Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
i toj curi su rekli da pripazi na gluten tj.da minimalizira unos glutena..te chak i kako je moguche da je..ili che..razviti alergiju na gluten (???)..chisto da se covjek zapita kojeg vraga idu josh i na taj eksplorativni dio zahvata.. kada su vech moguchi ovakvi problemi..sam carski rez zna ostaviti neke nezheljene posljedice pa zashto josh dodatno izazivati vraga" ??

nego..shto se tog zharenja tiche..mislish li da postoji moguchnost da taj osjechaj zharenja dolazi iz zheludca?..ochito si se nashla u uzhasno stresnoj situaciji + nezadovoljna si time kako ide tvoj oporavak..pa je moguche da si i neki oblik gastritisa navukla..a to zna biti uzhasno neugodno ( ja sam gubila svjest od bolova izazvanih napadom gastritisa..a kada mi se to prvi puta pojavilo..osjechaj je bio kao da mi se..ne znam..jetra ili bubreg rasprsnuo u utrobi..nepodnoshljiva bol,preznojavanje i krachi periodi bez svijesti +josh kada panika nastane-prije nego saznash shto je u pitanju= strava&uzhas ) + mozhda podsvjesno imash i neke strahove..generalno stresna situacija..a to je savrshena podloga za gastritis..

pa..ako vech znash da je vrtlarenje i briga o biljkama neshto shto ti pruzha zadovoljstvo..onda bi stvarno trebala taj vrt prenjeti u svoja "4 zida" ...indoor uzgoj nije toliko kompliciran..
trebash svega 1-1,5 x 1-1,5m prostora..mozhesh napraviti box od knaufa-u kutu prostorije...koji ti kasnije mozhe sluzhiti i kao ormar..a to che ti dati taj kontakt sa prirodom-biljkama=smirenje + ako te hobi uhvati..kao shto je uhvatio vechinu nas...pochet che ti okupirati misli..a to je.mozhda..bash ono shto trebash- distrakcija od svakodnevice-boli i djeteta..jer..koliko god uzhivash u majchinstvu..to nije sve shto trebash..i ne trebash se osjechati loshe ukoliko ponekad trebash/zhelish pobjechi od toga..zhelim rechi..mozhda bi ti godilo neshto uza shto chesh malo otkachiti od misli kojima si sada potpuno obuzeta..
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
zlavjestica je napisao(la):
i toj curi su rekli da pripazi na gluten tj.da minimalizira unos glutena..te chak i kako je moguche da je..ili che..razviti alergiju na gluten (???)..chisto da se covjek zapita kojeg vraga idu josh i na taj eksplorativni dio zahvata.. kada su vech moguchi ovakvi problemi..sam carski rez zna ostaviti neke nezheljene posljedice pa zashto josh dodatno izazivati vraga" ??

nego..shto se tog zharenja tiche..mislish li da postoji moguchnost da taj osjechaj zharenja dolazi iz zheludca?..ochito si se nashla u uzhasno stresnoj situaciji + nezadovoljna si time kako ide tvoj oporavak..pa je moguche da si i neki oblik gastritisa navukla..a to zna biti uzhasno neugodno ( ja sam gubila svjest od bolova izazvanih napadom gastritisa..a kada mi se to prvi puta pojavilo..osjechaj je bio kao da mi se..ne znam..jetra ili bubreg rasprsnuo u utrobi..nepodnoshljiva bol,preznojavanje i krachi periodi bez svijesti +josh kada panika nastane-prije nego saznash shto je u pitanju= strava&uzhas ) + mozhda podsvjesno imash i neke strahove..generalno stresna situacija..a to je savrshena podloga za gastritis..

pa..ako vech znash da je vrtlarenje i briga o biljkama neshto shto ti pruzha zadovoljstvo..onda bi stvarno trebala taj vrt prenjeti u svoja "4 zida" ...indoor uzgoj nije toliko kompliciran..
trebash svega 1-1,5 x 1-1,5m prostora..mozhesh napraviti box od knaufa-u kutu prostorije...koji ti kasnije mozhe sluzhiti i kao ormar..a to che ti dati taj kontakt sa prirodom-biljkama=smirenje + ako te hobi uhvati..kao shto je uhvatio vechinu nas...pochet che ti okupirati misli..a to je.mozhda..bash ono shto trebash- distrakcija od svakodnevice-boli i djeteta..jer..koliko god uzhivash u majchinstvu..to nije sve shto trebash..i ne trebash se osjechati loshe ukoliko ponekad trebash/zhelish pobjechi od toga..zhelim rechi..mozhda bi ti godilo neshto uza shto chesh malo otkachiti od misli kojima si sada potpuno obuzeta..
Ja imam celijakiju, dvije godine sam na bezglutenskoj dijeti, meni je zbog toga rekao. Ne kužim zašto su i toj curi to rekli.
Ja sam generalno razvila neopisivu odbojnost prema sustavu. Početak te odbojnosti bio je kada sam počela raditi. Moj prvi posao bio je u prosvjeti. Kad sam skužila da se prema djeci trebaš odnositi kao prema stoci, lijepo sam podigla sidro i našla posao u drugoj branši. Ja možda sustav nisam kužila kada sam bila dijete, ali sad kad sam ja postala dio sustava koji odgaja i obrazuje tuđu djecu, shvatila sam koliko je cijeli taj koncept odnosa prema ljudima bolestan i neljudski. Čast izuzecima.
Ista stvar dogodila se s tom mojom nesretnom celijakijom. Stalno sam imala probavne tegobe i užasan umor. Ja sam sebi sama dijagnosticirala celijakiju, jedva sam dobila "dozvolu" za biopsiju koja je, naravno to potvrdila. Do tada, doktori su me uvjeravali da me tibo buba zato što sam krhka i osjetljiva.
Ista stvar i sada. O.K., razumijem, liječnicima je potrebno da stvore distancu, ali postoji velika razlika između profesionalne distance i bezobrazluka. Ne znam zašto je to tako?
Imam gastritis. Znam točno o čemu govoriš, to je užas kad te uhvati napadaj. Ovo što osjetim ipak nije to.
Gastritis i celijakija su jedan od bitnih razloga zašto koristim ulje.
Evo, na primjer, kako su izgledali dani kada boli - popijem analgetik, analgetik mi sjedne na želudac, želudac boli toliko neizdrživo da ne mogu ništa jesti, a i crijeva mi ne budu baš kako treba, pa zbog toga pijem lijek za želudac i za crijeva i tako svako malo.
I tako se stalno vrtiš u krug i truješ i postaješ sve više ovisan o sustavu koji te ubija.
Sada, kad boli, popijem ulje i to je to.

To za uzgoj je sigurno da ću krenuti. Jedino što ne znam kakvu točno "robu" imam. Ako je roba ok, onda bih te sjemenke posijala.

Vidiš kako žena ženu razumije. :thumb: Tako je, slažem se s tobom, treba misliti na sebe na najbolji mogući način. :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hahahahha pa svi mi koji imamo malo vishe "posla" po bolnicama razvijemo odbojnost prema sustavu..kod mene je to doshlo do te mjere da sam nervozna i nadr**na chim udjem u bolnicu..tlak mi skochi..odmah napetost u vratu i ramenima..itd.
+ kada vidim jadne ljude kako se ponizno odnose spram lijechnika..u nadi da che ovaj bolje obaviti svoj posao..uffff...pa sestre koje si daju za pravo zabadati nos tamo gdje im stvarno nije mjesto..ili..ovo je chesto u mom gradu..slushati lijechnike kako indirektno ( a sve cheshche direktno ) pljuju jedni po drugima..osporavaju struchnost kolega..kao da im nije jasno da su oni ovdje zbog pacijenata..nismo mi tamo zbog njih ( iako..mi smo ti koji njih trebamo ...oni to nebi trebali koristit na nachin na koji chesto koriste-kao jeftini junk/fast food za svoj bolesno gojazni ego )..
jasno je meni da oni trebaju sachuvati i sebe..ne mogu se troshiti emotivno na poslu..ne mogu si to dozvoliti..izgorili bi ...ali hebemu..ne moraju se ponashati ni kao da su na stochnoj pijaci..
+nasha je greshka shto nismo oshtriji prema njima..kada bi oni postali malo ranjiviji ( kada bi ih mi tuzhakali za bash svaku svinjariju i/ili i najmanji neprofesionalizam )..to bi ih natjeralo da osvjeste neke svoje postupke/rijechi..ali eto..kod nas se ljudi josh uvijek odnose prema njima kao prema bozhanstvima..prinose im zhrtve..ne usude se posumnjati u tochnost dijagnoze..ma ljudi se jedva usude ishta i pitati lijechnika-posebno specijaliste po bolnicama..jer..oni su jaaako zaposleni..oni se toooliko zhrtvuju za nas..oni rade u ludim smjenama itd...
+ organizacijski neshto ne shtima po bolnicama ..npr. nebuloza novog sistema trijazhe po hitnim traktovima :sestra izmjeri tlak ..postavi 1- pitanja.izmjeri temperaturu..i..shibaj u chekaonicu..totalni laik i kreten zna da to nije dovoljno za procjenu nechijeg stanja..ma nije dovoljno ni za procjenu stabilnosti i vitalnih znakova..ali eto..takva je nova (re)organizacija..pa imamo sluchajeve gdje ljudi od 89 godina sjede u hladnim chekaonicama satima..samo kako bi primili injekciju za alergiju..na kraju se starac prehladi i eto josh vecheg sranja..pobrkani prioriteti i manjak ljudskosti..+ ..da budemo objektivni-fali njima i ljudi-osoblja..ali..zar na bolesnima da se lome prorachunski deficiti ?

no..eto.mi svi sjedimo doma i chudom se chudimo u kakvoj drzhavi zhivimo..meni na zhivce ide i sam spomen teorija zavjere..ali...u ovakvoj situaciji kakva je RH zadnjih par godina..da se ljudi nisu ni jednom digli na noge..zaista ne znam shto da mislim vishe..mozhda nam fakat stavljaju neshto u vodu..

nishta..ne preostaje nam nishta drugo nego ona "uzdaj se u se i u svoje kljuse" i.. moli neku vishu silu.. da shto manje dolazish uopche u dodir sa sustavom..a kada se to i dogodi..prvo shto treba gledati je nachin za bijeg..
moj nachin za izbjegavanje sustava zdravstva je biljka-uzgoj-pravljenje ulja.. a za sve ostalo-odrijeshiti kesu-plati i bjezhi..to je najzdravija varijanta-shto manje imati posla sa njima.

( ufff..zadnjih tjedna sam provela po doktorima,pregledima,bolnici,priv.klinikama..pa mi je bash sjelo ovo ...+ moram rechi kako su lijechnici koji rade po privatnim klinikama kudikamo uljudniji..skoro pa se mozhe osjetiti i empatiju-u tragovima...pa kao zakljuchak mozhemo izvuchi da su nesretnici koji rade pod zdravstvom ..takodjer zhrtve sustava )
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
hehehe, bas ste se napistoljile. Osnova drzave je da pravni sistem radi. A kako ne radi po bivsim republikama Jugoslavije
je rezultat takav kakav je. Svi so dio javnog sistema i sebi nece granu rezat. Necu vise jer je pisanje spam.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
zlavjestice, potpisujem sve što si napisala! :)

jučer sam uzela minimalnu dozu oko pet popodne jer sam osjetila da se javljaju bolovi. bol se smirila, normalno sam funkcionirala i konačno sam bolje spavala. Mislim da sam skužila da mi je bolje uzimati tijekom dana.

Također, konačno je pala odluka i za sadnju. Teško je doći do tog lika koji nam je napravio ulje, po danu spava :vb_kez: a predvečer ga nigdje nema, nema ni telefon, pa sam odlučila ipak posaditi sjemenke iz ovoga što imamo. Na onom linku od zlevjestice čitala sam o raznim vrstama i učincima, ali budući da se prvi put susrećem s ovim gradivom, jednostavno mi treba vremena da sve posložim, a dok ja to posložim, neka ove sjemenke koje imam lagano proklijaju. :icon_wink:

Jučer je bilo točno tjedan dana od mog prvog susreta s uljem.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ako ti isklijaju..i uhvate te nespremnu-nemash nishta od opreme:rasvjeta+ventilacija...
za prvih tjedan dana im mozhesh staviti shtedne sijalice ( uzmi obavezno shto jache i OBAVEZNO da pishe Cool White -to im je dovoljno za pochetak ) + jedan-2 ona sjenila za shofer shajbu ( oni koji izgledaju kao da su od alu folije )..
improviziraj nekakav box od tih sjenila-na nachin da okruzhish biljke i sijalice njima ( da se svjetlo reflektira ) i..stavi im nekakav mali ventilator..koji che lagano puhati po njima i njihati biljke..shtedne zharulje ( na formu chesh ih nachi pod nazivom CFL chesto ) mogu ichi dosta blizu biljkama..ali pazi da ih ne spale ..

i pohitaj na net trazhiti grow shopove koji su ti najblizhi..ili..naruchi opremu ( u gornjem lijevom kutu foruma imash sponzore..e i kod njih se mozhe naruchiti oprema )

+ bilo bi dobro da prvo odluchish na kojem mjestu bi drzhala box.sa koliko prostora raspolazhesh i kakvu moguchnost ventilacije imash ( prozor-dimljak-dimovod..i slichno )
kada to prokontash malo..mozhesh ovdje postaviti pitanje...pa che ti netko vech odgovoriti shto i kako..
+ prochitaj uvod u indoor uzgoj i pogledaj neke od dnevnika-chisto da imash nekakvu predodzhbu o tome kako to ide i kak bi trebalo izgledati..
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Imam jednu praznu sobu, prozori su na zapadnoj strani.
Iščitavam teme i posjetila sam jednu od ovih stranica s opremom.
ne znam, pokušala bih improvizirati sa žaruljama i tim što si spomenula. ipak nisam još krenula sa sadnjom jer sam, čitajući teme o uzgoju, skužila da vrtna zemlja nije baš najbolje rješenje, pa ću pričekati do ponedjeljka jer bih u utorak trebala u nabavku nekih stvari, pa bih uzela i zemlju za biljke. Sjemenke ću prvo staviti u destiliranu vodu, pa tek onda u one kutijice od stiropora, pa kad biljke porastu, onda ću ih pikirati.
ne znam, to mi je plan za početak, koristim znanja koja imam iz uzgoja povrća. na takav način sam ove godine pripremila rajčicu i papriku za rasadu i sve je bilo super. znam da nije isto, ali zato imam ovaj forum i sve vas i znam da će sve biti ok!

ulje dosta dobro djeluje, počinjem ga sve bolje podnositi. shema je takva da ujutro, oko pola 10, 10 uzmem jaču dozu i odmah izađem van u šetnju. maloprije smo se vratili iz šetnje, super mi je jer kao da prehodam onaj dio s prejakim opuštanjem. drugu dozu uzet ću oko 4 i opet ću izaći van. tu i tamo osjetim žarenje.
od jučer sam i bolje volje. čim nema jakih bolova, lakše se živi.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
veruj mi da nije bitno da li je voda destilovana (licno ni jednom nisam proklijavao u destilovanoj) ;) mozes drzati 24h (il dok potonu) u obicnoj vodi iz slavine, posle mozes prebaciti u vlaznu maramicu do klijanja, mozes sacekati da u vodi "napuknu" i otvore se, mozes saditi i cim potonu... sve ti na isto izadje, ako menka valja proklijace
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nemoj ih pikirati... ( ako mislish na klasichno pikiranje-prebacivanje u vechu posudu nakon izbijanja prvih pravih listova )...radije ih posij u manje posude ( cca 1,5-3lit ) pa ih presadi ( komplet sa zemljom-uz minimalno oshtechenje korjena ) u veche posude kada izbace cca 4-5 par pravih listova..
od opreme..najbolje ti je da naavish HPS -jachina ovisi o prostoru i/ili broju biljaka...a kako je ulje u pitanju..mislim da ti se ne isplati nishta manje od 400W ( to ti je dovoljno za 1 x 1 m -cca 4-6 biljaka ) ili 600W (1,5 x 1,5m i cca 8 biljaka mozhesh odraditi ) i..kada vech naruchujesh opremu..bilo bi dobro da si uzmesh reflektirajuchu foliju za oblaganje boxa ( nekih 97% svjetla reflektira .pa biljke budu fino ushushkane u svjetlost )
to ti je dosta za neki pochetak..ostaje na "jachoj polovici" da sklepa nekakvu konstrukciju -npr.najjeftinija i najjednostavnija varijanta je ukoliko imash prostoriju koju ne koristish.-tada je dovoljno ograditi jedan kut prostorije..pri dnu napraviti cetrvrtaste otvore (12x12 cm- ako bude trebalo stavljati pc vetilatore ) kroz koje che ulaziti zrak-..oblozhiti unutrashnjost folijom..objesiti svjetlo po sredini..i..ubaciti jedan stolni ventilator da pushe po biljkama..plafon tog boxa ne trebash ni pokrivati-jednostavnija che ti biti ventilacija boxa..
to je stvarno najjednostavnija shema..koja je sasvim dovoljna za pochetak..i ..shto je josh vazhnije..u njoj mozhesh uspjeshno odraditi grow=dobiti ulje

+ na youtubeu mozhesh nachi masu tutoriala za izradu "uradi sam" boxova..onako..chisto za neke ideje oko same izrade i materijala..
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
zlavjestica je napisao(la):
nemoj ih pikirati... ( ako mislish na klasichno pikiranje-prebacivanje u vechu posudu nakon izbijanja prvih pravih listova )...radije ih posij u manje posude ( cca 1,5-3lit ) pa ih presadi ( komplet sa zemljom-uz minimalno oshtechenje korjena ) u veche posude kada izbace cca 4-5 par pravih listova..
od opreme..najbolje ti je da naavish HPS -jachina ovisi o prostoru i/ili broju biljaka...a kako je ulje u pitanju..mislim da ti se ne isplati nishta manje od 400W ( to ti je dovoljno za 1 x 1 m -cca 4-6 biljaka ) ili 600W (1,5 x 1,5m i cca 8 biljaka mozhesh odraditi ) i..kada vech naruchujesh opremu..bilo bi dobro da si uzmesh reflektirajuchu foliju za oblaganje boxa ( nekih 97% svjetla reflektira .pa biljke budu fino ushushkane u svjetlost )
to ti je dosta za neki pochetak..ostaje na "jachoj polovici" da sklepa nekakvu konstrukciju -npr.najjeftinija i najjednostavnija varijanta je ukoliko imash prostoriju koju ne koristish.-tada je dovoljno ograditi jedan kut prostorije..pri dnu napraviti cetrvrtaste otvore (12x12 cm- ako bude trebalo stavljati pc vetilatore ) kroz koje che ulaziti zrak-..oblozhiti unutrashnjost folijom..objesiti svjetlo po sredini..i..ubaciti jedan stolni ventilator da pushe po biljkama..plafon tog boxa ne trebash ni pokrivati-jednostavnija che ti biti ventilacija boxa..
to je stvarno najjednostavnija shema..koja je sasvim dovoljna za pochetak..i ..shto je josh vazhnije..u njoj mozhesh uspjeshno odraditi grow=dobiti ulje

+ na youtubeu mozhesh nachi masu tutoriala za izradu "uradi sam" boxova..onako..chisto za neke ideje oko same izrade i materijala..
Da, na to sam mislila (pikiranje). Znači, ipak bolje ne. Dobro, hvala za savjet!
Nisam još ništa naručivala, ali budem, barem to osnovno da imam za uzgoj.

Jučer sam uzela još jednu malu dozu popodne i opet sam prošetala. Dosta su me leđa bolila i to "nešto" unutra s lijeve strane što boli, žulja... Poslije šetnje namazala sam leđa deep relief gelom i malo je bilo bolje.

Od danas pokušat ću uzimati tri puta dnevno. Jutros sam uzela malu kapljicu oko pola 8 i nakon 10-ak min. izašla van, prošetala dvorištem jer sam osjetila da mi tijelo postaje opušteno.
To "nešto" i dalje boli, a ne usudim se uzeti veću dozu od ove koju uzimam jer znam da će me prebaciti.
Otkad sam počela koristiti ulje, izbacila sam tablete za smirivanje crijeva. U zadnja dva, tri dana opet me pate isti problemi, prebrza probava. strašno me to iscrpi.
Kao da mi je ta promjena s ubrzanim radom crijeva povezana s određenim danima ciklusa (sredina i nekoliko dana prije početka krvarenja).

Inače, kad sam bila na pregledu, rekla sam doktorici da me jako boli to nešto s lijeve strane. Odmah mi je rekla da je to najvjerojatnije bubreg. Na ultrazvuku nije vidjela nikakve promjene, osim da je pijesak iz lijevog bubrega krenuo van. Zaboravila sam je pitati jel moguće da to toliko boli od pijeska?!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Jednom davno frendica je zavrsila na hitnoj zbog skoro pa neizdrzivih bolova u trbuhu. Nasli su joj taj pijesak. Ne sjecam se sto i kako su to rjesili al znam da je bio pijesak u igri.
...al ne kuzim kaj ti doktorica nije nis rekla sto dalje....kaj samo pijesak i to je to...nista dalje?.

nema potrebe povecavat dozu. ako si sada nasla svoju kolicinu koja djeluje onda tako i nastavi, pa ces vidjet sa vremenom dal ces trebat vece kolicine kako tijelo razvija toleranciju.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Stipe, dala mi je Rowatinex tablete koje tope kamenčiće i pospješuju njihovo izbacivanje i rekla mi je da pijem kupovnu vodu.
Znači, može to tako boljeti.

Uzela sam prije sat vremena istu dozu kao jutros, mislim da bi to sada ukupno odgovaralo količini od pola zrna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Probaj Cilit Bang ili Domestos...cuo sam da tope kamenje samo tako :p
salim se malo hehe.....moze to itekako bolit, ja se sjecam da je ona plakala od boli i grceva dok nije zavrsila na hitnoj.
...onda cekaj da se to sve otopi i ode pa ces vidjet dalje ;)

pola zrna je ok. nakon nekog vremena ako ces vidjet da ne djeluje tako jako...mozes prec na 2/3 ili cijelo zrno....al nema zurbe za to. nije cilj biti ubijen ;)
...ide to kod tebe na bolje...barem mi tako djeluje dok citam. a prakticki si tek krenula :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Pjesak topi juice od pomaranci, friskih. Kod nas se kupi u hofer, Lidl trgovinama. Meni je raztopilo
pjesak veličine 8 mm u ledvicama. Provjereno. Trebaš pa znati da se sav pjesak ne topi jer imaju
različiti sastav. Ja sam popio na 1 dan 2-3 litre juice, a pio sam ga tjedan dana. Boli ko sam vrag.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and Stipe

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Stipe je napisao(la):
Probaj Cilit Bang ili Domestos...cuo sam da tope kamenje samo tako :p
salim se malo hehe.....moze to itekako bolit, ja se sjecam da je ona plakala od boli i grceva dok nije zavrsila na hitnoj.
...onda cekaj da se to sve otopi i ode pa ces vidjet dalje ;)

pola zrna je ok. nakon nekog vremena ako ces vidjet da ne djeluje tako jako...mozes prec na 2/3 ili cijelo zrno....al nema zurbe za to. nije cilj biti ubijen ;)
...ide to kod tebe na bolje...barem mi tako djeluje dok citam. a prakticki si tek krenula :)
domestos bi u jednom potezu riješio sve probleme, a i ne bi bilo problema s navikavanjem. :vb_kez:
ma kakvi ubijen, svaki put kad uzimam dozicu, strepim da mi se ne ponovi iskustvo od prvog puta.
bolovi su i dalje prisutni, ali ne u onako jakoj mjeri. vrtoglavice su se smirile, tj. još ih imam, ali nije strašno kao prije. doduše, doktorica je poduplala željezo, pa možda i to utječe.
i nekako sam, ne znam kako bih to opisala, kao da sam osvježena. znaš onaj osjećaj kad izađeš iz mora ili bazena i kao da ti je teret pao s leđa, onako si sav lagan, e tako nekako se osjećam.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
CilI je napisao(la):
Pjesak topi juice od pomaranci, friskih. Kod nas se kupi u hofer, Lidl trgovinama. Meni je raztopilo
pjesak veličine 8 mm u ledvicama. Provjereno. Trebaš pa znati da se sav pjesak ne topi jer imaju
različiti sastav. Ja sam popio na 1 dan 2-3 litre juice, a pio sam ga tjedan dana. Boli ko sam vrag.
Jučer sam popila dosta uvinog čaja i šalicu toplog piva.
Danas nastavljam u istom stilu.
Znači, tjedan dana si pio 2-3 litre svježe iscijeđenog soka i nakon tjedan dana bolovi su nestali?
A ništa, probat ću i to. :thumb:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Istopilo mi pjesak, nemam ga vise. Ni na rentgenu ni na ultrazvoku.
Pre toga kada sam imao napad u 1 sekundi skroz mokar, ko iz saune.
Bolelo me uf, jako jako.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Jučer sam odlučila povećati dozu i opet me strefilo slično kao prvi put. Jedino što sam ovaj put znala da ne smijem paničariti, pa sam sat vremena bila u pokretu dok su "napadaji" trajali. Znači, opet ista priča, žarenje i to nekakvo čudno skeniranje tijela. Za noge ovaj put nemam pojma jesu li pekle jer sam bila vani pa su se dobrano smrzle. :D
Shvatila sam i što znači izraz "spaljen mozak". Doslovno sam imala osjećaj da mi netko kida tjeme.
Ne razumijem zašto sam toliko osjetljiva? Čitala sam ovdje na forumu da prosječna osoba u roku od 35 dana potroši oko 1 gram ulja. Ja sam na ulju otprilike 2 tjedna i ako ovih tempom nastavim, u tom roku potrošit ću 1/2 grama. Da li je to ok?
Naravno, dopuštam si lagani tempo, ali taj tempo ne funkcionira kada su u pitanju bolovi jer čim uzmem jaču dozu, prekobacim se.
Ima i jedna jako dobra stvar koja mi se dogodila u toj prekobacivačkoj fazi. Znate kako sam rekla da moram pronaći sebe, a ne znam kako? E, pa jučer sam pronašla sebe. U tim trenucima nemoći, shvatila sam da za ratnika poput mene nikako ne funkcionira ovakav stil liječenja. Vizualizirala sam Klingonca koji je, eto, uzeo previše ulja kanabisa :vb_kez: i sad bi on takav ošamućen trebao ići u borbu?!
Baš sam bila ljuta. Ono, pa kako ću se ja sada boriti kad jedva kontroliram svoje pokrete?
Dakle, ja sam Klingonac. Metaforički rečeno. Ali nijanse nisu klingonske, njih trenutno tražim. ;)

