Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Pozdrav ekipi :wave:
10 ovakvih LED zarulja kad se otpili kupolica,hoce li biti ok za jednu biljku u boxu 40*60*90*cm?

daj nemoj molim te budalesat, kakvih 10 ovakvih...nemoj trčat pred rudo, ili cfl iuli hps, za tvoj box i kolko ti trba ti je dost 250, i set nije skup i to je to, a sve dalje j mlaćenje prazne slame...
kad netko kaže da je s tim napravio neki rezultat meni odma muka...
probaj ti ako hočeš i potpunom mraku uzgajati, neće odmah umrijet...
samo savjet...

eto ti i malo spec, to što napominješ ima 10000 lumena, hps 250w ima bar 20000, 400w oko 50000, 600w i do sto soma lumena, a ti napeo na silne wate s minimum lumena, koji se jedino i računanu na kraju...nemoj ofrlje uletat
 
Poslednja izmena od urednika:

Mojizbor

Aktivan Član
29.01.2017
102
386
63
"Pozdrav ekipi :wave:
10 ovakvih LED zarulja kad se otpili kupolica,hoce li biti ok za jednu biljku"

daj nemoj molim te budalesat, kakvih 10 ovakvih...nemoj trčat pred rudo, ili cfl iuli hps, za tvoj box i kolko ti trba ti je dost 250, i set nije skup i to je to, a sve dalje j mlaćenje prazne slame...
kad netko kaže da je s tim napravio neki rezultat meni odma muka...
probaj ti ako hočeš i potpunom mraku uzgajati, neće odmah umrijet...
samo savjet...

eto ti i malo spec, to što napominješ ima 10000 lumena, hps 250w ima bar 20000, 400w oko 50000, 600w i do sto soma lumena, a ti napeo na silne wate s minimum lumena, koji se jedino i računanu na kraju...nemoj ofrlje uletat


Covjek ima dosta mali box cfl je ok 250 radio sam s njim ali neznamo ima li uvjete za hps i odvodjenje topline
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
gle, koliko sam vidio on nepuca na neki fensi lajt, a to je led za koji pitaš...
cfl jedan je ok za recimo bonsai grow, a 10 puta 23 cfl imam doma...i to je ok ali muka, malo lošija neka sjemenka, i imaš taki maraton, nikako svršit...
najjeftinije po mni je 250 hps, najbolje, samo neka riješi vnt...
lova koja se danas ulaže s 10 cfljki, kakih god, je jako blizu hps-a nekog polovnog....a ipak imaš opremu za neki rezultat...
neznam koliko si ograničen, koji su ti problmi, no sretno...

brijem da je deset ovakvih lijepa cifra...
jednostavno nemogu da vjerujem, idem pronać dnevnik aktualni

neradi nam forum baš najbolje, ak ima neko sponu za taj dnevnik aj nek mi pikne u pvt
:smoke:

inaće, slučajno okrećem kutiju svoje lampe jr sam nešto čito o dual hps-u, kad ono i kod mene dual...tako da kad razmislim, moguće da sam zaosto...:puuuh::
imo sam 400 prije, samo za cvat, sad ova 600ka neki sun master ima oboje...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
huana.meri
Sto se tice ovih LEDica koje sam uzeo,za sad sam odustao od novog boxa,napravit cu 2 mala panela sa po 5 zarulja,koje cu objesiti uz hps 250w,tako da mi pokrije ovaj box koji sada imam. Dopunit cu udovicama koji lumen vise da se bolje udebljaju ;) Malo imas napadacki stav prema mojim ulaganjima ali sve 5 :thumb:...
 
12.11.2015
58
108
33
huana.meri
Sto se tice ovih LEDica koje sam uzeo,za sad sam odustao od novog boxa,napravit cu 2 mala panela sa po 5 zarulja,koje cu objesiti uz hps 250w,tako da mi pokrije ovaj box koji sada imam. Dopunit cu udovicama koji lumen vise da se bolje udebljaju ;) Malo imas napadacki stav prema mojim ulaganjima ali sve 5 :thumb:...
Led sa bocne strane poderes dje ne probija hps i nije lose
 
02.02.2017
90
153
33
56
planiram da od starog ormara napravim box
dimenzije su 50 x 100 x 150
u boxu bih drzao 2 biljke
da li bi ove lampe odradile posao?
  • Pure Light CFL 250 W Grow (6400°K) za rast
  • Pure Light CFL 250 W Bloom (2700°K) za cvetanje

 
02.02.2017
90
153
33
56
hvala na odgovorima
za sada nije opcija da obe lampe rade istovremeno. lampe kupujem u kompletu sa reflektorom i sijalicnim grlom.
komplet kosta oko 70e. da li postolji bolji izbor u tom cenovnom rangu?
da li je u boxu ovih dimenzija moguce koristiti HPS bez cooltube-a?
da li se za 70e moze naci neko resenje LED tipa?
koliki moze biti ocekivani prinos od 2 biljke koje ce rasti u navedenim uslovima? da li ce moci podmiriti potrebe od 50 grama mesecno?
 
Poslednja izmena:
08.06.2014
1
0
1
pozdrav ekipi:wave: dugo vas pratim i izucavam... vecina stvari mi je jasna , moram reci da je to zbog fantasticnih dnevnika :zvezda:: ali evo imam i ja jedno pitanje za nase vutrase,a to je.... da li neko zna postoji li neko svetlo neutralno da moze da se udje u box dok je mrak? hvala unapred dobri ljudi :) p.s. izvinjavam se unapred ako moje pitanje nije napisano na pravom mestu ... :wave: