Unutrasnji Uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Napisao sam dobro ime,juce sam ga gledao ali sad nesto izgleda nije kako treba.Pa prostor ko prostor samo sto je mali.Ono kad imas pola ormana na posla visine,a 'oces da gajis i sl :)
 
20.04.2005
8
0
0
Moze mi neko reci kakva su semena "JAMAJKA" i "ALBANAC" kolki su prinosi , neke karakteristike i kakav je "FILING"?
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
brate... nema posebne vrste koja se zove jamajka ili albanac... to se odnosi na biljke koje dolaze iz tog podrucja... albanka je u stvari marihuana koju obicno mozes naci kod nas... dok je za jamajcansku vec malo teze... u svakom slucaju... ako mozes da biras, uzmi jamajcanku... :) a rad... no comment... :) ~)
 
11.08.2005
1
0
0
posle kog vremena se prebacujem na rezim od 12 sati svetla i koliko drugo taj rezim traje .... dali je to faza cvetanja ????
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
SLO-Era je napisao(la):
Prije svega u gojenju nema trikova kao sto neki promoviraju to su lazi.Omoguci biljki optimalne uvete,sto manje stresa,malo paznje i imaces lepoticu koja ce ti vratiti sve sto si u nju ulozio.

Probacu biti pazljiv i probati pojasniti sto vise nacina uzgoja i pristupa do biljki ,cak i one koje ja ne korstim ali isto daju dobre rezultate.Ko je vec gajio zna da te moze gomila tih podataka o uzgoju zbuniti ,pa zato moras da odaberes svoj nacin, a pametni saveti su uvek dobrodosli.



04 Nov 2004 06:40 pm
----------------------------------

Kod unutrasnjeg uzgoja jedna od neophodnih stvari koja ce biti i malo veci izdatak je rasveta-svetlo.
Kod rasta marihuane najvaznije stvari su:svetlo,voda,hrana,PH,temperatura,vlaga

Unutrasnji uzgoj biljke je forsiranje da ti biljka u optimalno sto kracem vremenu da urod koji si zeleo.Kako po kvaliteti i po vrsti sorte,tako i kolicinski.Meni je osobno vrlo vazno da na kraju dobijem rezultat ili karakteristike koje bi vrsta trebala da ima.



Svetlost

Pocecu sa spektrom boja koji je za lepu biljku vazan.
Za vegetativnu fazu biljki je potreban plavi spektar,dok je za fazu cvetanja i dobar urod neophodan crveni spektar.

Ali isto toliko bitna je i jakost svetla koja je kod fluoruscentnih lampi izuzetno slaba.Pod ta svetla spadaju FLUORA koja se koristi u akvarijima i kosta oko 2-3 eura ali 60w ima nesto vise od 1000 luxa, isti slican spektar ima i neonska svetlost COOL WHITE koja je paradoksno najeftinija manje od 1 eura ali je isto daleko slabija.

FLUORA ili COOL WHITE nam mogu dobro posluziti za klonove.A COOL WHITE i za mamu, to je kad biljka odcveta i zadovoljni smo s njom pa je ostavimo za klonove,ako pazimo na nju i neprocveta vise mozemo je imati za klonove i do 5 godina.

Za sve ostalo su ova vrsta svetla preslaba, biljka pocne normalno rasti ali kad dostigne 10-ak cm nema vise dovoljno svetlosti za normalan rast,a o cvetanju i urodu da i ne govorim.
Dobra strane ovih lampi je jedino sto se ne griju pa vezano za to nemamo toliko problema sa regulacijom temperature i CO2.

U uzgoju se koriste najvise HPS sijalice(NATRIJEVE)koje mozete jedine koristiti od pocetka do kraja a da imate lep urod.
bulb400w.jpg


HPS sijalice imaju maltene samo crveni spektar koji je idealan za urod-cvetanje.Ali zato postoje i posebne HPS koje su namenjene za uzgoj biljaka.Te imaju i nesto plave svetlosti ali u uzporedbi sa neonkama su daleko snaznije.

kompletHPS.jpg


Naprimer 400w HPS Gro-lux(proizvodi SYlvania) mislim da imaju preko 52000 luxa pa sad usporedite koliko treba neonki za to.

Postoje i MH(metal halid) zarulje koje imaju plav spektar pa se koriste za vegetativnu fazu ali nisu toliko dobre za cvetanje jer cvetu stvarno treba crveni spektar.

Sa HPS cete imati tjedan dana kasnije obiranje ali je urod zato daleko veci i lepsi.A pored toga su MH puno skuplje i manje traju.
Ja osobno koristim Philips SON T PLUS ali sam probao sve i SYlvania HPS(obicna),gro-lux.HPS hortilux(daleko najslabija USA) .
Proizvoðaci kazu da ce vam posebna HPS dati i do 25% vise nego obicna HPS sto vazi malo kasnije kad sve stima i ostali uslovi budu na max a i tada neznam dali ce biti bas tolika razlika.

Veliki problem kod ovih vrsta zarulja je da se abnormalno griju pa moramo paziti na odvod tog toplog zraka i dovod svezeg a i da nisu preblizu a o tom cemo opsirnije drugi put.
E sad malo o tom koliko mozemo da gajimo sa cim.Neki normativi su da moze 125w 0,5m2, 250w-1m2,400w-1,5m2.E sad zavisi od vrste uzgoja i biljki... koliko ce tu stati.To su norme za ultra uzgoj sve sto je pored raða ce ali daleko manje.

Neznam kako je sa prodajom takvih zarulja u Srbiji ali ce to biti na pocetku najveca investicija za onog ko se odluci da gaji kuci.Daleko najnize cene imaju Nemacka,Holandija i Belgija.

Kako sam gledo cene USA je daleko skuplja a i u Evropi deru dosta njih.Realna cena za 400w HPS -philips (kazu daleko najbolja trenutno) je za ceo komplet -zarulja,balast,starter,reflektor,nosioci reflektora, znaci sve samo u steker je oko 80eura,paradoks ali je 250w skuplji jer se manje kupuje.Sve ostalo je deranje.

Sutra malo obsirnije o svemu na ovu temu a vas molim za sto vise pitanja.Ako je ko dobar sa nalaganjem slika, ja ih imam ali mi je muka to nalaganje...pa ako moze da pomogne, a i sto vise pitanja lakse mi je objasniti nego kucati u prazno.
A sad idem da smotam jednog pa da lagano zavrsim prirucnik jer sam ga odtego brate posteno.

pozdrav...nastavlja se

208.jpg

najprije da pozdravim ljude iz srbije i slovenije koje se bave uzgojom paradajza...

Lipo se slovenac potrudio to malo objasnit,pa chu ja to malo pojasnit...neke stvari barem....
Prichao si o coolwhite lampama...za uzgoj....to tako nije tochno....Coolwhite ti je boja...samo....ima josh i daylight i warmwhite...ali to neznachi da su dobre za uzgoj....to znachi di bi se moglo,ali nije optimalno....
trebate za uzgoj seedlinga(biljka kad napusti sjeme) do 25 cm NEONKE zvane LSR
Coolwhite sa internacionalnom oznakom 860 ,865 ili 840...taj model ima dovoljno lumena in hrane za mlade biljkice....
ima i modela 745 coolwhite ili 545 coolwhite...ali one nisu dobre....
nakon 3 tjedna zamjenite komplettan system lampi...
maknete cijelu amaturu iz ormara i stavite drugu(za natron-dim -lampu=high preasure sodium)
najbolje su 600watt(ja to koristim u kombinaciji sa cooltubom sa kojom mogu lampu priblizhit biljkama na 20 cm,a bez CT samo na 60cm ili izgore)
to mora biti lampa sa plavim spectrumom boje....nju drzite na biljkama dok ih ne zelite da krenu zvatat...(30-50cm...jel ako ormar nije vishi od 2 metra,dobit chete problem...pre visoke biljke...jel je lampa i vaza vech 60 cm)
onda stavite drugu HPS lampu isto 600 watt sa crvenim spectrumom svjtela i jebete im mater dok ne budu 100kg kiffova na biljki ~) ::h2o ::sperm

ima josh milion drugih stvari koji bi vam mogao pojasnit...ali sve u svoje vrijeme...to je bila thema SVIJETLOST
Pozdrav sa Jadrana
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nisam Slovenac!!!

Ako veè imaš hps, zašto onda ne koristiš od samog poèetka???..

inaèe dobrodošao sa svojim iskuistvima

:pivo
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
SLO-Era je napisao(la):
nisam Slovenac!!!

