top i fim

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.03.2014
12
4
0
bokić..novi sam vamo..i prije sam pratio vas sajt ali sad sam se i regoo :leafblunt: ...uglavnom sad da vas pitam u vezi fim i top metode....
1.dali je bolje napraviti fim pa top ili obrnuto?
2.dali je to uopce moguce napraviti fim pa top (ili obrunuto)?
3.u kojem razdoblju da radim,msm sad napravim fim kad da napravim top?
uglavnom ja zelim izvuc maxxx iz njee...hvala :D :dada
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Moguce je i fimat 5 put i topat 5 put,samo do koje mjere moras se pitat jer ako budes masovno topo i fimovo stalno dobit ces mase manjih hedova a ne colalizirane grane.:)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nido....
Ili top ili fim...oboje ti nejde naprosto zato što topom poništavaš fim...tako da ti to nema baš smisla... prvi top možeš odraditi na početku 4- 5-og kata....to je što se toga tiće...regao si se i odma bum tema s pitanjem koje uopce nema smisla,nisi ni pomislio da postoje već teme o treninzima cannabisa pa da ih pokušaš pronaci,procitati i u istima pitati što ti nije jasno...
Procitaj pravila foruma,predstavi nam se i onda kreni....ovako nece ići...sad bez kazne...iduci put karton...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nido1234 and CilI
27.03.2014
12
4
0
onda znaci nabolje jednom fim i super...ma jack sparow,nisam bas naiso na ovaka post koji sam ja pitao..znam ja kad ide fim i kad top al mene zanima dali se to moze napravi obadvoje..a sad i ja kontam sto kaze werdoze samo si ponistavam onda cu nabolje 2 fim i valjda ce to bit najbolje za napravit...p.s hvala vam pokusat cu vise nespostavljat nelogicna pitanja hahaha :tovarenje_banana:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Werdoze je u krivu... broj topiranja ili broj fima (što su dva razlićita oblika treniranja cannabisa) nema veze s velićinom headova,prije bi imalo veze s brojem headova...samo da smo naćisto
 
27.03.2014
12
4
0
tebi je to glupo jer razumijes sve...Supercropping, topping, dekapitacija, savijanje stabljike, FIM... nazovite kako želite...: sve je to treniranje biljke koji uzrokuje VELIKI stres (HST). Svaki puta vi fizički oštečujete biljku da biste ju trenirali, uzrokujete serije kemijskih i hormonskih promjena koje će rezultirati onome što svi mi očekujemo; VIŠE MJESTA ZA HEDOVE NA VAŠOJ BILJCI.
Postoje 2 glavne vrste HST-a
1) Topping (KROZ FIM METODU)
2) "SAKAČENJE STABLJIKE"
57386training13-thumb.jpg

57386training6-thumb.jpg


Ok, počet ćemo s topiranjem. Topiranje uključuje uklanjanje GLAVNOG VRHA sa biljke.
To uzrokuje mnogo promjena, rezlutirajući auksilnim grananjem novih glavnih vrhova. Kao kod diskusije iz prvog dijela, to je zato jer tamo nema generatora auksina iznad vrhova koji su uklonjeni. To inače rezlutira najmanje 2 "MJESTA ZA VRH" na mjestu gdje je trebao biti samo jedan

57386training8-thumb.jpg


Sljedeća vrsta topiranja zove se FIM metoda (FUCK I MISSED). To je, umjesto kompletnog uklanjanja vršnog dijela biljke, vi samo uklanjate POLA tog dijela., i izgleda kao da ste PROMAŠILI vrh. Ovo može rezultirati 3,4 ili više mjesta za vrhove na lokaciji.

DierWoll sa grasscity foruma, napravio je odličnu sliku koja ilustrira razliku između regularnog topiranja i FIM metode.
57386training9-thumb.jpg


Možete se zapitati: "ako FIM metoda producira više mjesta za hedove nego običan topping, zašto bi itko topirao svoje biljke??!
Sada ćemo baciti oko na pozitivne i negativne rezultate FIM protiv regularnog topiranja.

