelengths not absorbed are repeatedly reflected from chloroplast to chloroplast in the complex network of photosynthetic cells. With each reflection, a small percentage of those wavelengths is absorbed, until finally half or more are absorbed by most leaves and are used in photosynthesis. When scientists first studied the wavelength-absorbing properties of plant pigments, they did so in-vitro, not in-vivo. In a flask, this bouncing around (and ultimate utilization) of wavelengths does not take place. In leaves, however, it does. Did you know that? Neither did I. I bet the LED designers don't know this either.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: E-C-H-O-E-S

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ali sigurno manje upija nego IR svijetlo.
Što se tiče upotrebe zelenog spektra uslijed mraka, isto je dozvoljeno pošto nema nikakvog utjecaja na Pr i Pfr. Čak i da upališ crveno svijetlo usred mraka i zezneš cvijetanje, ako odmah nakon toga upotrijebiš far red svijetlo vraćaš ju u ravnotežu i ona nastavlja sa cvijetanjem.
 
09.03.2016
58
19
8
Nesto sam ja pobrkao u svojoj glavi, ni neznam sto je "nm" skracenica,ja sam to zamjenio za kelvine i sad tek kuzim da mi fali jedna decimala, ajd da pojednostavnim pitanje, što je "zelena žarulja"?
 
21.04.2016
3
0
8
32
Pozdrav,imam jedno pitanje vjerojatno je mozda netko vec pisao o tom al nisam uspio naci, Dali je bolje koristiti stedne žarulje ili obicne,cua sam da bolje rastu uz obicne i brze jer pustaju vise topline i svjetlo je prirodnije suncevom? hvala unaprijed
 
16.01.2016
113
70
28
35
Pozz radim prvi grow i poceo sam sa rezimom svjetla 18/6 pa me zanima dali bi bilo bolje da stavim na 24/0 tj. Jel nece bit nikakvih promjena medu biljkama.

Ovo su mi biljke 5 dan od sadnje u zemlju
 

Prilozi

  • SkypePhoto_20160502_171224.jpg
    SkypePhoto_20160502_171224.jpg
    190,9 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena od urednika:
09.03.2016
58
19
8
nemam ja puno iskustva al sam bas danas proveo radno vrjeme citajuci o svjetlu i naisao sam na tekst gdje stoji da nema razlike koja bi opravdala potrosnju