Trebam pomoć i savjet za postavljanje rasvjete i dostizanje potrebne temperature za growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.12.2015
2
0
1
28
Dakle,bio bih zahvalan kada bi mi netko dao prijedlog/savjet za postavljanje rasvjete za moj prvi growbox koji izradujem. Bit cu detaljan koliko mogu.
Izradujem grow box, poprilicno velik.dimenzije su 5m x 2,5m i visok je nesto vise od 2m,oko 2,10m. Citam po internetu da ,naravno,treba biti postignuta odredena temperatura u grow boxu za uzgoj,sto znaci da trebam kupiti lampe koje to postizu.ali,ja ne znam procijeniti koliko bi trebao lampi i kakve da bih to postigao pa me zanima prijedlog,barem otprilike koje i koliko lampi postaviti unutra.sve ce biti oblozeno "diamond"(tako mi je prodavac rekao da se zove)reflektirajucom folijom.za ventilaciju cu se snaci ali brine me ta temperatura i lampe oko kojih vidim razlicite ukuse kod ljudi glede vrste lampe/reflektora.
Pocetnik sam i pocinjem sa 20 biljaka,poprilicno dosta za pocetak pa trebam i dosta veliku pomoc. Takodjer bi mi trebala okvirna informacija o potrebnoj rasvjeti za prvu fazu razvoja biljke.. Hvala:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
1 pitanje, šta če ti toliki box? Za 20 biljaka dovoljno je 3m2 a kako si početnik pokušaj napraviti normalan box od 1m2. Ako zajebeš, manja je šteta.
Megalomanski za 1 put a i megalomanske savjete ne dijelomo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and nerp
07.12.2015
2
0
1
28
Da,ne treba toliko definitivno ali zelim napraviti sad veci kako kasnije ne bih trebao nadogradivati,lako ja sad slozim pregradu za manji prostor i iskorostim manji pa kasnije kad ce trebati vise oslobodim ali konstrukcija je takva.
I kako 1 m kvadratni? Kako ce 20 tegli kasnije stati u 1m kvadratni ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Pocetnik sam i pocinjem sa 20 biljaka,poprilicno dosta za pocetak pa trebam i dosta veliku pomoc.
iz pravilnika
Vaša stvar je koliko biljaka sadite, ali pošto je ova tačka prilicno delikatno pitanje, zamolili bi vas da na forumu ne prikazujete uzgoj vise od 10 različitih odraslih ženskih biljaka (maksimum, i to nikako više od 5 na istoj fotki). Ovo se pogotovo odnosi na outdoor uzgoj. Računajte da je u zemljama gde je uzgoj legalan dozvoljeno uzgajati 4 do 6 komada, pa nek vam to bude orijentir i neki optimalan broj.