Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Netreba ti lampa od kw sigurno haha mozda je malo prevelik box za neki pola metra ali ok 600w u 2x2 je ko curica ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blabla13

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ne razumem se u led al toliko lumena daje hps 110 zamenski, dok hps od 150w baca ~17.ooolm. ono sto po lumenima mogu reci, to je minimum za jednu biljku, al kod led-a se gleda i spektar cini mi se pa nek znalci komentarisu :)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.399
28.030
1.098
Trøndelag
sto se tice jeftinijih led panela stavri su dosta jednostavne,koliko pokriva hps toliko bi trebao imati i pravih led watta jer obicno im je iskoristivos svjetla dosta slabija u odnosu na hi-end panele,ne svima ali velikoj vecini da. svi koji razmisljaju growati sa led osvjetljenjem bi trebali prvo i osnovno nauciti sto su to micro mols,ppfd i par jer potrosnja watta ne govori apsolutno nista o panelu. danas te stvai nisu bas jeftine pa uvijek treba gledati da se dobije sto bolje i kvalitetnije za ulozeni novac.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Uff drug :D sve to stoji,samo mi sa nasim standardima bolje da ne gledamo takve stvari. Rijetki su koji mogu izdvojiti 1000€+ za kvalitetnu rasvjetu,ja prvi i da imam nedam jer se fino da skinuti i sa mojim zelenkom koji isto nije bio malo love ali kad pogledas ostale high end panele on je u biti jeftin.
Sad radim mali test s njim u boxu 80x80 jer imam osjecaj da ono nije bio max sto sam zadnji put dobio od mobija i ss. Mozda grijesim jer se ipak radi o samo 160w prave snage ali vrag mi nije dao mira. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.399
28.030
1.098
Trøndelag
Zato i kazem,najbolje se educirati prije kupovine pa usporedivati karakteristike (micro mols,ppfd i par) jer izbor je velik i da se izabrati,ali ima uzasno puno smeca. kad vec dajes 200-300€ za panel da barem bude necemu,jer nije to mala lova i to samo za svijetlo,a gdje je ostalo. tvoj zelenko je odlican,kao i ostali paneli od marsa,samo sto su i oni vidjeli da to ide ko halva pa povecali cijenu sto panela sto enormnog sipinga pa trenutno ne vrijedi tu lovu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD