use your religion :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2008
42
7
8
37
Pa ljudi moji ....
Kao prvo dajte mi reci gdje ja govorimo bilo sto protiv marihuane ili tvrdim da treba biti regulirana ili da treba biti oprezan ?!?

Mislim da sam jasno rekao da sam za legalizaciju ili dekriminalizaciju.

Svaka cast travi na svojim svojstvima i slazem se da je to super biljka ali mlijecna sirutka je pojede sto se tice prehrambene vrijednosti a aspirin je po svim aspektima razbija sto se tice medicinske upotrebe.

Ali jebiga ljudi to ne znaci da ja branim ili da mi smeta da ce netko jesti sjemenke ili puziti travu radi zdravlja ... samo naprijed.

Kad se dekriminalizira biti cu medju prvima koji ce sa gustom zadimiti jednu.

Mislim da sam dosta jasno rekao sto mislim o trenutnom zakonu i trenutnom javnom mjenju na tu temu.

Objektivno je reci da je marihuana zdrava i ne bih trebala biti zabranjena ali niste objektivni kad tvrdite da zelite dekriminalizaciju radi tih svojstava jer da nema THC ucinak na mozak kakav ima broj clanova ovog foruma bi bio vjerovatno 7-8.

Jednostavno je strasno pogresno svoju argumentaciju za dekriminalizaciju temeljiti samo na ljekovitim svojstvima i prehrambenoj vrijednosti jer kao sto vidite one stvari koje su legalne su daleko od toga.

Zato treba gledati na konzumiranje marihuane kao na OSOBNU SLOBODU koja ne zasluzuje kriminalizaciju jer nije stetna (i sad se tu mogu navesti sva pozitivna svojstva).

Sve ostalo je pucanje u vlastite noge i uspijeh kod dekriminalizacije marihuane u medicinske svrhe bi znacio veliki neuspijeh u dekriminalizaciji za osobnu upotrebu i daljna kriminalizacija iste posto se puno stroze kaznjava zloupotreba "lijekova" po trenutnom zakonu nego sto se kaznjava marihuana.

PS.

Hvala Weedran na linkovima ... pogledat cu svakako kad dodjem doma ;)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
I onda se cudimo zasto nema napretka, premda smo u stanju ovakve nebuloze citati od ljudi koji se znaju sluziti internetom. A gdje je tek ostala populacija koja nezna ni upalit PC? Samim time dolazak do ispravne nepristrane informacije im je nemoguc posto su svi javni mediji u vlasnistvu onih istih koji nam prodaju jaja pod bubrege.
Samopuzdanje ljudi je sustavno srozano na razinu ispod nule tako da nisu u stanju slusat svoju intuiciju i vjerovati u sebe, a uistinu to je sve sto je potrebno da istina ispliva na povrsinu.. lakse nam se svima ponasati kao preplaseno stado ovaca i ic po principu "njih tisucu nemoze bit u krivu". E pa njih tisucu je primilo informaciju iz istog izvora, a alternativni izvori su protuzakoniti??

Istina je u svima nama, samo je zatrpana hrpom lazi vjesto pomjesanih sa djelomicnim istinama, a kad na to sve dodas i inerciju mase imas siguran recept za globalnu zakinutost pojedinacne svjesti. U takvom ogranicenom nacinu postojanja nema puno prostora za znanja sa vrha piramide, a posto svi znamo da se ljudi najvise boje nepoznatog, pojedinci koji to nepoznato znanje posjeduju postaju izopceni i spaljeni na lomaci jer to je daleko lakse napraviti, nego upregnuti mozdane vijuge i suociti se sa realnoscu situacije.

Unatoc svemu ostajem optimist.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nadam se da razumijes engleski.

History:

  • Marijuana has been used for over 5,000 years.
  • No one has ever overdosed on marijuana.

  • Aspirin has been used for 108 years.
  • Approximately 500 people die every year by taking aspirin
The Law:

  • Marijuana is a Schedule 1 drug, meaning the US government believes it is extremely dangerous, highly addictive, and of no medical value.
  • Aspirin is available for pennies and can be purchased by children at any drug, grocery, or convenience store. Often they are just handed out free by people with no medical education.
Marijuana side effects and dangers:

  • The dangers of marijuana include possible respiratory problems caused by the deposition of burnt plant material on the lungs. This danger can be eliminated with alternate forms of consumption such as eating or vaporizing the medicine.
  • For two to four hours, marijuana causes short-term memory loss, a slight reduction in reaction time, and a reduction in cognitive ability. (It makes you stupid for a little while.) These conditions DO NOT persist after the herb wears off.

  • Hunger
  • Paranoia
  • Depression
  • Laughter
  • Introspection
  • Creative Impulse
  • Euphoria
  • Tiredness
  • Forgetfulness
Aspirin side effects and dangers:

  • When taken with alcohol, aspirin can cause stomach bleeding.
  • Reye Syndrome in children: fat begins to develop around the liver and other organs of the child, eventually putting severe pressure on the brain. Death is common within a few days.
  • People with hemophilia can die.
  • People with hyperthyroidism suffer elevated T4 levels.
  • Stomach problems include dyspepsia, heartburn, upset stomach, stomach ulcers with gross bleeding, and internal bleeding leading to anemia.
  • Dizziness, ringing in the ears, hearing loss, vertigo, vision disturbances, and headaches.
  • Heavy sweating
  • Irreversible liver damage
  • Inflamation and gradual destruction of the kidneys
  • Nausea and vomiting
  • Abdominal pain
  • Lethargy
  • Hyperthermia
  • Dyspepsia: a gnawing or burning stomach pain accompanied by bloating, heartburn, nausea, vomiting and burping.
  • Tachypnea: Abnormally fast breathing
  • Respiratory Alkalosis: a condition where the amount of carbon dioxide found in the blood drops to a level below normal range brought on by abnormally fast breathing.
  • Cerebral Edema: Water accumulates on the brain. Symptoms include headaches, decreased level of consciousness, loss of eyesight, hallucinations, psychotic behavior, memory loss and coma. If left untreated, it can lead to death.
  • Hallucinations, confusion, and seizure.
  • Prolonged bleeding after operations or post-trauma for up to 10 days after last aspirin.
  • Aspirin can interact with some other drugs, such as diabetes medication. Aspirin changes the way the body handles these drugs and can lead to a drug overdose and death.
If you think that cannabis is actually safer than aspirin, you are not alone. In October 2000, Dr. Leslie Iversen of the Oxford University Department of Pharmacology said the same thing.
In her book, The Science of Marijuana, Dr. Iversen presents the scientific evidence that cannabis is, by-and-large, a safe drug. Dr. Iversen found cannabis had “an impressive record” when compared to tobacco, alcohol, or even aspirin.
“Tetrahydrocannabinol is a very safe drug,” he said. “Even such apparently innocuous medicines as aspirin and related steroidal anti-inflammatory compunds are not safe.”
So if safety is your concern, cannabis is clearly a much better choice than aspirin. If you eat it or vaporize it, it just might be the safest painkiller the world has ever known.


source
http://leisureguy.wordpress.com/2007/03/24/which-is-more-dangerous-aspirin-or-marijuana/
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ne trebaju mi nikakvi podaci o tome šta je aspirin i koje je kemijske formule,ne trebam znat nikakve jednadžbe ,reakcije i međuodnose bilo kakvih elemenata,ja samo vjerujem prirodi više nego čovjeku.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
kanehbosem je napisao(la):
uvijek se iznova začudim kako ovako neki nickovi ulete sa spikom kako oni kuže da trava nije tako opasna ali da treba biti oprezan bla bla bla

PROHIBIIJA JE NAJGORE MOGUĆE RJEŠENJE PO OVOM PITANJU

to je nešto kao moderna inkvizicija,

a vi sami prosudite gdje se nalazite?

eh da imajte na umu da se ljudi na lomači spaljivaju SVAKODNEVNO,
recimo da je ekvivalent lomači, zatvorska kazna, odbačenost od obitelji, javno obilježavanje sramoćenje i tako dalje


bravo svaka cast
:clap:

aj ono sto se mora uzet u obzir je da prohibiciju ne donosimo ili ukidamo ni ti ni ja ni on ni ovaj ni onaj
nego neki kurcoglavi glavonja u fotelji
njih vise cak ako govorimo o lobijima

ne mozes se ponasat ko da nije prohibicija
jer ipak je
pa zavrsis na "lomaci"

puno vas se poziva na izvore s youtubea
mnogo tih ljudi se cini govore ispravne stvari
ali drustvena konvencija nije takva
nego kakva je na telki i u novinama

pa si onda i ti i ja i mi svi skupa "LIK KOJI TREBA ICI U ZATVOR"
e dok se to ne promjeni
a nece neko vrijeme dok se netom ne pocne koristit
vise ljudi neg telkom

al to je sve sad nekaj sesnaesto
pazite se ljudi i uzivajte


BTW
za vrijeme alkoholske prohibicije
je UMIRALO masuuuu ljudi
a kolko danas?
hehee
0
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Kako mi je fora naci ovakvu temu di svi briju svako svoje... i niko se ne kuzi... hahaha
PetarPan pokusava biti objektivan, Weedran je neki spiritualist a Slon nutricionist... hahahaha....
Kao prvo svaka cinjenica se moze pobiti pogotovo sto se tice THCa i drage nam biljke, jer mislim da su priznata istrazivanja zakazala na tom podrucju jer po meni se vise istrazivao LSD od THCa tako da sve sto kazete moze se pobiti...
Sto se tice ovih THC(cud)om izljecenih ljudi, hmmm, jeste ikad culi za placebo efekt po pitanju medicine, moje misljenje je da 60% bolesti proizlazi iz covjekove psihe a mozda cak i vise...
Ma neda mi se dalje ionako nema smisla svako ce tupiti svoje ali bas su mi fora ove teme...
I sta ce me sad popljuvat hahaha

On Topic: tesko ce kod nas ikakva religija taka proci kad su politicari na vlasti... a i jebo religiju ja vjerujem u sebe a ne u kakvu biljku....