Top 16 medicinskih strainova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
phoenix55 je napisao(la):
Znači koliko sam shvatio naručiti iz recimo Nizozemske sjemenku u Hrv. je puka fantazija, nema šanse da pređe granicu?
kako si to shvatio :joint2:
svi s ovog sajta, odemo svako malo u Nizozemsku u nabavku, a usput i navratimo u coffee shop :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Malawi and WEEDetix
23.02.2008
1.048
1.455
188
ne znam za objekt u HR posto nisam iz iste al kucaj na netu kanabis org i nacices, e
sad neki su se zalili na isti neki su zadovoljni to je na tebi da proveris...
 

Bolt

Aktivan Član
01.10.2011
52
6
8
Death Row
da znam,i meni frend ima ali ne smije primat feron i jer mu rusi jako trombocite a s njima i inace ima problema(preniski)...zato me zanima imali kakve alternative za njega????
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Nije mi jasno zašto za medicinski strain odabrati strain sa puno CBDa?

Jedina dva kriterija bi trebala biti - izabrati ili sativu ili indiku, te izabrati jačinu - nešto sa puno ili malo THCa. Sve drugo je nebitno.

Da bi postojala ljestvica top strainova, trebali bi se ispitivati i uspoređivati klonovi pojedinih strainova. Sjeme je nestabilno, ima više fenotipova. Teško je dobiti baš ono što piše u opisu vrste od koje sjeme je. Specifikacije vrijede za jednu biljku te vrste koju je ispitana, dok druge biljke te iste vrste, a nastale od sjemenki, mogu više ili manje odstupati od onoga na papiru.

Kod nas baš nema klonova za kupiti, pa je preporučivanje ljudima, da kupe točno te i te sjemenke jer su one super/najbolje, gotovo besmisleno.

Znači - Indika za rak, boleštine tipa hep C, smirenje nervoze, a sativa za depresiju - zdravoseljački i efikasno 100%.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Eh kada bi barem bilo tako jednostavno i "100%" efikasno, ali nažalost nije.

I sam kažeš da postoje odstupanja unutar iste sorte pa onda zamisli samo kakve su razlike među različitim sortama sa totalno različitim količinama aktivnih tvari.
A aktivne tvari se nazivaju upravo tako jer nisu inertne i iskazuju različite efekte ovisno o količini te interakciji s drugim spojevima.
Tako je CBD između ostalog odličan modulator THC-a, od pojačavanja i izmjene određenih funkcija pa do potiskivanja drugih (većinom negativnih).

Da ne ulazimo previše u nabrajanje svih karakteristika CBD-a dovoljno je reći da ima podjednako dugačku listu pozitivnih djelovanja kao i THC, ako ne i dužu.
Tek je "nedavno" otkriveno da THC nije glavni i jedini odgovoran za sve blagodati kanabisa, tako da su CBD istraživanja praktički u začetku.



cannabis-chart.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=g79HokJTfPU&feature=youtu.be&t=11m42s


Sjeme je stabilno koliko ga uzgajivač napravi stabilnim, a kod respektabilne ekipe tu se radi o varijacijama ne većim od 20% u slučaju količine kanabinoida.
A fenotipi su prilično nebitni ukoliko je izoliranje određenih karakteristika odrađeno kako treba; izgled, boja pa čak i miris su sporedna stvar ako je rad ostao približno isti.
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Mislim da se CBD forsira zato jer nema psihoaktivni učinak kao THC i kao takav je prihvatljiviji za farmaceute.

'Ko jebe farmaceute!!!

THC strainovi lijeće rak, a ako oni lijeće rak ćemu služe CBD strainovi? Za ljude kojima ne paše high? Ako je tako onda je ok.

" CBD se uspješno koristi godinama protiv anksioznosti i vrtoglavice, naročito nakon što je dokazano kako nije uzročnik 'high' stanja poput THC-a, kako su zlobno prikazivali određeni farmaceutski lobiji kojima takav lijek nije bio u interesu. Aktivisti za legalizaciju kanabisa odmah su pozitivno reagirali na vijest, a Desprez je isto tako brzo spustio tenzije. "

Nekima očito smeta THC, pa je odjedamput sve skrenulo u istraživanje CBDa. Izgleda kao da je THC već odavno istražen. Bitni su svi kanabinoidi! Ne kažem da je THC jedini bitan ali svakako mislim da je najbitniji.

@Mazar - nikada nisam probao CBDovku. Kakva su tvoja iskustva sa CBDovkom naspram neke standardne sorte?

@He-Man - pitanje je da li danas još uvijek postoji respektabilna ekipa i stabilno sjeme. Nekako u to ne vjerujem. Uz pojavi svih tih automatika i feminiziranih sjemenki sumnjam da je išta napravljeno kak' se spada. Sve uokolo vrvi od samoprozvanih breedera, koji samo ukrštavaju "sorte" kako im se sviđa. To znamo napraviti svi, ali napraviti nešto novo i stabilno nije jednostavno. Prošla su vremena kad je nastao Skunk, Blueberry, NL... - danas je sve nekakav bučkuriš koji je temeljen na svim tim starim i nekada stabilnim sortama.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Probao sam CBD critical mass – odličan je, za podizanje ionako dobrog raspoloženja, kao što negdje već rekoh komotno možete na policiju potražiti nešto, nema krvavih očiju, mantanja, stvarno ste prisebni (nekad sam mogao i ženu zavarati, ali sad me kuži..... Iskustvo, još kad mi kaže :“Nekako drukčije smrdiš, jer to neka nova vrsta bila u pitanju“)
CBD shark- on mi se ne sviđa, ubrza mozak, ne možete ga ugasiti, kao da vas je ujela ajkula....
Z7 – apsolutni car :respect: , apsolutno je teško doživjeti bad trip na njemu.
Ima i nekih kojima nisu nešto posebno CBDovke, oni koji poput tebe favoriziraju THC i traže taj isti, ali bi za liječenje ipak uzeli CBD. Takvi i mnogi drugi koji su probali ulje od z7, i uspoređivali s nekim prijašnjima, nisu ga htjeli opet uzeti, kažu ma daj to je za liječenje, ne bi to...
Ja i neki moji sapatnici se držimo CBDa, u zadnjih mjesec dana, možda sam 3 x zapalio neku thcovku, ne odbijam svaku.
Negdje sam i pročitao (ne znam više gdje) da su prije bile bogate CBDom, ali zbog tih silnih križanja i željom da se pojača THC, izgubili CBD, a danas da se opet vraćaju na stare staze....
Ne bi se složio s tobom da je THC najbitniji, bitan je, ali po meni ne u tolikim jakim količinama, z7 ga ima 10 % što je stvarno dovoljno.
Bitan je zbog oboljele osobe, da mu se skrene pažnja, da mu se vrati osmijeh na lice, zadovoljstvo, želja za jelom... Ali vjeruj mi ne u tim količinama, govorim iz vlastitog iskustva.
I kad pomnožiš to sa hrpu energije što ti CBD daje, dobiješ lijek :maryjane:
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
mazar je napisao(la):
Negdje sam i pročitao (ne znam više gdje) da su prije bile bogate CBDom, ali zbog tih silnih križanja i željom da se pojača THC, izgubili CBD, a danas da se opet vraćaju na stare staze....
Istina je, landrace(divlje,domaće) sorte imaju dosta CBDa u strukturi koji su ljudi ukrižavanjem gotovo sveli na 0. Nekada su htjeli su više THCa, sada žele više CBDa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar