Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
zlavjestica je napisao(la):
jesu li davali kakve lijekove za razrjedjivanje krvi-antikoagulansi ?
i ta bol koja se pojavljuje nakon uzimanja-koliko se razlikuje od klasichnih bolova koje osjechas kao posljedicu bolesti/stanja?.ili je to ista bol i isti intenzitet?
evo solidna stranica na kojoj je opisano djelovanje razlichitih sorti-sa naglaskom na medicinu.
http://www.leafly.com/explore

ulje sjemena konoplje je dobro za imunitet ( dosta pacijenata sa karcinomom ga uzima kao pomoch pri oporavku od kemo )..ulje crnog kima takodjer...ulje origana se chesto spominje u zadnje vrijeme takodjer..
za ishranu znash i sama shto se preporucha..jedino shto bih dodala su bazga ,aronija i brusnica.
+ stvarno je bitno da se pokushash chim vishe opushtati i shto vishe kvalitetnog nochnog sna..stres je okidach i on zna srushiti imunoloshki sistem i savrsheno zdravim ljudima..
+ solidan link o imunitetu ( tu prodaju nekakve e-kapi ..o kojima nishta ne znam..ali je opshiran txt na temu imuniteta ) i prirodnih nachina-ljekova za popravljanje imuniteta..
http://eserihija.com/detaljne-instrukcije-za-jacanje-imunog-sistema/
Evo, ovo sam dobivala prije operacije:
Ketocef 1,5g, Garamicin 2x120g, Medazol 3x500mg, Cipromed 2x500mg, analgetici (voltaren injekcije, kad su predlagali tramal onda sam jednostavno trpila bol jer sam čula da se na tramal lako navući, ali mislim da sam malo "makla" od bolova...), Fraxiparin 0,6 ml /16 dana
Nakon operacije dobivala sam:
Medazol 3x500 mg, klindamicin 4x600 mg, Garamicin 3x80mg

E sad, nešto s krvi nije bilo baš kako treba, trombociti su bili 584, fibrinogen 5,56 pa sam dobivala svaki dan fraxiparin injekcije za to.

Što se tiče reakcije na ulje, prvi put kad sam uzela imala sam žareće bolove, ono baš je peklo. Poslije toga, sad kad uzimam manje doze, javlja se žarenje. To žarenje nije slično bolovima koji me pate.
Jedina stvar koja me malo podsjeća na poznatu bol je osjećaj u želucu, onako kao da mi netko grebe po želucu i to mi na momente baš stvara nagon za povraćanjem. Tako nešto mi se dogodilo tijekom carskog reza, ali mislim da to nije zabrinjavajuće.

Jučer popodne su me uhvatili bolovi u trbuhu, uzela sam svoju minimalnu dozu (samo polizala čačkalicu) i umirila se. Pojavilo se skroz minimalno žarenje na području jajnika i maternice. Bol se smanjila. Dva sata kasnije uzela sam opet, ovaj put veličina zrnca pijeska i jače je žario baš desni jajnik. Jutros se bolje osjećam, nema bolova. Osjećam i da počinjem stvarati toleranciju na ulje. Danas ću uzeti veću dozu, opet u popodnevnim satima.

Čisto za eksperiment, dala sam i mužu poštenu dozu :kiss: ali njemu to ništa posebno nije djelovalo, samo je lijepo odpajkio. :mrtva_banana:
Dok recimo brat od tog našeg kolege koji nam pravi ulje, on je isto par puta povraćao. I taj brat i ja smo obadvoje iscijeđeni i mršavi, pa možda zato.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
zlavještica, super mi je ova stranica što si mi dala s popisom biljki za medicinsko djelovanje. Tako nešto sam tražila, da mi je na jednom mjestu i medicinsko djelovanje, ali i psihoaktivni učinak. Hvala! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Evo, samo još da napišem što sam sve koristila i što koristim za jačanje organizma. Nadam se da će nekome pomoći.