Ako veè imaš hps, zašto onda ne koristiš od samog poèetka???..

inaèe dobrodošao sa svojim iskuistvima

:pivo

zato sto su prejake za mlade biljke....mogao bi ih koristit...ali mi je djabe...troshe previshe struje u doba vegetacije (stedim 3 tjedana *300watt)...
a moram pazit na temperaturu...a ovako(jer su seedlinga najugrrozeniji u doba od klicanja do 25 cm)se nemoram brinuti da che se zemlja sushit previshe(nemoram stalno vodit)...i da che mi vrhovi izgoriti...
nisam biochemichar,nego HOMEGROWER !~ ....znam sve iz 1000 foruma,preporuka,iskustva itd...prochitao sam bar 10puta technièki dio,zasto su bolje neonke za vegetaciju nego HPS...ali to svako sam treba prochitat i saznati ako ga zanima:))
LP
smokemashine... ~)
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
doomer je napisao(la):
e ako si iz hr ili jos bolje iz zg daj reci di si kupio te lampe ?

blizu zg...ali nije bitno.....ja sam ih u austriji kupio....ovdje nema nish.....i nije mi se iz starta dalo uopæe trazhit,jer sam znao da je MiSSION IMPOSIBLE
 
14.09.2005
18
1
0
Smokemashine HR je napisao(la):
doomer je napisao(la):
e ako si iz hr ili jos bolje iz zg daj reci di si kupio te lampe ?

blizu zg...ali nije bitno.....ja sam ih u austriji kupio....ovdje nema nish.....i nije mi se iz starta dalo uopæe trazhit,jer sam znao da je MiSSION IMPOSIBLE

Nije tako!
Ima ih u Rijeci ( HPS philipsove i osram )a sigurno ima i u Zagrebu, samo potrazi ducan specjaliziran za rasvjetu i koj drzi philipsovu robu!
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
plastik je napisao(la):
Smokemashine HR je napisao(la):
doomer je napisao(la):
e ako si iz hr ili jos bolje iz zg daj reci di si kupio te lampe ?

blizu zg...ali nije bitno.....ja sam ih u austriji kupio....ovdje nema nish.....i nije mi se iz starta dalo uopæe trazhit,jer sam znao da je MiSSION IMPOSIBLE

Nije tako!
Ima ih u Rijeci ( HPS philipsove i osram )a sigurno ima i u Zagrebu, samo potrazi ducan specjaliziran za rasvjetu i koj drzi philipsovu robu!

moguche da imaju samo zarulje....ali to nije samo to,sta treba za ok grow....
treba cooltube,akf,prigushivach,bio gnjoj.......itditditd...
toga nema ni u rijeci......

a di ima te lampe u ri.....frend me iz ri zvao,dal ima u zg!?!?!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma moze se naci svugde,samo se treba malo potruditi
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
e. s obzirom da je nestao onaj jedan topic (il su bili samo postovi... hmm.. nije bitno) di sve fino pise, mene zanima kad ja likvidiram muske biljke ako ocu nest pusit od njih? mislim, postat cu veceras slije da vidite u kojoj su sad fazi, al i odgovori u medjuvremenu su dobrodosli. fala :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sally je napisao(la):
e. s obzirom da je nestao onaj jedan topic (il su bili samo postovi... hmm.. nije bitno) di sve fino pise, mene zanima kad ja likvidiram muske biljke ako ocu nest pusit od njih? mislim, postat cu veceras slije da vidite u kojoj su sad fazi, al i odgovori u medjuvremenu su dobrodosli. fala :)

sally od tog duvanja neces bas mnogo imati....U toj fazi je biljka samo klorofil a to je uzas za duvat...

:( :( sedni na bus i bicikl i dodji na joint u dezelu :wink:
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
SLO-Era je napisao(la):
:( :( sedni na bus i bicikl i dodji na joint u dezelu :wink:

s veseljem, al nerado dolazim praznih ruku :)
kad moja draga Zdravka rodi, onda mogu na bajk, pa da skupa degustiramo moj prvi grow. :banana_rasta:
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
evo slika.
na ovoj je tipicna muska iz ekipe, tako vise manje sve izgledaju i u tom su stadiju.



e, ovo je druga prica. ovo je jedina muska biljka sa cvjetovima, i to u boji. ne kuzim. nije hermic jer nema dlaka, bar ja mislim. no, pogledajte sami pa mi recite sta je ovo.



a ovo je jedina 100% zenska pod mojom jurisdikcijom. na cvjetanju je tjedan dana, sta vam se cini?

 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ova desno u sredini ti je musko...


ljepa ti je zenka :p

Zenke ti se uglavnom sporije razvijaju, a kolko sam ja skuzio po svojima sporije i proklijaju i izadju iz zemlje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.