U zemjli kupljenoj nesto gmiŽe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.12.2012
13
1
3
40
Pozdrav forumašima (1 post i odma problemi )

znaći stvar je sljedeća , presadio proklijale sjemenke u male tegle i uzeo zemlju za ruže ( čitao negdje da je jako dobra i za našu omiljenu biljku )

i tako danas ujutro malo gledao sta se zbiva kad mi je za oko upalo nešto malo bijelo što gmiže po zemlji u kojoj su presađene. Izgledaju kao lisne uši.

ostatak zemlje neiskorištene sam izbacio na balkon da se malo promrzne i da gamad ugine i to mi se čini da će biti riješeno ( nadam se barem )

ali ostaje pitanje ŠTO SAD ČINITI SA TEK IZRASLIM BILJKAMA U TOJ ZEMLJI ???

čitao sam ono za luk i češnjak ali ako to počnem po njima rokat kakve bi to mogle posljedice imati za tek izašle biljčice
 
17.12.2012
13
1
3
40
Našao sam prikladan recept za suzbijanje lisnih ušiju , kopriva . e pošto je nema svježe može ići i suha kopriva u odnosu 1/10 sa vodom da odstoji 24 sata u vodi i onda sa procijeđenom vodom pošpricat i sami od sebe će nestat (tako piše )
UGLAVNOM GDJE MOGU NABAVITI SUHU KOPRIVU U ZAGREBU ??
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
U zemlji kupljenoj nesto gmize
radoznalo se sagnuh nize
i gle cuda nesto bjelo
zvapolji mi biljoze, zacijelo

Da li su to lisne usi
lisne usi - sve se pusi
tako malen, tako bijeli
moze biti crvic cijeli

Sta god da je neka te ne brine. Sve je to prirodom dato :)
Smrzavanjem im usporavas metabolizam, ali ih ne ubijas, parom ih neutralisi (kako sam to lijepo napisao, neutralisi)
Moglo bi ovo kod Hook-a u naduvane, gdje im je i mjesto :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gori
17.12.2012
13
1
3
40
hvala na odgovoru i prikladnom pjesmuljku.-)

@BLADE- pročitao sam taj link i sve razumio ali je stvar u tome što nisu po lišču ( JER IH JEDVA IMAJU 4 LISTA ) nego u zemlji a ne znam kako bi se luk i češnjak odrazio na korijen malih biljčica

Uglavnom našao sam čaj od 100% koprive pa ću pokušati to riješiti s koprivom pa vam javim skoro kako je to završilo
uskoro otvaram i dnevnik uzgoja sa podacima , bit će ovo nadam se bolestan grow ..... oOVO ĆE BITI DOBAR GROW PREDOSJEĆAAAAAAAAAM
 
12.12.2012
7
0
0
36
imam ja koprive oko svoje kuce u proljece koliko ti srce zeli,mogu ti nabrat cjeli kamion,sad neznam dali ima sta zalutalog,bas me zanima pogledat cu sutra,
gamad sprzi toplinom,nekom lampom,ja odem u sumu po zemlju ali je moram cistit dugo,ili ako imas i jednu biljku viska musku nesto,to sve istrgaj i pusti u zemlji da truli.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
a da ides linijom manjeg otpora-tipa-kupis novu,kvalitetnu zemlju i krenes ispocetka?
 
17.12.2012
13
1
3
40
POZDRAV EKIPO

da javim samo da sam uspio sa koprivom( čaj od koprive -time sam ih zalio- a ostatak lišća koji sam koristio za čaj sam malo posuo po zemlji ) riješiti problem. stvarno nema tragova malih žutih smradova
Ostatak zemlje koja je bila "zaražena" sam propario ( al sam se nahebo, kojih sat vremena sam na dva lonca pario zemlju sa mrežom aluminijskom ) i nema šanse da će se smradovi pojaviti ( barem ne bi trebali po nekoj logici )
nadam se da sam malo pomogao glede suzbijanja ušiju

peace i pozdrav