Utjecaj mjesečeve gravitacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.07.2012
16
4
3
49
earth
pozdrav momci i djevojke! tema je utjecaj mjeseca na naše omiljene biljčice. u prirodi mjesec ima utjecaj na puno toga,od plime i oseke pa do mjesečarenja pojedinih osoba.naši preci su koristili mjesečev sjetveni kalendar,a i ja se držim toga.primjerice klon će se najbolje primiti ukoliko ga se radi oko punog mjeseca,tad je najjača gravitacija ili utjecaj mjeseca na zemlju.u prirodi pored gravitacije ulogu ima i mjesečeva svjetlost,tko je sadio vani zna da biljka najbrže raste oko punog mjeseca,evo nešto osnovno u prilogu i bilo bi lijepo da ako tko ima znanja o tome da napiše nekoliko riječi i savjeta. image201303020001.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pustinjak
20.07.2012
16
4
3
49
earth
ja sam sjemenje stavio na klijanje i zasadio ga u zemlju na uzlaznoj putanji mjeseca,negdje oko zadnje četvrti prije punog mjeseca,pun mjesec je bio 24.02. biljke šibale su van iz zemlje kao da ih netko vuče,pored toga od 25 sjemenki ni jednoj se nije desilo da nije proklijala i nakon toga izrasla,od tog broja su 6kom. kupovno fem.sjeme,a ostalo je skupljano dosta vremena i očekivao sam eventualno da će izrasti 50% napominjem da se radi o indooru,dakle utjecaj ima samo mjesečeva gravitacija.kad se radi outdoor ulogu ima i lunarna svjetlost.
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
idealna varijanta je, zasaditi seme na "mladom" kad krene ka punom....a berbu praviti na pun mesec...takva su lična iskustva...

Ja se upravo spremam, semenke stavljam 13-14-tog....

evo i linka :read:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
20.07.2012
16
4
3
49
earth
tako je,najbitnije je da se sijanje obavi u uzlaznoj mjesečevoj putanji,dakle u vrijeme od novog mjeseca prema punom mjesecu.trebalo bi izbjegavati sađenje u silaznoj putanji mjeseca,tad je mjesečeva gravitacija sve manja i manja.za vanjski usjev od koristi je i lunarna svjetlost.po mome iskustvu,sadnja u skladu s mjesečevim mjenama doprinosi 30-ak % pogledao sam sve linkove koje ste priložili i mr.powerseed,ostao sam fasciniran saznanjem da još netko zna i voli uključiti astrologiju u uzgoj svima mile nam biljke! mr.cosanostradamus,super da si pronašao mjesečev kalendar za cijelu godinu,tako da ljudi koje zanima takva vrsta uzgoja mogu lako pristupiti podacima o položaju mjeseca.ja osobno koristim program quickphase,za položaj mjeseca ali se taj program naplačuje.bilo bi dobro malo istaknuti link s tim besplatnim kalendarom da bude uočljiviji.ja sam uvjeren da će se naći dosta ljudi koji će to htjeti isprobati.
 

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
lunarni kalendar imas za skinuti na stranici daninoc.com.(nesto ali se nesjecam sta), pod rubrikom astrologija do 2019, ako se razumijes u astrologiju okusaj se u forexu upravo ucim malo astrologiju da bih mogao razumijeti sta lik prica
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
zanimljiva tema, trebalo bi se pozabavit s time..evo koristan link http://sr.scribd.com/doc/135472241/Maria-Thun-Prakticno-vrtlarenje-biolosko-dinamicka-metoda
mene zanima pod koju skupinu bi trebali svrstat cannabis, cvijet ili plod malo me to buni.. evo i kalendar za ovaj mjesec

Listopad_14.png
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
ako pokupiš rosu s cvijeta konoplje za vrijeme punog mjeseca voda,rosa će imati svojstva biljke THC-a. Samo ne znam koliko je isplativo hodati po noći i lizati biljoze,piti rosu. Možda ako si neki opičeni vilenjak.

Mjesec definitivno utječe na rast i život biljaka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo and 1310

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
....i onda se pretvoriš u vukodlaka.Thc se ne otapa u vodi.
ma jašta, ali riječ je o hado efektu, tako barem kažu. Informacija kemikalije se prenese na vodu i ona djeluje kao da je kemikalija prisutna u vodi premda je nema,tako da nije bitno da li je topiv ili ne,nekad se to znalo i primjenjivalo,a sad se ponovno otkriva, za to su potrebni određeni uvjeti kao u ovome slučaju puni mjesec itd. nije dovoljno kantom zaliti biljozu i lizati je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o