Dakle, što se tiče mog dvotjednog laganini korištenja ulja, iskustvo je sljedeće:
1. bol je malo smanjena, ne u potpunosti
2. ulje mi ne otvara apetit, ALI udebljala sam se 1 kg otkad ga koristim
3. bolja koncentracija
4. bolje spavanje
5. reduciranje PTSP-ja
6. kreativnost

Što se tiče točke 5, nju nisam spominjala u svojim prethodnim upisima. Ne znam zašto, dosta otvoreno pišem o svom unutarnjem svijetu, ali nešto mi je u tom problemu bilo previše intimno. Naime, radilo se o tome da sam nakon svog tog stresa imala probleme sa spavanjem, znači često sam se budila noću i stalno su mi se u glavi vrtile slike svih tih ružnih događaja. Koliko god sam se trudila razmišljati pozitivno, to nešto bilo je jače od mene. I snovi su me patili, sanjala sam operacije, zatim da se budim iz narkoze usred operacije, itd.
Jučer ujutro shvatila sam da već neko vrijeme nemam taj problem, dobro spavam i nemam više tih problema s flešbekovima.

Moj zaključak je da ulje pomaže. Iako je moja prvotna namjera bila reduciranje boli, ipak, dobila sam neke pozitivne učinke koje nisam očekivala. Ulje kanabisa vrlo je dobra potpora procesu izlječenja.

Nastavljam i dalje koristiti ovo ulje dok ne dođem do sjemena za CBD sorte koje mi je preporučila Vještica. Čitajući o njima, došla sam do zaključka da bi takvo ulje moglo biti najbolji izbor za mene.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
samo polako nemoj se opterecivati sa kolicinom ulja bitno je da se usredotocis na opustanje i pozitivne stvari koje ti ulje donosi i neznam zasto mislis da moras doci do 1g dnevno i to za 30 dana pa svi smo drugaciji i svatko drugacije podnosi ulje zato se nemoj opterecivati sa tim nekim normama vec slusaj svoje tijelo i idi malim koracima naprijed a sto se tice prebacivanja to je normalno svako povecanje ces osijetit pa i kad budes na gram dnevno ako malo povecas dozu opet ces prebaciti...smisao stvaranja tolerancije je baziran na prebacivanju uneses u organizam dozu koju on u tom trenutku nije u stanju podnijeti i nakon nastavljanja takvih doza organizam se privikne i to zovemo tolerancijom...znaci svako povecanje doze je borba jedino sto sa vremenom steknes iskustvo i samopouzdanje pa lakse vodis bitku a sa ovim sto si do sada prosla upoce nesumnjam da ces se izboriti za sebe....ja isto preferiram CBD-ovke i siguran sam da ce ti odgovarat ali od svega toga mislim da ces najvise uzivati gledajuci to cudo od biljke kako raste i pretvara se u nesto sto te lijeci to je defintivno najaci filing u cijeloj ovoj prici