Unutrasnji uzgoj sa CFL by Ćiro

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Strah me,nisam nikad nista uzgojio pa da ne pogrijesim,da ne pregnojim ne daj Boze.Sigurnije je sa manje pa da vidim kako reaguje.Gnojim veceras sa 1/2 preporucene pa cu tako da praktikujem jednom u sedam dana.ph sam vec rekao da spustam od pocetka odokativno,sa par kapi sirceta.
Brzo cu da ubacim i slike da vidite napredak.
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
E da osvjezim malo dnevnik novijim slikama,uslikane su prije nekih 5 dana tako da su vec mjesec dana biljke na rezimu 12/12
mladja biljka
/04112012890.jpg/]
04112012890.th.jpg
[/
]
ovo su joj vrhovi



Starija



To je to
Sta mislite koliko jos imam do kraja,otprilike,do berbe i da li je ovo ok za mjesec dana cvjetanja?
S obzirom na rasvjetu i malu lumenazu ako ne bude nekih velikih problema mogu biti zadovoljan.Govorili su mi da necu cak ni docekati cvjetanje al evo uz puno paznje i truda moze se nesto napraviti.
Samo da mi jos neko kaze da mi mozda nije ova starija hermic?evo slika



malo mi je ovo cudno.
I do kad uopste mozes biti siguran da nece postati hermafrodit ili nema tog pravila?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
nije lose ciro, negde na pola puta si, a fotke su prilicno mutne, vise mi lici na seedpod nego na jaja
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Pa sta cu ,slikam sa telefonom pa jos kad ih smanjim budu losije.A ne razumijem ti bas ja te strucne nazive kao recimo seedpod.Sta ti je to?Skidao sam ja ovo sa grana i otvarao da pogledam da se slucajno nije formirala neka sjemenka ali nema nista,samo neka mala tackica skoro nevidljiva.Tako da mislim i ja da nije hermic.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
bas to sto govoris, casica od semenke, ali ako nema semena onda je false seedpod ;) cura ti je podarila mucak jer nije bilo petla u blizini ;)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Super ti napreduju, samo strpljivo i nema greške. To što te buni su obični prefloweri, sve normalno. Nije neobično da ženska biljka pred kraj cvjetanja (ukoliko nije oprašena polenom) sama od sebe izbaci pokoju bananicu ne bi li osigurala produljenje vrste...to nije hemafroditizam (dlake i jaja na istoj biljci od starta cvjetanja). pozz
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
evo tema mi je dostigla 2000 pregleda pa se valjda mogu zahvaliti u svom dnevniku svima koji su mi pomogli da ovo lici na nesto i da ovim svojim ljepoticama(meni su lijepe):dadadam neke optimalne uslove.Posebna hvala Poweru,Weedetixu,ma svima...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
usrname je napisao(la):
...to nije hemafroditizam (dlake i jaja na istoj biljci od starta cvjetanja). pozz

kod njega nema nikakvih jaja, koliko kontam samo false seedpod, da ima jaja bojim se da bi to bio hermafroditizam, sve da se pojavi od starta cvetanja ili kasnije
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
PowerSeed je napisao(la):
kod njega nema nikakvih jaja, koliko kontam samo false seedpod, da ima jaja bojim se da bi to bio hermafroditizam, sve da se pojavi od starta cvetanja ili kasnije
Fotke su dovoljno mutne i mislim da nema potrebe da dodatno mutimo našim pisanjem. Želio sam samo razjasnit ovo :

ćiro;233750 je napisao(la):
Samo da mi jos neko kaze da mi mozda nije ova starija hermic?
malo mi je ovo cudno.
I do kad uopste mozes biti siguran da nece postati hermafrodit ili nema tog pravila?



Primjera radi, imaš 5 sjemenki jedne biljke i 5 sjemenki druge biljke. Posadiš po jednu od svake i prva ti u prvoj polovici cvjetanja izbaci i kalikse i jajca, a druga piči samo kalikse i tek negdje u drugoj polovici cvjetanja izbaci banane. Koje ćeš sjemenke zabost u slijedećoj turi? Koliko mi je poznato, čisti hermafroditizam se manifestira u prvoj polovici cvjetanja i takvo sjeme treba izbjegavati (odnos kaliksa i jajca blizu 50/50). S druge strane, pojava bananica u drugoj fazi cvjetanja na dotad komplet ženskoj biljci je normalna i prirodna pojava i ne znači da dvospolna genetika dominira, već je samo reakcija na neki "stres" (neoplođivanje, remećenje fotoperioda, pregnojavanje, temperatura, male tegle itd itd) koji spada u sferu pretpostavki. U tom svjetlu, govoriti da je biljka hermafrodit ako tokom growa na, bubam, 1000 kaliksa (ženskih cvjetova) izbaci 10 banana (muških cvjetova) jednostavno ne stoji, i na to se odnosio moj odgovor.:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
nema zasto da nesto mutimo, cisto diskusija, ja sam samo spomenuo da po definiciji "Hermafrodit je jedinka koja stvara i muške i ženske polne ćelije." tako da ako se pojavi i par muskih cvetova (samim tim i poen), bez obzira u kojoj fazi cvetanja, ona je hermafrodit... nebitno sad to da li hoces ili ne uzimati semenke, nebitno i za to sta je prouzrokovalo pojavu muskih cvetova, biljka fakat ima karakteristike i jednog i drugog pola i jeste hermafrodit, eto, to je ono na sta se moj odgovor odnosio (a seed pod, bio false ili ne nije karakteristika muske biljke). u tom svetlu na tvojih 1000 kaliksa koje spominjes, ako izbaci i 5 a ne 10 banana ona fakat ima muske karakteristike i jeste hermafrodit.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Razumijem Powerseed što želiš reći. Htjedoh samo spomenuti dvije različite situacije. U primjeru koji sam naveo nisam spominjao nikakvo uzimanje sjemena, već da postoje različite okolnosti hermafroditizma. Koliko sam uspio pročitati - kod hermafroditizma dvije stvari ipak treba razlikovati.
Čisti hermafrodit će već u prvoj polovici cvjetanja pokazati i kalikse i jaja, i takve biljke obično skidamo i bacamo jer je praktično nemoguće skidati toliku količinu jaja do kraja growa.
S druge strane, pojava bananica u finišu cvjetanja ženske biljke je česta pojava koja je lakše izazvana kod feminiziranog sjemena (ukoliko smo sjeme dobili oprašivanjem ženske biljke hermafroditom).
Konkretno, mišljenja sam da svaka "ženska" sjemenka cannabisa genetski u sebi ima sposobnost proizvodnje i muških cvjetova, to je evolucija biljke.
Nadam se da je sad jasnije što sam htio reći, možda ne bi bilo loše preseliti diskusiju u odgovarajuću temu, čisto da naučim više o pojmovima kaliks, jaje, banana, false pod itd. konkretno me najviše zanima razlika između jaja i banane. odnosno kad se što i zašto pojavljuje na inicijalno ženskoj biljci :) Pozdrav.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ok, tvoja prica je vise u smeru koliku stetu moze da nam napravi muski cvet ako se pojavi ranije ili kasnije, tj. sta mozemo a sta ne uciniti ako se to pojavi raniie ili kasnije, tj. ako ga ima vise ili manje, to je sve ok (kad se javi kasnije i kada ga ima manje prakticno je zanemarljivo pa grower i nema utisak hermafroditizma), ali cinjenica je to da je biljka postaje hermafrodit onog momenta kada se na njoj pojavi makar jedan funkcionalan cvet suprotnog pola, u ovom slucaju cvet muske biljke koji je u stanju da oprasi... a razliku izmedju bananice i jaja bas i ne znam, mislim da je to vise terminoloski, neko kaze jaja, pa mu je muska biljka jajan, neko kaze bananica jer je cvet u pocetku slican maloj banani... mislim da se na isto odnosi, na muski cvet zvali ga ovako ili onako, peace
