Underground Silver Haze

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Pozdrav ekipa!:wave:
Ovaj dnevnik sam sam otvorio jer ste me zarazili sa forumom,jednostavno me pita da slikam svakih tjedan dana i dignem slikice uz prateće informacije a drugi razlog je što je Haze u pitanju a on koliko sam skužio i nije najsretniji izbor za moj box ali to je jedino fem.sjeme što imam. Promjene u boxu su novi reflektor i veće posude.
U prošlom growu sam zabrijao da su mi posude od 18-20l a ispostavilo se da su od 7l ...
Ako gdje zapne nadam se vašoj pomoći.... LP


Box-90 v - 120 š- 60 d
Lampa-superplant super red -250w hps
Ventilacija-2 kompjuterska 12v ventilatora i 2 obična ventilatora za mješanje zraka i 1 ventilator kompjuterski 220v za odsis vručeg zraka od lampe...
Posuda-13l
Zemlja-florabella "žuta" pomješana sa perlitom
Sjemenke-x2 silver haze fem. photoperiod

Proklijale sjemenke piknute direkt u 13 litarsku posudu i 8.8 provirile van... Biljke su u 10. danu topirane i trenutno su na treningu...

15,dan ---18/6
P1130054.JPG P1130057.JPG P1130058.JPG P1130066.JPG P1130060.JPG P1130062.JPG P1130063.JPG P1130065.JPG
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Pojacaj ispuh i smanji temperaturu. Kako ce ti rast biljke, tako ce ti i temperatura rast.
Ne mozes imat 250w hps i pc ventove, to jednostavno ne ide u istu recenicu :)

Sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Zelenko63
Temp, su izmedju 25-32c a vlaga izmdju 50 i 70,hranit ću ih sa plantelom zelenom i crvenom...

Stipe
1 220v komp.ventilator izvlači direkt zrak od lampe i još dva manja stolna ventilatora mu pomažu,12v komp. ventilatori su mi za upuh,a kad bude veća biljka bit će i niže temperature vani pa tako i u boxu, to su stvari koje rješavam u hodu,,, Biljke izgledaju tako kao da im je vruće jer su do pred dva dana bile blizu lampe možda i preblizu... LP
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Oki doki:) Nece zauvijek trajat owe vrucine no moglo bi potrajat:) Obrati pozornost na piganje listica i slicne manifestacije jer ti ukazuju na nesto..zapravo indikator:)
I laganino s hranom:) Sve znas..primjeni:) Sretno jos jednom:)
Laganini i bez sikiranja:)
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Hvala na zaželjenoj sreći! Ovaj ću se potruditi da to ispadne sve kako treba...! Što si mislio ovo na piganje i ostale manifestacije,nešto si sad vidio ili govoriš za ubuduće...?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Sretno dalje :thumb:

I lako moguće da ti je temp previsoka, a vlaga niska pa ti biljka pokušava smanjit gubljenje vode sa tim uvrtanjem prema gore.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Visoka temperatura i niska vlaga, definitivno. Plus, ventilator siba po njima, pa mozda ima i efekat fena, da onaj iz lijevog coska tuce po reflektoru i razduvava po biljkama.
Pa sta ce ti drug tri venta za mijesanje zraka? :) I ako ti je taj desni, cetvrti, kompjuterski ventilator namijenjen za izmjenu zraka u boxu, stvarno nema smisla. Sto kaze Stipe, ne ide hps i pc vent!
Ja ti zelim srecu, ali tesko ce to ici tako, mozda sada i gura nekako, ali uskoro bude jebada.
Sretno!

Edit: I drug, to sto kazes Stipetu da ti vent od 220v odvlaci topao zrak od hps, nema smisla, V-olt i W-at nije isto!
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Edit: I drug, to sto kazes Stipetu da ti vent od 220v odvlaci topao zrak od hps, nema smisla, V-olt i W-at nije isto!
Znam da nije isto,taj vent se spaja direktiva na 220v ali neznam koliko ima w.(radio je svoj posao i po vecim vrucinama).
Uvrnuti listovi su jer sam ju drzao ful blizu lampe da bude zbunjasta,vidjet ce te da ce novo lisce biti u redu,a sto se tice vlage na zadnjoj slici se moze vidjeti da pise 75% makar vjerujem da je niza u visini biljka... Ali kako god rasporediti cu malo bolje te ventilatore... LP
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sretno u uzgoju,neka masno i zeleno bude.Nisam siguran ali silver raste dosta visoko.Morati ces dobrano zatezati.
Ali samo deri..he,he...:):thumb:
Edit;dobro zeleni govori,bitno je da pocetak rasta biljke bude ok kako bi kasnije imale dovoljno snage i energije za rast,bujanje...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-
18.10.2015
74
23
8
47
Zar nebi trebao malo tu da odvoji od zemlje mnogo je prilepio dole za zemlju da je zemlja malo ne truli. Mozda gresim ali ipak kazem.
 
14.10.2010
8
5
3
40
biljke ne izgledaju toliko loše, možda da izbaciš ova dva bijela ventilatora, ostaviš ovaj kompjuterski što je u nekakvom okviru i ovaj od lampe, ili recimo vidim da imaš dvije rupe prazne na boxu, možda da staviš ova dva crna ventilatora tako da ti jedan upiruje zrak a drugi isprije zrak iz boxa.
 
16.08.2015
16
5
3
38
Nisam znalac, citam o svemu tome oko godinu dana , ali po meni izgleda da im je pre vruce.Ja bi ugasio sve te dodatne ventilatore dok ne narastu 20-30cm.
 
01.06.2016
185
160
43
33
Upuh ti moze bit pasivan u vecini box i je tako samo 1 ili 2 rupe , sve ventove stavi na ispuh i taj stolni ostavi za mjesanje ,,
A ako mozes kuoi bar jedan kupaonski vent 12 il 15 cm
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Malo o (ne)uvjetima...
Kad bih nekome rekao da namjeravam gajiti u boxu koji je u podzemnom malom,niskom i vlažnom podrumčiću bez dovoda svježeg zraka a taj podrumčić je u 12m2 prostoriji bez prozora i bez krova,samo sa crnom ljepenkom na betonskoj tankoj ploči svi bi rekli-ako nemaš uvjete nemoj ni gajiti! Ali koja mi je alternativa,kupovati na ulici i svaki mjesec davati nekom 300 eura-ne hvala:crazyd: P1130069.JPG

Kamo god okrenuo ventilatore taj isti zrak se mješa u 2m3 podzemnoj prostorijici,vrata od boxa su otvorena cijelo vrijeme ali ulaz u podu zbog stealtha nije... Natojim što češče luftat,ali ne stignem uvijek na vrijeme zato se malo i skuha unutra..
Kad sam tek napravio box bio mi je kupaonski vent-super je odvlačio toplinu s lampe ali je i super bučio pa sam ga maknuo...

Malo o biljci...
Pošto haze dugo raste i cvijeta plan je bio u što kračem roku izvučem što više grana a da bude niska to sam dobio tako da sam ju nabio uz lampu,malo joj vruće tako ali to je žrtva koju je morala podnijeti.
Sad kad sam dobio nisku i razgranatu biljku plan je prebaciti na 12/12 i tako će peglat do kraja u nadi da mi neće prerasti box!

Nadam se da imate sad širu sliku u kakvim uvjetima jedan amater mora gajiti.Slažem se bit će jebada ali nije nemoguće! LP
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ma sve ok.Svaka cast na trudu i znam da nije lako.Malo sam citao ovaj i zadnji tvoj dnevnik.Po meni je najveci problem u boxu odvod tj ispuh zraka.Zato nastaju problemi.Mislim da bi jedna turbina sa alu cijevi rijesila dobar dio problema.Opet pisem,znam da je tesko zbog uvjeta.Moj savjet ti je da probas napraviti dobar ispuh.Ajd sretno do kraja.Sada ce vrucine lagano padati pa ce biti lakse ali opet moras rijesiti ispuh.:thumb:
A za dovod zraka probaj pasivni ulaz tj. neku rupu napraviti.
Nadam se da sam ti dao neku ideju.Ako ne opet dobro.:smoke:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Ima bočno dvije pasivne rupe i cijela prednja strana boxa je otvorena,ventilatori izbacuju zrak kroz tu otvorenu stranu boxa ali na suprotnoj strani je zid od kojeg se odbija zrak i vrača u box... :grrr:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.