Toplota sijalice i hladjenje 150W HPS, ventilatori, velicina boksa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.09.2015
10
1
3
35
Boks koji pravim je jos u izradi i razmisljam da napravim ili jedan velicine 90/50/140 ili da napravim manji koji staje u ormar velicine nekih 38/50/90
Sijalicu od 150w sam spojio na prigusnicu i upaljac po semi, radi sve super, kad je upalim posle 10ak sekundi krene da menja boju u jaku zutu i pocinje polako da se greje.
Nakon otprilike 30ak sekundi rada sijalica postaje bas ugrejana i nakon sto je ugasim onaj deo u njoj i dalje kao da gori (narandzastom bojom) i cuje se blago zujanje.
Da li ovo treba ovako da bude ili sam se ja istripovao?

Planiram da nakacim 2 ventilatora, 1 da duva ka sijalici (ubacivanje vazduha) a drugi od nje (izbacivanje), kako bi je hladio, jer nemam cooltube i nemam vise para da dogradjujem.
Da li bi temperatura boxa bila prevelika ako bih ga radio u 2. opciji, i da li je dovoljno staviti jos 1 ventilator kod biljki i 1 za ubacivanje vazduha, ili staviti samo 1 kod biljki i probusiti rupu za pasivno ubacivanje vazduha?
Koristicu PC ventove od 80mm.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
stvarno bi bilo ok da procitas pravilnik, lakse ce ti sve ici na forumu i necemo se ganjati po istom
Nema potrebe da citirate post ako odgovarate odmah nakon njega. Citira se ako se između vašeg posta i posta na koji odgovarate nalaze dugi postovi ili ako vaš odgovor prelazi na drugu stanu teme u odnosu na originalni post. U suprotnom samo bespotrebno duplirate postojeći tekst i doprinosite težoj preglednosti foruma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.