Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2016
185
160
43
33
Poz ekipa ja sam novi tu, zivim u okolici splita imam 25god, cvrsto sam odlucio naprvit box vise manje mi jasno sve, najveci problem mi je odabir rasvijete lijepo je to sve napisano ali nemogo udlucit da li mi trwba hps ili mogu sa stedim , rwcimo da radim box za 1-2 stabljike visine do 150cm kojih dimwnzija mi treba box da im nije tisno i koliko bih tu islo stednih zarulja da li se isplati kupovati stedne ili da odmau uzmen hps ?sto se tice temperature stedne da li se prvo pale za vegetaciju pa onda za cvijetanje ili od pocetka do kraja da da su upaljene oboje ?
 
27.05.2016
66
182
33
Denver
Box ti nebi trebo biti manji od cca š80cm , d40cm , v65cm, ovisno od sorte do sorte al lst ce trebat u tom boxu.:) idealno za automatike po meni.
Sto se tice rasvjete, ja u svom za jednu biljku imam 5 cfl-ki koje su me izašle kojih 140kn + grla manje od 5kn komad u pevecu , vodići najmanji problem kuna i neš po metru.
tebi bi za taj box trebalo duplo cfl-ki neg meni tak da bi ti racunica bila oko 300kn. U HPS se ne razumijem to ce ti netko drugi rec ,ali je po saznanjima po forumu neusporedivo bolji.
I da , 2 dobra ventilatora , jedan upuh jedan ispuh u ducanu sa kompjuterskom opremom 30ak kn komada , a svi imamo doma starih punjaca od mobitela i igracaka na kaj se oni spoje:D.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ako ces visinu 150cm(a to je dobra visina) trebace ti HPS, previsoko je to za stedne a dimenzije za dve biljke a da im nije tesno je neogranicen, ali da kazemo da ce im biti ok recimo 60x120 pa na vise :)
 
01.06.2016
185
160
43
33
Hvala ti na odgovoru , koliko vidim hps stvarno je bolji i u kvaliteti cvijetova pa cu se ipak odlucut za njega da ne bih kupovao dva puta , za sad cu ih drzat na suncu dok ne narastu do kojih 50cm nece ih niko skontat taman iman vreman za proucit i napravit box

Pa 150sam se odlucio jer sam tu na forumu vidio da je to optimalna visina , volio bih to napravit kako treba da sam siguran da ce rezultat bit Dobar , ne trba mi puno trave jer. I ne pusim toliko cesto zato bih volio da je to sto naprvim kvalitetno , a najvise me veseli sama sadnja kao hobi , prije kao mulac sam sadio vani i to je dosta nezgodno sad mi je gotovo i nemoguce jako rizicni . Tek sad kad sam procitao tu neke stvari vudim koliko zapravo malo znam o svemu ,
 
Poslednja izmena od urednika:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Evo ti uputstvo za koriscenje foruma, nemoj pisati poruku za porukom nego edituj prethodnu ako hoces da dodas nesto. Samo citaj, sve ces se vise iznenadjivati :D Ovo je tema za svetlo, prebacice nas zbog off-a, imaj u vidu da je potrebno sto vise svetla ali da takodje moze da se pretera sa svetlom doduse tesko. Kad odlucis za dimenzije boksa obrati se u odgovarajucoj temi da dobijes kakvu ventilaciju i svetlo da uzmes, nemoj se zaletati.. Srecno!
 
16.01.2016
113
70
28
35
Pozz zanima me dali kad se mjenja sa mh na hps treba sta poradit na reflektoru. Posto sam kupio nove hps zarulje i stavim na reflektor nece radit
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dao sam dosta novca za sve a ne radi sad
da li si dobro povezao zice od grla do balasta,ja ako razume dobro tebi je vec reflektor radio na MH sijalicu,ili ti je crkla sijalica ili je jaca od balasta pa neradi nevidim trece.
. da li su lampe od istog proizvodjaca
Ja mislim da nebih trebalo Power da ima veze to ako je sijalica ispravna treba da radi ili se ja varam,moguce da je od nekog loseg proizvodjaca pa neradi...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
licno sam imao situaciju da na ispravnom predspojnom kompletu lampa jednog proizvodjaca radi a drugog ne iako su obe lampe bile ispravne. ne znam u cemu je bio problem al sam ga resio tako da sam ostavio lampu koja radi, a ona sto nije htela da radi radila je na nekom drugom balastu bez problema. bem ga sad dal je problem bio do balasta il do grla, navoja na lampi... ne znam
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Jednom sam sa svojim rukama dozivio ovakav fenomen :D
Ono sto sam napravio je da sam stavio deblji i kraci kabl od prigusnice do lampe. Neki problem je bio sa paljenjem lampe.
Opcenito za MH se ne savjetuje duzi kabl od 2m. Za hps vele de ide i do 20m.....
....ne znam dal je to problem, al vrijedi probati.
 
16.01.2016
113
70
28
35
Zarulje su ispravne jel imam drugi reflektor na kojem hps radi a na ovom probam sa mh radi sa hps nece. Tako da sam sad prebacio u cvatnju sa jednim hps-om i jednim mh. Pa sta bude
 
19.07.2016
51
40
18
razmisljam onako,bi li imalo smisla,s obzirom da suncevo svjetlo ima 2 sprektra IC i UV,bi li imalo smisla u BOX ubaciti lampu jel...
Pospjesivanje fotosinteze i razvoja same biljke,pa mi je upitnik iznad glave.
Pratim vec dosta dugo,danas se registrirao.
Vrijeme je za tehniciranje ;)