FIM
pozitiva.
1. Potencijalno producira više mjesta za hedove
2. Mnogo oprezna metoda
3. Održavate level konopa na istoj visini
4. ODLIČNO za male growove

- negativni dio
1. VELIKA mogučnost upropaštavanja- ako odrežete krivo NEĆETE dobiti rezultate koje očekujete
2. VELIKA mogučnost infekcije - folijarna izloženost
3. Višeputno ponavljanje
4. Dosta teško

TOPPING
-pozitivne
1. Brzo
2. Lako
3. Ne zahtjeva alat
4. Odlično za velike growove

-negativne
1. Manje mjesta za hedove nego kod FIM metode
2. Duže vrijeme za oporavak

FIM metoda generalno je poznata da proizvodi više mjesta za hedove nego obična topping metoda ali je definitivno više vremenski intezivna. Topping može biti jednostavan za korištenje, noktima otrgnete vrh biljke dok hodate kroz vašu baštu.. Za točnu FIM metodu, preciznost i alat moraju biti korištene za maksimalne rezultate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Jack sparow topiranje i fimanje ima veze sa velicinom hedova i kolicinom.Ako topiras ko budala i fimas neces dobit tolike kole ako ih recimo topiras i ostavis jel kontas?I kako ponistavas top sa fimom de mi to objasni ja te ne razumijem uopce.Ako topiras biljku imas 2 grane te dve grane mozes fimat i onda ces imat dvije isfimane grane pa kad natera grane koje si fimo mozes ih opet topat i tako unedogled.Nekako mi nema smisla to sto ti pricas.
 
27.03.2014
12
4
0
dde fimat cu i sve ok..mene samo zanima da dobijem kila i hedova i odma imam glupa pitanja....nisi ni ti sigurrno odma znao sve


tj,puno thc-a i puno kila..uglavnom hvala snacu se sam :sick: :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ante 1478

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Ako si početnik probaj prvi put odraditi uzgoj što jednostavnije,i ako hoćeš,i bez treninga,i pošto si u vanjskom uzgajanju,daj joj samo sunca,ponekad vode i malo gnojiva i bićeš sigurno zadovoljan,a bićeš bogatiji za mnogo iskustva,što najviše znači. Džaba sve ovo što piše,sve treba naučiti uz grow,u praksi,aa to ne može sve odjednom jer je veća vjerovatnoća da će nešto krenuti naopako.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Werdoze:
Fimanje je laicki receno cjepanje topa napola a topiranje je odstranjivanje kompletnog topa...kao na slici....ako ne shvacaš i dalje ja ti nemogu pomoći...a to što tebi nema smisla šta ja pricam samo cu ti reć da smanjiš tenzije po forumu jer s time što si rekao da višestruko topiranje rezultira manje headove pokazao si da nemaš neko znanje kojim se toliko khurciš...ok.... jer sam ja ipak u ovih 12 godina grownja uzgojio više biljaka i sorti nego si ti čevapa pojeo momak...





Nido:
..brate...svaka biljka kao i covijek ima određenu genetiku...kod po kojem ce rasti...ako covijek ima gene da izraste s plavom kosom zelenim ocima i metar i pola visine...onda je to tako i nikako drugacije....ista stvar je s biljkom...kolićina THC je takva kakva jest...imaš sorti koje mogu razviti veći postotak THC-a imaš sorti s manjim ili srednjim postotokom THC-a....razumiješ...
Kolićina uroda je nešto druga stvar ovisi o masu čimbenika od iskustva i znanja growera pa do same biljke i uvijeta u kojima živi...znaci želiš veći urod sadi više biljaka želiš velik postotak thc sadi takve sorte...
Shvaćaš li sad zašto ustvari ti pitaš gluposti...?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Vidite koje su to borbe...majke ti onda se tu još nade kenjuckat...još u 5 drugih tema mlati svoje pow jedva pocistio...shere s medom,peroksidom dobro da nije napisao da im plutonij treba dat...kurci se u svom dnevniku kako je viješz grower a biljke mu nisu cak ni prosjecne..

A ovaj s kilama i tako to...taj je lik prica za sebe..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nido1234 je napisao(la):
..mene samo zanima da dobijem kila i hedova i odma imam glupa pitanja...
tj,puno thc-a i puno kila..uglavnom hvala snacu se sam
ja uopste ovo nisam citao, stavio link da spomenem samo da tema postoji... kad malo da pogledam sada, a ono... :eek:hno:
tema za yard autoru predban
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.