Dakle, prvo bih krenula s problematikom crijeva. S obzirom na celijakiju i agresivnu antibiotsku terapiju, gotovo pa je bila nemoguća misija da išta pojedem, a i to malo što bih pojela, odmah je izašlo van.
Prva stvar koja mi je pomogla da mi se crijeva do kraja ne unište je VIP probiotik. U bolnici sam svaki dan uzimala probiotike.
Drugo, kad sam došla kući, jedino što sam mogla jesti bila je domaća slanina, ali baš ona sapunjara, bijela. Imala sam osjećaj da mi podmazuje crijeva.
Zatim sam počela piti 3, 4 šalice dnevno čaja od korijena bijelog sljeza i navečer sam stavljala lanene sjemenke u vodu i ujutro sam to natašte jela.
Dakle, skužila sam da sve što ima jako puno sluzi, ima odličan učinak na crijeva.
Protiv bolova pomagala mi je naribana cikla i mrkva.
I na kraju, apsolutni pobjednik u problematici crijeva je PRO BALANS. To su tabletice koje u sebi sadrže ekstrakt paprene metvice, kamilice, cink, b vitamin i probiotike. Sve ovo što sam koristila bilo je ok u smislu da nije bilo proljeva, ali budući da sam imala po 4 stolice dnevno, jednostavno organizam ništa nije stigao iskoristiti iz hrane. Pro balans u roku od 1 dana smirio je moju probavu i sad imam normalnu stolicu.

Evo, to je što se tiče crijeva. Kasnije ću napisati ostalo, sad moram ići!
Pozdrav svima!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nezgodno mi je preporuchiti da pokushash pushiti kanabis..pogotovo kada znam da nemash nishta iz svog uzgoja..ali..mislim da bi vrijedilo pokushati..
idealno bi bilo kada bi imala vaporizator ( mozhe se i elektronska cigareta iskoristiti-malo jacha baterija i grijach i homemade glicerinsko ulje sa kanabisom se mozhe koristiti )
https://www.youtube.com/watch?v=9YLhkfnu-Zc

a priprema samog ulja je jednostavna stvar:
uzme se chisti tekuchi glicerin u apoteci .
izmrvi se osusheni kvalitetni cvijet..
sve skupa pomjeshati dobro u malenoj staklenci i ostaviti na mrachnom mjestu cca 70dana..povremeno protresti i/ili nekakvim shtapichem par puta promjeshati i malo gnjechiti.
nakon shto je odstajalo..mozhete ga procijediti i staviti u pechnicu na temperaturu 70-90°C cca 30minuta...ili ista shema samo neprocijedjeno ide u pechnicu..
svakako ga treba kvalitetno procijediti-da ne bude sitnih mrvica u samoj tinkturi koja che ichi u e cigaretu.
(takav recept znam.ali..budem potrazhila sa youtubea neki filmich o tome )
evo neshto slichno-principje isti :
https://www.youtube.com/watch?v=Njp7aynB4tw
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Kao što sam rekla, napisat ću ostale dodatke koje koristim za jačanje organizma.
Od "službenih" lijekova koristim Ferum zbog niskog željeza.
Osim toga, moj svakodnevni program uključuje i:

1. Ulje konoplje, hladno prešano
2. Kokosovo ulje, hladno prešano
3. VIP probiotik, 1 čaša dnevno

4. Evine kapi, tinktura vrkute i konopljike, izvrsna stvar za regulaciju ženskih hormona - 1 dnevno, 30 kapi
5. Mješavina noni + aloja, oko 3 puta dnevno, meni pomaže za otvaranje apetita
6. Multivitamin, kao najbolji su mi se pokazali Postnatal u vrećicama
7. Feropip - medni sirup koji se sastoji od medljikovca, ekstrakta listova koprive, ekstrakta korijena peršina, vitamina c i željeza; dvije čajne žlice otopim u šalici sojinog mlijeka
8. Propolis + pčelinja pelud
9. B vitamini
10. Čaj od stolisnika, 2-3 šalice dnevno