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Hvala vam!Znaci moja nije hermafrodit.Da se ne brinem.
I ponovo mi se pojavljuju musice pa moram da zaljevam iz posudice a ne odozgo,nije mi cini mi se vlaga velika da se skupljaju zbog toga.
Na ovoj starijoj mi se konstantno suse listovi po malo,hedovi su joj manji,sitniji nego kod mladje.
Pistile su bijele i prosula je trihonome po listovima,dok kod mladje pistile vuku vise na zelenkastu boju i po listovima ne vidim jos prah(ali je u svakom slucaju bolja od starije)
Divno mirisu i jedna i druga.:icon_smile:
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Veceras zaljevam ponovo biljke sa 1/3 plantele za cvat.
Prije dva dana sam biljke pošpricao sa vodom u koju sam dodao par kapi plantele.Ventilator koji je bio upuh sam sada stavio u dno da puse izmedju biljaka ka gore(prema sijalicama,sada nemam ventilator za ubacivanje zraka,nego je ostao samo otvor gdje je bio.Dok mi je drugi postavljen pod uglom od 45° da puse u biljke i sijalice i mislim da je sad puno bolje jer mi se manje suse listovi na onoj starijoj.Na mladjoj hedovi bujaju samo tako,dok su na starijoj sitni ali ih ima dosta.
Takodjer sam preko zemlje stavio sloj pijeska i par snita limuna zbog musica i vec ih je manje.Pozdrav
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Evo i jedan report,o trenutnoj situaciji.
Biljke sam prebacio na rezim 12/12 dana 4.10. dakle vec su u cvjetanju nekih mjesec i 10 dana.
Dakle,i dalje sam na 6 Cfl od po 20w-24w(kako koja),uglavnom sve ukupno zbrajaju 7800L.
Visina biljki sa saksijom(19 cm)je oko 60cm,a visina boxa 75cm(ne kao sto sam bio naveo 80cm,duzina i sirina su kao ranije navedene) sad nemam vise prostora da podizem sijalice a vrhovi biljaka su mi od sijalica udaljeni koliko i treba 4-5 cm.
Ne znam dali cu do kraja moci izgurati da mi ne prerastu box,ne znam koliko ce narasti jos za ovih preostalih 20-ak dana do berbe?
Mogu jos samo 1-2 cm lampe podici a mislim da vise ne mogu ni LST radit?
Temperatura po danu dok su sijalice upaljena je oko 28 C,a nocu oko 22°.Problem sam cini mi se jos jedan napravio,ucinilo mi je da sam je malo vise zaljevao ovo zadnjih dana i kao da mi se i samo dno stabla malo vise napilo vode i na onoj starijoj su mi se mnogi listovi osusili i ostetili.
Bit ce nadam se i na njoj za zadimit nesto,ali zato kod ova mladje hedovina buja iz dana u dan.
Za koji dan cu i slike nove uslikati a sta mislite o ovome gore,sta i kako?koliko dana jos do kraj?I mladja je oprasila listove oko hedova(cakli se) :icon_smile:.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ćiro;234789 je napisao(la):
... I mladja je oprasila listove oko hedova(cakli se) :icon_smile:.

ako mislis da je prekrivena kristalima to je super, ali nemoj spominjati oprasene listove, neko ce pomisliti da imas mudonju u boxu, smo on oprasuje ;) a sto se tice onog koliko do kraja, daj fotke, ali mislim da imas jos tri sedmice bar
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
PowerSeed je napisao(la):
ako mislis da je prekrivena kristalima to je super, ali nemoj spominjati oprasene listove, neko ce pomisliti da imas mudonju u boxu, smo on oprasuje ;) a sto se tice onog koliko do kraja, daj fotke, ali mislim da imas jos tri sedmice bar

Ok ,nemam mudonju,kristali su u pitanju.Hvala
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Evo drug mi je donio jos dva ventilatora(kulera) pa sam i njih ubacio unutar boxa da pusu u biljke,jedan sam postavio da puse odma iznad samih vrhova.Sad su mi se biljke vise njisu.Ovako sad izgleda ventilacija:
1 ventilator na upuku,2 na ispuh i tri su mi u sabom boxu da mijesaju zrak i pusu po biljkama.
Vjerovatno ce mi se manje susiti sad listovi na starijoj biljci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.