Treniranje Automatic Kanabisa SUPER TOPIRANJE by CilI

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Cill rep+ za temu i način objašnjavanja. Do sada nisam nikad sadio automatike, ali za koji dan stavljam 5 kom od RQS. Shvatio sam baš kako je Jack rekao...klasično topiranje nadkon drugog kata i režem list drugog kata. Ako griješim ispravite, a ako ne vidit ćemo šta će biti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Podmornica

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
659
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
Ima prvi kat, drugi kat i krece treci, ne racunamo prva dva lista koja izadju iz semena, znaci 1 kat, 2 kat i pocetak 3 kata, seces jednu granu sa drugog kata i komplet treci kat, tako sam ja topirao, pogledaj dnevnik. ;)
A kontam da po specifikaciji ako je taj RQS preko 80cm da onda ce ti uspeti super topiranje, jer koliko sam ja skontao automatici moraju biti veci preko 80cm da bi uspelo produzeno vege 14-21, sad videcemo, inace srecno, dobar odabir, bas sam malopre dimio RQS i vozi li voziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :dada
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Supertopiranje je nova tehnika razvita 2013 godine. Nije bilo puno uradzenega supertopiranja, ono sto sam ja napravio i
ono sto cete VI vutrasi napravit. Supertopiranje se može upotrebiti isto za regularne sorte, mada sam je razvio
za autosorte. Istina je, da sam izbirao proizvodzace koji imaju 2 ili 3 generaciju
Autusorti. Time mislim, stabilniju sortu, vise thcja, jesu veći i dužu vege fazu glede
na prve automatike. Sad ti već idu autosi sto imaju THC 22% i vise.

Sta se tiče produžetka vege faze je to moje osobno zapazanje, može biti i produžetak flower
faze. Mada to nije toliko bitno, važno je da potom supertopiranja dobijemo 3 ili vise
glavnih grana, potom toga biljka dobije vise listova- zelena masa i to joj omogući
da ima veći koreninski sistem. Rezultat je veći donos suhog na biljku. I njezina životna
doba je dulja 14-21 dana, to je važno. One automatike sto sam ja imao, i koje sam supertopirao
so imali životni ciklus oko 90 dana, mada mislim da neki već idu do 100 dana.
Ako hoćete dobar rad/visok THC/ u autdooru morate kaliti same oko 01.04. i kada napravi prve
klicne liste od tada stejete još 80 - 90 dana do berbe. To je najbolje vremena za kvalitetne
budove, velike, tvrde, mirišljave, masne. Druga jaka postavka je priprema zemljišta i gnojenje.


Učimo svi ovde na forumu, i svima growerima jednu peticu sto marljivo vode svoje
dnevnike sa slikama tako da svi mi dopunjujemo i širimo znanje o growanju.
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Ako je tako, pratim te Jack- Sparrow ovog ljeta, radit cu isto što i ti, sad sam čitao o supertopiranju, pa imat cu 5 sjemenki , da Bog da da sve proklijaju :) 3 autosa pa cu vjerovatno super topirati jednog, jer je outdoor pa cu vidjeti. Uglavnom pratim te, evo twittera na vutri haha Follow
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
ovo moram isprobati,nevidim razloga da frkišem a za jednog dva automatka načiće se mjesta pa ako se pokaže ok prakticirati ću to a vjerujem da ina dosta koji sade automatike pa ako time i prinos bude veći onda je to ok,pozz inovatorima !!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Tukaj je slika kako seces za FIM, Topiranje in SuperTopiranje. Z rdeco je oznaceno SuperTopiranje.



Slike, kako se razgrana Critical Rapido Auto BF, ko ga treniras sa SuperTopiranjem.

245jbkz.jpg

2j1r28o.jpg

vg4l5d.jpg


Uzivajte u treningu :cool44:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ne govorim o fim-anju, pogledaj sliku što je Chill označio gdje se reže za "supertopiranje". Ista stvar kao topiranje, samo malo niže. O tome govorim.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
sad vise ni meni nije jasno.... daj objasni nam. mene je sad zbunilo, one žute točkice na slici, nije mi jasno.

:D

ovo mi jako treba jer ove godine mislim posadit 10 automatika i sve ih supertopirat, pa bi volio da mi bude jasno na vrijeme prije nego nešto zahebem
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
A šta ti nije jasno,zaboravi te žute toćke..one samo pokazuju gdje bi trebale niknut nove po topiranju....ti topneš sve zajedno sa listom... i to je to...kod normalnog topiranja potjeraju 2 nove grane i ako si topirao samo jednom rezultat je da imaš 2 glavne grane....a kod ovog Chillovog super topa rezultat je da uz 2 grane forimira se i treća pa imaš 3 glavne grane...odnosno iz jedne stabljike rastu 3

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.