Inače, postoji jedan izvrstan recept za jačanje krvi, njega sam koristila prije godinu dana i odličan mi je bio, uskoro ću ga opet praviti. Sastoji se od cikle, mrkve, jabuke, limuna i meda. Povrće i voće se sitno nariba (ili stavi u sokovnik), pomiješa s medom, tijekom 24h povremeno se promiješa i zatim se pije do deci svako jutro na tašte.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Jučer me samo iznenada presjekla bol. I najmanji pokret razdirao mi je utrobu. Nevjerojatno kako se bolovi pogoršaju u određene dane ciklusa.
Oko 3 popodne uzela sam dozu, do sada najveću, uzela sam i više nego prvi put. Nakon otprilike pola sata bol je nestala, odmah sam ustala, jela (za slučaj da me uhvati povraćanje) i nakon toga izašla van, šetala sam dvorištem jer ste mi savjetovali fizičku aktivnost. Nakon sat, sat i pol osjetila sam laganu obamrlost i usporenost, ali to je bilo sve. Bila sam tako sretna!
Oko 9 navečer opet sam osjetila da se bolovi vraćaju, pa sam opet uzela skroz malo. Ovaj put na dvije tri sekunde osjetila sam žarenje u donjem dijelu trbuha i kao da me više oduzelo. Uzela sam knjigu, čitala sam, malo hodala po kući i oko pola 11 otišla spavati, bez ikakvih bolova.

Za sada je sve ok, ali ako osjetim bolove, uzet ću malu dozu.

Otkada mi se sve ovo izdogađalo u zadnjih 5 mjeseci, kao da sam u nekakvom stanju hibernacije. Ima dana kad budem sretna, imam osjećaj da ću biti kao prije, da mi je samo nebo granica, a onda čak i nekoliko sati kasnije bol me prikuje za krevet i sva moja nadanja u trenu se rasplinu.
Zbog toga, kao da se više ne usudim živjeti. Ili kao da više ni ne znam kako živjeti. Osjećam da, ako danas krenem maštati i planirati, već sutra strefit će me neki meteor. Kao da mi je stalno nož nad glavom.
Zašto ovo pišem. Zato što proces ozdravljenja više nije samo krpanje pukotina koje ne funkcioniraju, nego nešto puno više. Da bih potpuno ozdravila, ja trebam ponovo pronaći sebe, a nigdje ne piše kako se to radi.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Poz
Drago mi je da se polako opustas i "sinkroniziras" samu sebe sa uljem. Dosta brzo se privikavas i trebalo bi ic na bolje polako.
Izgleda mi da sva ta sranja koja ti se dogadjaju su poceli udarat na psihu i te promjene raspolozenja zvuce kao neki oblik depresije. To ces morat rijesit sama sa sobom nekako, ili cak uz pomoc/razgovor neke osobe kompetentne za tako nesto. Tesko je rjesavat fizicke probleme dok ti duh nije zdrav...i to bi moglo usporit cijeli proces ozdravljenja, jer i bolovi nekada znaju biti psihosomatski.
Da ne duzim puno i ne trkeljam bezveze :) ... to trganje i bolovi, ja bi trazio drugo misljenje od drugog doktora, po mogucnosti napravit kontrolu u nekoj privatnoj poliklinici....ako imas novaca za tako nesto. Ako je to stvarno normalno da te toliko boli, onda bi se pozabavio tvojim psihickim stanjem...to moras rjesit cim prije sama ili uz neciju pomoc da ti pomogne da sama sebi pomognes :) .... neznam dal zvucim suvislo....neznam ni sam kako da srocim recenicu hehhe...nemoj zamjerit :) Znam kako se osjecas(psihicki) pa zato i pisem to. Ulje/cannabis nekada zna i negativno utjecat ako ces ga koristit dok si u takvom psihickom stanju tj. zna inicirat jos jace depresivno stanje(ponekad).

Svu srecu ti zelim....vidim da ne odustajes i da grabis naprijed....bit ce sve ok ;)
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Pa da, ovi doktori u mjestu gdje živim rekli su mi da to mora boliti jer eto, dvije operacije, sad su tu i priraslice i to je tako i to će tako biti. Ja to nikako nisam mogla prihvatiti. Moja mama imala je nekoliko operacija, jednu ginekološku i tek povremeno zna osjetiti bol od priraslica. Nisam mogla prihvatiti da je to normalno jer nije normalno.
Zbog toga sam i potražila drugo mišljenje, privatno sam prije nekoliko dana bila kod jedne super doktorice koja je color doplerom to sve detaljno ispregledala i ona mi je i rekla da imam dvije zamućene ciste na desnom jajniku i da je to najvjerojatnije endometrioza, ali da svakako još izvadim marker ca 125.
Moj ginekolog je rekao da dođem idući tjedan.
Da, utječe mi to sve na psihu, nikako da krenem dalje, samo želim normalno živjeti. Koliko sam čitala na netu iskustva žena koje imaju endometriozu, to boli. Ja se ipak nadam da će ta cista nestati i da će mi dati nekakvu terapiju koja će to sve regulirati.
Za pola godine vraćam se na posao, strah me da će me uvijek ovako boljeti, da ću stalno biti ovako umorna, jednostavno ne znam kako ću sve balansirati ako se budem ovako osjećala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Ja se bas ne razumijem u medicinu tako da neznam tocno sto je endometrioza, ali vjerujem da ulje moze samo pomoc. Vidla si i sama da te manje boli ili cak ne boli sa vremena na vrijeme....a tek si krenula sa uljem ;) Ocito ce morat proc neko vrijeme a u medjuvremenu rijesi te markere sa ginichem i nek te savjetuje sto i kako dalje ;)
Po meni je psiha jednako velik problem kao i tvoji fizicki problemi, makar mi to djeluje samo privremeno zbog svega sto se desava i psiha ti je dosla do granice kad pocinje popustat, sto nije ni cudo, ali nista nerjesivo ;) Kad to rjesis sve ostalo ce ici puno brze. Samo pozitivno...korak po korak.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
i ja sam bash jucher slushala o sluchaju gdje je nakon carskog reza doshlo do zapetljanja crijeva ( oni danas znaju sve povaditi-cisto da iskontroliraju utrobu kada vech otvaraju..i onda..kada vrachaju nazad..mozhe dochi do zapetljanja i slichnih problema..) ..neki od simptoma su slichni tvojima- bol,muchnina,slabost..a zhena je prije toga bila sportashica-trenerica..ta komplikacija ju je svela na 37kg..jedva prezhivjela zhena..drzhali ju na zaraznom..itd..itd.. + znamo da doktori chesto prikrivaju greshke kolega..paaa...fakat nebi bilo loshe da netko neovisan pogleda malo to sve skupa..

a shto kazhesh da trazhish sebe..to je normalno..dapache..dobro je da ovu muku koristish za svoj rast..iz toga mozhesh izachi samo jacha i sigurnija u sebe..hebiga.nekada tako jednostavno treba biti..samo je bitno svaku situaciju iskoristiti najbolje moguche i u najpozitivnijem moguchem smjeru..

negdje sam vech spominjala efekt terapeutskih vrtova..pa ..eto..mozhda bi trebala chim prije pocheti sa svojim uzgojem..to je zachudjujuche umirujuch i zadovoljavajuch hobi..a sve u cilju dobijanja lijeka = ugodno sa korisnim + novo znanje-kojim chesh mochi i pomochi nekome..
( vech i oviom temom pomazhesh nekome tko che dochi na forum u potrazi za odgovorima na slichna pitanja i probleme koje tebe muche..eto..josh jedna pozitiva u svemu. :) )
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
@Moj put ulje ce ti sigurno pruziti opustanje jos kad bi si pomogla da negledas i nerazmisljas previse u naprijed o onome sto se jos nije desilo vjerujem da bi bila puno mirnija i opustenija i samim time bi se uspijevala vise odmoriti a to sto se osjecas umorno nemoze biti normalnija stvar nakon toliko muke i dijagnoza i na to sve jos i bebaca a on crpi ogromno puno energije tako da nemoj si zadavati prevelike ciljeve jer u ovom periodu jednostavno je gotovo nemoguce ne osjecat se umorno i zdravim zenama a di je jos sve to kroz sta si ti prosla

zivi dan za dan koristi svaki moguci momenat da cinis nesto sto te cini sretnom a o poslu i mogucim zapletima ces misliti kad za to dodje vrijeme to bi bila najbolja terapija kad bi mogla sprovest u djelo jer psiha je mocno oruzje ali na tebi je kako ces ga iskoristiti
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
zlavjestica je napisao(la):
i ja sam bash jucher slushala o sluchaju gdje je nakon carskog reza doshlo do zapetljanja crijeva ( oni danas znaju sve povaditi-cisto da iskontroliraju utrobu kada vech otvaraju..i onda..kada vrachaju nazad..mozhe dochi do zapetljanja i slichnih problema..) ..neki od simptoma su slichni tvojima- bol,muchnina,slabost..a zhena je prije toga bila sportashica-trenerica..ta komplikacija ju je svela na 37kg..jedva prezhivjela zhena..drzhali ju na zaraznom..itd..itd.. + znamo da doktori chesto prikrivaju greshke kolega..paaa...fakat nebi bilo loshe da netko neovisan pogleda malo to sve skupa..

a shto kazhesh da trazhish sebe..to je normalno..dapache..dobro je da ovu muku koristish za svoj rast..iz toga mozhesh izachi samo jacha i sigurnija u sebe..hebiga.nekada tako jednostavno treba biti..samo je bitno svaku situaciju iskoristiti najbolje moguche i u najpozitivnijem moguchem smjeru..

negdje sam vech spominjala efekt terapeutskih vrtova..pa ..eto..mozhda bi trebala chim prije pocheti sa svojim uzgojem..to je zachudjujuche umirujuch i zadovoljavajuch hobi..a sve u cilju dobijanja lijeka = ugodno sa korisnim + novo znanje-kojim chesh mochi i pomochi nekome..
( vech i oviom temom pomazhesh nekome tko che dochi na forum u potrazi za odgovorima na slichna pitanja i probleme koje tebe muche..eto..josh jedna pozitiva u svemu. :) )
To mi je poznato s crijevima. Zapravo, nakon svakog otvaranja trbušne šupljine dolazi do stvaranja priraslica. To je nešto kao divlje tkivo koje se stvara oko organa. Rast i veličina priraslica drugačiji je od osobe do osobe. Netko to ni ne osjeti, dok kod nekoga to divlje tkivo baš divlja, pritišće okolne organe ili ih čak spaja (npr. jajnik spoji s crijevima). Zbog toga je čest zapletaj crijeva, priraslice sve više i više pritišću crijevo sve dok ne dođe do potpune opstrukcije.
Jedini "lijek" je ponovno otvaranje trbušne šupljine i uklanjanje priraslica. No problem je što su priraslice posljedica operacije tako da one opet nastaju i zapravo se vrtiš u začaranom krugu.
Mene je internist upozorio da moram paziti na crijeva jer moje tanko crijevo je šivano tijekom operacije, ne smijem unijeti niti malo glutena i poželjno je svaki dan jesti vlaknastu hranu. To valjda koliko toliko pomaže da ne dođe do zapletaja. Imala sam poslije operacije baš bolove od crijeva, čak sam sumnjala da imam ulcerozni kolitis ili Crohna, baš je bilo gadno. Ali Bogu hvala, crijeva su ok.

