Sweet Skunk auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2016
6
4
3
34
Pozdrav, idem u sadnju sa 5 sjemenki Sweet Skunk auto od Sweet Seeds-a.

Ako netko ima iskustva sa ovim sjemenom molim nek podjeli.

Saditi ću u sredini obrasle šikare na međi između dva polja u kontinentalnoj hr. Poznajem taj kraj i u te šikare nitko ne ulazi pa se nadam da neće biti posjetitelja sljedećih dva mjeseca. Očistio sam prostor za 5 biljki tako da imaju dovoljno mjesta iako ne bi skodilo da imaju i više. Sunca bi trebalo biti dovoljno, iako njega nikad dosta, a nadam se i kojoj kisi s vremena na vrijeme.
Zemlja se čini na sajtu dobra, a pomjesati ću ju s 50l jeftine kupovne, ph 6.1 i dodati malo babinog komposta.
Sjemenke ću staviti proklijale u zemlju i zaliti pa cekati da krenu. Koliko vode je dovoljno u tih prvih nekoliko dana dok biljke ne krenu?
Bacit ću okolo ogrijevnog pepela da se rješim puža i dobro zakamuflirati ulaz u šikaru da nikom ne padne na pamet ulaziti.

Zanimaju me vaši savjeti za prve dane dok sve malo ne krene, pa ću staviti i neku sliku kad se bude imalo sta vidjeti.

Ostajte dobro!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
Koliko vode je dovoljno u tih prvih nekoliko dana dok biljke ne krenu?
pa od litre do pedeset litara, i tako ce sve da ode u zemlju :) proklijaj u casi il zali tako da bude vlazno do narednog dolaska. procitaj pravilnik jer dve trecine tvog posta se vec nalaze u drugoj temi. a procitaj i uputstvo za vodjenje dnevnika. i sretno
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
Neka prokliju u pitaricima pa ih onda odnesi na sajt. tako male i nerazvijene su najslade skakavcima i ostalim posastima,sretno;)
 
08.04.2016
6
4
3
34
Posadio taman proklijalo sjeme u mix kupovna zemlja, zemlja sa sajta, malo komposta.
Rupe cca 20l, sjeme cm duboko u sloj kupovne, ph 6.1.
Zabio sam plasticne teglice s odrezanim dnom oko buducih biljki, visine 10 cm da ih stiti dok se malo ne dobe. Posuo krug pepela oko rupe za malo dodatne zastite.
Natopio sam zemlju do posjeljednjeg sloja dobro i kad sam stavio klicu zalio jos za čašu.
Sajt je na zarasloj livadi, imam i mali kanal s vodom blizu, proplanak na kojem biljke rastu trebaju dobit bar 7-8h direktnog sunca kasnije i više.
Za vikend ću u obilazak, trebalo bi nešto od toga biti.
 
08.04.2016
6
4
3
34
UPDATE

Dakle, nakon one silne kiše, mraza, minusa i hibernacije cure su napokon krenule. Sjeme je proklijano stavljeno u zemlju 17.04., a danas su visoke tek 5-6 cm i izbacile su prvi red lista, a lagano se nazire i drugi. Usljed vremenskih neprilika ostao sam bez jedne i ona je izašla do kotiledona, ali je jadna tu stala i umrla. Tako da ostaju sada 4 biljčice koje usprkos svemu tjeraju dalje, a uz dosta sunca ima da šibaju kako to samo one znaju.

Zasad ih ostavljam da se sunčaju, a u planu je nekad za dva tjedna dati im namočene koprive, a kad dođe cvjetanje na red dobiti će plantele crvene. Od treninga u planu je neki blagi LST iako ih ne mislim previše drkat.

Evo i slika, da vidite kako to izgleda. Jedna je dosta ionako izgledaju isto. IMAG0019.jpg

Za sad toliko i svako dobro..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Pripazi se ti puževa, pepeo i nije baš neko naj riješenje. Jedna jutarnja rosa ga onesposobi. Nesluti mi baš na dobro, rađe ih poklopi nekom prozirnom bocom dok se ne razviju. Ovak su baš slastan zalogaj. Sretno ;)
 
08.04.2016
6
4
3
34
Zaštićene su, maknuo sam zbog slike. A zasad puževa i ostale gamadi nema na vidiku. Nadam se da će tako i ostati.
 
08.04.2016
6
4
3
34
UPDATE

Dakle dugo nisam javio novosti jer situacija nije izgledala dobro. Cak sam mislio da se nece cure izvuci, ali eto tri tjeraju dalje. Neka ih je te tri i neka im je sretno i dalje.
Problema sam imao s kisom i nedostatkom suncanih dana kao i svi drugi, no rupe na sajtu mi ocito nisu najbolje po pitanju drenaze pa je tlo od kad su krenule vlazno, a dobar dio vremena biljke su se doslovno natapale u njemu. Ja sam bio ljen presadivati ih u novu zemlju, iako sam trebao pa bi nesto i napredovale. Zadnjih dana je bolje, ali je zemlja dublje u rupama mokra. Ali to ce posluziti kad krenu sparine.
Tako sada imam tri biljke visine 15ak cm u vec mjesec dana dugoj vegetaciji. Donji listovi su zbog silne vode pozutili i otpali pa sam ih zakopao do prvih zdravih i sad ce uz tople dane i sunce i one se oporaviti.
Drugi problem mi je okolna vegetacija koja buja pa cu za koji dan u kosnju i ciscenje da imaju vise zraka i naravno sunca. A najgori problem su komarci zbog kojih na sajtu pljugu ne gasim, pa se napuse skupa sa mnom i bar malo me puste na miru.
Evo i koja slika:
IMAG0043.jpg IMAG0045.jpg IMAG0046.jpg IMAG0048.jpg IMAG0049.jpg
 
08.04.2016
6
4
3
34
UPDATE

Dakle, biljke polako napreduju. Ali stvarno polako. Dobile su dozu plantele zelene, pa nek se najedu. Na jednoj su se pojavile prve dlacice, kao da se sprema na cvjetanje. Ta ista ima problem na par listova, dok druge dvije izgledaju zdravije.
Ipak, sad ide to svojim tokom iako su prilicno male i nerazvijene s obzirom da su krenule krajem četvrtog mjeseca.
Evo slike
IMAG0065.jpg IMAG0069.jpg IMAG0071.jpg IMAG0074.jpg IMAG0078.jpg
 
Poslednja izmena:

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Ovo su automatici ? Vidim da su već počeli cvjetati.
Sretno sa growom, čitaj malo forum ,možeš masu toga naučiti.