Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
mislim da se isplati probat usteda na struji nije mala a startam za koji dan pa budemo vidjeli kako funkcionira
 

SX 763

Banned
Banovan
19.03.2014
13
1
3
Ljudi ovdje sam novi htjeo bih samo nesto pitati. Stavio sam malo pre blizu svjetlo kraj biljke i malo sam ju spalio imam žarulju od 100w. Evo i slika zanima me dali se moze kaj zakomplicirati iako sam udaljio malo svjetlo od nje msm dali ce to utjecati na njen rast?

image.jpg image.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za cvijet ne baš. Si čitrao temu o rasvjeti? Ako nisi tamo sve imaš šta valja a šta nevalja.
 
23.07.2010
7
4
3
32
citao sam, zabuna mi je u tome sto ima malo vise kelvina nego sto treba pa se pitam koliko se iskoriscuje to svetlo. hvala u svakom slucaju :)
 
07.02.2014
24
27
13
Pozdrav,
zanima me,ako netko može odgovoriti,dali bi mi samo za vegetaciju bila dovoljna ova lampa kupljena u Hempatiji ....http://www.hempatia.si/set-110w-propagator....
To bi sve držao u growboxu 120x120x200,gdje bi imao 9 biljki.I još me zanima dali bi plastična čaša od 0,5l bila dovoljna da odradi cijelu vegetaciju ili bi trebala neka veća posuda....
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Imao tu lampu, jesi uzeo neonke plavi spektar za vege, drukčije dobra lampa. Neko vrame mozes radit sa njom
a kasnije trebaces jacu.
 
07.02.2014
24
27
13
Ne znam koliku,ja sam novi u growanju...tek sad sam kupio grow box i opremu,a na forumu sam tek mjesec dana i čitam ko lud po par sati dnevno,ali je sve dosta rasipano posvuda i teško mi je pohvatati....mislio sam vegetirati dok biljka ne dosegne 30cm,a ne znam koliko bi joj vremenski trebalo za to..a onda prebacujem na 600w HPS sa wing avengerom....pa me zanima kako većina radi,u koliku bi posudu trebao staviti i dali presađivati samo jednom ili....?Zemlja koju koristim je plagron growmix http://www.hempatia.si/growmix-50-litara.....a gnojiva su hesi starter box soil....i jel mogu postići u tako velikom boxu željenu vlažnost od 60%...i dali netko zna gdje se mogu kupiti manji growbox-ovi samo za vegetaciju....?

Iskreno ne znam koji je spektar,jučer mi je sve došlo i nisam stigao otpakirati...jednostavno sam uzeo taj reflektor jer piše da je za vegetaciju,a 600w HPS bi mi bilo previše za kuriti 18 sati za vegetaciju.....budem pogledao danas pa se javim......


 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
morao bi staviti 20 takvih kompleta da dodes na jacinu koju daje 600w ako kuzis sto ti hocu reci .
moze te nenonkice ako ih stavis na neku malu povrsinu gdje je tih 9000 lumena dosta .
sparas na struji a gubis na danima i kvaliteti ..nije ti bas neka logika .
 
07.02.2014
24
27
13
Pa naravno da želim ušparati gdje se može,mislim da je to cilj svakog growera.. :icon_lol: ...znači po tome bi mi na nekoj manjoj površini bilo dovoljno svjetla za cijelu vegetaciju....imam neki ormar 40x70cm jel misliš da bi to bilo dovoljno za tu površinu ili da se stavi još koja CFL.Jel bi se možda više isplatilo staviti MH iste watt-aže,jel daje možda više lumena?Po onoj tablici šta je stavio stoner,koliko sam skužio MH daje neznatno više lumena na istu watt-ažu
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
to je vec mnogo bolji prostor za te neonke nego veliki box ....mozes tamo odradis pocetnu fazu u manjim kaljicima ,kad prerastu te kaljice presadis u vece ,prebacis u veliki box i das im jos par dana vege pod hps da se malo popune pa na cvjetanje .
al opet previse posla i ulaganja za ustedu od 20-30e po growu bolje da si kupio i mh zarulju uz hps komplet a i ostalo bi ti da platis racun za vegu u ovom pa mozda i u slijedecem growu :D

ako ti se bas stedi ,bolja ti je ova opcija ,s vremenom kupis polovni set od 250w i onda tu pocetnu fazu odradis ovako ...posao od 5 min , ustedio si 15e ulaganje minimalno .

 
07.02.2014
24
27
13
Čekaj,ti si tu samo pregradio box za cvjetanje i odradio vegetaciju?....zanimljivo,nije mi tak nešto palo na pamet,ali zato smo tu da naučimo....a šta si to stavio kao pregradu?
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
klijanje sam odradio tako ;)
stiropor
napravio sam si povrsinu velicinom koja mi pase za tu lampu . tako moze prvih 10-20 dana dok su u malim kaljicima , no kad presadim u velike kaljve onda koristim citavi box i mjenjam lampu na vecu te krecemo u pravu vegetaciju ;)