Budući da sam do prije mjesec dana dojila, nisam ni imala prava krvarenja. Inače, kod dojilja je čest slučaj da mjesečno krvarenje izostane sve dok doje. Naravno, kod nekih dojilja ciklus i tijekom dojenja bude normalan i uredan.
Kod mene je bilo nešto između :vb_kez: (kod mene je uvijek nešto čudno), samo bi se pojavio spoting u sredini ciklusa i na kraju ciklusa (ako ga tako mogu nazvati). Nije bilo krvarenja, ali bolilo je kao najbolnije menstruacije. :(
Tako sam zapravo skužila da je ta bol povezana s ciklusom i da se očito radi o ginekološkom problemu, ali eto, dok prođeš ove doktore koji te samo otkantaju, dok dođeš do prave osobe ciste već narastu...

Jedan od mojih hobija bilo je vrtlarenje. Imam jedan komad zemlje na kojemu zadnje četiri godine sadim povrće. Sve ekološki, bez ikakvih otrova i hormona i hibrida. Poznata mi je ta briga za biljke i uživanje u rastu i plodovima.
Ali u toj sam nekakvoj, nadam se samo fazi u kojoj tražim onaj osjećaj zadovoljstva i sreće dok nešto radiš...
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
mario339 je napisao(la):
@Moj put ulje ce ti sigurno pruziti opustanje jos kad bi si pomogla da negledas i nerazmisljas previse u naprijed o onome sto se jos nije desilo vjerujem da bi bila puno mirnija i opustenija i samim time bi se uspijevala vise odmoriti a to sto se osjecas umorno nemoze biti normalnija stvar nakon toliko muke i dijagnoza i na to sve jos i bebaca a on crpi ogromno puno energije tako da nemoj si zadavati prevelike ciljeve jer u ovom periodu jednostavno je gotovo nemoguce ne osjecat se umorno i zdravim zenama a di je jos sve to kroz sta si ti prosla

zivi dan za dan koristi svaki moguci momenat da cinis nesto sto te cini sretnom a o poslu i mogucim zapletima ces misliti kad za to dodje vrijeme to bi bila najbolja terapija kad bi mogla sprovest u djelo jer psiha je mocno oruzje ali na tebi je kako ces ga iskoristiti

Ti mene tako jako podsjećaš ma moju mamu. Kao da njene riječi čitam.
Da, još uvijek sam sva u tome, u tim doživljajima, grču, strahu. Čak i kad ne boli, ne mogu se opustiti jer me strah da će me baš sad zaboljeti.
Ljudi su najgore beštije, nema toga što ne možemo izdržati. Iznaći ću snagu da budem bolja osoba, bolja u smislu da razmišljam pozitivno i da se prestanem trovati negativom.
Hvala ti, tvoje riječi me uvijek dotaknu.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Samo kratak izvještaj o jučerašnjem danu. Od 3 popodne do 8 navečer morala sam uzeti u 3 navrata po malo ulja. Primijetila sam da lakše podnosim ulje kad sam budna i u pokretu. Tada nema žarenja ni mučnine. Navečer me baš oduzme. Nisam se ništa naspavala, stalno sam se budila. Par puta probudio me osjećaj da ne mogu disati, oko 2, 3 puta žarenje u trbuhu i mučnina.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pazi ako uzimas vise malih doza dnevno mozes se lako zeznuti jer malo po malo i nakupi se odredjena doza koja te onda navecer vrlo lako prebaci al jos malo pa ce i to proci kad se organizam privikne neces biti toliko osjetljiva...moram vidit sa mamom dali je ona imala to zarenje posto se nesjecam da mi je spominjala